XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: Fantom »

Widzę, że na stronie Xenica pojawiła sie normalna wersja softu - już nie beta.
Wg niej, urządzenie jest zrootowane od razu !
Instalował ktoś ?
Jakie są rozdzielczości do wyboru ? Nie wiem czy mam się bawić czy i tak na moim TV to nie zadziała.
I czy możecie otworzyć tego zipa ? Bo nie weim czy mi się źle ściąga czy taki ten plik ma być.

Fantom

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

Plik jest uszkodzony - napisałem do supportu o jego ponowne przeładowanie. W tej wersji ma być root, usunięte problemy z rozdzielczością oraz naprawiona aplikacja dvb-t. Czyli prawie ideał ;-)

PS. Zmenił się rozmiar pliku - można próbować.

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: Fantom »

Tak - aktualny plik jest już ok.
Ale na moim TV nadal ten sprzęt nie popracuje ... :(

Fantom

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

Po aktualizacji softu (z dnia 28-01-2014):
- nadal startuje z domyślną 1080p oraz nie zapamiętuje ustawień
- po jakimś czasie aplikacja dvb-t nie działa

Za to super extra bajerancką animację startową wpakowali...

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: Fantom »

No ja niesttey chyba będę zmuszony oddać sprzęt - jako niezgodny z umową :(
Bo mimo, że mi się podoba, to po co mi urządzenie, któego nie mam do czego podłączyć.
Poczekam kilka miesięcy - podobno ma się pojawić kolejna łata. Jak będzie ok - to znowu kupię.

Fantom

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Po aktualizacji oprogramowania 28.01.2014 wykaz błędów:
1. Po jakimś czasie od włączenia telewizji DVBT z aplikacji DVBT, aplikacja nadal chodzi, kanały się przełączają, ale brak obrazu (ciemny obraz) i brak dźwięku

2. Błędne odbieranie sygnałów z pilota, po aktualizacji tuner bardzo często reaguje na przyciski pilota tak jakby się dwa razy albo trzy razy wcisnęło dany przycisk mimo, że użytkownik tylko raz przyciska przycisk pilota - bardzo uciążliwy błąd

3. Przelotka antenowa aby przekazywała sygnał antenowy na wyjście nadal wymaga włączenia urządzenia zamiast tylko trybu standby (w każdym urządzeniu nawet starych magnetowidach VHS przelotki antenowe nie wymagały włączania urządzenia, wystarczyło że urządzenie było w trybie gotowości (standby) - problem występował również we wcześniejszej wersji oprogramowania.

4. Nadal nie da się w DVBT ustalić daty i godziny rozpoczęcia nagrania, i daty i godziny zakończenia danego nagrania (podstawowa funkcja w każdym PVR)

5. Błędne przypisanie pod przyciskiem INFO w DVBT, po wciśnięciu zamiast pokazać opis o tym co to za program się ogląda (standard w najtańszych tunerach dvbt), pokazuje wybór ścieżki dźwiękowej (a do tego służy przycisk inny "Audio") - sugestia: można by też pod przyciskiem INFO oprócz informacji o programie, który się ogląda, pokazać też jaka jest moc i jakość odbieranego sygnału

6. Brak miejsca w aplikacji DVBT gdzie można zobaczyć jakość i moc sygnału (w każdym tunerze DVBT to jest)

7. Aplikacja ze strony Xenic do sterowania urządzeniem ze smartfona nie działa, tzn. nie znajduje urządzenia w aplikacji na telefonie (mimo włączenia Remote Control w tunerze) - potrzebna chyba aktualizacji aplikacji na smartofona


8. Brak w ustawieniach urządzenia wyboru czy w trybie gotowości (Standby) ma wyświetlacz pokazywać czas (godzinę i minuty) czy ma nie pokazywać czasu (w podstawowych tunerach mających wyświetlacze taka opcja jest, przykładowe modele z wielu: Signal HD-527, MediaTech MT-4160, Technisat Viola HD T1 itd.) - warto że jak już urządzenie jest cały czas podpięte do prądu (poprzez zasilacz), to gdy nie jest włączony, to pokaże przynajmniej czas.

