GLOBO - OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: Odp: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N

Post autor: dr146 »

A jesteś pewien że wgrałeś dobry soft? Tych STB trochę jest podobnych do siebie łatwo się pomylić chociaż generalnie to wyskakuje komunikat że jest niewłaściwy soft i nawet nie da się go wrzucić . Jesli masz gwarancje to oddaj do naprawy nic sam z tym nie zrobisz. Uwaliłem kiedyś cabletecha (świadomie) eksperymentując z firmware ale HD N2 jeszcze mi się nie udało :grin: W razie problemów mogę pomóc przywrócić tuner do życia, jakby co pisz na PW

wergiliusz

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: wergiliusz »

Na obudowie mam napisane Opticum STB HD T90,
zaś na naklejce na spodzie jest: Model "HD T90 (HD N2)"

Zapis o pierwotnym oprogramowaniu uwieczniłem na poniższym zdjęciu. Potwierdza ono że model to konkretnie HD N2.

Obrazek

Informacja na stronie z której ściągnąłem aktualizację była co najmniej dwuznaczna:

"- Dekoder STB HD N2,
- Dekoder STB HD N3
- HD T90 N2"

Jednak uznałem, że poniekąd nazwy modeli pokrywają się z moim i zaktualizowałem.
Pilot działa, brak jednak reakcji ze strony dekodera.

dr146 - nie mogę znaleźć u siebie możliwości/opcji wysłania PW, może jestem "zbyt świeżym użytkownikiem" i nie mam pełnych praw, napisz do mnie, a wtedy podejrzewam, że będę mógł odpisać :)

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: mathome »

Powinieneś wgrać soft z tej strony (na samym dole jest LINK):
http://www.opticum.com.pl/pl/p/dekoder-stb-hd-n2

Jeśli tuner nie odpowiada to wyślij do serwisu i po problemie.

kolbol

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: kolbol »

Kupiłem ten dekoder z ciekawości za 89zł tak więc cena dobra.Dekoder jak dla mnie ma lepszą głowicę gdyż brak zakłóceń co maiłem na wiwie.Nagrania zapisują się z informacją z epg i tu już wiwa idzie na 100% w odstawkę.Funkcjonalnością planowania nagrań i to że mamy pełen tytuł i opis szczegółowy w nagraniu sprawia że ten dekoder spełnia moje oczekiwania.
Ktoś pytał więc sprawdziłem czy można podłączyć dwa dyski przez hub usb i nie można.Dekoder głupieje i ciągle instaluje i usuwa pamięć.
Podłączony dysk 3.5" z własnym zasilaniem prawidłowo wykryty i planowane nagrania się nagrywają.Gdy dekoder jest w stand by dysk również się usypia.
Test pendriva 32GB również pozytywny.Póki co wszystko jak narazie bezbłędnie się nagrywa.
Jednocześnie z jednego muxa dwa kanały hd nagrywałem i trzeci oglądałem bez problemu,ale trzeba mieć szybką pamięć.

Sting
Posty: 25
Rejestracja: 30 maja 2013, o 21:46
Miejscowość: Bździszewo
Odbiornik: Fuba ODE8600 Pro oraz C+ Box 4K & Opticum STB HD N3
Instalacja antenowa: Siatkówka Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca/Klepaczka

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: Sting »

W najnowszym oprogramowaniu 1.2.2 jest tak że jak coś zaprogramujesz w EPG aby się nagrało np. jutro i wyłączysz tuner na noc z prądu a nie pilotem (ja tak robie bo mam tuner wraz z TV podpięty pod listwe) to gdy włączysz, wszystko co było zaprogramowane do nagrywania się kasuje. We wcześniejszych wersjach oprogramowania tak nie było tzn. nic się nie kasowało nawet jak wyłączałem go z listwy (z prądu) na noc.

abcde
Posty: 4
Rejestracja: 27 lutego 2014, o 18:33
Odbiornik: opticumhd t90 (hd n2)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: abcde »

Witam.
Chciałem zapytać czy ktoś może już miał jakieś problemy z tym dekoderem czy tylko my tak trafiliśmy.
Dekoder kupiony w zeszłym roku w maju, działał do stycznia. Od tego czasu są z nim problemy, zaczęło się od ścinania obrazu, kratkowania, oraz braku sygnału. Instalacja sprawna, przetestowaliśmy innymi urządzeniami oraz telewizorem. Dekoder pierwszy raz trafił do serwisu wymienili głowicę, odesłali po dłuższym czasie oglądania znowu to samo, znowu poszedł do serwisu znowu wymienili ta samo część, odesłali. I problemy zaczęły się znowu, oczywiście zacinanie, kratkowanie, dzisiaj dostaję informację już, że całkowity brak sygnału się wyświetla. Po drodze wyskakiwały jakieś komunikaty typu przeciążony port usb gdzie w ogóle nic do usb nie było podłączone.
Pisze z pytaniem czy miał ktoś podobny problem i rozwiązali to ostatecznie.
Nie wiem czy mam prawo wymiany na nowy? Jak w sobotę zawiozę do sklepu to znowu będziemy czekać kolejne 3 tygodnie pewnie. Czyli naprawa ciągła trwa już od stycznia i będzie koniec marca jak pewnie dostaniemy go z powrotem.
Sprzęt moim zdaniem ok, łatwy w obsłudze tylko rodzice są wyłączeni od niego.
Macie państwo jakieś rady.

