SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

maverick78
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2013, o 10:48
Odbiornik: SAMSUNG BD-E8500M CABLETECH URZ0086 EVOLVE Blade-DualC HD
Instalacja antenowa: ANTENA MITON GALAXY 165 DVB-T +40dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4 ŁÓDŹ

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: maverick78 »

saluto72 pisze:Koleś wymieni mi ten mój sprzęt na to E mam nadzieję że warto a czy nagra jednocześnie dwa kanały z tego samego multiplexu ???
Witam,

tak jak pisałem, jak będzie sprawny to nagra :-)

Pozdrawiam
Maverick78

JacekG

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: JacekG »

saluto72 pisze:W porównaniu do twojego sprzętu ja mam inne menu i w ustawieniach zegara brak strefy czasowej i DST czy instalowałeś sam jakieś nowe menu
Witanko. Twój odtwarzacz jest nieco inny. Przejrzałem opis tego sprzętu na Allegro (aukcja nr 3420133027) Sprzedawca dokładnie opisuje jego funkcje,m.in: " Poprawna strefa czasowa tylko po ręcznym ustawieniu zegara " . Czyli musisz zmienić godzinę sam. Chyba jest to możliwe.

maverick78
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2013, o 10:48
Odbiornik: SAMSUNG BD-E8500M CABLETECH URZ0086 EVOLVE Blade-DualC HD
Instalacja antenowa: ANTENA MITON GALAXY 165 DVB-T +40dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4 ŁÓDŹ

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: maverick78 »

Witam,

na Twoim miejscu saluto72 też bym się zastanowił czy robić tą wymianę. Tak jak napisał JacekG zawsze poprawny czas możesz ustawić ręcznie. Pisałeś że w tym egzemplarzu Ci wszystko działa, nie wiem czy jest sens ryzykować nową sztukę, bo zawsze możesz trafić gorzej.

Pozdrawiam
Maverick78

saluto72

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: saluto72 »

Wymieniony na E i teraz wszystko gra a w D po ręcznym ustawieniu godziny nie pokrywa się EPG z godziną rzeczywistą .Jeszcze raz tylko proszę o pomoc w segregowaniu kanałów .Wchodzę w kanał i co dalej ???

maverick78
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2013, o 10:48
Odbiornik: SAMSUNG BD-E8500M CABLETECH URZ0086 EVOLVE Blade-DualC HD
Instalacja antenowa: ANTENA MITON GALAXY 165 DVB-T +40dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4 ŁÓDŹ

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: maverick78 »

Witam,

ponieważ kanały mam już ustawione i nie chcę sobie namieszać, poniżej instrukcja wg. tego co pamiętam (a ustawiałem dość dawno), mam nadzieję że się nie pomyliłem nigdzie.

1. Wchodzisz w menu "Kanał";

2. Ustawiasz się na liście kanałów "Wszystkie";

3. Wciskasz z pilota przycisk "TOOLS";

4. Wybierasz z menu które się otworzy "Edytuj ulubione";

5. Otworzy Ci się okno gdzie po jednej stronie będziesz miał listę wszystkich kanałów a po drugiej listę "Ulubione 1", do której będziesz dodawał swoje kanały. Kanały dodaje się podświetlając dany kanał z listy "Wszystkie" i naciskając czerwony klawisz "A" z pilota. Po dodaniu wszystkich kanałów na jakie się zdecydujesz zatwierdzasz OK i powinny one zostać zapisane na liście "Ulubione 1".

Pozdrawiam
Maverick78

saluto72

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: saluto72 »

Ok dzięki za wszystkie odpowiedzi sprzęt hula że ho-ho jest super chociaż tamto D bardziej pasowało mi do kina domowego bo miało identyczną obudowę ale to da się przeżyć tu nie podoba mi się ten tytanowo srebrny pasek no i nie znalazłem efektu podświetlania tacy .Jeżeli jest to dajcie znać gdzie

---- posty połączono

Jestem ciekawy czy ktoś parował ten sprzęt z kartą CI od Vectry i z jakim powodzeniem

secam7
Posty: 60
Rejestracja: 5 września 2011, o 19:21

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: secam7 »

Witam!
Pytam o wersję F dostępną obecnie w w Polsce.
Ma ktoś, używa?
Wiem że jest 2x droższa, ale nasza gawarancja.

saluto72

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: saluto72 »

no i jak parował ktoś z kartą ci z vectry ????

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: belliash »

Obsługuje także IPTV (unicast, multicast, http, rstp, rtmp, ...)?

saluto72

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: saluto72 »

Kilka dni użytkowania i kilka rzeczy zaobserwowałem mianowicie nie da się przenosić programów nagranych na usb .Mam też problem z pilotem ponieważ działa tylko z odbicia od przeciwległej ściany czyli trzeba go trzymać odwrotnie czym jest to spowodowane pierwszy raz mam taki problem i za bardzo nie wiem co z tym zrobić

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Anduraki »

TV samsung mają DRM to co jest nagrane z PVR może być odtworzone tylko z tego TV, widocznie w BD zrobili to w inny sposób - zablokowali to na dysku. Co do IPTV to nie da się - do tego trzeba STB, albo poczekać na jakąś cudowną modyfikację od samygo.tv

saluto72

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: saluto72 »

A ma ktoś taki problem z pilotem by bardzo dobrze chodził tylko skierowany na ścianę przeciwległą do sprzętu a skierowany na sprzęt bardzo słabo ?????? jaka może być przyczyna

koven

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: koven »

Właśnie rozpakowałem swój sprzęt. Z pilotem wszystko ok, natomiast nie wyszukuje mi kanałów TV. Do dziisj miałem antenkę pokojową i tuner PC USB i wszystko chodziło. Razem z tunerem zainwestowałem w antenę zew. i siła i jakość na PC skoczyła mi do 100%, natomiast dekoder nie widzi kanałów. Do zwrotu?

maverick78
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2013, o 10:48
Odbiornik: SAMSUNG BD-E8500M CABLETECH URZ0086 EVOLVE Blade-DualC HD
Instalacja antenowa: ANTENA MITON GALAXY 165 DVB-T +40dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4 ŁÓDŹ

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: maverick78 »

Witam,

nie wiem co i jak ustawiałeś, ale dla pewności sprawdź:

1. Kraj powinien być ustawiony na Irlandię;
2. W zakładce antena powinno być ustawione na Naziemne;

Oczywiście wszystkie inne możliwe ustawienia powinieneś mieć ustawione na Polski.