Oprogramowanie 28.01.2014 naprawiło:
1. Krytyczny błąd samoistnego włączania się tunera (właściwie nie dawało się go wcześniej wyłączyć) - obecnie po aktualizacji jak na razie po 24 godzinach sam się nie włączył tuner.
2. Wprowadzono możliwość wybierania kolejności programów TV (czyli np. użytkownik może teraz ustawić sobie, że pod 1 ma być TVP 1 HD, pod 2 TVP 2 HD, pod 3 TVP INFO itd.

Jeśli ktoś zauważył jeszcze jakieś błędy w nowym oprogramowaniu to niech poda na forum (i warto zgłosić do Arkas: pomoc@arkas.pl).

Czy jest jakaś darmowa aplikacja androidowa która na tym tunerze Xenic SMART MEDIA BOX DVB-T2 pozwoli na odtworzenie blurayową strukturę katalogową, a nie tylko wskazane pliki m2ts? (czyli żeby załadowało się menu bluray).

Co zrobić żeby w aplikacji XBMC nie przycinało odtwarzania plików mkv i m2ts?


Pytanie: w jaki sposób w tunerze Xenic Smart Media BOX DVB-T2 można pilotem (?) wykonać czynność przeciągnięcia palcem po ekranie - bardzo dużo aplikacji tak działa i oczekuje nie tylko wskazania myszką obiektu, ale przesunięcia na ekranie np. uchwyconego obiektu, czy choćby proste przesuniecie w dół oglądanej strony www (za pomocą palcem po ekranie) - jak w tym urządzeniu wykonuje się tą czynność (jak się ją symuluje)?

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: Fantom »

No ja od siebie mam tylko jedne błąd : nie działa z niektórymi TV (np. z moim). Więc więcej błędów nie jestem w stanie wskazać. Wydaje mi się, że nie działa z każdym TV który nie jest full HD (nie obsługuje 1080p czy 762p).

Co do przesuniecia myszką po ekranie, używałem myszki.

Fantom

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

Wszelkie uwagi zgłoś pod wskazany adres email. Z informacji, jakie uzyskałem, kolejna aktualizacja softu ma mieć miejsce dopiero w marcu 2014. Do tego czasu będą problemy:
- dla użytkowników telewizorów 720p (box mimo ustawień rozdzielczości 720p startuje z rozdzielczością 1080p a więc brak obrazu na telewizorach 720p)
- app dvb-t2 po czasie przestaje funkcjonować (nie wspomnę o wielu brakach tej aplikacji)
- usunięto kodeki dts przez co aplikacje systemowe nie odtwarzają dźwięku w materiałach kodowanych tym systemem (to akurat mały problem bo jest xbmc)

Do gestów przeciągania palcem użyj myszki z przytrzymanym lewym klawiszem.

Nie zauważyłem wielokrotnego kliku na pilocie, czasami zdaża się na klawiaturze bezprzewodowej (bardzo żadko).

W pierwszym poście tego wątku masz link do wersji wczesnych XBMC GOTHAM. Na moim box'ie ta wersja działa doskonale! Pamiętaj, by prawidłowo ustawić akcelerację sprzętową (zakładka SYSTEM/WIDEO/ODTWARZANIE -> Sprzętowa akceleracja: aktywować).

XBMC obsługuje materiały nagrane na płytach bluray. Nie wiem jednak, czy napęd bluray podłączony via usb będzie działać prawidłowo (możliwe, że przepustowośc usb będzie za mała).

Podaj link do pobrania wspomnianej aplikacji do zarządzania box'em przez telefon - ja nic takiego nie widziałem.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

