SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Piotr
Posty: 48
Rejestracja: 22 lipca 2013, o 11:20
Odbiornik: Samsung BD-E8500, Cabletech URZ0086
Instalacja antenowa: AZART

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Piotr »

Co rozumiesz przez sklonowanie ekranu? Chcesz oglądać na TV pulpit i całą resztę? Czy po prostu odtwarzać filmy z komputera na telewizorze? Jeśli to drugie to po prostu instalujesz jakiś serwer DLNA na laptopie i odtwarzasz na Samsungu. Jeśli to pierwsze to możesz popróbować z VLC i DLNA, ale efekty mogą nie być zadowalające.

mixol
Posty: 11
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, o 07:36

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: mixol »

Witam

Zachęcony opisami, zakupiłem na Allegro ten sprzęt i wczoraj go odebrałem. Jak na razie wrażenia dość pozytywne, choć wszystkiego jeszcze nie przetestowałem. Po uruchomieniu urządzenie miało firmware 1010, zaktualizowałem do wersji 1016. Niestety zaobserwowałem jeden mankament - choć z wątku na forum wynika, że nie ma takiego problemu. Próbowałem odtworzyć kilka filmów DivX z napisami, niestety nie były wyświetlane polskie litery - zamiast nich były "krzaki" - w tym wątku było zdjęcie z filmem, na którym polskie litery były widoczne (czy to był DivX z zewnętrznymi napisami ?). Muszę wypróbować kilka wariantów napisów. Dodatkowo zmartwił mnie brak obsługi HbbTV (pytałem o jego obsługę jakieś 2 miesiące temu, ale nikt nie odpowiedział). Wpisując w Google zapytanie o HbbTV w BD-E8500 znalazłem na jakimś niemieckim forum informację, że jest to obsługiwane. Być może to tylko kwestia innego firmware na rynek niemiecki ? Z tego co wyczytałem, to w telewizorach Samsunga serii E do uruchomienia HbbTV konieczne było zainstalowanie z Samsung Apps aplikacji HbbTV Widget - niestety nasze BD-E8500 nie znajduje w markecie takiej aplikacji. Nie wiem, czy odtwarzacze mają różnice sprzętowe na poszczególnych rynkach, czy też jest to tylko kwestia firmware?

maverick78
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2013, o 10:48
Odbiornik: SAMSUNG BD-E8500M CABLETECH URZ0086 EVOLVE Blade-DualC HD
Instalacja antenowa: ANTENA MITON GALAXY 165 DVB-T +40dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4 ŁÓDŹ

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: maverick78 »

Witam,

prezentowany na forum fragment filmu to był akurat plik *.mkv z zewnętrznymi napisami w formacie *.srt.

Jeśli masz problem z prawidłowym wyświetlaniem polskich znaków w filmach to:

1. Sprawdź czy wszystkie ustawienia w menu masz ustawione na Polskę (pisałem już o tym parę postów wyżej).

2. Sprawdź kodowanie napisów do filmu który chcesz odtworzyć, najlepiej aby we wszystkich było ustawione na UTF-8. Możesz je zmienić np. za pomocą programu Subtitle Edit który znajdziesz pod tym linkiem:
http://www.dobreprogramy.pl/Subtitle-Ed ... 14987.html

Pozdrawiam
Maverick78

Piotr
Posty: 48
Rejestracja: 22 lipca 2013, o 11:20
Odbiornik: Samsung BD-E8500, Cabletech URZ0086
Instalacja antenowa: AZART

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Piotr »

DivX? :shock: Ktoś tego jeszcze używa? ;)
Sprawdź jakie masz ustawione kodowanie znaków w Samsungu.
W trakcie odtwarzania:
"TOOLS" na pilocie -> Ustawienia napisów -> Kodowanie.
Powinno być ustawione na Europę Środkową. Domyślnie jest chyba Europa Zachodnia i wtedy są krzaki.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: panaho »

Piotr pisze:DivX? :shock: Ktoś tego jeszcze używa? ;)
Przepraszam, a czego Ty używasz?
Rozumiem z tej wypowiedzi że Xvid (?)

