XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: hdbox.ws

Post autor: xavier_pl »

guru_lviv pisze:Dla ogólnego rozwoju. Firmware przed instalacją musisz się zalogować.
Koledze zza miedzy chodziło o PODPISANIE softu (źle mu tłumacz przetłumaczył). Screen powyżej pokazuje jak to zrobić ;-)

barthek
Posty: 1
Rejestracja: 20 października 2014, o 18:47
Odbiornik: Android DVBT

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: barthek »

Czy może ktoś potwierdzić czy z nowym ROMem możliwe jest przerzucanie aplikacji na karte SD?

Próbowałem, kombinowałem z vold.fstab'em ale nic z tego nie wyszło a z wbudowanej pamięci zostało mi raptem paręset mega :|
Ostatnio zmieniony 21 października 2014, o 20:06 przez barthek, łącznie zmieniany 1 raz.

gonzale3

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: gonzale3 »

Obrazek
Na sofcie g18ref_th2-ota-20140721.V0801-poland wyczyściłem listę kanałów wyszukuję nowe i nie opcji żeby je zapisać. Proszę o pomoc.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Nie musisz je zapisywać. Po prostu po wyszukaniu kanałów na danej częstotliwości tuner wykazuje kanały i po tym fakcie sam zamyka ekran wyszukiwania i pokazuje już na liście do wyboru znalezione programy. Uruchamiając kolejne wyszukiwanie ręczne na inne częstotliwości po znalezieniu przez tuner programów również zamyka wyszukiwanie i dołącza do listy programów wcześniej już znalezione te nowe programy itd.


Pytanie: czy ktoś wie jaki plik jeszcze trzeba przekopiować oprócz pliku MBoxSetting.apk, aby po podmianie tego pliku na starszą wersje z oprogramowania v.2 z Xenic działała opcja Update System (przycisk na ostatniej zakładce Settings) - po podmianie na starszą wersje po wciśnięciu tego przycisku w Settings Box program wychodzi z działania i Box wraca na ekran startowy nie pokazując listy firmware'ów znalezionych do aktualizowania - zgaduje że jest jakiś plik obsługujący wskazywanie oprogramowania do aktualizacji który również trzeba przekopiować razem z MBoxSetting.apk - pytanie tylko jaki?

gonzale3

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: gonzale3 »

U mnie daje komunikat że znalazł kanały i nic się nie dzieje. Dam mu poczekać dziś kilka godzin, może mu mu coś pomoże?

EDIT: po 3 godzinach od wyszukania kanałów sytuacja wygląda tak:Obrazek


Jeśli wyjdę z tego ekranu nie zapamięta kanałów i cała zabawa od nowa...

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Wygląda jakby na tym screenie aplikacja dvbt2 zawiesiła się, proponuje:
1. Wejdź do ustawień systemowych androida do sekcji Aplikacje i tam znajdź apki związane z aplikacją dvbt2 i je wyczyść i zatrzymaj (np. dvbt service, dvb egp itd.)
2. Następnie po zatrzymaniu aplikacji związanych z dvbt2 wyłącz całkiem box z prądu i ponownie uruchom go.
3. Uruchom aplikacje DVBT2 i nie rób automatycznego wyszukania programów, tylko wybierz ręczne wyszukiwanie i podaj odpowiednie częstotliwości MUX'ów i zobacz czy działa aplikacja tak jak pisałem czyli że sama zapisuje programy po wyszukaniu.

-----
Czy ktoś już wie jaki plik powinno się skopiować razem z MBoxSetting.apk aby działał przycisk System Update? (temat podmiany MBoxSetting.apk aby nie startowała automatycznie aplikacja DVBT2)

gonzale3

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: gonzale3 »

Dzięki zsk tuner po zresetowaniu WSZYSTKICH aplikacji dvbt w końcu zapisał kanały. Wcześniej zresetowałem tylko DVBsearch i widać było za mało.

EDIT: Zauważyłem też że ma teraz problemy z odbiorem kanałów z MUX-2. Wcześniej takiej sytuacji nie było. Z instalacją antenowa nic nie było robione. Odbieram 3 MUX-y w tym dwa o mocy nadajnika 5 KW i jeden 10 KW więc jest to dla mnie b. dziwne. Dekoder wyświetla też inf. SCRAMBLED_PROGRAM ale on najwyraźniej ma problem z poziomem sygnału.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Której wersji oprogramowania używasz w boxie? - ja zauważyłem, że lepiej chodzi aplikacja DVBT2 z wersji oprogramowania Xenic v2 niż z tych wersji obecnie dostępnych na http://www.vensys.pl/android-smart-tv-b ... dvb-t.html (np. Firmware for DVB-T2 version build JDQ39.20140904.V0801) - w tej nowej wersji oprogramowania aplikacja DVBT2 bardzo muli i jakby się wieszała/cały box wręcz przywieszała na chwile.

