XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

Chciałem przypomnieć, że ten wątek poświecony jest box'owi DVB-2241, a nie oprogramowaniu XBMC. Masz wiele szczegółowych pytań odnośnie XBMC, polecam fora mu poświęcone.
Ostatnio zmieniony 3 lutego 2014, o 18:10 przez xavier_pl, łącznie zmieniany 1 raz.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Aplikacja XBMC jest kluczowa dla tego urządzenia, jeśliby miała obsługę tunera DVBT, to byłaby to najważniejsza aplikacja tego urządzenia.
Na razie nie zauważyłem obsługi dvbt, ma sekcje Telewizja ale tam nie wywołuje mi tunera dvbt - ktoś wie czy można za pomocą XBMC użytkować tuner dvbt, oglądając telewizję dvbt?

Jakby nie tak aplikacja, to użytkowanie tego urządzenia byłoby marne w obszarze multimediów (zwłaszcza z kinem domowym przestrzennym).
Do pełnej obsługi XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2 przez XBMC brakuje mi:
1. Obsługi telewizji dvbt (sterowanie dvbt przez XBMC) - może ktoś wie czy da się w XBMC?
2. Prawidłowej obsługi plików wave typu DTSWAVE - może ktoś wie czy da się w XBMC?
3. Obsługi struktur DVD-Audio i SuperAudioCD - - może ktoś wie czy da się w XBMC?

Czekając na nową, poprawioną wersję firmware'a przez Arkas, myślę że warto wyjaśnić działanie XBMC (i możliwości tego softu), zwłaszcza że jest on w tym urządzeniu kluczowym i nie bez powodów Arkas wprowadził od początku w firmwarze instalowanie fabrycznie tej aplikacji jako istotną część oprogramowania fabrycznego tego urządzenia.

Oczywiście mile widziane są tutaj wszelkie uwagi do działania tego tunera - zwłaszcza jeśli zauważone zostaną bugi (które należy zgłosić do pomoc@arkas.pl, żeby uwzględnili je w najbliższej aktualizacji) lub podzielić się odkrytymi ciekawymi możliwościami sprzętu.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: szpila »

Śmiem napisać, że dołączane do softu XBMC to tylko "chłyt martetingowy". Wątpię aby producent w jakikolwiek sposób pomógł i to rozwijał. Chciałbym się mylić.... Chyba tylko Pivos wspiera kompilacje pod swojego boxa DS, które przy okazji działała dobrze na Homebox/GoClever. Swoje pytania kieruj na forum XBMC.

Co do działania dvb-t w XBMC tho musiał by się znaleźć jakiś 'cwaniak' który by zaprogramował 'backend server' lub 'tvheadend server' obsługujący wewnętrzny tuner.

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

Możliwe, że jakiś 'cwaniak' znalazłby się bo dla VS-IP015 z tunerem DVB-S są już działające kompilacje XBMC z tvheadend'em. Kwestia go znaleźć i ładnie poprosić, by to zrobił... :)

Myślę, że powoli doczekamy się wszystkiego, oczywiście organizując to na własną rękę (nie liczyłbym na importera box'a ani nawet na jego producenta).

boria
Posty: 24
Rejestracja: 6 lutego 2014, o 08:27

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: boria »

Panowie śledzę ten wątek bo mam ten sam box. Chciałem tylko dorzucić, że można go kupić taniej pod nazwą "Smart TV VenBOX iTV04" na znanym portalu aukcyjnym ;) Ja właśnie tam kupiłem. Też jest od polskiego dystrybutora...

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: Fantom »

No i super.
Teraz pytanie : czy można wgrać soft z Xenica czy nie ? Bo jak nie ... to pełno błędów będzie.
Jaką masz wersje softu u siebie ?

Tak naprawdę to jest sprzedawany VS (http://www.videostrong.com/productshow. ... 61&sid=248). ale ma ten plus, że jest z kabelkiem.

Fantom

boria
Posty: 24
Rejestracja: 6 lutego 2014, o 08:27

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: boria »

Fantom pisze:Nie cytuj posta pod postem. Patrz Regulamin forum.
Ciężko mi teraz powiedzieć, bo siedzę w pracy ( sprawdzę wieczorem). Ale rozkręcałem go i cały środek jak i obudowa wygląda identyko. Po odpaleniu boxa launcher jest kafelkowy dodatkowo ma ten sam bug z samouruchamianiem się po ok 20s od wyłączenia.

BTW jak jest w końcu z instalacją tego updatu softu ze stron XENICa? Polecacie czy nie polecacie go ładować, lepiej poczekać na nowy realease w marcu?

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: Fantom »

Jeżeli masz dobry TV (chyba wystarczy Full HD) to lepiej zainstalować.
Inaczej, nie odpali ci się - jak masz na HD Ready.

