SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

wspanialek
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2013, o 01:24

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: wspanialek »

Zmieniłem format zapisu napisów w programie Napisy Projekt na SRT (Sub rip). Rzeczywiście pomogło. Poprzednio jak wspomniał Piotr format zapisu (np. [105][142]Tutaj tekst) był własnie taki. Po zmianie formatowania napisy są zapisane:

00:01:44,700 --> 00:01:47,400 Tutaj tekst

Teraz Samsung wczytuje napisy poprawnie. Wielkie dzięki Piotrze.

Piotr
Posty: 48
Rejestracja: 22 lipca 2013, o 11:20
Odbiornik: Samsung BD-E8500, Cabletech URZ0086
Instalacja antenowa: AZART

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Piotr »

Nie ma sprawy :)

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Anduraki »

no SRT to podstawa, choć może być rónwnie dobrze SSA albo ASS, nie polecam TXT wszelkiego rodzaju.

koven

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: koven »

Gdyby był ktoś zainteresowany, to sprzedaje swój BD. Kupiłem go ze 2 miesiące temu, jeszcze powinien mieć ze 4 gwarancji pisemnej. Stał i się kurzył, teraz podpisałem umowę z netią i dostałem ich playera. Dublujące sprzęty nie są mi potrzebne więc sprzedaje.

mikro13

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: mikro13 »

Witam wszystkich,
Właśnie odebrałem urządzenie z Allegro-580 PLN z transportem i miałem już przyjemność trochę go potestować i podzielić się opinią. :D

Jeżeli chodzi o zalety to ma następujące:

- Sprawnie odtwarza wszystkie badane pliki i dobrze wyświetla napisy PL
- Obsługuje mój zewnętrzny dysk który podpiołem bez żadnych problemów
- Można tym samym pilotem obsługiwać telewizor i BD (po uprzednim sparowaniu pilota z telewizorem-u mnie niestety kody z instrukcji nie pokryły się z kodem telewizora-ale metodą prób i błędów znalazłem właściwy kod)
-aplikacja youtube odtwarza pliki jeden po drugim (co jest pomocne przy puszczaniu bajek dla mojej córki), posiada też ciekawy interfejs zmiany odtwarzanych plików
-po podłaczeniu airmouse (myszka i klawiatura w jednym) jestem w stanie łatwo przeglądać internet
-funkcja AllShare (DLNA) w połączeniu z telefonem i komputerem pozwala na łatwe odtwarzanie plików z dysków-bez zacinania
-przyciski od odtwarzacza na pilocie są fosforyzujące i widać je w nocy
-Aplikacja Samung Remote pozwala sterować BD z telefonu
-uruchamianie plików filmowych, zdjęć jest szybkie a pokaz zdjęć (slide show) nie zacina się
-posiada pełną przeglądarkę internetową-która umożliwia wpisywanie adresów stron


Jeżeli chodzi o wady to też są-ale może w jakiś sposób je wyeliminujemy lub poprawimy:

-Po wyłączeniu zasilania(u mnie listwa) musimy ponownie ustawiać zegar i jeżeli tego nie zrobimy to blokuje nam niektóre funkcje urządzenia-nie ma sposobu na automatyczną aktualizacjć zegara?? W menu jest nastawa automatyczna lub ręczna-ale chyba automat nie działa
-Urządzenie powiesiło mi się kilka razy (przy zamknięciu aplikacji allshare na komputerze podczas przegrywania pliku z komputera do BD, lub gdy wystąpił problem z siecią) pomaga tylko reset z prądu
-Póki co nie rozgryzłem jak można stworzyć folder na dysku wewnętrznym żebym mógł sobie posortować filmy-o ile można-jakaś podpowiedź??
-Z komputera/dysku/pendriva można przegrać tylko pliki medialne-niestety nie da się wgrać napisów do filmów-jakiś pomysł??
-Po wejściu do aplikacji youTube nie działa moja super myszko-klawiatura i wpisywanie tytułu jest tylko możliwe poprzez klikanie po jednej literce z pilota-katastrofa
-Brak możliwości nagrywania z innego źródła niż naziemna telewizja-nie da się podłączyć tunera płatnej telewizji-np. Multimedia, UPC-czyli funkcja nagrywania póki co dla mnie jest bezużyteczne
-wgrywanie plików na dysk twardy faktycznie chwilę schodzi, prędkość zgrywania z pendriva/dysku twardego i przez funcję All Share jest porównywalna-ale do wytrzymania
-nie bardzo da się usunąć niechciane aplikacje z Hub-a typu :fitnes, kids i.t.d.