Jedno i drugie najlepsze do przenoszenia kilku filmów o wielkości np 700 mb na pendrajwie do pracy aby oglądać filmy na nie najnowszych maszynach w firmie :D

Piotr
Posty: 48
Rejestracja: 22 lipca 2013, o 11:20
Odbiornik: Samsung BD-E8500, Cabletech URZ0086
Instalacja antenowa: AZART

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Piotr »

H.264 :)
P.S. W pracy się pracuje, a nie filmy ogląda ;)

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: panaho »

Podzielność uwagi... ;)

mixol
Posty: 11
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, o 07:36

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: mixol »

Dziękuję za podpowiedź - napisy już działają. Ale ciekawostka - w menu nie miałem w ogóle opcji związanych z ustawieniami napisów - była tylko możliwość załączenia/wyłączenia. Domyślnie były załączone i nic nie szło zmienić w ustawieniach. Dopiero po wyłączeniu i ponownym załączeniu pokazała się dodatkowa pozycja w menu "Narzędzia" pozwalająca na wybór ustawień dla napisów (kodowanie, wielkość itp.).
Postanowiłem też sprawdzić, czy urządzenia na różne rynki nie różnią się między sobą - ściągnąłem firmware 1016.1 ze stron Samsunga czeskiej, niemieckiej i angielskiej, ale okazało się, że są to te same pliki (Total Commander nie znalazł różnic). Chyba więc urządzenia na każdym rynku minimalnie się różnią (stąd w dostępnych na Allegro do wyboru jest tylko W. Brytania i Irlandia), jednak firmware jest to samo.
Ale żeby za bardzo nie odbiegać od tematu forum tzn. odbioru DVB-T. W przypadku polskiego DVB-T upscaling w BD-E8500 działa naprawdę dobrze i obraz z kanałów SD jest moim zdaniem lepszy niż na telewizorze LG 42LE5500. Niestety w przypadku czeskich mux-ów w MPEG-2 już tak nie jest. Porównywałem kanały Ocko i Ocko Gold z BD-E8500 oraz z telewizora - w przypadku upscalowanego obrazu z Samsunga widać dużo artefaktów, których brak w telewizorze LG. Widocznie MPEG-4 jest lepsze do upscalingu niż MPEG-2.

mojekonto1980

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: mojekonto1980 »

1. Czy BD-E8500M odtwarza pliki FLAC HD 24 bit 96 kHz ?
2. Jaki posiada przetwornik audio 24 czy 32 bit ?

Piotr
Posty: 48
Rejestracja: 22 lipca 2013, o 11:20
Odbiornik: Samsung BD-E8500, Cabletech URZ0086
Instalacja antenowa: AZART

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Piotr »

Odtwarza takie pliki. Nigdzie nie znalazłem informacji o zastosowanym DAC, ale ja bym obstawiał 16 bit.

mikro13

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: mikro13 »

Witam

Jestem zainteresowany zakupem tego urządzenia-tylko mam jedno pytanie dotyczace jego działania. Obecnie posiadam kablówkę analogową i cyfrową-do kablówki cyfrowej mam tuner cyfrowy multimedia adb-5810cd-ze standardowymi wyjściami: HDMI, Euro, i.t.d. Chciałbym podpiąć ten tuner do Samsunga i czasem zgrać jakiś mecz lub koncert-pytanie czy da się to zrobić czy tylko można nagrywać z wewnętrznego tunera??

Z góry dzięki za odpowiedź.

Piotr
Posty: 48
Rejestracja: 22 lipca 2013, o 11:20
Odbiornik: Samsung BD-E8500, Cabletech URZ0086
Instalacja antenowa: AZART

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Piotr »

Można nagrywać tylko z wewnętrznego tunera.

Po trzech miesiącach użytkowania, moje spostrzeżenia z użytkowania.

