XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

kristophert

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: kristophert »

Witam
Pojawił się nowy firmware http://www.vigica.cc/download.htm dla bliźniaczego box'a VIGICA C70T (z tego co piszą na http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=520976 nie działa przedni wyświetlacz).

-----------Edit--------
Po testach .. nie polecam:
- wyświetlacz nie działa
- niewłaściwy czas (zawsze można przestawić)
- DVB-T zacinający się obraz lub dźwięk
- XBMC nie łapie wtyczek (jakaś dziwna wersja)

jin99

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: jin99 »

zsk napisał:
A po wgraniu tego ostatniego oprogramowania tuner przestał Ci się uruchamiać samoczynnie po dłuższym okresie nie włączania? - mi się uruchamia samoczynnie ten tuner po około dobie nie właczania go. :-(
Tak, przestał się samoczynnie uruchamiać, fakt nie testowałem powyżej 1 doby, ale nie zauważyłem ani razu żeby się włączył np po 16 godz. co wcześniej mu się zdarzało.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Zainstalowałem g18ref_th2-ota-20140721.V0801-poland.zip ze strony https://docs.google.com/file/d/0Bw8y8h3 ... FwSVk/edit ze strony http://www.vensys.pl/android-smart-tv-b ... dvb-t.html i jak na razie tuner nie włączył się sam nawet po dobie nie włączania go!. Aż trudno uwierzyć to PIERWSZY soft który w końcu doprowadził do nie włączania się samoczynnego tego tunera, będę jeszcze sprawdzać tą kwestię, ale jak na razie jest dobrze.

Czy ktoś wie jak w tej wersji oprogramowania wyłączyć, to że po włączeniu tunera od razu startuje aplikacja DVBT2?

Czy wiadomo jest co nowego pojawiło się w nowej wersji oprogramowania z września 2014, które właśnie pojawiło się na stronie http://www.vensys.pl/android-smart-tv-b ... dvb-t.html g18ref_th2-ota-20140904.V0801-T2.zip? Fajnie by było gdyby była informacja o zmianach/poprawkach i nowościach jakie zostały wprowadzone w danej/nowej wersji oprogramowania - @Sergiy.Babych możecie takie informacje umieszczać na stronie, albo w pliku ściąganym z oprogramowaniem?

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

Ktoś przetestował w/w soft?

kristophert

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: kristophert »

Wczoraj wgrałem i po szybkich testach:
- aplikacja DVB-T odpala się na starcie :(
- szukanie kanałów działa poprawnie
- przełączanie programów szybkie
- tylko TVP1/2 HD działa poprawnie, reszta programów przycina dźwięk lub obraz?
- niewłaściwa godzina (trzeba przestawić)
- nowsza wersja XBMC
- wyświetlacz działa poprawnie

Wracam do wersji g18ref_th2-ota-20140721.V0801-poland.zip

boria
Posty: 24
Rejestracja: 6 lutego 2014, o 08:27

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: boria »

Jak dla mnie soft g18ref_th2-ota-20140904.V0801-T2 jest OK. Szybko działa aplikacja DVB-T i działają mi wszystkie kanały a nie tylko TVP1 i TVP2 jak wspomniał kolega. Co do konieczności przestawiania zegara, to nie prawda, wystarczy raz zmienić strefę czasową i wszystko gra.

Dla tych, którym brakuje przycisku INFO: wystarczy przeinstalować aplikacje DVB-T na tą z wersji V3 od Xenica. Wyciągamy ją z firmware zip, mieści się w system\app\DVBPlayer.apk . Żeby wszystko dobrze śmigało należy najpierw odinstalować starą aplikację DVBPlayer przy użyciu np TitaniumBackup.

kristophert

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: kristophert »

Odnośnie godziny ... zgadza się wystarczy przestawić strefę czasową, co w sumie napisałem może trochę nie jasno "niewłaściwa godzina (trzeba przestawić)" .