Poza tym wrażenie dobre-urządzenia wygląda na solidne i przyjazne.
Czekam na podpowiedzi w sprawie moich pytań.

I jeszcze jedno-czy można bezpośrednio podpiąć się w jakiś sposób do dysku twardego zamontowanego wewnątrz odtwarzacza aby można było umieścić tam inne pliki niż tylko pliki medialne a także zrobić porządek??

Piotr
Posty: 48
Rejestracja: 22 lipca 2013, o 11:20
Odbiornik: Samsung BD-E8500, Cabletech URZ0086
Instalacja antenowa: AZART

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Piotr »

mikro13 pisze: -Po wyłączeniu zasilania(u mnie listwa) musimy ponownie ustawiać zegar i jeżeli tego nie zrobimy to blokuje nam niektóre funkcje urządzenia-nie ma sposobu na automatyczną aktualizacjć zegara?? W menu jest nastawa automatyczna lub ręczna-ale chyba automat nie działa
Podłącz antenę. Czas jest pobierany z sygnału dvb.
mikro13 pisze: -Póki co nie rozgryzłem jak można stworzyć folder na dysku wewnętrznym żebym mógł sobie posortować filmy-o ile można-jakaś podpowiedź??
Nie da się.
mikro13 pisze: -Z komputera/dysku/pendriva można przegrać tylko pliki medialne-niestety nie da się wgrać napisów do filmów-jakiś pomysł??
Przy zgrywaniu z pendrive'a zgrywa również napisy, jeśli nazwa jest taka sama jak pliku z filmem. Przy dlna to nie działa. Ale wmuksowanie napisów do filmu to kwestia minuty (no chyba, że to plik AVI...)
mikro13 pisze: -Po wejściu do aplikacji youTube nie działa moja super myszko-klawiatura i wpisywanie tytułu jest tylko możliwe poprzez klikanie po jednej literce z pilota-katastrofa
Widocznie ta aplikacja nie obsługuje myszki. Zawsze możesz sparować aplikację youtube na telefonie z odtwarzaczem i wyszukiwać na telefonie
mikro13 pisze: -Brak możliwości nagrywania z innego źródła niż naziemna telewizja-nie da się podłączyć tunera płatnej telewizji-np. Multimedia, UPC-czyli funkcja nagrywania póki co dla mnie jest bezużyteczne
No raczej ;) To jest tuner a nie nagrywarka. UPC oferuje moduły CI+ i wtedy można nagrywać sygnał z kablówki.

wspanialek
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2013, o 01:24

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: wspanialek »

mikro13 napisał(a):

- Można tym samym pilotem obsługiwać telewizor i BD (po uprzednim sparowaniu pilota z telewizorem-u mnie niestety kody z instrukcji nie pokryły się z kodem telewizora-ale metodą prób i błędów znalazłem właściwy kod)

Próbowałem kodów z instrukcji do TV Panasonica. Nie działają. Podane są trzy. Na jednym z kodów widać na sensorze TV, że sygnał z pilota jest odbierany, jednak brak reakcji tv na żadną funkcję z pilota Samsunga.

Czy ktoś ma pomysł jak sparować pilota z BD do TV TX-P42S20E ?