PLUSY:
+ BluRay 3D
+ dual tuner DVB-T2/C + gniazdo CI+
+ wbudowany dysk
+ wbudowane wifi (z wifi-direct i soft ap) + port Ethernet
+ 2 porty USB
+ multum obsługiwanych formatów / DLNA
+ Smart Hub
+ PIP
+ możliwość prostej edycji nagrań
+ niezły pilot z obsługą tv (i brak regulacji głośności w tunerze :) )
+ obsługa myszki/klawiatury usb

MINUSY:
- nie ustawia godziny po braku zasilania i brak automatycznej zmiany czasu letni/zimowy
- brak opcji włączenia timeshift'u na stałe
- aplikacja Smart View tylko dla telefonów Samsunga
- brak EPG z nieoglądanego wcześniej MUXa
- brak większej ilości informacji przy zmianie kanału (jest tylko nr i nazwa)
- Cinavia ;)
- zakodowane nagrania
- wyświetlacz mógłby pokazywać więcej/inne informacje (np numer/nazwę aktualnego kanału)
- przydałby się przycisk na pilocie do wyboru ścieżki dźwiękowej

mikro13

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: mikro13 »

Witam,

Dzięki za info. Mam jeszcz jedno pytanie. Posiadam kablówkę analogową-czy to urządzenie będzie odbierało/nagrywało z tej kablówki-czy muszę dodatkowo zamontować inne urządzenie które zamieni ten sygnał na odpowieni.

majkeljot
Posty: 82
Rejestracja: 12 marca 2012, o 10:27
Odbiornik: LG MS450H
Manta DVBT05
LG 32LN575s
Instalacja antenowa: samoróbka biquad w oknie na strychu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin kołowo 18km

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: majkeljot »

Piotr pisze:- nie ustawia godziny po braku zasilania i brak automatycznej zmiany czasu letni/zimowy
- aplikacja Smart View tylko dla telefonów Samsunga
ad1 Trochę to dziwne. Na pewno nie ma gdzieś ustawienia na auto? Powinno być

ad2 Do tej pory z różnych wypowiedzi rozumiałem, że działa na wszystkim w sieci lokalnej, czyli fon, tablet, notebook. Czyżby jednak nie?

maverick78
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2013, o 10:48
Odbiornik: SAMSUNG BD-E8500M CABLETECH URZ0086 EVOLVE Blade-DualC HD
Instalacja antenowa: ANTENA MITON GALAXY 165 DVB-T +40dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4 ŁÓDŹ

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: maverick78 »

Witam,

SmartView działa na telefonach i tabletach Samsunga. Działało by pewnie na wszystkich urządzeniach opartych na Androidzie, ale Samsung niestety wprowadził do tego programu zabezpieczenia i soft sprawdza czy to urządzenie Samsunga czy inne, na urządzeniach innych producentów nie działa.

Pozdrawiam:
Maverick78

Piotr
Posty: 48
Rejestracja: 22 lipca 2013, o 11:20
Odbiornik: Samsung BD-E8500, Cabletech URZ0086
Instalacja antenowa: AZART

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Piotr »

mikro13 pisze:Posiadam kablówkę analogową-czy to urządzenie będzie odbierało/nagrywało z tej kablówki
Nie.
mikro13 pisze:czy muszę dodatkowo zamontować inne urządzenie które zamieni ten sygnał na odpowieni.
Powodzenia ;)
majkeljot pisze:ad1 Trochę to dziwne. Na pewno nie ma gdzieś ustawienia na auto? Powinno być
Trochę namieszałem. Okazuje się, że ustawienie zegara po braku zasilania działa. Tyle, że tylko wtedy jak jest coś zaprogramowane do nagrania. Sprytne. Tak więc ten minus nieaktualny.
Co do czasu to jest ustawienie auto zarówno przy czasie, jak i przy strefie czasowej. Tyle, że z tego co pamiętam, jak po zakupie ustawiłem na auto, to ustawiło czas według kraju ustawionego w menu (wtedy Wielka Brytania) czyli o godzinę wcześniejszy. Wczoraj jak znowu zmieniłem na auto (tym razem kraj w menu to Irlandia), to ustawiło prawidłową godzinę. I teraz trochę zgłupiałem. Ktoś może potwierdzić że mu "od zawsze" działa czas auto prawidłowo?

majkeljot
Posty: 82
Rejestracja: 12 marca 2012, o 10:27
Odbiornik: LG MS450H
Manta DVBT05
LG 32LN575s
Instalacja antenowa: samoróbka biquad w oknie na strychu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin kołowo 18km

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: majkeljot »

maverick78 pisze:SmartView działa na telefonach i tabletach Samsunga. Działało by pewnie na wszystkich urządzeniach opartych na Androidzie, ale Samsung niestety wprowadził do tego programu zabezpieczenia i soft sprawdza czy to urządzenie Samsunga czy inne, na urządzeniach innych producentów nie działa.Maverick78
No to żeś mnie zmartwił. Już prawie to zamówiłem. Najważniejsze dwie rzeczy dla mnie to Tuner DVB-C oraz możliwość oglądania z tunera na tablecie czy notebooku. Niestety nie będę dla tej funkcji zmieniał sprzętu. To chyba lekki strzał sobie w kolano przez Samsunga.
A może jednak jest jakiś sposób na obejscie tego niewypału?