1. Wszystkie na razie zauważone błędy zgłosiłem na pomoc@arkas.pl (zacząłem dopiero testować)
2. Według zapewnień Arkas, do którego należy Xenic, aplikacja http://www.xenic.pl/update/TVi8remote.apk również powinna działać z XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2 (próbowałem i nie działa - zgłosiłem im)
3. Może warto podłączyć się kablem mały jack i trzy czincze po AV gnieździe (z tyłu tunera) do telewizora, aby przestawić ustawieniach na niższą rozdzielczość po HDMI (klops jeśli faktycznie nie zapamiętuje ustawień rozdzielczości po wyłączeniu tunera).
Ważna uwaga: tuner ten obsługuje następujący standard kabla AV (info od Arkas) - idąc od czupka wtyczki małego jacka musi być: Audio L, Audio P, VIDEO, masa. Często ludzie mają w domach takie same kable AV mały jack i trzy czincze np. z kamer czy aparatów, ale z innym w rzeczywistości formatem, od czupka idąc: Audio L, Audio P, masa, VIDEO - taki kabel nie zadziała w połączeniu ten tuner z TV.
4. W moim pytaniu o uzyskaniu efektu przeciągania palcem, chodziło mi o uzyskanie efektu ale korzystając tylko z pilota dołączonego do tunera - z podłączoną myszką to oczywiste jak osiągnąć ten efekt
5. xavier_pl uważam że warto zrobić listę uwag do braków aplikacji DVBT (nie wystarczy napisać że jest wiele braków - oni często nie wiedzą czego brakuje) - mogę zebrać co zgłosicie z błędów tej aplikacji dvbt lub z braków (+ to co ja zauważę jeszcze) i wyśle do Arkas i jak będzie potrzeba to omówię to z panem z serwisu Arkas, który odpowiada za ten model tunera. Zgłosiłem im brak możliwości wybierania kolejności programów (własnego ułożenia kolejności programów) i wprowadzili to w obecnym oprogramowaniu.
6. Z pilotem mam tak że jak np. chodzę po ikonkach aplikacji to co jakiś czas przeskakuje mi co dwa (tak jakbym dwa razy kliknął strzałkę), a przycisnąłem przycisk tylko raz - też zauważyłem przy wpisywaniu tekstu co jakiś czas
7. xavier_pl której wersji XMBC używasz, że bez problemów odtwarza Ci mkv i m2ts?
8. xavier_pl nie chodziło mi o odtwarzanie płyt bluray z odtwarzacza podłączonego po USB do tego tunera, tylko mam na dysku podłączonym do tunera katalog ze strukturą katalogów i wewnątrz plików tworzących płytę bluray i jak wywołać żeby np. XMBC (lub jakiś inny program) odpalił tą całą strukturę blurayową - czyli jak uruchomić menu blurayowe z takiej struktury? Dla przykładu dla struktury płyty DVD wystarczy w XBMC wskazać plik VIDEO_TS.IFO a wówczas aplikacji uruchomia ładnie menu gdzie możesz wskazać co chcesz słuchać/oglądać z zawartości płyty DVD (tak jakbyś wrzucił płytę do dvd playera) - jak osiągnąć taki efekt tylko dla struktury blurayowej plików?

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

3) by móc korzystać z sygnału COMPOSITE, standardowy jack 4 polowy będzie niewystarczający. Jest zbyt krótki (brakuje ok. 4mm). Trzeba byłoby zamówić go bezpośrednio u producenta box'a.

4) Pilotem raczej tego nie zrobisz.

5) Była możliwość edycji kolejności kanałów. Skanujesz eter z wyłączoną opcją LCN. Następnie w ustawieniach kanałów wystarczyło najechać na interesujący kanał, przytrzymać przycisk OK na pilocie do chwili pojawienia się menu opcji, potem wybierasz MOVE i podajesz pozycję, na którą ma być kanał przeniesiony.

7) Na chwilę obecną z dnia 28-01-2014. Regularnie aktualizuję aplikację.

8) Jeżeli w folderze masz pełną strukturę płyty, najedź na nazwę folderu z filmem bluray, na pilocie klikasz przycisk MENU i z menu kontekstowego wybierz ODTWARZAJ (na myszcze klikasz folder środkowym przyciskiem/kółkiem). Z folderami płyd DVD działa idelanie, powinno także z pozostałymi.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

ad3) Jak rozmawiałem z serwisem Arkas to poinformowano mnie, że to jest standardowy jack 4 polowy, tylko jest kwestia obsługi masy czy jest na samym końcu - u podstawy wtyczki (tak jak w tym tunerze) czy ma się jacka gdzie sygnał Video jest na samym końcu u podstawy wtyczki (ta wersja nie zadziała w tym tunerze) - nic nie mówiono mi że to jakiś specjalnie dłuższy wtyk jack musi być. Skąd masz takie informacje?
ad7) ale aktualizowałeś tą wersje XBMC która jest dostarczona z oprogramowaniem tego tunera? Jak aktualizowałeś? (obecnie masz teraz Gotham 13?)

Jak odtworzyć w XBMC plik audio DTS-WAV (skierowująć dźwięk przestrzenny do wzmacniacza po wyjściu cyfrowym coxial? - plik o rozszerzeniu wav który ma dźwięk 5.1 DTS. Jak puszczam w XBMC taki plik to wzmacniacz dostaje tylko szum.