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

boria pisze:Jak dla mnie soft g18ref_th2-ota-20140904.V0801-T2 jest OK. [...]
Dla tych, którym brakuje przycisku INFO: wystarczy przeinstalować aplikacje DVB-T na tą z wersji V3 od Xenica. Wyciągamy ją z firmware zip, mieści się w system\app\DVBPlayer.apk . Żeby wszystko dobrze śmigało należy najpierw odinstalować starą aplikację DVBPlayer przy użyciu np TitaniumBackup.
Ale z tego co kojarzę to aplikacja DVBT2 składa się chyba z kilku plików apk, tak?:
1. system\app\DVBPlayer.apk
2. system\app\dvbepg.apk
3. system\app\dvbsearch.apk
4. system\app\DVBService.apk
5. system\app\RemoteIME.apk (?)

Udało się komuś wyłączyć to denerwujące i przeszkadzające automatyczne startowanie aplikacji DVBT2 po włączeniu tunera?

boria
Posty: 24
Rejestracja: 6 lutego 2014, o 08:27

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: boria »

zsk, wydaje mi się, że wystarczy przeinstalować tylko DVBPlayer.apk ale ja sam przeinstałowałem wszystkie apki oprócz ostatniej. Trzeba poeksperymentować ;) Ja niestety przez parę dni nie mam dostępu do "pudełka"... Co do autostartu to nie próbowałeś czegoś ze sklepu google? Np Autorun Manager? Ja się właśnie nim bawię w telefonie... Coś tam niby robi, sprawdź na pudełku czy też daje radę z DVB-T ;)

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Zainstalowałem Autorun Manager z google play i niby na liście aplikacji auto-startujących jest aplikacja DVBT2 i ustawiłem stan "wyłączony", ale po wyłączeniu tunera i włączeniu niestety nadal startuje aplikacji DVBT2.
Wkurzające jest to czekanie przy starcie boxu aż wystartuje aplikacja DVBT2, żeby ją wyłączyć i móc korzystać z boxu - dlatego jak nie będzie pomysłu na wyłączenie tej aplikacji DVBT2 ze startowania razem z boxem, to chyba wrócę do wersja oprogramowania Xenic v2 (bez autostartu), aż nie będzie wypuszczona wersja oprogramowania bez autostartu DVBT2.


-------
Poddałem się i wróciłem do wersji oprogramowania Xenic v2, ponieważ te nowsze oprogramowania mają niestety automatyczny start aplikacji DVBT2 przy starcie BOX'u (NIEPOTRZEBNIE!) - nie udało mi się wyłączyć auto-startowania DVBT2 za pomocą Autorun Manager (mimo ustawiania wyłączenia tej aplikacji DVBT2 i tak sama startuje przy stracie boxu).
Jeśli czytają to forum osoby, które uczestniczą przy tworzeniu oprogramowania do tego boxu, prośba aby nie robili firmware'ów z automatycznym startem dvbt2, bo to masakryczny, denerwujący użytkownika pomysł...

Podmieniłem cztery pliki DVBT apk z wersji 2 Xenic na wersje 3, żeby mieć pod przyciskiem INFO, tak jak powinno być, informacje o programie - potestuje jak działa teraz ta aplikacja.
Ciekawe czy po ok. dobie od wyłączenia boxu będzie się sam włączał box, bo wróciłem do wersji 2 Xenic.

boria
Posty: 24
Rejestracja: 6 lutego 2014, o 08:27

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: boria »

BINGO! Jest sposób na wyłączenie autostartu aplikacji DVBT!!!

Kolega ze Lwowa mi podpowiedział (guru_lviv dzięki) :) Tak więc wystarczy podmienić MboxSetting.apk (\system\app\MboxSetting.apk) na tą która nie ma autostartu z poprzedniego firmware. Ja odinstalowałem starą Titanium Backupem i doinstalowałem nową. DVBT nie autostartuje ;) UWAGA w systemie zainstalowana aplikacja nazywa się SettingsBox (albo jakoś tak) a nie MboxSetting.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Jak zrobić sobie "swoją" wersję firmware'a (ZIP), która będzie miała w sobie ostatnią wersję firmware z podmienionym plikiem MBoxSetting.apk (z wersji 2 Xenic) i podmienionymi 5 plikami apk do aplikacji DVBT2 również w katalogu system/app (pliki DVBT2 z wersji 2 Xenic z INFO=informacja o programie) ? Zauważłem że jak rozpakuje ten ZIP z oprogramowaniem i pozamieniam pliki na te starsze i zrobie z powrotem ZIP (w total commanderze) to ten zip nie jest już nadającym się pakietem instalacyjnym firmware'u - sypie błędem - jak rozpakować firmwareową zawartość, podmienić i z powrotem z zipować tak żeby zainstalował się ten firmware ze zmienionymi apk?

