Który telewizor DVB-T wybrać

wielkopolan44

Który telewizor DVB-T wybrać

Post autor: wielkopolan44 »

Mam do was pytanie. Jaki telewizor polecacie i za ile z takimi opcjami:

-Internet w tv (wi-fi), LED, Hbb TV(hybryda), Smart TV, 3D, DVB-T
To chyba wszystko. Chciałbym jakiś telewizor samsunga bo ma małą ramkę :) Ale chciałbym poznać wasze opinie.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: Który telewizor wybrać

Post autor: debe »

Weź pod uwagę LG LM660S. Model zeszłoroczny ale dzięki temu może znajdziesz go gdzieś w dobrej cenie. Ma wszystko co wymieniłeś i cienką ramkę wokół matrycy również, plus wygodny dodatkowy pilot "magic remote" i kilka par okularów 3D (pasywne)w komplecie.

wielkopolan44

Re: Który telewizor wybrać

Post autor: wielkopolan44 »

No dobra a ktos ma coś jeszcze? I prosże o jakieś ceny chciałbym zmiescić się w 2tys

telewizorek

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: telewizorek »

Wybrałbym telewizor plazmowy bo zapewnia znacznie lepszą jakość obrazu.Dla mnie wygląd zewnętrzny telewizora jest bez znaczenia. Zrezygnowałbym z wifi i smart i kupiłbym np plazmę panasonic tx-p42x60 za 1500 zł.
Zajrzyj na hdforum , jest tam dużo informacji o telewizorach.Większość użytkowników hdforum wybiera plazmę.
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy-f20.html

wielkopolan44

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: wielkopolan44 »

Ale plasma źre dużo prądu a ja potrzebuję te funkcje

telewizorek

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: telewizorek »

Jeśli potrzebujesz funkcje o których wspomniałeś to zajrzyj do działu lcd.
Plazma nie pobiera dużo energii.Na pewno dużo energii nie pobiera model tx-p42x50, tx-p42x60.Model który posiadam pobiera od 70 do 110 wat .Nie jest to duży pobór energii.
W komputerach stacjonarnych najczęściej montowane są zasilacze które pobierają 300 a nawet 500 wat.Gracze którzy maja wydajne karty graficzne w komputerach muszą posiadać zasilacze 1000 watowe.To jest dopiero duży pobór energii :D

seniorus
Posty: 14
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 14:34
Odbiornik: WIWA HD-95 Memo
Instalacja antenowa: AZART
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: seniorus »

...przecież zasilacze do komputerów skoro są 300 [W] czy też 500 [W] nie biorą takiej mocy ...litości :)

telewizorek

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: telewizorek »

Zależy jaka karta graficzna jest w komputerze, jeśli bardzo wydajna, dla gracza to pobór energii będzie duży.Karta graficzna to przecież nie jest cały komputer.

link
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 18425.html

Określenie mocy zasilacza, która byłaby idealna dla komputera, nie jest takie proste. Każda konstrukcja jest inna, a zapotrzebowanie na energię może różnić się znacząco. Największe zapotrzebowanie na energię w komputerze przejawiają dwa podstawowe podzespoły, czyli procesor i karta graficzna - zwłaszcza bardzo wydajne modele.
Dwuprocesorowe karty graficzne do 380W
Topowe karty jednoprocesorowe do 280W
Wydajne karty jednoprocesorowe do 180W
Karty jednoprocesorowe ze średniego segmentu do 100W
Ekonomiczne karty jednoprocesorowe do 50W
Topowe procesory do 150W
Wydajne procesory do 100W
Procesory ze średniej półki do 70W
Płyta główna standardu ATX do 50W
Karty PCI do 20W
Karty PCIe do 65W
Napędy optyczne do 35W
Twarde dyski (magnetyczne) do 30W
Wentylator do 10W
Pamięć RAM (jeden moduł) do 5W

Jeśli teraz porównamy pobór energii telewizora plazmowego czyli np tx-p42c3e to prawie taki sam model jak 42cx3e z komputerem to apetyt :) na energie przez telewizor plazmowy jest bardzo mały, wynosi od 70 do 118 wat .Tyle energii może pobierać jeden element w komputerze czyli procesor, dochodzą dodatkowe elementy czyli karta graficzna, twarde dyski, itp.Pobór energii przez komputer będzie na pewno. wyższy.
http://www.youtube.com/watch?v=xGuJAjF9IEU

seniorus
Posty: 14
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 14:34
Odbiornik: WIWA HD-95 Memo
Instalacja antenowa: AZART
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: seniorus »

ja tylko twierdzę, iż podana nominalna marketingowa moc zasilacza ma się do rzeczywitości zupełnie inaczej...można mieć 1kW zasilacz i będzie brał ~150 [W]
proszę pamiętać w "stresie" i w "idle" są zupełnie inne wartości...
proszę nie rzucać żadnych bzdur z benchmarka...za dużo artykułów sponsorowanych :)