Dzisiaj raz się mi zdarzyło, że po wciśnięciu z pilota power żeby się włączył tuner, tuner zaświecił zieloną diodę, pokazał czas, ale zero obrazu na ekranie i zero reakcji tunera na komendy z pilota czy z przycisków na obudowie - wyłączyłem z gniazdka i włączyłem do gniazdka z powrotem i wystartował normalnie - czy ktoś miał już taki efekt?

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Mam odpowiedź z Arkas na wykaz błędów jaki podałem:
1. W kolejnej wersji zostanie ten problem rozwiązany. (chodzi o wyłączanie się obrazu i dźwięku w DVBT)
2. Zmiana baterii na nowe powinien rozwiązać ten problem- słaby sygnał jest tak traktowany czasami przez Androida. (chodzi o sytuacje jednego wciśnięcia przycisku na pilocie, a tuner reagował jakby były dwa co najmniej przyciśnięcia tego przycisku)
3. Działa prawidłowo. (przelotka antenowa aktywna tylko przy włączonym tunerze - na standby 'u nie działa) - dziwi mnie ta odpowiedź, bo standardowo przelotka antenowa powinna działać na standby'u (po wyłączeniu urządzenia z pilota ale nie wyciągając zasilacza z gniazdka)
4. Funkcja działa prawidłowo- potwierdzają to użytkownicy jak i nasze testy. Planowanie nagrania zostanie potwierdzone czerwona kamerą na danym programie. Nagranie zostanie nagrane na zew. pamięć wskazaną w menu. (niezrozumienie problemu, chodziło o zaprogramowanie nagrywania od X godziny do Y godziny a nie wskazanie programu do nagrania z EPG - czy komuś udało się tak zaprogramować nagrywanie?)
5. Jeżeli będą zgłaszane tego typu problemy zostaną rozwiązane w następnej wersji. (dziwna odpowiedź, bo przecież im zgłosiłem że jest złe przypisane wykonania działania pod przyciskiem INFO - zamiast informacji o programie który się ogląda wyskakuje wybór ścieżki dźwiękowej - proszę forumowiczów o zgłoszenie tego samego problemu do pomoc@arkas.pl, niech to poprawią)
6. Aplikacja została zaprojektowana bez tej opcji. Jeżeli użytkownicy będą zgłaszali taką potrzebę to ją uruchomimy w kolejnej aktualizacji. (chodzi o pokazywanie w aplikacji DVBT moc i jakość odbieranego sygnału TV - proszę forumowiczów o zgłoszenie takiej potrzeby do pomoc@arkas.pl, aby wprowadzili tą funkcję)
7. Aplikacja nie została zaprojektowana do tego modelu. Prawidłowe działanie możemy zagwarantować tylko z TVi8 (chodzi o zdalne sterowanie telefonem tego tunera - warto zgłosić do nich żeby wystawili taki program pod ten tuner)

8. Jeżeli użytkownicy będą zgłaszali taką potrzebę to przekażemy ją programistą i ustawią opcję zegarka także po wyłączeniu. - BARDZO WARTO ZGŁASZAĆ NA pomoc@arkas.pl ABY WPROWADZILI OPCJE POKAZYWANIA NA WYŚWIETLACZU TUNERA ZEGARKA PO WYŁĄCZENIU - DO WYBORU W USTAWIENIACH TUNERA - NIECH TO WPROWADZĄ W NASTĘPNEJ AKTUALIZACJI!!!