Fantom

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

boria

Nie polecam - oprócz problemów z rozdzielczością, aplikacja DVB-T przestaje działać po ok. 1h pracy box'a. Wymagany restart box'a do ponownego uruchomienia aplikacji DVB-T.

boria
Posty: 24
Rejestracja: 6 lutego 2014, o 08:27

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: boria »

Ehhh czytalem o tym update i chyba jednak poczekam do nowego releasu marcowego ;)

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

Szpila

Znalazłem kompilację tvheadend z nagłówkami Androida 4.2.2. Udało się go uruchomić (jako daemon'a). Wystartował web serwer, karta dvb-t jest dostępna oraz widziana jako AMLOGIC DVBT2. Problem polega na tym, że menu dodawania MUX'ów wygląda na niekompletne a po dodaniu mux'a w logu pokazują się błędy i tvheadend nie przechodzi do skanowania. Coś nie wkompilowane lub brakuje jakiegoś modułu w kernelu. Temat trochę zawiły a i czas mam ograniczony. Jak chesz, mogę podzielić się doświadczeniami - co dwie głowy to nie jedna :)

Napiszę też do supportu, żeby napisali do producenta prośbę o kompilację tvheadend pod naszego kernela/androida.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Po aktualizacji softu do wersji z 28.01.2014 (ostatnia wersja na stronie www.xenic.pl) tuner niby się sam nie włącza, ale po nie włączaniu dłużej niż ok doby sam się niestety włącza nadal :-(.
Czy ktoś zainstalował najnowszą wersje softu i też ma taką sytuację, że włącza się ale po dłuższym czasie standby'u (po dłuższym czasie czuwania ok doby)?

Czy nie wypadałoby zrobić w ustawieniach tego urządzenia wykazu zadań, które planują uruchomić automatycznie to urządzenie? - rozwiązałoby to zgadywanie co powoduje że urządzenie samo się włącza.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: distefano »

Nie było żadnego zaniku prądu, po którym później tuner się włącza i działa?

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: szpila »

xavier_pl pisze:Szpila

Znalazłem kompilację tvheadend z nagłówkami Androida 4.2.2. Udało się go uruchomić (jako daemon'a). Wystartował web serwer, karta dvb-t jest dostępna oraz widziana jako AMLOGIC DVBT2. Problem polega na tym, że menu dodawania MUX'ów wygląda na niekompletne a po dodaniu mux'a w logu pokazują się błędy i tvheadend nie przechodzi do skanowania. Coś nie wkompilowane lub brakuje jakiegoś modułu w kernelu. Temat trochę zawiły a i czas mam ograniczony. Jak chesz, mogę podzielić się doświadczeniami - co dwie głowy to nie jedna :)

Napiszę też do supportu, żeby napisali do producenta prośbę o kompilację tvheadend pod naszego kernela/androida.

Obecnie ciągle użytkuję HomeBox'a, mogę na nim zrobić jakieś testy... Najszybciej za tydzień.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

distefano pisze:Nie było żadnego zaniku prądu, po którym później tuner się włącza i działa?
Oczywiście że nie - ten zanik musiałby być codziennie ;-)
Czy można jakoś podejrzeć w tym tunerze jakie zadania/procesy planują uruchomienie tego urządzenia? Nie trzeba by było główkować co powoduje to uruchomienie tylko po prostu miałoby się listę - coś na wzór Harmonogramu zadań w Windowsie, tylko w tym przypadku na androida.

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

Szpila

Myślałem, że już pracujesz na nowym box'ie :)

Przy okazji. Udało mi się skompilować tvheadend specjalnie pod box'a. Pole konfiguracyjne mux'ów nadal niekompletne ale przynajmniej zaczął skanować mux'y (wyrzucając błędy transmisji dvb-t - bo brak pewnych parametrów w konfiguracji mux).

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

1. Czy tym tunerem możliwy jest odbiór telewizji hybrydowej NTC? tzw. HbbTV (np. TVP HbbTV)
2. Jak w tym tunerze ustawić żeby w trybie standby(czuwania) nie chodził dysk podpięty po USB (mimo wyłączenia tunera pilotem/przyciskiem na obudowie, słychać że dysk nadal chodzi) - czyli jak zrobić aby w trybie standby tuner nie podawał prądu na gniazdo USB.
Teraz jak nie chce żeby chodził mi dysk dzień i noc mimo wyłączonego tunera, to muszę wypiąć dysk z tunera/z USB.

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

1. W oprogramowaniu dla tunera DVB-T nie ma odpowiedniej opcji więc na chwilę obecną NIE wspiera tv hybrydowej.
2. Zależy od dysku lub kontrolera usb-ide/sata. Niektóre dyski/kontrolety po zaniku zasilania na USB usypiają się autmatycznie, niektóre nie. Sprawdź czy dysk po odmontowaniu wyłącza się automatycznie. Jeżeli tak, wystarczy stworzyć skrypt odmontowujący dysk. Jeżeli dalej kręci talerzami zostaje zmiana dysku lub odłączanie ręczne.

Na marinesie - mam 2 dyski zewnętrzne: Trekstor 1TB i Seagate 2TB. Trekstor się wyłącza, Segate nie.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

1. Zgłosiłem na pomoc@arkas.pl aby umieścili w aplikacji DVBT2 opcje włączenia trybu telewizji hybrydowej, zwłaszcza że przed zakupem tego tunera ich dział potwierdzał mi że ten tuner obsługuje telewizje hybrydową (a na dzisiaj jak rozumiem tak nie jest - czy to faktycznie wymaga tylko poprawy oprogramowania czy jednak jest to też kwestia samego sprzętu?)
2. Jak taki skrypt (wyłączający dysk po USB) można napisać pod ten tuner i jak go zaimplementować do tego tunera?

boria
Posty: 24
Rejestracja: 6 lutego 2014, o 08:27

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: boria »

Panowie z bugow w moim boxie wyczailem nastepne: po dluzszym ogladaniu dvbt po powrocie do home screen na ekranie pojawia sie kaszana, pomaga tylko reboot. Z kolei po dluzszym uzywaniu androida (np xbmc, youtube, gry) nie odpala sie dvbt. Tzn aplikacja sie laduje ale na ekranie czarno. Restart uslugi dvbt nie pomaga - tylko reboot. Macie podobnie?

edit/ Pisownia PL!

Zablokowany