PS: postępowałem zgodnie z instrukcją :) Wiem, że na pilocie przełącza się na BD i TV :)

mikro13

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: mikro13 »

Witam,

Też mam Panasonica i kody też nie działały-zaczołem próbować każdego po kolei od 01,02,03 ... i w końcu spasowała 13-czyli chyba jest szczęśliwa tym razem.
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2013, o 14:30 przez mikro13, łącznie zmieniany 1 raz.

maverick78
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2013, o 10:48
Odbiornik: SAMSUNG BD-E8500M CABLETECH URZ0086 EVOLVE Blade-DualC HD
Instalacja antenowa: ANTENA MITON GALAXY 165 DVB-T +40dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4 ŁÓDŹ

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: maverick78 »

Witam,

Samsung wypuścił nową wersję firmware do naszego odtwarzacza. Najnowsza obecnie dostępna wersja to 1017. Dostępna jest przez system aktualizacji oprogramowania wbudowany w tuner lub do ściągnięcia samodzielnie na poniższej stronie:

http://www.samsung.com/uk/support/model ... oadName=FM

W detalach, o wprowadzonych zmianach jak zwykle Samsung nie informuje, poza ogólnikowym stwierdzeniem o poprawie stabilności :)

Pozdrawiam
Maverick78

wspanialek
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2013, o 01:24

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: wspanialek »

Dzięki mikro13. Do Panasonica działa kod 13. Szkoda, że nie działają wszystkie funkcje jak Guide lub info podczas oglądania telewizji z DVBT.

dominik17g

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: dominik17g »

Witam posiadam od nie dawna ten odtwarzacz Blu-Ray BD-E8500M, i nie znajduje mi kanałów na domowej antenie cyfrowej chodzi o tą telewizje naziemną :-)

Po automatycznym wyszukiwaniu nagle robi się nie znaleziono kanałów ?

może ktoś pomóc.

Podobno normalnie ma działać i nie ma znaczenia że to jest sprzęt z Anglii

proszę o pomoc

-- połączono
Piotr pisze:Można nagrywać tylko z wewnętrznego tunera.

Po trzech miesiącach użytkowania, moje spostrzeżenia z użytkowania.

PLUSY:
+ BluRay 3D
+ dual tuner DVB-T2/C + gniazdo CI+
+ wbudowany dysk
+ wbudowane wifi (z wifi-direct i soft ap) + port Ethernet
+ 2 porty USB
+ multum obsługiwanych formatów / DLNA
+ Smart Hub
+ PIP
+ możliwość prostej edycji nagrań
+ niezły pilot z obsługą tv (i brak regulacji głośności w tunerze :) )
+ obsługa myszki/klawiatury usb

MINUSY:
- nie ustawia godziny po braku zasilania i brak automatycznej zmiany czasu letni/zimowy
- brak opcji włączenia timeshift'u na stałe
- aplikacja Smart View tylko dla telefonów Samsunga
- brak EPG z nieoglądanego wcześniej MUXa
- brak większej ilości informacji przy zmianie kanału (jest tylko nr i nazwa)
- Cinavia ;)
- zakodowane nagrania
- wyświetlacz mógłby pokazywać więcej/inne informacje (np numer/nazwę aktualnego kanału)
- przydałby się przycisk na pilocie do wyboru ścieżki dźwiękowej

Witam, jak ustawić telewizję cyfrową naziemną ? NIE MAM POJĘCIA ! próbowałem z anteny domowej nic nie znalazło ani jedno kanału nie znalazło.

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Piotr
Posty: 48
Rejestracja: 22 lipca 2013, o 11:20
Odbiornik: Samsung BD-E8500, Cabletech URZ0086
Instalacja antenowa: AZART

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Piotr »

Brak tu jasnowidzów, żeby powiedzieć dlaczego nie działa.
Podałeś za mało informacji. Jaka to antena? Przez określenie "domowa" rozumiem, że wewnętrzna. Ze wzmacniaczem czy bez? Gdzie mieszkasz? Ile kilometrów od nadajnika? Jeśli daleko to pewnie dlatego nic nie znajdujesz.

wspanialek
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2013, o 01:24

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: wspanialek »

Mam problem z obejrzeniem filmu w jakości HD przez Wifi. Włączając z aplikacji Youtube -filmy HD zacinają się. Włączając przez Allshare z dysku PC film 720p odtwarzany jest bez problemów natomiast 1080p już się zacina. Router to Linksys E900.