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

zsk pisze:ad3) Jak rozmawiałem z serwisem Arkas to poinformowano mnie, że to jest standardowy jack 4 polowy, tylko jest kwestia obsługi masy czy jest na samym końcu - u podstawy wtyczki (tak jak w tym tunerze) czy ma się jacka gdzie sygnał Video jest na samym końcu u podstawy wtyczki (ta wersja nie zadziała w tym tunerze) - nic nie mówiono mi że to jakiś specjalnie dłuższy wtyk jack musi być. Skąd masz takie informacje?
Serwisanci pewnie nawet o tym nie wiedzą... Informacje mam stąd, że próbowałem dopasować jakiś 4 polowy jack i każdy standardowy był za krótki (styk pierwszy jack'a nie dociera do styku pierwszego w gnieździe). Widać to także po zdjęciu obudowy i włożeniu jack'a w gniazdo. Żadna filozofia a wszystko na dłoni. Przy okazji - podobna sytuacja jest z tunerami GoClever/Overmax. Z tą róźnicą, że producent dołączył odpowiedni kabel (z dłuższym 4 polowym jack'em) i tam problemu nie było.
zsk pisze:ad7) ale aktualizowałeś tą wersje XBMC która jest dostarczona z oprogramowaniem tego tunera? Jak aktualizowałeś? (obecnie masz teraz Gotham 13?)
Jak odtworzyć w XBMC plik audio DTS-WAV (skierowująć dźwięk przestrzenny do wzmacniacza po wyjściu cyfrowym coxial? - plik o rozszerzeniu wav który ma dźwięk 5.1 DTS. Jak puszczam w XBMC taki plik to wzmacniacz dostaje tylko szum.
Po instalacji firmware w box'ie pierwsza czynność to odinstalowanie fabrycznego XBMC i instalacja NIGHTLINES XBMC GOTHAM.

Co do dźwięku. Dekoder/amplituner należy podłączyć do box'a złączem cyfrowym: 1x cinch - spdif lub hdmi (zależy od dekodera) i odpowiednio skonfigurować dekoder (w moim przypadku do przycisku aux dekodera mogę przypisać jedno z wielu wejść analogowych/cyfrowych). Jeżeli prawidłowo to zrobisz, usłyszysz dźwięki box'a (muzyka, kliknięcia itp.).

W trakcie odtwarzania materiału z dźwiękiem DTS, po ruszeniu myszką po prawej stronie na dole masz ikonę GŁOŚNIK. Klikasz i zaznaczasz opcję WŁĄCZ PRZEKAZYWANIE. Od tego momentu przez złącze cyfrowe idzie czysty sygnał DTS. Jeżeli dekoder obsługuje DTS to go zdekoduje (na złączach analogowych dostaniesz szum). Jeżeli odnaczysz tą opcję, XBMC zdekoduje dźwięk DTS, zmiksuje go do stereo i prześle na złącza analogowe oraz cyfrowe (jako sygnał stereo).

To w telegraficznym skrócie. Proponuje przejrzeć wszystkie dostępne opcje dla audio/video, poeksperymentować... I z pewnością nie będzie już więcej pytań o sprawy podstawowe :)
zsk pisze:Dzisiaj raz się mi zdarzyło, że po wciśnięciu z pilota power żeby się włączył tuner, tuner zaświecił zieloną diodę, pokazał czas, ale zero obrazu na ekranie i zero reakcji tunera na komendy z pilota czy z przycisków na obudowie - wyłączyłem z gniazdka i włączyłem do gniazdka z powrotem i wystartował normalnie - czy ktoś miał już taki efekt?
Po instalacji nowego firmware box kilka razy się zwiesił w czasie pracy więc żaden szok - soft do poprawy, o czym producent wie.

Co do opisywanych przez Ciebie niedogodności. Większość z nich dla mnie nie ma znaczenia (nagrywanie w godzinach - mnie wystarczą zaznaczone w epg pozycje, zachowanie się wyświetlacza itp.). Jeżeli jest to dla Ciebie problem, zgłaszaj :)

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

Przy okazji. Udało mi się wrócić do pierwszej wersji oprogramowania. Czyli tuner się nie wyłącza ale działają telewizory 720p oraz aplikacja dvb-t.

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: Fantom »

xavier_pl pisze:Przy okazji. Udało mi się wrócić do pierwszej wersji oprogramowania. Czyli tuner się nie wyłącza ale działają telewizory 720p oraz aplikacja dvb-t.
Jak to zrobiłeś ??

Fantom

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Mi nie chodzi xavier_pl o to jak skierować sygnał do wzmacniacza w XBMC, bo to wiem (ale dzięki za info), tu chodzi o to że XBMC chyba źle identyfikuje te pliki wav mające w sobie DTSowe ścieżki 5.1 i chyba próbuje się dobrać do takiego wav'a za pomocą standardowego dekodowania wav (jakby to był normalny wav 2.0) i wówczas efekt jest taki że słyszy sie szum wav'a zamiast ładny dźwięk DTS 5.1.
Na komputerze jak puszczam takie wav na wzmacniacz po SPDIFie coxialu za pomoca foobar2000 to leci pięknie DTS 5.1, ale jakby się próbowało odtworzyć ten sam plik w winampie, albo w windowsowym playerze to ma się taki sam efekt jak na XBMC - czyli szum, bo playery próbują traktować te wave'y z DTS 5.1 jako normalne wave'y.
Dlatego moje pytanie było czy jest jakiś plugin (sposób) na to aby XBMC identyfikował odpowiednio pliki wave z DTSem? (czyli tzw. DTSWAVE)