...jeśli chodzi o wybór tv to inne forum aczkolwiek może być Samsung lub LG z led jeśli chodzi o "smart tv" i inne bajery ;)
jak plazma to raczej Panasonic tutaj bryluje jeśli chodzi o budżetowe rozwiązania do 2k

wielkopolan44

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: wielkopolan44 »

Mają być przede wszystkim te funkcje które podałem. A poza tym moim zdaniem lepsze są telewizory Ledowe niż plasmy

telewizorek

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: telewizorek »

Prawda jest taka że telewizory plazmowe w sklepie zawsze miały gorsza jakość obrazu.W jasnym oświetleniu sklepowym plazma jest bez szans nawet pioneer kuro który nie jest produkowany ale do dziś jakość obrazu jest na bardzo wysokim poziomie, lepszym od najnowszych telewizorów led.Na zagranicznych forach są nawet kółka wzajemnej adoracji :)
prezentowane są zdjęcia obrazu z telewizorów plazmowych pioneer.
link
http://www.avsforum.com/t/920011/offici ... hread/5310

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: Anduraki »

telewizorek pisze:Zależy jaka karta graficzna jest w komputerze, jeśli bardzo wydajna, dla gracza to pobór energii będzie duży.Karta graficzna to przecież nie jest cały komputer.

link
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 18425.html

Określenie mocy zasilacza, która byłaby idealna dla komputera, nie jest takie proste. Każda konstrukcja jest inna, a zapotrzebowanie na energię może różnić się znacząco. Największe zapotrzebowanie na energię w komputerze przejawiają dwa podstawowe podzespoły, czyli procesor i karta graficzna - zwłaszcza bardzo wydajne modele.
Dwuprocesorowe karty graficzne do 380W
Topowe karty jednoprocesorowe do 280W
Wydajne karty jednoprocesorowe do 180W
Karty jednoprocesorowe ze średniego segmentu do 100W
Ekonomiczne karty jednoprocesorowe do 50W
Topowe procesory do 150W
Wydajne procesory do 100W
Procesory ze średniej półki do 70W
Płyta główna standardu ATX do 50W
Karty PCI do 20W
Karty PCIe do 65W
Napędy optyczne do 35W
Twarde dyski (magnetyczne) do 30W
Wentylator do 10W
Pamięć RAM (jeden moduł) do 5W

Jeśli teraz porównamy pobór energii telewizora plazmowego czyli np tx-p42c3e to prawie taki sam model jak 42cx3e z komputerem to apetyt :) na energie przez telewizor plazmowy jest bardzo mały, wynosi od 70 do 118 wat .Tyle energii może pobierać jeden element w komputerze czyli procesor, dochodzą dodatkowe elementy czyli karta graficzna, twarde dyski, itp.Pobór energii przez komputer będzie na pewno. wyższy.
http://www.youtube.com/watch?v=xGuJAjF9IEU
grubo przesadziłeś ...


Karty dwujajowe: 300 W dla topowej karty Geforce GTX 690, jak wiadomo Geforce nie są tak energooszczędne jak Radeony

Dyski twarde do 30 W ORLY ? WD VelociRaptor WD1000DHTZ 1000 GB ma 10k rpm(specjalnie wybrałem o wyższych obrotach) a zużywa aż .... 4.58W, a tak na serio 30W to chyba używały dyski 30 lat temu, chociaż nawet i w to wątpię, żeby były takie które by tyle brały mocy.

Topowy procesor w tym momencie czyli i7 3770S bierze maksymalnie 65 W- ta wiem możemy się cofać w przeszłość jakieś 10 lat kiedy topowe procki brały po 140 W i miały po 1 rdzeń najczęściej 3.0(P4 prescott) - przykładowo mój procesor i7 2600k nie wiem gdzie go zaklasyfikować do topowych czy do wysokiej wydajności? bierze 95 W, a jest troszkę słabszy od tego i7 3770s.

Co chciałem Ci pokazać, że jak się pisze coś co jest istotne(kwestia zasilania jest bardzo ważna) to się powinno to sprawdzić, a jak widać to na przykładzie procesorów i dysków twardych są one coraz bardziej energooszczędne w stosunku do coraz lepszej wydajności. Także Twoje zestawienie dla laika może się wydawać sensowne, chociaż trochę przesadzone i mało wiarygodne.

Nie chciało mi się sprawdzać reszty podzespołów. Jeśli skopiowałeś treść tabelki z tamtej strony co zalinkowałeś to mogłeś chociaż sprawdzić datę, a po drugie testery ile mocy co bierze stworzone przez producentów zasilaczy są tak wiarygodne jak reklamy proszków do prania.