Próbowałem robić też ręcznie, ale zrobiłem chyba źle bo odpaliłem total commandera wszedłem do plików aplikacji systemowych (system/app) i usunąłem 5 plików apk związanych z DVBT2 (bo nie udawało się nadgrać je plikami z oprogramowania v2 Xenic) ale po skopiowaniu plików apk z v2 nie są one już rozpoznawane jako zainstalowane program.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: szpila »

Jeżeli są w tam pliki z rozszerzeniem .odex to też trzeba je podmienić. Można użyć Total Commander pod warunkiem że wcześniej w firmware v2 zrobisz deodex.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

W tych firmware'ach nie ma plików odex o takich samych nazwach jak pliki apk związane z aplikacją DVBT2 czy z MBoxSettings, czyli dokładnie są:

Dla aplikacji DVBT2 (żeby podmienić aplikację na z wersji 2 Xenic - pokazywanie pod przyciskiem INFO informacje o programie i żeby była szybsza, bo ta z najnowszego firmware muli):
system\app\dvbepg.apk
system\app\DVBPlayer.apk
system\app\dvbsearch.apk
system\app\DVBService.apk
system\app\progmanager.apk


Dla aplikacji Mbox settings (podmiana żeby nie startowała aplikacja DVBT2 przy starcie boxu):
system\app\MboxSetting.apk

Podsumowując jak zmodyfikować najnowszy firmware plik ZIP, wprowadzając podmienione powyżej pliki plikami z wersji 2 Xenic, żeby taki zmodyfikowany firmware był wstanie zaktualizować androida? Obecnie jak w total commanderze podmieniam w firmwarze te pliki na starsze to potem ten zip jest traktowany w trakcie aktualizacji jako błędny, a jak chce na systemie android zmienić te pliki (poprzez skasowanie i wkopiowanie tych starszych), to android traktuje jakby te pliki zostały odinstalowane.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: szpila »

Spróbuj spakować przy pomocy 7zip.

boria
Posty: 24
Rejestracja: 6 lutego 2014, o 08:27

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: boria »

W firmware w katalogu system jest plik chksum_list z sumami kontrolnymi każdej apk, ja nie testowałem ale wydaje mi się, że musisz podać nowe sumy kontrolne do podmienionych apk i dopiero spakować zipem. Przy okazji można wyczyścić firmware i wyrzucić parę aplikacji. Wtedy instalator powinien łyknąć firmware.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

jedna rzecz mnie tylko zastanawia - zrobiłem taki test, wypakowałem całą zawartość zip i bez dokonywania żadnych zmian w środku ponownie całą zawartość spakowałem do zip'a w total commanderze w androidzie i okazuje się, że ten zip już nie jest traktowany przy aktualizacji jako poprawny :-(

Awatar użytkownika
guru_lviv
Posty: 17
Rejestracja: 1 marca 2014, o 10:14

hdbox.ws

Post autor: guru_lviv »

Dla ogólnego rozwoju. Firmware przed instalacją musisz się zalogować.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Gdzie się muszę zalogować?
Postępuje tak samo jak z zipem nie rozpakowywanym, który da się zainstalować, czyli wybieram system update i tam wybieram plik zip (który wypakowywałem i spakowałem z powrotem) i okazuje się ze gdy robi się weryfikacja to wywala błąd że nie poprawny pakiet do instalacji.

Awatar użytkownika
guru_lviv
Posty: 17
Rejestracja: 1 marca 2014, o 10:14

Dla ogólnego rozwoju. Firmware przed instalacją musisz się z

Post autor: guru_lviv »

Obrazek

Zablokowany