SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

maverick78
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2013, o 10:48
Odbiornik: SAMSUNG BD-E8500M CABLETECH URZ0086 EVOLVE Blade-DualC HD
Instalacja antenowa: ANTENA MITON GALAXY 165 DVB-T +40dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4 ŁÓDŹ

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: maverick78 »

Witam,

kolego viator, a do czego Twoim zdaniem mam go używać ??

Korzystam z funkcji do jakich tuner DVB-T został stworzony i dla jakich go zakupiłem czyli:

- oglądam telewizję;
- nagrywam wybrane audycje;
- oglądam nagrania;

Ponadto korzystam z kilku funkcji dodatkowych które również działają świetnie:

- oglądam filmy po wewnętrznej sieci WiFi;
- korzystam z funkcji SmartView;

Jeśli uważasz, że czasy dostępu do funkcji które producent dorzucił niejako extra, które podałem, są dla Ciebie nieakceptowalne w tunerze stworzonym głównie do oglądania telewizji, to chyba pomyliłeś tuner tv z komputerem.

Moja rada, kup sobie komputer z tunerem TV i pewnie będziesz zachwycony, a tuner niech służy do tego do czego ma służyć, tzn. do oglądania telewizji.

Pozdrawiam
Maverick78

viator

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: viator »

maverick78 pisze:kolego viator, a do czego Twoim zdaniem mam go używać ??
Do tego, do czego został stworzony:
- oglądania filmów na BD
- oglądania filmów z dysku twardego, dysku zewnętrznego, z allshare
- korzystania z aplikacji w Smart Hubie, czyli np YT
- oglądania TV naziemnej, nagrywania programów

Tuner DVB-T jest jednym z dodatków, a nie główną cechą tego urządzenia, w końcu nazywa się ono Smart 3D Blu-ray Player with 500Gb Freeview HD Recorder, a nie 500Gb Freeview HD Recorder with Smart 3D Blu-ray Player.
maverick78 pisze: Jeśli uważasz, że czasy dostępu do funkcji które producent dorzucił niejako extra, które podałem, są dla Ciebie nieakceptowalne w tunerze stworzonym głównie do oglądania telewizji, to chyba pomyliłeś tuner tv z komputerem.
Patrz wyżej, nigdzie nie jest napisane, że to urządzenie to tuner z bajerami, tylko jeżeli już, to Blu-ray z bajerami.
maverick78 pisze: Moja rada, kup sobie komputer z tunerem TV i pewnie będziesz zachwycony, a tuner niech służy do tego do czego ma służyć, tzn. do oglądania telewizji.
Do oglądania TV to mam tuner za 80 zł i nie muszę i nie mam zamiaru płacić za to grubej kasy.
Kupując tego samsunga liczyłem na urządzenie typu wszystko w jednym, i tym właśnie wg, specyfikacji miało ono być. Cóż z tego, skoro korzystanie z tego "wszystkiego" jest tak koszmarnie niewygodne, że nie jestem w stanie tego używać. I właśnie taką informacją dzielę się na forum, może ktoś dzięki temu nie popełni błędu zakupu tego czegoś, co wg. mnie jest badziewiem.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Anduraki »

Chodzilo mi dokladnie o to, co napisales, podany przez ciebie czas jest dla mnie absolutnie nieakceptowalny, z czym poniekad sie zgadzasz, jak rozumiem, piszac, ze od tego masz komputer.
To jaki czas byłby dla ciebie akceptowalny? Znajdziesz inne urządzenie które odpala youtube szybciej(wykluczając PC i telefony/tablety i dongle z androidem)? Jeśli już krytykujesz to zaproponuj alternatywę.