PS: na smartfonie przez wifi filmy z youtube działają prawidłowo.

Druga sprawa: film z telefonu puszczony do Samsunga także się zacina. Czy to kwestia już zakłóceń-zasięg Wifi, itp..
Sygnał z telefonu musi pójść do routera w drugim pokoju by został przekazany do Samsunga (w innym pokoju niż jest router).

Czy ograniczeniem może być sieć Wifi czy model routera który posiadam?

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Anduraki »

Aby to wyeliminować podłącz kablowo router z odtwarzaczem - jak się nie będzie zacinać proponuję zwiększyć moc w routerze albo zmienić kanał wifi na inny.

wspanialek
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2013, o 01:24

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: wspanialek »

Nie bardzo rozumie stwierdzenie o zwiększeniu mocy Routera. Jak to zrobić nie ingerując w majstrowanie przy antenie Routera?
Link do urządzenia: http://www.linksys.com/pl-eu/products/routers/E900

Sprawdzę jak się ma zmiana nadawania kanału.
Jedno co zaobserwowałem, że po restarcie Routera HD działa. Wydaje mi się, że pamięć cache Routera się zapełnia po pewnym czasie i router ma problem ze stałym przesyłaniem pakietów.

Piotr
Posty: 48
Rejestracja: 22 lipca 2013, o 11:20
Odbiornik: Samsung BD-E8500, Cabletech URZ0086
Instalacja antenowa: AZART

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Piotr »

Czasami w ustawieniach routera można skonfigurować moc nadawania, ale nie wiem czy ten model ma taką opcję.
Mieszkasz w mieszkaniu czy w domu? Router jest przez ścianę, czy w jakimś bardziej oddalonym pomieszczeniu?

wspanialek
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2013, o 01:24

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: wspanialek »

niestety w tym Routerze nie ma opcji ustawiania mocy nadawania, zmiany kanału Wifi. Router znajduje się w mieszkaniu, oddalony jest od Samsunga o 10m. Sygnał radiowy ma do pokonania tylko przedpokój. Czytałem, że firmware TOMATO ma sporo dodatkowych opcji który ten router obsługuje. Wgram i zobaczę co to zmieni.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Anduraki »

u mnie w 8level jest opcja RF Output Power i mam listę z procentowym ustawieniem mocy 15,35,50,70,100%, obniżyłem do 35% bo Wi-Fi potrzebuję jedynie w swoim i sąsiadującym pokoju

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Ja do swojego routera wgrałem dd-wrt. Teraz można nie tylko regulować moc, ale także odczytać informację o SNR i ilości błędów transmisji. Jest też info o aktualnym obciążeniu routera. W połączeniu z WiFi Analyzer na Andorida robi się z tego całkiem niezły zestaw do wstępnej oceny działania WiFi i eliminacji ewentualnych problemów.

Leesior

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Leesior »

Witam

Szukam jakiegoś urządzenia w tym stylu. Miałem EMTEC-a Movie Cube DH850 ale padł ledwo po kilku miesiącach użytkowania. Oddali mi kasę i coś bym kupił, ale już nie EMTEC-a.
Jedno mnie zniechęca: te kodowane nagrania... Powiedzmy, że coś sobie nagram i chcę to zachować. Sprzętu przecież wiecznie nie będę użytkował. Zepsuje się albo zestarzeje. I co wtedy ? Zostaję ze zgranym gdzieś, zakodowanym nagraniem ?

Nie da się tego jakoś obejść ?

Zablokowany