XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2 ma według specyfikacji 4GB pamięci, z którego system właściwie zabiera połowę tej pamięci, czyli jest około 2GB dostępne do własnych instalacji programów (trochę mało :-( ).
Czy można poszerzyć tą pamięć wkładając pamięć microSD do gniazda znajdującego się w tyle urządzenia? Ale dokładnie chodzi mi o to czy da się tak zrobić, aby to urządzenie traktowało tą włożoną pamięć microSD jako poszerzoną pamięć mboxu i nie blokowało instalowania aplikacji z powodu małej ilości miejsca.
Obecnie jak wkładam microSD i chce zainstalować aplikacje mającą 1 GB (a pamięci dostępnej wewnętrznej jest ok. 600MB), to box daje komunikat że nie może zainstalować tej aplikacji bo za mało miejsca (mimo że na microSD jest dużo miejsca).
Jak poszerzyć pamięć "wewnętrzną" boxu?

Czy ktoś wie jak wymusić na tym Mboxie możliwość przenoszenia zainstalowanych przez siebie aplikacji z pamięci wewnętrznej Mbox'u na zewnętrzną kartę pamięci microSD?

---
Zainstalowałem wersję oprogramowania z grudnia 2014 build JDQ39.20141212.V0801-b40" http://www.vensys.pl/android-smart-tv-b ... dvb-t.html (ostatnie jakie znalazłem) i jest ono bez wbudowanego Lanchera TV (ufff to dobrze) i działa jak na razie stabilnie (podobnie jak wersja oprogramowania z września 2014). W sumie to nie wiem czym się "lepszym" różni ten nowszy soft od wersji z września 2014, bo nadal niestety ma automatyczne startowanie aplikacji DVBT2 i nadal jest błąd w tej aplikacji (INFO nie pokazuje informacji o programie tylko wybór ścieżki) i nadal dość niestabilnie działa DVBT2. Również NIESTETY w tej wersji oprogramowania nie daje się przenieść aplikacji z pamieci wewnętrznej Mboxu na zewnętrzną kartę microSD :-( (z tą nadzieją, że będzie może miało przenoszenie aplikacji instalowałem ten soft z grudnia 2014 - niestety pytanie powyżej - jak przenieść aplikację na zewnętrzny microSD pozostaje nierozwiązane :-( )

mmilch
Posty: 24
Rejestracja: 20 września 2011, o 13:10
Odbiornik: URZ0083

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: mmilch »

Programy pierwotnie zainstalowane w pamięci urządzenia możesz przenieść na SD specjalnym programem np. Link2SD. Jest dostępny na Google Play.

Tylko możliwe że wcześniej trzeba będzie wykonać root urządzenia. O tym jak to zrobić jest na początku tego wątka.

rextytus
Posty: 2
Rejestracja: 27 września 2015, o 10:07

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: rextytus »

Witam potrzebuję pomocy w sprawie wgrania firmware ściągnąłem z linku pierwszego postu firmware w wersji V.3 wgrałem plik zip na kartę sd fat32 i jakakolwiek próba uruchomienia upgrade kończy się rozpoczęciem instalacji w trybie recovery po czym następuje komunikat błąd installation aborted.

rextytus
Posty: 2
Rejestracja: 27 września 2015, o 10:07

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: rextytus »

Sprawę rozwiązała zmiana karty na pamięć usb no chyba coś z kartą?

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

mmilch pisze:Programy pierwotnie zainstalowane w pamięci urządzenia możesz przenieść na SD specjalnym programem np. Link2SD. Jest dostępny na Google Play.

Tylko możliwe że wcześniej trzeba będzie wykonać root urządzenia. O tym jak to zrobić jest na początku tego wątka.
Mbox ten ma oprogramowanie od razu z rootem (nie wymaga rootowania).
Problem jest w tym, że aplikacja do przenoszenia aplikacji na kartę pamięci mSD włożoną z tyłu urządzenia nie widzi w ogóle tej pamięci co powoduje nie możność przeniesienia aplikacji.

A czy jest możliwość scalenia pamięci w boxie z pamięcią mSD żeby system andorid widział pamięć w boxie i włożoną w gniazdo mSD jako jedną pamięć?(taki sposób poszerzenia pamięci)

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: Fantom »

Widzę, że (tak jak myślałęm) ten dekoder umiera. Ostatnia aktualizacja softu sprzed roku :(
Dobrze, że go oddałem jako niezgodny z umową.
Czy pojaiwło się na rynku coś w zamian ? Czyli dekoder z Androidemi wbudowanym DVBT ?

