OMEGA Mini (IT9135)

szeryf_88

OMEGA Mini (IT9135)

Post autor: szeryf_88 »

Witam. Kupiłem sobie tuner do komputera w Omega Mini DVB-T na chipsecie IT9135. Zainstalowałem program BLAZE TV, w menedżerze urządzeń tuner wykryło poprawnie. Miałem problem podczas skanowania kanałów. Zero kanałów przy każdym ustawieniu anteny. Pomyślałem sobie że pewnie słaby sygnał, więc dołączoną antenę wystawiłem za okno. Wtedy przy skanowaniu w trzech częstotliwościach było pokazane "siła sygnału 100%, jakość 80%", a mimo to dalej po pełnym skanowaniu pozostawało 0 kanałów. Pomyślałem sobie pewnie dalej słaba antena, więc wziąłem laptop do drugiego pokoju i wpiąłem tuner przez przejściówkę kablem do gniazda antenowego połączonego z anteną na dachu bloku i tutaj nic nie znalazło, nawet siła sygnału i jakość nie drgnęły. Pomyślałem sobie że sprawdzę na antenie telewizji kablowej którą mamy podpiętą żeby chociaż mieć pewność że tuner działa. Brat ma tuner podłączany bezpośrednio do telewizora i jemu na tym rozwiązaniu wykryło wszystkie kanały dvb-t, mi natomiast znowu zero i zero. Czy to oznacza, że mam zanieść tuner do reklamacji? Proszę o odpowiedź bo już jestem skołowany. Mieszkam w Stalowej Woli antenę kierowałem na tarnobrzeg i kielce, Próbowałem również na leżajsk i rzeszów i nic. Program którego używałem to BLAZE TV oraz DVB Dream.

Zablokowany