Ja myślę, że przede wszystkim za taką cenę powinieneś się cieszyć, że masz wszystko w jednym i odtwarzacz bd i tuner DTV i smart TV. Niejeden odtwarzacz BD nie ma tunera DTV a jest sporo droższy od tego.

maverick78
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2013, o 10:48
Odbiornik: SAMSUNG BD-E8500M CABLETECH URZ0086 EVOLVE Blade-DualC HD
Instalacja antenowa: ANTENA MITON GALAXY 165 DVB-T +40dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4 ŁÓDŹ

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: maverick78 »

viator pisze:Kupując tego samsunga liczyłem na urządzenie typu wszystko w jednym, i tym właśnie wg, specyfikacji miało ono być. Cóż z tego, skoro korzystanie z tego "wszystkiego" jest tak koszmarnie niewygodne, że nie jestem w stanie tego używać. I właśnie taką informacją dzielę się na forum, może ktoś dzięki temu nie popełni błędu zakupu tego czegoś, co wg. mnie jest badziewiem.
Witam,

kolego viator, no i tu jest przysłowiowy "pies pogrzebany" ja kupiłem to urządzenie jako TWIN TUNER DVB-T i do tego celu służy znakomicie, Ty natomiast chciałeś mieć jakiś kombajn do wszystkiego i do tego jeszcze działający z prędkością światła :-)

A co do specyfikacji producenta na którą się powołujesz, to wymienił on funkcje które posiada urządzenie, ale chyba nie obiecywał, że np. YouTube będzie ładował się w 2 sekundy, co ? :lol:

Dla mnie wszystkie pozostałe funkcje poza funkcją TWIN-TUNERA DVB-T są miłym dodatkiem. A co do twoich zarzutów odnośnie szybkości niektórych funkcji dodatkowych np. YouTube, to jak znajdziesz inne, szybsze urządzenie z podwójnym tunerem DVB-T i podobnym zestawem funkcji dodatkowych co ten Samsung w cenie do 600 zł (tyle zapłaciłem za swój egzemplarz) to nie ma problemu, oświeć innych użytkowników tego forum. Dla mnie wszystkie funkcje działają z przyzwoitą szybkością, ale jeśli uważasz inaczej to Twoja sprawa, każdy ma prawo do własnej opinii.

Ponadto, odnosząc się do Twojej krytycznej oceny, chciałbym Ci przypomnieć, że to forum dotyczące telewizji naziemnej i sprzętu do jej odbioru, tak więc na tych funkcjonalnościach powinniśmy się skupiać i one powinny przeważać przy ocenie sprzętu.

Reasumując, Samsung BD-E8500M do doskonały TWIN TUNER DVB-T dla osób które szukają dobrego twin tunera telewizji naziemnej w rozsądnej cenie.

P.S.
Uważajcie na niektórych sprzedawców z Allegro oferujących te urządzenia pochodzące z tzw. ekspozycji, wiele jest uszkodzonych i można się nieźle naciąć.

Pozdrawiam
Maverick78

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Anduraki »

Osobiście nie słyszałem o istnieniu jakiegokolwiek lepszego urządzenia posiadającego tyle funkcji. Gdybym dziś nie miał TV Samsung to w ciemno brałbym ten odtwarzacz.

JacekG

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: JacekG »

Witam!
Właśnie kupiłem tuner/odtwarzacz BD-E8500. Urządzenie ładnie odnalazło mi kanały telewizji naziemnej DVB-T, które są przesyłane przez telewizję kablową. Niestety,na żadnym programie nie ma telegazety. Po włączeniu przycisku TTX pojawia się info : "bieżący kanał nie obsługuje tej funkcji". Co może być tego powodem??? Podłączałem do tej anteny zwykły dekoder DVB-T Cabletech i telegazeta działa jak należy. Sprzęt kupiłem na allegro. Był już ponoć ustawiony na nasz kraj.
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

maverick78
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2013, o 10:48
Odbiornik: SAMSUNG BD-E8500M CABLETECH URZ0086 EVOLVE Blade-DualC HD
Instalacja antenowa: ANTENA MITON GALAXY 165 DVB-T +40dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4 ŁÓDŹ

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: maverick78 »

Witam,

na niektórych kanałach nadawcy nie nadają sygnału telegazety, ale np. na Polsacie czy TVP1 powinna być na pewno. Jeśli nie pojawia się na tych kanałach po naciśnięciu TTX to coś jest nie tak.

Sprawdź: Przycisk Home --> Ustawienia --> Zakładka System --> Cyfrowy Teletekst (powinien być ustawiony na Włączony).

