SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

mixol
Posty: 11
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, o 07:36

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: mixol »

Tak z ciekawości spojrzałem na cenę tego modulatora - ok. 1700 zł. To chyba czyni nieopłacalnym inwestycję przy cenie równej 3 Samsungom BD-E8500M.

Nieco taniej można kupić modulatory DVB-T MPEG2 na Aliexpress - ceny zaczynają się od 300$. BD-E8500M bez problemu odbiera DVB-T w MPEG2 - odbieram na nim czeskie i słowackie muxy w tym standardzie.

pozdrawiam

majkeljot
Posty: 82
Rejestracja: 12 marca 2012, o 10:27
Odbiornik: LG MS450H
Manta DVBT05
LG 32LN575s
Instalacja antenowa: samoróbka biquad w oknie na strychu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin kołowo 18km

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: majkeljot »

mikro13 pisze:
mikro13 pisze:Witam

Jestem zainteresowany zakupem tego urządzenia-tylko mam jedno pytanie dotyczace jego działania. Obecnie posiadam kablówkę analogową i cyfrową-do kablówki cyfrowej mam tuner cyfrowy multimedia adb-5810cd-ze standardowymi wyjściami: HDMI, Euro, i.t.d. Chciałbym podpiąć ten tuner do Samsunga i czasem zgrać jakiś mecz lub koncert-pytanie czy da się to zrobić czy tylko można nagrywać z wewnętrznego tunera??

Z góry dzięki za odpowiedź.
Witam Ponownie,

Chciałbym jeszcze podrążyć mój temat dotyczący nagrywania programów z tunera telewizji kablowej (multimedia, UPC). Wpadło mi do głowy jedno rozwiązanie, a mianowicie jeżeli sygnał wychodzący z tunera (Euro) przepuścimy przez Modulator DVB-T np. (Telmor TM-250) to otrzymam sygnał DVB-T-który to powinien być wykryty przez wewnętrzny tuner Samsunga-i będzie go w stanie nagrać na dysk wewnętrzny.

Proszę o utwierdzenie mnie w tym przekonaniu.

Z góry dzięki.
Czy nie łatwiej podłączyć do swojego tunera jakiś dysk zewnętrzny albo pendrive i nagrywać cyfrę bez strat na obrazie? A czy czasem ten tuner nie ma już wewnętrznego dysku i nawet nie trzeba nic podłączać? Na to wygląda przynajmniej czytając jego instrukcję.

mikro13

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: mikro13 »

Witam,

Jeżeli chodzi o dysk twardy to niestety nie ma w tym tunerze, jest to chyba jeden z najprostrzych dostępnych modeli-bez karty dekodującej i dysku twardego. Instrukcja obowiązuje do kilku tunerów które różnią się właśnie tymi funkacjami. Tak więc póki co jedynym rozwiązaniem jest chyba zastosowanie modulatora- jeżeli ich cena spadnie do odpowiedniego poziomu-bo podejżewam, że są to nowe urządzenia i dlatego ich cena na dzień dzisiejszy jest kosmiczna.

Przy okazji chciałem was zapytać dlaczego wybraliście odtwarzacz SAMSUNG BD-E8500 a nie np. LG HR570S, LG HR925 lub LG HR923S-które to mają tą przewagę nad Samsungiem iż można z nich kopiować nagrania na dyski zewnętrzne-czy są ku temu jakieś przesłanki-jeżeli tak to proszę o komentarz. Urzadzenia LG na Allegro też wyglądają jak by były powystawowe i są na podobnym poziomie cenowym.

majkeljot
Posty: 82
Rejestracja: 12 marca 2012, o 10:27
Odbiornik: LG MS450H
Manta DVBT05
LG 32LN575s
Instalacja antenowa: samoróbka biquad w oknie na strychu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin kołowo 18km

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: majkeljot »

No dobra, nie ma dysku wewnątrz, ale chyba możesz przez USB podłączyć choćby pendrive i nagrywać. Chyba nie ma tunera cyfrowego który nie miałby możliwości nagrywania. Ostatecznie lepiej już chyba byłoby zakupić stacjonarną nagrywarkę DVD z dyskiem twardym. W ten sposób mógłbyś nagrać wszystko z kablówki analogowej jak i analogowy sygnał z tego tunera cyfrowego. koszt 300-500zł
Przyszło mi jeszcze do głowy, że skoro ten Twój tuner jest bez karty dekodującej, to może po prostu będziesz mógł odbierać kablówkę cyfrową na Samsungu i wtedy będziesz mógł nagrywać bez problemu.

