XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

boria
Posty: 24
Rejestracja: 6 lutego 2014, o 08:27

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: boria »

To ja dawałem tego linka. Na alledrogo już go nie ma ale w necie jest dostępny od producenta. Poszukaj VenBox iTV04

Hytron
Posty: 7
Rejestracja: 28 marca 2014, o 21:24
Odbiornik: Smart Media Box DVB-T2

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: Hytron »

Dziękuję boria za podpowiedź. Udało mi się dokupić w tej firmie kabelek A/V i mogę cieszyć się moim BOXem również w samochodzie. Faktycznie jest dłuższy jack niż w kablach które występują w sklepach.

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

W samochodzie, powiadasz? :)

Jaki jest koszt tego kabelka w Vensysie?

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: Fantom »

I jak wygląda temat nowych softow ? Czy są już na tyle stabilne i bez znanych od zawsze bugow, że warto "znowu" kupić to pudełko ?

Fantom
Ostatnio zmieniony 11 kwietnia 2014, o 14:32 przez Fantom, łącznie zmieniany 1 raz.

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

Od ok. miesiąca box robi na sofcie: wersja v0801 z dnia 17-03-2014 (at9, Android 4.2.2). Aplikacja DVB-T powinna przejść całkowitą przebudowę, bo jest byle jaka i potrafi zawiesić box'a (chociaż te zwiechy to przypadłość RACZEJ mojego box'a). Poza tym jest całkiem dobrze, ale nie idealnie. XBMC działa wzorowo.

Zobaczymy co dalej będzie...

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Niestety to nie przypadłość tylko twojego boxu tylko po prostu urządzenie się bardzo często wiesza na aplikacji DVBT2 i nic nie pomaga - tylko wyłączenie urządzenia z gniazdka.
Co gorsza oprogramowanie z marca 2014 o którym piszesz ma ustawiony autostart tej aplikacji DVBT2 po uruchomieniu urządzenia co daje bardzo dużą szansę że w ogóle nic nie zaczniesz używać sprzętu bo się szybko zawiesi - porażka.
Czy ktoś wie jak wyłączyć automatyczne uruchamianie się aplikacji DVBT2 podczas włączania urządzenia?

Czy ktoś wie kiedy będzie jakaś przyzwoita (stabilna wersja) oprogramowania do tego tunera?

Były tu podawane informacje że firma Xenic planuje wypuścić oficjalnie nowe oprogramowanie do tego tunera z końcem marca 2014 - mamy już prawie połowę kwietnia 2014 i cisza na stronie Xenic - zero aktualizacji oprogramowania - czy ktoś wie kiedy będzie udostępniona poprawiona wersja - aktualizacja - oprogramowania przez Xenic?

Czy ktoś wie jak zrobić żeby to urządzenie prawidłowo identyfikowała polecenia z pilota Logitech Harmony 300? Pojedyncze polecenie z pilota traktuje jako dwa polecenia - czy ktoś używa wersji oprogramowania do tego tunera, która prawidłowo identyfikuje polecenia z pilota Harmony?
Ostatnio zmieniony 15 kwietnia 2014, o 22:55 przez zsk, łącznie zmieniany 1 raz.

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: penknife »

zsk pisze:(...) mamy już prawie połowę maja 2014 (...)
Widzę, że kolega potrafi się przemieszczać w czasie, czyli jeszcze poczekamy na oficjalne oprogramowanie co najmniej miesiąc.

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

zsk pisze: Czy ktoś wie jak wyłączyć automatyczne uruchamianie się aplikacji DVBT2 podczas włączania urządzenia?
Jeżeli masz zrootowany system zainteresuj się aplikacjami typu "autostart". W google play jest ich sporo. Potestuj, pokombinuj. Jak rozwiążesz problem to opisz rozwiązanie na forum.

boria
Posty: 24
Rejestracja: 6 lutego 2014, o 08:27

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: boria »

Panowie trochę z innej beczki. Ten launcher, który jest aktualnie w naszych boksach jest brzydki i jakby tu rzec ciulaty... Czy może ładowaliście jakieś inne? Jakie? Co polecacie? :)

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: Fantom »

Też tego pełno na playu. Ja miałem Apex'a.

Fantom

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

Ja używam Apex'a. Launcher'ów jest od groma.

zarek

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zarek »

Witam,
Czy ktoś miał może problem z WiFi?
Wyłączyło sie samo WiFi i teraz nie można go włączyć.
Ciągle mam na ekranie ustawień włączanie Wi-Fi....

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Zainstalowałem z trzy wersje "autostartowych" aplikacji z gogle play, ale żadna nie miała na wykazie możliwość wyłączenia programu dvbt2(lub nazwa dtv) - postanowiłem wywalić wersję A9 softu i wrócić do nieudanej (ale bez autostartu DVBT2) wersji Xenic z końca stycznia 2014.

Kiedy wreszcie ktoś wypuści zrobiony po ludzku (stabilny) soft do tego tunera? Pierwszy raz mam do czynienia z taką amatorszczyzną w tej podstawowej dla użytkowania rzeczy jakim jest oprogramowanie/firmware do urządzenia.

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: Fantom »

Może zacznijcie robić to co ja ? Czyli odajcie ten sprzęt do dysrybutora. Im więcej ludzi go odda, to większa sznasa, że się ruszą. Złożcie "towar niezgodny z umową" do sprzedawcy.

Fantom

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

zsk: wygląda na to, że masz małe doświadczenie w tym temacie. Większość "polskich" producentów ma dokładnie taki sam problem, czyli kiepskie firmware. To, na dobrą sprawę, bardzo zniechęca do zakupów tego typu urzązeń (Goclever, Pentagram, Xenic i inni).

Dzisiejsza odpowiedź z serwisu Arkas:

"Witamy
Nowa wersja będzie dostępna jeszcze w tym miesiącu.

Pozdrawiamy
Dział Pomocy Technicznej"

Jeszcze w tym miesiącu oznacza kwiecień 2014.

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: Fantom »

No wiesz. Ja miałem informację w lutym "nowa wersja udostępniona będzie 10 marca" :)
I co ?

Fantom

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

Wszyscy mieliśmy taką odpowiedź. I co? :)

Daję im czas do końca kwietnia. Jeżeli soft okaże się dobry, box zostanie. Jeżeli nie - powrót do magazynu Arkas.

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: xavier_pl »

Dostałem info od technicznych, że nowy soft zalega na ich serwerze. Także ściągać, instalować i mówić jak jest.

Awatar użytkownika
guru_lviv
Posty: 17
Rejestracja: 1 marca 2014, o 10:14

SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: guru_lviv »

Wszystkie ostatnie wakacje, a więc nie jest nowe oprogramowanie do swoich STB-T2. Tylko dla testu;) Soft for g18ref_th2_t2

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Pojawiło się do pobrania na stronie Xenic oprogramowanie: "Pobierz pakiet aktualizacyjny v3.0 z dnia 23.04.2014".

Dlaczego piszą coś takiego?: "UWAGA! Do przeprowadzenia aktualizacji potrzebna jest pamięć USB." - przecież aktualizacje należy wykonać poprzez pamięć SD

Zablokowany