Widzę, że jest coś takiego :
http://www.videostrong.com/productshow. ... 18&sid=248
i chyba to samo:
http://fbox.ferguson.pl/ferguson-fbox-3-tv/

Testował ktoś ? Niby nowsze (nowszy android, lepsza grafika) ale niektóe bebechy słabe (procek słabszy chyba niz ten z DVB2241)

Fantom

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: Fantom »

No i kupiłem " następcę" tego boxa :
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?t=6649
czyli Fergusona fbox 3 tv

Jak na razie zdecydowanie polecam, Z tym DVB2241 miałem same problemy

Fantom

kielon
Posty: 3
Rejestracja: 5 maja 2016, o 10:26
Odbiornik: Xenic Smart Media Box DVB-T2
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa MutliSat
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn

Re: ]g18ref_th12-ota-20141015.V0428-s2t2

Post autor: kielon »

guru_lviv pisze:hi!
Dobra wiadomość dla Ciebie.
Nowe oprogramowanie dla T2
g18ref_th12-ota-20141015.V0428-s2t2
automatical upgrade by SD card
netto na karcie SD, wszystkie pliki z drugiego archiwum + firmware od pierwszego. Włóż kartę do urządzenia, włączyć urządzenie, jak proshёtsya i pocierać, wyjmij kartę z urządzenia szyte.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
:ugeek:

Kod: Zaznacz cały

Skrócona instrukcja obsługi:
Aby korzystać CCcam, urządzenie musi być podłączone do sieci, a następnie:
1. Wybierz "Ustawienia"
2. W menu jest wyświetlane na obrazku poniżej:
Następnie naciśnij przycisk "1" na pilocie zdalnego sterowania do 6 razy (111111), a pojawi się następujące okno:
3. Wybrać "Smart Data" i naciśnij "OK", czytamy:
4. Naciśnij czerwony przycisk na pilocie zdalnego sterowania ("Dodaj"), aby dodać CCcam konta, zarówno w menu poniżej:
5. Następnie należy wypełnić konto CCcam informacji i kliknij przycisk OK, aby połączyć. A potem CCcam dekoduje zaszyfrowane.
Witam.

Kupiłem niedawno ten dekoder. Generalnie dużo z nim problemów. Przede wszystkim przez soft. I pytanie: czy ktoś posiada link do powyższego oprogramowania (obecne linki wygasły).

Pozdrawiam

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: Fantom »

I dlatego tak jak pisałem wcześniej kupiłem inny sprzęt - miałem dosyć problemów z tym Xenic.

A ten co mam - aktualnie polecam. Też ma jakieś wady, ale sporo się poprawia i soft ciągle nowy wychodzi.

Fantom

kielon
Posty: 3
Rejestracja: 5 maja 2016, o 10:26
Odbiornik: Xenic Smart Media Box DVB-T2
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa MutliSat
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: kielon »

Skoro już mam, to będę rzeźbił :) Nie poddaję się. A ten launcher ala Smart TV mi się podoba

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: Fantom »

No to powodzenia - będzie Ci potrzebne :)
Ja mam dwa razy mocniejszy proc teraz, soft prawie bez wad i odpala się w 2 sekundy (bo jest zawsze w trybie uśpienia tylko). Najnowsze Kodi itp

Fantom

kielon
Posty: 3
Rejestracja: 5 maja 2016, o 10:26
Odbiornik: Xenic Smart Media Box DVB-T2
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa MutliSat
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: kielon »

Dorwałem ten box za śmieszne pieniądze z uwalonym softem. Bez problemu udało mi się go przywrócić do życia i chciałbym z niego korzystać. Już wiem, że każda instalacja nie stockowego launchera ubija ten dekoder. Popróbuję wgrywania softów ale kusi mnie ten, który wygląda jak Smart TV. Może ktoś kiedyś go ściągnął i zalega mu na dysku.

KalaZb
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2016, o 13:01
Odbiornik: Xenic

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: KalaZb »

boria pisze:Kolega guru_lviv WYMIATA! ;) Pudełko znów działa. Oto co należy zzrobić przy uceglonym pudełku:

ściągamy paczkę z https://disk.yandex.com/public/?hash=nO ... f3%2BNg%3D

Plik g18ref_th2-ota-20140108.V0801.zip zamieniamy na nasz plik z softem do updatu (uwaga, tego g18ref_th2-ota-20140108.V0801.zip nie ładujemy, bo to soft z DVB-S2) należy plik z naszym softem nazwać dokładnie tak samo czyli g18ref_th2-ota-20140108.V0801.zip lub ew podmienić jego nazwę w skrypcie factory_update_param.aml na taką jak się zwie nasz plik.

1. Formatujemy kartę SD na FAT32 i wgrywamy wszystkie rozpakowane pliki na kartę.
2. Wkładamy kartę do pudełka
3. Wkładamy kabel zasilający
4. czekamy ok 40 sekund, pudełko samo się zbootuje z karty, NIE trzeba spinać żadnych pinów
5. Jeśli nie chcemy wgrywać softu z karty (np chcemy z USB) szybko wyjmujemy kartę SD i pudełko powraca do trybu recovery ;)

Thats all folks!!