mikro13

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: mikro13 »

Witam,

Mam nadzieję, iż twój pomysł się sprawdzi i faktycznie sygnał multimedi nie jest zakodowany, a co za tym idzie będę go mógł oglądać bezpośrednio na Samsungu.
Póki co to zastanawiam się czy te tunery na allegro umożliwiają odbiór telewizji cyfrowej naziemnej-bo mają oznaczenie tylko BD-E8500, a nie BD-E8500m-jak typowy tuner pochodzący z anglii/irlandii. W niemczech aby odbierać sygnał z tej telewizji wystarczy tuner DVB-T a u nas DVB-T2. Jeżeli sprzęt przyjechał z niemiec to jest prawdopodobieństwo iż posiada ten pierwszy tuner czyli będzie problem z odbiorem telewizji naziemnej. Tak jest w przypadku odbiorników LG-które w zależności z jakiego kraju pochodzą takie mają zamontowane tunery np: Niemcy- DVB-T. Niektóre urządzenia mają jeszcze inne tunery np. DVB-S. Więc przed zakupem należy dobrze sprawdzić co pisze sprzedawca.

koven

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: koven »

W Polsce standardem jest DVB-T i na takich tunerach działa telewizja. Problemem jest natomiast wciskanie na allegro tunerów Samsunga z mpeg2 zamiast 4. Na takim tunerze nie odbierzesz w PL kanałów a to też DVB-T.

Piotr
Posty: 48
Rejestracja: 22 lipca 2013, o 11:20
Odbiornik: Samsung BD-E8500, Cabletech URZ0086
Instalacja antenowa: AZART

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Piotr »

mikro13 pisze:Przy okazji chciałem was zapytać dlaczego wybraliście odtwarzacz SAMSUNG BD-E8500 a nie np. LG HR570S, LG HR925 lub LG HR923S-które to mają tą przewagę nad Samsungiem iż można z nich kopiować nagrania na dyski zewnętrzne-czy są ku temu jakieś przesłanki-jeżeli tak to proszę o komentarz. Urzadzenia LG na Allegro też wyglądają jak by były powystawowe i są na podobnym poziomie cenowym.
Mnie się w sumie nie chciało sprawdzać czy są podobne sprzęty od innych producentów, a że Samsung był tani to kupiłem :lol: Modele od LG są jednak trochę (lub dużo) droższe. HR923S obsługuje jedynie DVB-S, więc do naziemnej nieprzydatny.
mikro13 pisze:Mam nadzieję, iż twój pomysł się sprawdzi i faktycznie sygnał multimedi nie jest zakodowany, a co za tym idzie będę go mógł oglądać bezpośrednio na Samsungu.
Ludzie z Multimedii nie są raczej samobójcami. Sygnał jest oczywiście zakodowany.

saluto72

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: saluto72 »

Jeszcze raz chcę wszystkim zadać pytanie czy ma ktoś tak że pilot skierowany na urządzenie działa kiepsko a jeżeli skierujemy go trochę w górę w bok lub całkiem do tyłu to działa bez zastrzeżeń ???czym to może być spowodowane ???

sky_digital
Posty: 9
Rejestracja: 26 lipca 2013, o 09:04
Odbiornik: TX-L39E6EK,BD-E8500M
Instalacja antenowa: TRIDIGIT + FM
Nadajnik - obiekt nadawczy: Srem

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: sky_digital »

Witam,
Sprawdziłem i pilot działa prawidłowo,nawet specjalnie nie "celuje" w tuner.

pozdrawiam

Silatiw
Posty: 3
Rejestracja: 31 października 2013, o 19:49

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Silatiw »

Tuner pracuje w trybie PIP. Czy jest jakiś szybki sposób na zmianę głosu, na drugi wyświetlany program?
Np. w telewizorze Sony mogę to zrobić naciskając dowolny poziomy kursor, a tutaj jak na razie muszę wejść w tools -> PIP -> i dopiero wybrać który program chcę słuchać. Może czegoś nie wyczaiłem? :(

@saluto72 u mnie pilot skierowany prosto na tuner, działa tak jak powinien. I ma dużą tolerancję na odchylenia od "celu"

wspanialek
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2013, o 01:24

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: wspanialek »

Piotr pisze:DivX? :shock: Ktoś tego jeszcze używa? ;)
Sprawdź jakie masz ustawione kodowanie znaków w Samsungu.
W trakcie odtwarzania:
"TOOLS" na pilocie -> Ustawienia napisów -> Kodowanie.
Powinno być ustawione na Europę Środkową. Domyślnie jest chyba Europa Zachodnia i wtedy są krzaki.
Co zrobić jeśli w/w opcja jest niedostępna? Zmienić kodowanie napisów?