Według tego kalkulatora lub informacji ze strony mojemu znajomemu brakuje jeszcze jednego zasilacza w obudowie :lol:, bo powinien mieć 500W a ma 350W i do tego noname

---------------------

Wracając do kwestii telewizora może i plazmy biorą dużo energii, mi to lotto. Czytałem ostatnio artykuł na HDTV.com.pl albo gdzieś gdzie autor stwierdził, że różnice jakościowe pomiędzy plazmą a LCD(led) się zacierają i w tym momencie już nie opłaca się kupować plazm bo lepiej się opłaci wziąć energooszczędnego LCD z pełnym podświetlaniem ledowym gdzie nie uświadczysz różnicy pomiędzy plazmą zwłaszcza na obrazie HD, plazma miała taką właściwość, że fajnie maskowała niedoskonałości obrazu analogowego.

Przykładowo mój 32' TV maksymalnie używa 39W, z tym, że teraz jest ustawiony w oszczędzanie energii i według wskaźnika w TV powinien brać poniżej 10W

telewizorek

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: telewizorek »

Pobór energii na poziomie 70- 100 wat na pewno nie jest wysoki.Wole lepsza jakość i dlatego kupiłem plazmę.

Obrazek


Obrazek
Ostatnio zmieniony 5 maja 2013, o 19:43 przez telewizorek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: Anduraki »

70-110 W to bardzo mało, rodzice mają LCD CCFL sharpa 32' który bierze 146W, aczkolwiek jak wspominałem wcześniej LCD(fullled) dogoniły jakością obrazu plazmy, plazmy są bardziej wytrzymałe jeśli chodzi o matrycę ale mają mniejszą żywotność, a LCD na odwrót, delikatna matryca ze znacznie dłuższą żywotnością od plazm.

Generalnie to polecałbym jeśli chodzi o dobór TV zajrzeć na bardziej odpowiednie forum od tego - bo tak naprawdę wszystkie TV mają tuner DVB-T, są tylko takie TV z lepszą lub gorsza głowicą - i o tym powinniśmy tutaj dyskutować. A tak w ogóle najlepiej to przejść się do sklepów i tam popatrzeć, bo w dzisiejszych czasach na forach sklepy doradzają klientom co kupić "i gdzie".
Pozdrawiam.

telewizorek

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: telewizorek »

Żywotność matrycy plazmy to 100 tysięcy godzin czyli 30 lat oglądania telewizji po 8 godzin dziennie.
Czas reakcji matrycy plazmy 1000 razy szybszy od każdego telewizora lcd. led.tv.
Jeśli chodzi natomiast o głowice to zawsze jest oryginalna czyli firmowa panasonica tak jak panel plazmowy.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: Anduraki »

no jeśli chodzi o plazmy to panasoniki są chyba obecnie najlepsze - a co do żywotności to gdzieś słyszałem, że 5 lat pochodzi i trzeba wymieniać bo się wypala matryca. Nie wiem czy to mit czy fakt, ale gdzieś to usłyszałem i tak mi się utrwaliło.

telewizorek

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: telewizorek »

Nie wypala się , to mit.
Większość użytkowników hdforum posiada telewizor plazmowy .
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/65966 ... adasz.html
To najlepszy komentarz z tego tematu
widać kto czyta i analizuje nie dokonuje tak oczywistego wyboru jak zieloni klienci w sklepie

wielkopolan44

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: wielkopolan44 »

Spytałem się już w sklepe o telewizor którego potrzebuję i na razie nie ma ich ale zadzwoni jak bedę coś wiedział więcej i już go będęc miła to wam dam opinie

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: Anduraki »

telewizorek pisze:Nie wypala się , to mit.
Większość użytkowników hdforum posiada telewizor plazmowy .
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/65966 ... adasz.html
To najlepszy komentarz z tego tematu
widać kto czyta i analizuje nie dokonuje tak oczywistego wyboru jak zieloni klienci w sklepie
Ci co zagłosowali tak, a Ci co nie zagłosowali?

taki szczegół, ale ta ankieta z 2011 roku jest, a w 2012 zdaje się trendy się nieco zmieniły.

ale komentarze do ankiety poczytaj sobie - coś jest na rzeczy:
Zgłaszam dwa LCD, plazma stara poszła do teściów, miała po pięciu latach pastelowe kolory, nie do zaakceptowania.

Jak dodać głos do ankiety?
Coś lub ktoś tu miesza

telewizorek

Re: Który telewizor wybrać ?

Post autor: telewizorek »

Komentarz o pastelowych kolorach może pochodzić do osoby której bardziej podoba się technologia lcd.
Są tez nowsze ankiety i zdecydowanie prowadzi plazma.
http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,135 ... wymi_.html
Trend się nie zmienił. Plazma cały czas ma swoich zwolenników . Zaliczam się do tej grupy:) i telewizora lcd. led.tv nigdy nie kupie.Z prostego powodu , jakość obrazu z telewizora lcd mi się nie podoba.
W sklepach jest inna sytuacja bo klienci podejmują szybkie decyzje.Najczęściej pod wpływem sprzedawcy .

Zablokowany