Który telewizor DVB-T wybrać

Awatar użytkownika
GigaWat
Posty: 46
Rejestracja: 29 czerwca 2013, o 11:24
Instalacja antenowa: Antena siatkowa + lna-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: Porównanie telewizorów z DVB-T

Post autor: GigaWat »

Jeżeli telewizor nie jest przystosowany do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, to sprzedawca ma obowiązek poinformować Cię o tym na piśmie, a Ty musisz to podpisać.

Generalnie, to trudno jest znaleźć wśród obecnie produkowanych telewizorów taki, który nie dawałby możliwości odbioru DVB-T. Z tych TV, które podałeś powyżej, to oczywiście brałbym Samsunga UE46F7000.

mlody_bill

Re: Porównanie telewizorów z DVB-T

Post autor: mlody_bill »

Dziękuję za odpowiedź. Powyżej napisałem tylko kilka moich własnych propozycji. Gdyby ktoś miał inne pomysły, to bardzo proszę o informacje co jeszcze mógłbym kupić.

Awatar użytkownika
GigaWat
Posty: 46
Rejestracja: 29 czerwca 2013, o 11:24
Instalacja antenowa: Antena siatkowa + lna-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: Porównanie telewizorów z DVB-T

Post autor: GigaWat »

Nie podałeś maksymalnej ceny, rodzaju ekranu (LCD, LED, plazmowy), przekątnej (domyślam się, że 46 cali) oraz czy oczekujesz jakichś dodatkowych funkcji, np. WiFi.

mlody_bill

Re: Porównanie telewizorów z DVB-T

Post autor: mlody_bill »

Cena: do 5 tyś. zł
Ekran: chyba LED
Przekątna: 46 cali
Dodatkowe funkcje: mogą być, ale i tak pewnie nie będę z nich korzystał.
I najważniejsze: Tuner DVB-T

Awatar użytkownika
GigaWat
Posty: 46
Rejestracja: 29 czerwca 2013, o 11:24
Instalacja antenowa: Antena siatkowa + lna-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: Porównanie telewizorów z DVB-T

Post autor: GigaWat »

Samsung UE46F7000, albo Sony KDL-55HX751, ale raczej ten Samsung. Tutaj masz jakąś porównywarkę TV, to możesz też zerknąć: http://www.strefa-zakupowa.pl/porownania/rtv/telewizor/

A tak nawiasem, piszesz, że nie potrzebny Ci zbyt rozbudowany telewizor, to po co chcesz wydać aż 5 tyś.?

mlody_bill

Re: Porównanie telewizorów z DVB-T

Post autor: mlody_bill »

Chcę po prostu kupić coś solidnego, aby działało przez przynajmniej 6 - 7 kolejnych lat. Co do dodatkowych funkcji, to problem z tym, że nie za bardzo się na tym znam, a poza tym, to pewnie nie miałbym nawet kiedy się z tym wszystkim zapoznać. Ale lepiej niech telewizor będzie wyposażony we wszystko, co obecnie powinien posiadać dobrej klasy odbiornik, bo może kiedyś się to przyda.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Porównanie telewizorów z DVB-T (co kupić?)

Post autor: Anduraki »

Wszystkie obecnie produkowane telewizory mają mpeg4, jakieś zabytki magazynowe z przed 3-4 lat mogą nie mieć, co do TV to odradzam brać Sony, bo te telewizory to porażka - pilot z podwójnym kółkiem(nieintuicyjny), bardzo nieintuicyjne menu, programowanie stacji może być problematyczne(brak ręcznego programowania DVB-C). Zrozumienie co mieli na myśli twórcy tego TV wymaga poświęcenia paru godzin do rozszyfrowania podstawowych funkcji ... Generalnie uważam ten TV za trudny w obsłudze i nieprzyjazny użytkownikom.

Jeśli chodzi o łatwość obsługi to na pewno Samsung, Sharp ewentualnie LG.
Parametry musisz sobie sam dośpiewać: jaki typ TV (LED czy Plazma) jaki typ podświetlenia(krawędziowe czy pełne), jakość głośników, obsługiwane kodeki audio(DTS) dla USB, smart hub tak/nie, wifi tak/nie, ethernet tak/nie, polskie napisy tak/nie.