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Anduraki »

musi być taka opcja, a z drugiej strony kodowanie napisów ma być ANSI

Piotr
Posty: 48
Rejestracja: 22 lipca 2013, o 11:20
Odbiornik: Samsung BD-E8500, Cabletech URZ0086
Instalacja antenowa: AZART

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Piotr »

To są napisy "wbudowane" (wmuksowane) w film, czy w oddzielnym pliku tekstowym? Przy tych pierwszych rzeczywiście nie ma możliwości wyboru kodowania.

mixol
Posty: 11
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, o 07:36

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: mixol »

wspanialek pisze:
Co zrobić jeśli w/w opcja jest niedostępna? Zmienić kodowanie napisów?
Też miałem ten problem - brak opcji w menu. Rozwiązanie było proste - wyłączyć w menu napisy i ponownie je włączyć - wtedy pokazało się menu do wyboru kodowania napisów.
pozdrawiam

wspanialek
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2013, o 01:24

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: wspanialek »

Napisy są w osobnym pliku. Po raz pierwszy mam taki problem z wczytaniem napisów. Wszystkie pozostałe też ściągane programem NAPISY PROJEKT - zapisane w formacie TXT wczytują się bez problemu. Nazwa pliku napisów jest taka sama jak pliku z filmem. Na PC wczytują się bez problemu, natomiast na Samsungu wczytują się w języku angielskim (skąd?). W menu głównym ustawień języka, wszystkie opcje ustawione na język Polski. Kodowanie napisów ustawione w ANSI. Nie działa sztuczka z wyłączeniem napisów z menu TOOLS i załączenie. Nie pojawia się menu dotyczące ustawienia kodowania napisów.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Anduraki »

napisy ściągane przez napi-projekt sa kodowane w unicode, żaden europejski odtwarzacz nie odczyta tych napisów - nie będzie ich widział - zmień na ansi lub UTF8

wspanialek
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2013, o 01:24

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: wspanialek »

Zmieniono programem Subtitle Edit na UTF-8. Samsung nie wczytuje z pliku. Zmieniono w notatniku na ANSI. Samsung nie wczytuje z pliku. Na pewno plik filmowy w MKV ma wbudowane angielskie napisy i samsung je priorytetuje.

saluto72

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: saluto72 »

cały czas mam problem z e sterowaniem z pilota jeżeli skieruję go w górę lub w przciwną stronę to działa jak wyceluję w urządzenie to nie chodzi problem tkwi chyba w samym urządzeniu .Czekam na jakąś podpowiedź .Jeszcze jedno raz zawiesiło mi się nagrywanie nie dało się wyłączyć żadnym guzikiem musiałem wyjąć wtyczkę czy ktoś miał już coś takiego ?????

wspanialek
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2013, o 01:24

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: wspanialek »

Anduraki pisze:napisy ściągane przez napi-projekt sa kodowane w unicode, żaden europejski odtwarzacz nie odczyta tych napisów - nie będzie ich widział - zmień na ansi lub UTF8

W ustawieniach programu Napisy Projekt można ustawić format kodowania:
1.ANSI
2. Unicode
3 Unicode cos tam
4 UTF -7
5 UTF -8

Obojętnie czy ustawię ANSI czy UTF-8 Samsung obsługuje tylko te które są w pliku MKV.

Piotr
Posty: 48
Rejestracja: 22 lipca 2013, o 11:20
Odbiornik: Samsung BD-E8500, Cabletech URZ0086
Instalacja antenowa: AZART

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Piotr »

Jeśli pokazuje Ci wbudowane napisy, to najprawdopodobniej znaczy że te zewnętrzne są w niewłaściwym formacie (skoro nazwa pliku prawidłowa). Obstawiam, że jest to MPL2, którego ten odtwarzacz nie obsługuje. Otwórz plik z napisami i zobacz jaki jest format czasu. Jeśli jest on w kwadratowych klamrach (np. [105][142]Tutaj tekst) to trzeba te napisy przekonwertować do innego formatu (MicroDVD, Subrip) i wtedy będą działać.

Co do wieszania się, to swego czasu mi się dość często wieszał w Smart Hubie, raz też się zawiesił przy edycji nagrania. Od dłuższego czasu wszystko działa stabilnie (być może aktualizacja firmware pomogła, bo w tym czasie były chyba dwie, albo samo się uspokoiło).

Zablokowany