Jeśli nic nie wyszukuje przy automatycznym strojeniu, spróbuj jeszcze ręcznego skanowania wpisując odpowiednie częstotliwości (zgodne z twoim rejonem zamieszkania) w zakładce Ręczne strojenie.

Jeśli nadal nic nie znajdzie, a antena jest OK i dostarcza do tunera prawidłowy sygnał, to raczej sprzęt nadaje się do wymiany.


P.S.
Do saluto72, u mnie pilot również działa OK. Mógłby być co prawda nieco czulszy, ale bez większego problemu działa zarówno skierowany na tuner jak i z odbicia.

Pozdrawiam:
Maverick78

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: zygmunt »

A czy SamyGO działa na tym sprzęcie ? Ktoś próbował wgrać soft od community ?

koven

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: koven »

Po szybkim zerknięciu SammyGo jeszcz nie ma na E8500 ale pracują. potrzebny specjalny kabel.

Okazało się, że to jednak wina tunera. Po wymianie wszystko śmiga, mam tylko mały problem z siecią WiFi. Wszystkie sprzęty bardzo dobra jakość sygnału 80-100% a tunerek 20%, aplikacje działają, ale sterowanie ze smartfona i współdzielenie plików kuleją. Pozostaje chyba tylko kabel :(

deepdish

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: deepdish »

Witam .wczoraj dostałem właśnie ten produkt ,poczytałem trochę jakich kolega tu wskazówek udzielił wszystkim.
Kod modelu: BD-E8500M-XU
Wersja Oprogramowania BPH-E8500EUB-1015.0
N.Seryjny brak
z aktualizowany ,zegar też dział (ręcznie i auto bo widziałem że ktoś miał problemy z czasem) ,sprzęt nastawiony na irlandie z menu Pl oczywiście.

I mam taki problem !!! :

Posiadam Vectrę kablówkę z dekoderem HD który dostałem od nich.
podłączenie jest standardowe z gniazdka do dekodera kablem antenowym skręcanym na stałe (końcówki),i kabelkiem hdmi do TV i jest Hd obraz
w dekoderze Vectry są 2 wyjścia 1.hdmi które już podłączyłem i 2.gniazdo antenowe które podłączyłem do BluRay'a , gdy daje na wyszukiwanie telewizji naziemnej nic mi nie znajduje,gdy daje na wyszukiwanie telewizji kablowej wyszukuje mi wszystkie kanały jakie mam w pakiecie ,lecz nie mam obrazu i głosu ????????? co los??? wymieniać czy coś zle ustawiłem, czy może zakłócenia są spowodowane dekoderem od vectry jak podłaczme przez ich dekoder (nadmieniam że nie próbowałem podłączać bezpośrednio bez dekoder ,czyli z gniazda ich sygnałem odraz do BluRey'ja i nie próbowałem anten cyfrowych do odbioru TV naziemnej.

HELLP

Piotr
Posty: 48
Rejestracja: 22 lipca 2013, o 11:20
Odbiornik: Samsung BD-E8500, Cabletech URZ0086
Instalacja antenowa: AZART

Re: Odp: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYE

Post autor: Piotr »

Jeśli mu podłączasz kodowany sygnał dvb-c z Vectry to nie dziwne że nie ma obrazu i dźwięku.

Czy u Was też po zaniku zasilania nie ustawia godziny?

mixol
Posty: 11
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, o 07:36

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: mixol »

Witam
Czy ten Samsung obsługuje HbbTV w DVB-T ?
pozdrawiam

peters

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: peters »

maverick78 pisze:Witam,

jeśli jest opisany jako:

Dual Tuner
DVB-T2/C

to musi w 100% obsługiwać MPEG4 i wszystko powinno działać, aczkolwiek ja w swoim teście, zakładając ten wątek opisywałem model BD-E8500M i taki też posiadam, użytkuję i jestem bardzo zadowolony :D

P.S.
Jak kolega podłączy i przetestuje ten model: BD-D8500 , to niech ostatecznie potwierdzi na forum czy wszystko jest z nim OK, ale moim zdaniem nie powinno być z nim żadnych problemów.

Pozdrawiam
Maverick78
Witam
Troche moze i pozno,ale jak zawsze u mnie brak na wszystko czasu.
Kilka dni temu podlaczylem w.wymieniony dekoder do starego samsunga (kineskopowego) i na zwyklej pokojowej antenie znalazl 12 darmowych programow.
Jedynie opis ogladanego programu jest z malej czcionki i trzeba sie wgladac(juz nie powiem jak w co) No i nie jest na srodku,ale pisze od gory co leci teraz i takie tam.
A po za tym jest bez zarzutu(pracuje cicho,dysk pracuje tez cicho)
Takze moje obawy przed tym ze nie bedzie sciagal telewizji naziemniej okazaly sie bezpodstawne.

edit/ Publikacja postów wymagana zgodnie z zasadami polskiej pisowni

Zablokowany