Radziłbym na pewno wziąć TV z wszystkimi trzema tunerami DVB-T/C/S2, nigdy nie wiesz co może w przyszłości się przydać.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: ploomba »

Wiem, że temat nie jest o telewizorach, ale zbiorczego takiego nie ma, więc pytanie zadam tutaj. Czy wie ktoś co to za model sony jest teraz w promocji w Kauflandzie? 32 cale, tuner dvbt2, dvbs2.??

Gazetka http://www.kaufland.pl/webdatenupload/P ... ng=delecta

edit/
Jest taki temat, post przeniosłem.
Mod.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Który telewizor DVB-T wybrać

Post autor: lustracja »

wygląda na Sony KDL-32R410B

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Który telewizor DVB-T wybrać

Post autor: ploomba »

Podskoczyłem do sklepu. Model KDL-32R415.
Jak ktoś jest na kupnie prostego 32" TV bez wodotrysków internetowych z tunerem DVB-T + tuner satelitarny, to cena jest chyba na 5+.
Ma ktoś może ten TV? Próbuje na necie wyczytać coś o filmach z USB (jakie formaty odtwarza) i nagrywaniu przez USB. Na stronie Sony jakoś cicho o tym modelu.

Awatar użytkownika
JerzyG
Posty: 213
Rejestracja: 12 lutego 2011, o 19:27
Odbiornik: MSI DIGIvox mini3,
Overmax OV-TN-06
Samsung 46"
Instalacja antenowa: Siatka Ryniak + Symetryzator na 530, 610, 658 MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat & Śrem

Telewizor LCD 32-40" z DTS, MKV oraz DVB-S2

Post autor: JerzyG »

Witam!

Poszukuje Telewizora dekodującego dźwięk DTS bez dodatkowych urządzeń z plików MKV z pamięci USB.
Do tego było by dobrze żeby miał tuner DVB-S2 i gniazdo CI.
O tunerze DVB-T nie muszę już chyba wspominać ;)

Macie coś dobrego i sprawdzonego za rozsądną cenę ?
Dzięki i Pozdrawiam

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Który telewizor DVB-T wybrać

Post autor: apk »

Mam zamiar kupić telewizor 3D za ok 2000 zł i dobrze gdyby miał opcje smart TV i zastanawiam się nad LG 42LF652V http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-42LF652V i z tego co się dowiedziałem ma dekoder DVB-T2 i kodek HEVC 2K/60p czy obsługuje DVB-T2 HEVC nie wiem .
Co myślicie o tych modelach bo jeszcze nie zdecydowałem
LG 42LB700V
LG 42LA667S
Sharp LC-42LE772
Philips 40PFH6510
Philips 40PFT6510
Philips 40PFH6550
Panasonic TX-40CS630
Panasonic TX-40CX700
Panasonic TX-40CX680E
Czy jeszcze poczekać na nowe modele od LG z webOS 3.0

Awatar użytkownika
Banito
Posty: 11
Rejestracja: 9 marca 2012, o 10:11
Instalacja antenowa: Antena Pokojowa DPM APOK Ze Wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra

Re: Który telewizor DVB-T wybrać

Post autor: Banito »

Jaki tuner z wyjściem Rca lub jack 3,5 mm.?

Kalinak
Posty: 1
Rejestracja: 4 lutego 2016, o 21:33

Dekoder - maszyna do pracy

Post autor: Kalinak »

Forumowicze,

Jako, że to mój pierwszy post z góry przepraszam, jeśli podobny temat został poruszony - przeglądałem tematy przez godzinę, jednak nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Do pracy potrzebuję nowy dekoder, który zastąpi wysłużone Dreamboxy HD800, w sumie miałem ich 3 i przez dobre 7 lat spełniały swoją rolę wyśmienicie.

Dreamboxy nagrywały kanału Polsatu, zarówno kodowane jak i niekodowane. Jednak od czasu zmiany standardu nadawania Polsatu z DVB-S/MPEG-2 na DVB-S2/MPEG-4 Dreamboxy nie są w stanie odczytać i poprawnie zapisać programów.