Большое спасибо друг из Львова
Prosiłbym o ponowna wstawke tych plikow Za co serdeczne dzieki linki ne aktywne

hglwksj
Posty: 1
Rejestracja: 24 lipca 2016, o 19:21
Odbiornik: dvb-2241

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: hglwksj »

Czy znalazł ktoś może nowszy firmware od tego : z grudnia 2014 build JDQ39.20141212.V0801-b40.
Z góry dzięki za odpowiedź.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Czy jest jakiś nowszy, lepszy firmware do XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241?

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Czy komuś udało się w tym mbox'ie zamienić pamięć wewnętrzną z kartą mSD wkładaną z tyłu urządzenia?
Chciałbym, żeby obecna pamięć wewnętrzna mboxu (tylko 2GB), udająca kartę SD, była jako pamięć zewnętrzna, a pamięć z włożonego mSD (np. 32GB) była widziana przez mbox jako pamięć wewnętrzna.

Wiem że w androidzie podmianę pamięci robi się poprzez plik w ect o nazwie "vold.fstab" (i taki plik jest) tylko że w pliku tym jest tylko zapis dotyczący montowania pamięci zewnętrznej, nie ma tam zapisu o pamięci wewnętrznej.

Proszę o info jak zamienić te pamięci w tym konkretnym mboxie.

bambro
Posty: 1
Rejestracja: 18 stycznia 2017, o 07:15
Odbiornik: DVB-2241

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: bambro »

Witam,
Ile pamięci ram mają dokładnie wasze boksy?
Mój boks ma 770 mb ramu, co dość wyraźnie odbiega od deklarowanej przez producenta ilości pamięci ram!
Z góry dziękuję za odpowiedź!

sweete
Posty: 2
Rejestracja: 1 lutego 2017, o 19:17
Odbiornik: Xenic Media Box DVB-2241
Instalacja antenowa: Vivanco TVA 500

Xenic Multi Box DVB-2241

Post autor: sweete »

Witam serdecznie :)
Mam niemały problem i mam nadzieję iż znajdzie się ktoś kto spróbuje mi pomóc.

Niedawno moim rodzicom zepsuł się dekoder DVB-T , więc postanowiłam zakupić dla Nich Xenic Media Box DVB-2241. Pomyślałam, że jeśli nawet z anteną coś będzie nie tak, to zawsze pozostaje internet.
Nie przewidziałam jednak, że z tym ustrojstwem będzie tyle problemów.

Pomimo siły sygnału 4-5 "kresek" jeśli jakiś program odbiera choćby przez pół godziny w miarę dobrze to istny cud. Ogólnie rzecz ujmując cyfrowej telewizji naziemnej oglądać się nie da. Ciągle zacina, dźwięk trzeszczy, obraz łapie często zawiechy...Tragedia.

Pomyślałam- no to spróbuję z internetu. Połączenie wifi jest i to dość dobre, więc pobrałam przeglądarkę Puffin- ponieważ obsługuje Flash Player. Zalogowałam na stronkę yoy.tv gdyż jest tam całkiem spory wybór kanałów. Jednak tutaj też nie jest różowo, niektóre programy się nie załączają, inne w trakcie oglądanie się zatrzymują i pomaga tylko wyłączenie dekodera- tutaj też pojawia się problem, ponieważ przycisk na sprzęcie nie działa i muszę wyciągnąć wtyczkę zasilacza aby go wyłączyć.
Dzisiaj postanowiłam podłączyć dekoder do routera za pomocą kabla, jednak cały czas jest informacja brak sygnału.
Nie mam już cierpliwości do tego sprzętu :evil:
Antenę będzie można porządnie ustawić dopiero jak się trochę ociepli.

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Może potrzeba jakąś aktualizację? Bardzo proszę o "łopatologiczne" wytłumaczenie co mogę zrobić aby rodzice w końcu mogli ze spokojem obejrzeć jakiś program.

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Xenic Multi Box DVB-2241

Post autor: Kolor »

W necie jest cała masa negatywnych opinii o tym marnym sprzęcie, nie czytałeś ich przed zakupem? Zamiast kombinować, trzeba było kupić zwykłą wiwę. Moim zdaniem nie ma rady na ten sprzęt.

sweete
Posty: 2
Rejestracja: 1 lutego 2017, o 19:17
Odbiornik: Xenic Media Box DVB-2241
Instalacja antenowa: Vivanco TVA 500

Re: Xenic Multi Box DVB-2241

Post autor: sweete »

No niestety nic nie przeczytałam, weszłam do sklepu i właśnie ten zakupiłam :(
Rodzice mają go od niedawna, może da się jeszcze to zwrócić zgodnie z umową konsumencką?

Zablokowany