Z drugiej strony, telegazeta nie jest przynajmniej wg. mnie czymś szczególnie potrzebnym bądź użytecznym w dzisiejszych czasach :D

Pozdrawiam
Maverick78

JacekG

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: JacekG »

Telegazeta jest bardzo ważna dla osób nie(do)słyszących.Są nadawane programy,filmy z teletekstem. Są obecnie dwa rodzaje napisów: DVB i teletekst np.na TVP Historia. Telegazetę znam ,można powiedzieć,na wylot i oczywiście wiem,że niektóre kanały jej nie nadają.Opcję,o której wspomniałeś (cyfrowy teletekst)ustawiłem na włączony ale nic to nie dało. Jednak na Twym odtwarzaczu telegazeta działa bez zarzutu?? Sprzedający z allegro próbuje mi wmówić,że ten sprzęt nie ma takiej opcji.

Piotr
Posty: 48
Rejestracja: 22 lipca 2013, o 11:20
Odbiornik: Samsung BD-E8500, Cabletech URZ0086
Instalacja antenowa: AZART

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Piotr »

U mnie też nie działa.

maverick78
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2013, o 10:48
Odbiornik: SAMSUNG BD-E8500M CABLETECH URZ0086 EVOLVE Blade-DualC HD
Instalacja antenowa: ANTENA MITON GALAXY 165 DVB-T +40dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4 ŁÓDŹ

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: maverick78 »

JacekG pisze:Telegazeta jest bardzo ważna dla osób nie(do)słyszących.Są nadawane programy,filmy z teletekstem. ...Opcję,o której wspomniałeś (cyfrowy teletekst)ustawiłem na włączony ale nic to nie dało. Jednak na Twym odtwarzaczu telegazeta działa bez zarzutu?? Sprzedający z allegro próbuje mi wmówić,że ten sprzęt nie ma takiej opcji.
Witam,

tak, u mnie telegazeta działa bez zarzutu (jest dostępna pod klawiszem TTX/MIX z pilota). Dodatkowo Samsung posiada kilka opcji jej wyświetlania tj.:

- opcja 1: można włączyć samą telegazetę;

Obrazek


- opcja 2: ekran podzielony jest na pół (na jednej połowie jest aktualnie nadawany kanał, na drugiej telegazeta);

Obrazek


- opcja 3: częściowo przeźroczysta telegazeta na ekranie a jako tło leci aktualna audycja;

Obrazek


Jednym słowem sprzedawca z Allegro ściemnia, albo nie wie co sprzedaje.

P.S.
Jasne, dla niesłyszących lub niedosłyszących telegazeta jest ważna, ale dlatego napisałem, że dla mnie jest nieistotna, dla innych może być ważna.

Pozdrawiam
Maverick78

JacekG

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: JacekG »

Dziękuję Maverick za wyjaśnienia. Przed zakupem sprzętu kierowałem się świetnym testem,który zamieściłeś na forum. Czytałem też angielską instrukcję odtwarzacza gdzie jest rozdział dotyczący telegazety. Pilot ma zresztą specjalne przyciski do jej obsługi. Sprzedawca pisał na aukcji,że "w każdym zakupionym na mojej aukcji urządzeniu jest ustawiony SMART na PL
czyli po podłączeniu u państwa będą wszystkie dostępne polskie aplikacje, do każdego urządzenia wgrywam IPLĘ TVN PLAYER ONET VOD RADIO INTERNETOWE często u konkurencji trzeba robić kilka aktualizacji lub grzebać w ustawieniach by były polskie aplikacje
".
Obawiam się czy przy aktualizacji tych wszystkich softów czegoś właśnie nie pochrzanił.

maverick78
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2013, o 10:48
Odbiornik: SAMSUNG BD-E8500M CABLETECH URZ0086 EVOLVE Blade-DualC HD
Instalacja antenowa: ANTENA MITON GALAXY 165 DVB-T +40dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4 ŁÓDŹ

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: maverick78 »

Witam,

według mnie software i firmware nie ma tu nic do rzeczy. W wersjach urządzeń na rynek brytyjski/irlandzki jest już zaimplementowany język polski (i wiele innych) i polskie aplikacje w SmartHub, więc sprzedawca ściemnia że musi coś dogrywać. Widać to wyraźnie, po tym że pojawiające się update-y firmware na stronach brytyjskich Samsunga są tylko w jednej wersji i po zrobieniu aktualizacji, język polski i polskie aplikacje w nowym sofcie są również obecne, w innym przypadku byłyby nadpisywane angielskimi wersjami.