Szukam dekoderów, które będą mogły nagrać nowy standard w formie pliku NIEZAKODOWANEGO 1920x1080 (możliwego do późniejszego przerobienia na h264 lub h264/avc). Wiem, że powiecie, że karty z Polsatu kodują sygnał, ale Dreamboxy zdołały to omijać, więc może jest też podobne rozwiązanie w nowszych sprzętach.
Poza tym chciałbym by w urządzeniu była możliwość
- ustawienia nagrania co do minuty, np. od 21.21 do 21.30, ponieważ program Polsatu zmienia się co chwila :)
Docelowo będą to kanały jak Polsat Sport News, Polsat Sport Extra HD, Polsat Sport HD.
- możliwość ściągnięcia pliku przez przeglądarkę na komputer w celu dalszej obróbki
- opcja włożenia dysku hdd na który nagrywałyby się pliki

Mam nadzieję, że jest tu ktoś kto pomoże mi choć trochę zbliżyć się do odpowiedzi, jaki dekoder potrzebuję :)

Pozdr.

Awatar użytkownika
Kuba.G
Posty: 147
Rejestracja: 24 października 2016, o 21:05
Odbiornik: Panasonic TX-P42GT20E
Instalacja antenowa: UHF antena GSM ATK 20
Antena VHF 3 elementowa
Wzmacniacz MA082L Terra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok "Krynice"

Re: Który telewizor DVB-T wybrać

Post autor: Kuba.G »

Ze swojego doświadczenia odradzam TV firmy Panasonic. :ugeek:

Porównanie pomiędzy Panasonic TX-P42GT20E cena na czas zakupu (1000$) & Samsung LE40C650 - (600$)

Wady:
-Firma Panasonic odcina się od wspierania swoich starszych produktów
(ostatnia aktualizacja firmware w 2011).
-Mała ilość polskich i zagranicznych serwisów VOD.
-Brak widget-ów IPTV.
-Brak opcji deweloperskich.
-Telewizor nie obsługuje systemu plików NTFS obsługuje tylko fat32
( nie widzi dysku zewnętrznego w systemie NTFS ).
- 3D pliki odtwarza tylko nie wieksze niz 1GB.
- Beznadziejna jakość dźwięku.(samsung C650 bije go na głowę ).

Podsumowują telewizor(y) z takimi wadami absolutnie nie powinien trafić do klienta z Polski.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Który telewizor DVB-T wybrać

Post autor: K63 »

Bo Panasonic TX-P42GT20E to prawdziwy telewizor (plazma), a Samsung LE40C650 to duży monitor LCD z wbudowanym tunerem tv i z funkcjami multimedialnymi. :lol:
Plazmy (szczególnie ostatnie modele) pokazują bardzo naturalny obraz i doskonałą czerń. Niestety, ale produkcja tej technologii została zakończona. :(
Samsung natomiast od dawna znany jest z bardzo bogatej oferty Smart TV.
Zależy jakie kto ma priorytety.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Który telewizor DVB-T wybrać

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Panasonic od zawsze był bardzo zachowawczy. Najpierw dokładnie testują funkcję, potem ją udostępniają widzom. Wiele firm robi odwrotnie, wrzuca co się da, a potem poprawia i aktualizuje w nieskończoność, dokładnie jak w świecie apek na komórki. Dlatego w Panasonicach bylo mniej gadżetów, ale bardziej przemyślane. Nie wiem jak jest w najnowszech modelach, ale te z przed kilku lat pod względem ergonomii użytkowania były naprawdę dobre.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Który telewizor DVB-T wybrać

Post autor: biprotek »

TV Panasonica rozpoznają za to format exfat, który jest rekomendowany dla nośników przenośnych a tu nie ma problemu z dużymi plikami... Poza tym obrazu na plaźmie nie da się porównać do lcd... A smart? U każdego producenta aktualizacje są ograniczone i po jakimś czasie koniec... Panasonic wybrał stabilność a nie eksperymenty na konsumentach.

mak80
Posty: 5
Rejestracja: 25 listopada 2016, o 14:06

Re: Który telewizor DVB-T wybrać

Post autor: mak80 »

witam,

ja bym wybrał któryś z tych telewizorów:
- SONY KDL-48WD650,
- SAMSUNG UE58J5200,
- LG 55UH615V,

zdecydowanie najlepszy lg, tyle że cena też najwyższa.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Który telewizor DVB-T wybrać

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Idąc w kierunku gadżetów warto sprawdzić, którą wersję HbbTV obsluguje dany oddbiornik w polskim profilu (nie tak w ogóle, tylko wtedy, gdy wybierzemy kraj Polska). Powinna być wersja co najmniej 1.5, bo wczesniejsza nie obsluguje wielu formatów, m.in. MPEG-DASH (adaptive streaming).

Zablokowany