Ja bym bardzo chciał mieć taka opcje w ustawieniach (włącz lub wyłącz czas w czasie standby), kto by chciał to by miał zegarek w czasie standby'u, a kto by nie potrzebował to by sobie ustawił off(wyłączone) - wiele tunerów dvbt ma taką funkcje jeśli ma wyświetlacz na obudowie. Oczywiście zgłosiłem to do pomoc@arkas.pl żeby to w najbliżej aktualizacji uwzględnili.

Ciekawe jak cofnąłeś aktualizację oprogramowania tunera do wcześniejszej wersji?

Jaki według Was jest najlepszy bezpłatny launcher do tego boxu?

Gdzie można zmienić przypisanie w tym tunerze - chodzi mi o to że jak mnie pyta czy 'tylko raz' uruchomić daną wybraną aplikacja albo 'zawsze', to jeśli wybiorę opcje 'zawsze', to jak mogę później zmienić tą decyzje (zmienić przypisanie uruchomienia)?

Czy w tym boxie można ustawić żeby dany program (programy) automatycznie uruchamiały się przy starcie urządzenia (taki autostart na wzór windowsowego)? Jeśli tak można to w którym miejscu to siedzi ustawienie?

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

Czyli wszystko wskazuje na to, ze xbmc nie dekoduje/obsługuje pliku/formatu, o którym wspominasz. Przy okazji - udało się odpalić menu płyty bluray?

Ja używam od zawsze Apex'a.

Co do autostartu - to nie kwestia urządzenia tylko systemu :) Jeżeli dobrze pamiętam, ES EXPLORER ma dodatek, chyba PROGRAM MANAGER, który pozwala zarządzać autostartem Androida. Popróbuj i daj znaćm czy zrobiłeś to co chciałeś zrobić.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

znalazłem coś takiego o wywołaniu przekazywania DTS WAVE w XBMC:
http://creative-foc.us/2012/06/enable-d ... s-in-xbmc/ :
"
XBMC by default will not pass DTS to your audio receiver when playing .dts files or DTS .wav files. This is because XBMC by default plays all audio using PAplayer, which apparently does not handle DTS; the audio is downmixed to 2 channels. You can easily get around this by playing the audio via XBMC’s DVD Player. You can’t do this song-by-song as XBMC will only let you open video files with the DVD Player via the interface. There’s a fix that allows you to make XBMC play your DTS files via DVD Player automatically via the Music menu, though:

Find your playercorefactory.xml file (is at /usr/share/xbmc/system in XBMC live/XBMCbuntu) and add this line somewhere below the line “<rules name=”system rules”>”, and before “</rules>”:

<rule filetypes=”(dts|wav)” player=”DVDPlayer” />
"
ale po wprowadzeniu do tego pliku nic się nie zmieniło plik audio DTS puszcza mi bez szumów na wzmacniacz a plik WAV z DTS'em w środku dalej szumi.
Chyba że to jakimś innym DVDPlayerem w XBMC trzeba odtworzyć?

Jak zrobię przypisanie że zawsze ma mi sie uruchamiać z Apex, to jak mogę wrócić do wyboru lanchera między podstawowym tunera a tym Apex? (teraz po zainstalowaniu przy starcie pyta mnie którym lancherem i jak wybiorę zawsze Apexem to jak będę mógł wrócić do wyboru jak będę w przyszłości potrzebował?

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

W ustawieniach Apex'a jest opcja, czy Apex ma być domyślnym launcher'em. Wystarczy tam zaznaczyć, że ma nie być i następnym razem wyskoczy monit wyboru launcher'a.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Dlaczego w trybie Muzyki (Audio) w XBMC nie widać plików ISO (NRG, IMG itp.)?
W trybie Video pokazują się pliki ISO itp.
Czy możliwe jest odtworzenie w XBMC materiału DVD-AUDIO i SACD (SuperAudioCD)?

Zablokowany