Pozdrawiam
Maverick78

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: Anduraki »

Trzeba włączyć telegazetę w ustawieniach, w przeciwnym przypadku jest domyślne ustawienie czyli MHEG5. Wystarczy doczytać instrukcję, że telegazeta i mheg5 się wzajemnie wykluczają, ale że w Anglii nie ma telegazety tylko jest mheg5 to telegazeta jest domyślnie wyłączona

JacekG

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: JacekG »

Anduraki,czy da się to zrobić,choćby w serwisie? W ustawienia ,w głównym menu, cyfrowy teletekst,ustawiłem na włączony ale to nic nie daje.

maverick78
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2013, o 10:48
Odbiornik: SAMSUNG BD-E8500M CABLETECH URZ0086 EVOLVE Blade-DualC HD
Instalacja antenowa: ANTENA MITON GALAXY 165 DVB-T +40dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4 ŁÓDŹ

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: maverick78 »

Witam,

nie wiem o czym pisze Anduraki, ja u siebie nic poza "Cyfrowym teletekstem" nie włączałem i nie wyłączałem i telegazeta działa. Przejrzałem angielską instrukcję i szczerze mówiąc nie znalazłem żadnej innej opcji związanej z teletekstem.

Pozdrawiam
Maverick78

JacekG

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: JacekG »

Witam!
Już znalazłem Telegazetę. Problem okazał się banalnie prosty.Okazało się,że "fachowcy" z Allegro ustawili w odtwarzaczu Wielką Brytanię gdzie właśnie jest system,o którym wspominał Anduraki.Zainstalowałem sprzęt od nowa,wybierając Irlandię,i szafa gra. Telegazeta mogłaby być większych rozmiarów ale dobre i to.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

maverick78
Posty: 45
Rejestracja: 10 maja 2013, o 10:48
Odbiornik: SAMSUNG BD-E8500M CABLETECH URZ0086 EVOLVE Blade-DualC HD
Instalacja antenowa: ANTENA MITON GALAXY 165 DVB-T +40dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC4 ŁÓDŹ

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: maverick78 »

Witam,

JacekG, to by się zgadzało, bo ja od początku miałem ustawioną Irlandię.

Irlandia górą ! he,he... ;-)



Pozdrawiam
Maverick78

saluto72

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: saluto72 »

Jestem tu zupełnie nowy też posiadam Samsunga BD-D8500M u mnie też jest wszystko ustawione na Irlandię .Mam pytanie jak radzicie sobie z czasem godziną na zegarku bo albo jeżeli ustawię go z automatu to mam godzinę do tyłu a jak ustawię ręcznie to nie pokrywa się zupełnie z programem tv w EPG .Chyba dotyczy to czasu letniego który obowiązuje w Polsce czyli na czasie zimowym powinno być ok czy dobrze rozumuję ???? Mam jeszcze pytanie czy ktoś wie jak posegregować sobie kolejność programów by były ustawione np. jak poukładałem w telewizorze

JacekG

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: JacekG »

Saluto,w ustawieniach zegara musisz ustawić strefę czasową na GMT +01:00. Numery kanałów można edytować. W menu Ustawienia wybierasz Kanał.Potem Edytuj numer kanału ustawiasz na włączony.Następnie w głównym menu wybierasz Kanał.W pilocie naciskasz Tools i tam znajdziesz opcję Edytuj numer kanału.

saluto72

Re: SAMSUNG BD-E8500M TWIN-TUNER DVB-T2 & BLU-RAY PLAYER

Post autor: saluto72 »

Wszystko ładnie pięknie ale w ustawieniach zegara nie ma ustawiania strefy czasowej jest tylko data i godzina chyba że nie wiem gdzie znaleźć

Zablokowany