Pozdrawiam

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: distefano »

Ja zamiast psuć sobie nerwy reklamacjami i licznymi naprawami wyrzuciłbym go na "śmietnik" i kupił inny (ogólnie ich ceny nie są wysokie). Taką stratę można łatwo znieść.

abcde
Posty: 4
Rejestracja: 27 lutego 2014, o 18:33
Odbiornik: opticumhd t90 (hd n2)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: abcde »

W sumie też to właśnie już rozważałem, tylko sam nie wiem co im kupić. Boję się aby nie trafić w to samo. Póki co podłączony stary opticum od tnk, który leżał i zadziałał bez problemu.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: Krosnoludek »

Napisz o swoim problemie z tunerem na firmowym forum Globo: http://www.forumglobo.pl/opticum-hd-t90 ... -t100.html
Instalacja antenowa z symetryzatorem? jeśli tak, wyłączone zasilanie wzmacniacza antenowego w tunerze ?
Coś jest dziwne, aby trzy razy padła głowica, ja mam tuner N2 niecały rok, na razie działa w porządku.

Sting
Posty: 25
Rejestracja: 30 maja 2013, o 21:46
Miejscowość: Bździszewo
Odbiornik: Fuba ODE8600 Pro oraz C+ Box 4K & Opticum STB HD N3
Instalacja antenowa: Siatkówka Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca/Klepaczka

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: Sting »

abcde pisze:Witam.
Chciałem zapytać czy ktoś może już miał jakieś problemy z tym dekoderem czy tylko my tak trafiliśmy [...] Po drodze wyskakiwały jakieś komunikaty typu przeciążony port usb gdzie w ogóle nic do usb nie było podłączone [...]
Niedawno kupiłem dla rodziców wersję N3 na której było już fabrycznie zainstalowane oprogramowanie 1.2.2 i mam ten sam problem, mianowicie przy szybkim przełączaniu kanałów za pomocą przycisku P+ (lub P-). Po kilkukrotnym szybkim naciśnięciu tego przycisku wyskakuje komunikat: "Dysk USB przeciążony. Odłącz dysk od urządzenia!" i nie ma znaczenia czy jest podpięty jakiś dysk czy nie. Natomiast na moim starym (ma ok rok) N3 ten problem nie występuje.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: Odp: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N

Post autor: dr146 »

abcde pisze: Dekoder kupiony w zeszłym roku w maju, działał do stycznia. Od tego czasu są z nim problemy, zaczęło się od ścinania obrazu, kratkowania, oraz braku sygnału. Instalacja sprawna, przetestowaliśmy innymi urządzeniami oraz telewizorem. Dekoder pierwszy raz trafił do serwisu wymienili głowicę, odesłali po dłuższym czasie oglądania znowu to samo, znowu poszedł do serwisu znowu wymienili ta samo część, odesłali. I problemy zaczęły się znowu, oczywiście zacinanie, kratkowanie, dzisiaj dostaję informację już, że całkowity brak sygnału się wyświetla.
jaka instalacja antenowa? Zbiorcza? Jakies wzmacniacze, splittery itp?

puticz

opticum stb n3 ... nie dzialaja pliki mp3

Post autor: puticz »

witam
mam pytanie
zakupilem tydzien temu dekoder opticuk stb n3 i dzis zauwazylem ze nie czyta plikow mp3...
czy to normalne czy cos nie tak z moim egzeblazem
soft najnowszy 1.2.2
jesli ten dekoder nie obsluguje plikow mp3 to jakie ?

dzieki za pomoc

edit/ Pisownia PL!

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: opticum stb n3 ... nie dzialaja pliki mp3

Post autor: Kamilx »

Dekoder obsługuje pliki .mp3, ale najnowsze oprogramowanie jest z błędem, że nie czyta .mp3. Tak jest we wszystkich naziemnych dekoderach firmy Opticum z najnowszym oprogramowaniem.

puticz

Re: opticum stb n3 ... nie dzialaja pliki mp3

Post autor: puticz »

Kamilx pisze:edit/ Nie cytuj posta pod postem. Patrz Regulamin forum.
dzieki
a czy jest moze mozliwosc wgrania starszego oprogramowania ?

edit/ Pisownia PL!

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: Kamilx »

Dla tego dekodera istnieje możliwość.

puticz

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: puticz »

nigdzie nie moge znalejsc starszego softa
chyba poczekam na poprawke tego nowego
dzieki

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: mathome »


puticz

dzieki

Post autor: puticz »

dzieki !
na 1.7.7 mp3 dziala

uważny

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: uważny »

Na stronie producenta właśnie pojawił się nowy soft:

Software Decoder STB HD T90 N2-3 1.2.4 2014-03-11

1.2.4

PL
- poprawiono (zdarzający się czasem) wydłużony czas otwierania kanałów
- poprawiono niemożliwość zeskanowania ostatniej częstotliwości z pasma UHF
- poprawiono kasowanie timerów przy zaniku zasilania
- poprawiono wyświetlanie aktualnej rozdielczości i rodzaju wyjścia wideo na panelu przednim w pętli wyboru wyjścia pod przyciskiem HDMI(MODE)

Jeśli ktoś już uaktualnił to proszę o info i wrażenia.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: Krosnoludek »

Czy został dołożony zegar w stand-by, zgodnie z obietnicą ?
Tak zgodnie z obietnicą dodaliśmy zegar standby w trybie serwisowym.

Aby go uruchomić należy wejść w Ustawienia systemu --> Inne i włączyć zegar na wyświetlaczu.
Następnie wyjść z menu i ponownie wejść w Ustawienia systemu --> Inne. W tym miejscu należy wpisać na pilocie kod 25579, który uruchomi tryb serwisowy i jednocześnie funkcję zegara na wyświetlaczu.

Pozdrawiam
Sprawdzał już ktoś czy działa, nie mam teraz zbytnio czasu aby wgrać oprogramowanie i sprawdzić , może jutro wgram, dajcie znać czy działa :)

Zablokowany