Silatiw
Posty: 3
Rejestracja: 31 października 2013, o 19:49

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Silatiw »

Piotr pisze:Można nagrywać tylko z wewnętrznego tunera.

Po trzech miesiącach użytkowania, moje spostrzeżenia z użytkowania.

PLUSY:
+ BluRay 3D
+ dual tuner DVB-T2/C + gniazdo CI+
+ wbudowany dysk
+ wbudowane wifi (z wifi-direct i soft ap) + port Ethernet
+ 2 porty USB
+ multum obsługiwanych formatów / DLNA
+ Smart Hub
+ PIP
+ możliwość prostej edycji nagrań
+ niezły pilot z obsługą tv (i brak regulacji głośności w tunerze :) )
+ obsługa myszki/klawiatury usb

MINUSY:
- nie ustawia godziny po braku zasilania i brak automatycznej zmiany czasu letni/zimowy
- brak opcji włączenia timeshift'u na stałe
- aplikacja Smart View tylko dla telefonów Samsunga
- brak EPG z nieoglądanego wcześniej MUXa
- brak większej ilości informacji przy zmianie kanału (jest tylko nr i nazwa)
- Cinavia ;)
- zakodowane nagrania
- wyświetlacz mógłby pokazywać więcej/inne informacje (np numer/nazwę aktualnego kanału)
- przydałby się przycisk na pilocie do wyboru ścieżki dźwiękowej
Wyczerpujące zestawienie. Od kilkunastu dni użytkuję to urządzenie i chciałbym dodać jeszcze jedną wadę. Kiedy w czasie nagrywania spadnie poziom sygnału lub przez chwilę nastąpi jego zanik, nagrywanie zostaje bezpowrotnie przerwane.
Niestety podczas silnego deszczu czasami to u mnie się zdarza i zaprogramowany film szlag trafia :evil: , mimo że za pięć sekund sygnał i odbiór się poprawia. Wydaje mi się, że na poziomie firmware'u można by to poprawić, tak jak i kilka wad wymienionych przez Piotra.
W wolnej chwili spróbuję uderzyć mailowo do Samsunga - może posłucha :)

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Anduraki »

Chyba zakodowane nagrania można odkodować sposobem z samygo ale nie daje głowy, do mojego TV ostatnio opracowali sposób na dekodowanie nagrań PVR

mikro13

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: mikro13 »

mikro13 pisze:Witam

Jestem zainteresowany zakupem tego urządzenia-tylko mam jedno pytanie dotyczace jego działania. Obecnie posiadam kablówkę analogową i cyfrową-do kablówki cyfrowej mam tuner cyfrowy multimedia adb-5810cd-ze standardowymi wyjściami: HDMI, Euro, i.t.d. Chciałbym podpiąć ten tuner do Samsunga i czasem zgrać jakiś mecz lub koncert-pytanie czy da się to zrobić czy tylko można nagrywać z wewnętrznego tunera??

Z góry dzięki za odpowiedź.
Witam Ponownie,

Chciałbym jeszcze podrążyć mój temat dotyczący nagrywania programów z tunera telewizji kablowej (multimedia, UPC). Wpadło mi do głowy jedno rozwiązanie, a mianowicie jeżeli sygnał wychodzący z tunera (Euro) przepuścimy przez Modulator DVB-T np. (Telmor TM-250) to otrzymam sygnał DVB-T-który to powinien być wykryty przez wewnętrzny tuner Samsunga-i będzie go w stanie nagrać na dysk wewnętrzny.

Proszę o utwierdzenie mnie w tym przekonaniu.

Z góry dzięki.

Zablokowany