Niestety wersja 2 Xenic ma przypadłość, że box sam się włącza po ok. dobie nie włączania - co trzeba by było zrobić/zmodyfikować w firmwarze v2 Xenic żeby ten box się sam nie uruchamiał? (w tej nowej wersji firmware już się sam box nie uruchamia - jakiś plik w v2 Xenic trzeba by było zamienić plikiem z tej wersji 092014, aby przestał box sam startować? - jakbym wiedział czy da sie podmianą jakiegoś pliku z v2 załatwić problem samostartu boxu to bym powrócił do wersji Xenic v2,w której nie ma również tego głupiego autostartu aplikacji dvbt2).


-----
Czy ktoś już wie jaki plik powinno się skopiować razem z MBoxSetting.apk aby działał przycisk System Update? (temat podmiany MBoxSetting.apk aby nie startowała automatycznie aplikacja DVBT2)

romaro
Posty: 22
Rejestracja: 24 października 2014, o 00:31
Odbiornik: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: romaro »

Witam.
W Androidzie autostart nie jest tym samym co w Windowsie. W Androidzie nie ma "folderu startowego". Tutaj żeby wykluczyć program "startujący" należy wykluczyć programy z uprawnieniami "android.permission.RECEIVE_BOOT_COMPLETED", czyli takie które bootują się wraz z systemem. Żeby wykluczyć taki program należy zainstalować BootManager. W nim zaznaczamy programy które nie chcemy by się z systemem bootowały. Program wykluczony nie uruchomi się dopóki sami go nie uruchomimy. Tak przy okazji dzięki temu programowi zobaczymy jakie programy się jeszcze ładują. Parę można wyłączyć co przyśpieszy uruchamianie urządzenia. Jest tylko jedno ale, z tego co pamiętam Boot Manager działa chyba tylko pod kontrolą xposed frameworka. Należy najpierw zainstalować xposed dla wersji Android 4.2.2, a następnie, z pozycji tego programu, uaktualnić frameworka. Zresztą dla xposed jest sporo modułów usprawniających Androida. Jak znajdę chwilę, to sprawdzę jak to działa (a działać powinno) i podeślę paczkę.

Jeżeli chodzi Ci o przycisk z dwoma niebieskimi zaokrąglonymi strzałkami, to za nim stoi Update.apk

EDIT
PANOWIE SUKCES
Udało mi się zablokować samo startujący DVBT2 na wersji g18ref_th2-ota-20140721.V0801-poland.zip, ale sposób powinien działać na każdej wersji.

Poprawiony link
https://mega.co.nz/#!q8JE1b7J!6MTOHE-hO ... VmJ0eFDvQo

Najpierw zainstalować Xposed i uaktualnić frameworka. Zresetować. Zainstalować SD Maid i Boot Managera. W SD Maid wykluczyć DVBT2 z autostartu. W xPosed zaznaczyć moduł Boot Manager. Zresetować.

Teraz jak uruchamiam pilotem dolny pasek narzędzi (w trakcie oglądania bądź nagrywania programu TV),najeżdżając na kamerę przełączam się na pulpit Androida i mogę uruchamiać aplikacje łącznie z XMBC, mimo, że słychać dźwięk z telewizora. Również program tv nagrywa się bez problemu w tle. Przedtem ikona z kamerą odpowiadała za EPG. Z klawisza EPG Program Guide uruchamia bez problemu.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

dzięki @romaro za posta - spróbuje zainstalować firmware z 09.2014 i zablokować autostart aplikacji DVBt2 tak jak piszesz.

A takie lżejsze pytanie jak można podmienić logo A9 albo Xenic przy starcie boxu na swoje logo :-), gdzie to siedzi w firmwarze?

romaro
Posty: 22
Rejestracja: 24 października 2014, o 00:31
Odbiornik: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: romaro »

Pytanie lekkie, natomiast zadanie ciężkie. Logo zaszyte jest w boot.img. Radzę tu nie kombinować. Łatwiej już jest zmienić tego chodzącego androidka lub kolorowe klocki. Zamienić wystarczy plik bootanimation.zip w system\media\ na własny, byle z wagą nie przesadzić, bo może stanąć przy ładowaniu na nim. Strachu nie ma. Na clocworda i boota to nie ma wpływu. Innymi słowy - jak stanie, to z karty uruchomić system można. Natomiast spokojnie można zamienić bootanimation.zip z chłopkiem na klocki. Wystarczy podmienić zipy bez ich przepakowywania.

Awatar użytkownika
guru_lviv
Posty: 17
Rejestracja: 1 marca 2014, o 10:14

]g18ref_th12-ota-20141015.V0428-s2t2

Post autor: guru_lviv »

hi!
Dobra wiadomość dla Ciebie.
Nowe oprogramowanie dla T2
g18ref_th12-ota-20141015.V0428-s2t2
automatical upgrade by SD card
netto na karcie SD, wszystkie pliki z drugiego archiwum + firmware od pierwszego. Włóż kartę do urządzenia, włączyć urządzenie, jak proshёtsya i pocierać, wyjmij kartę z urządzenia szyte.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
:ugeek:

Kod: Zaznacz cały

Skrócona instrukcja obsługi:
Aby korzystać CCcam, urządzenie musi być podłączone do sieci, a następnie:
1. Wybierz "Ustawienia"
2. W menu jest wyświetlane na obrazku poniżej:
Następnie naciśnij przycisk "1" na pilocie zdalnego sterowania do 6 razy (111111), a pojawi się następujące okno:
3. Wybrać "Smart Data" i naciśnij "OK", czytamy:
4. Naciśnij czerwony przycisk na pilocie zdalnego sterowania ("Dodaj"), aby dodać CCcam konta, zarówno w menu poniżej:
5. Następnie należy wypełnić konto CCcam informacji i kliknij przycisk OK, aby połączyć. A potem CCcam dekoduje zaszyfrowane.

jin99

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: jin99 »

Hej podczas upgrade firmware do tej najnowszej wersji wywala się instalacja, czy ma ktoś podobnie? Poniżej screen
Obrazek

romaro
Posty: 22
Rejestracja: 24 października 2014, o 00:31
Odbiornik: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: romaro »

https://yadi.sk/d/Muv9NSWzcKoFQ To jest plik z automatyczną instalacją. Instaluje się podobnie jak UNBRICKING BOX z instrukcji na pierwszej stronie. Powrót do poprzednich poprzez UNBRICKING BOX link na pierwszej stronie dla starszych wersji.
To jest zupełnie inna aplikacja dvbt, więc nie można zrobić upgrade.
Zainstalowałem nową wersję. Znacznie wygodniejsza obsługa DVBT i szybsza. Jakość obrazu również lepsza. Nic nie zacina. Nadal nie działa info. Autostartuje DVBT. Można to obejść. powyżej opisałem jak to zrobić. Na dvbt opisy po polsku, natomiast menu w j. angielskim. Również w ustawieniach Androida nie ma polskiego. Ważna rzecz - żeby uzyskać dostęp do ustawień Androida należy zainstalować dodatkowego lanchera, np. Apexa.
Ogólnie wrażenie dużo lepsze jeżeli chodzi o DVBT. Informacje o sile sygnału antenowego szybkie i prawidłowe. Bardzo wygodne zwłaszcza gdy są problemy z jakością sygnału. Na ich podstawie spokojnie można ustawiać antenę. Do aplikacji androida można się dostać wygodnie z pilota.
Jest zrootowany. Należy doinstalować SuperSu

Instalujemy podobnie jak UNBRICKING BOX.
Krok po kroku:
- zawartość archiwum wypakowujemy na sformatowaną w FAT32 kartę SD
- wyłączamy box z prądu
- wkładamy kartę SD do czytnika
- włączamy box do prądu
- po ok. 30-40 sekundach rozpocznie się proces aktualizacji oprogramowania (w paczce umieściłem firmware w wersji 1)
- po zakończeniu aktualizacji firmware box automatycznie się zrestartuje - w tym momencie należy niezwłocznie wyjąć kartę SD z czytnika, w przeciwnym razie procedura rozpocznie się od nowa

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Czyli w sumie wystarczyłoby tylko wyciągnąć pliki apk związane z nową całkowicie wersją aplikacji DVBT i tylko je kliknąć doinstalowując do wcześniejszej wersji firmware - pytanie które to pliki apk w tej nowej instalacji odpowiadają za zainstalowanie w pełni oprogramowania do dvbt?
Po nazwach kojarzą się pliki:
system\app\DTVLauncher.apk
system\app\th_dtv.apk

Czy ten nowy firmware daje możliwość odpalenia telewizji DVBT w aplikacji XMBC?

romaro
Posty: 22
Rejestracja: 24 października 2014, o 00:31
Odbiornik: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: romaro »

Ta nowa wersja ma dużo funkcji ukrytych. Zresztą nie tylko ta. Żeby uzyskać do nich dostęp nie instalując dodatkowego lanchera, który i tak nie wszystko wyświetli, warto zainstalować ten program:
https://play.google.com/store/apps/deta ... tcut&hl=pl
Zakładka "działania" pozwoli dostać się do skrótów programów i ustawień których nie możemy uruchomić z lancherów ... bo ich skrótów nie wyświetlają. Taki to już jest Android. Programiści systemu dbają o nasz sprzęt byśmy go sobie nie zepsuli, a producenci byśmy za bardzo swoich urządzeń nie usprawnili.
Może tam być, a raczej jest, skrót do ustawień Bluetooth. Żeby to ustawić trzeba najpierw włączyć tą usługę W apkach systemowych ona jest, a skoro jest, to można włączyć. Mam innego mediaboxa na którym udało mi się to uruchomić i bez problemu działają urządzenia Bluetooth na usb. W tej chwili nie mam możliwości sprawdzić.
Skoro już mowa o Androidzie. W system app jest dużo śmieci z których odbiornik DVBT nie korzysta. Komu chociażby potrzebna jest lokalizacja, chyba tylko wujkowi do śledzenia. A po co w nim inna - Fused Location Provider zapewniający znaczne (ponoć) usprawnienia w zakresie zużycia energii (baterii w smartfonach) i pozwalający np. skorzystać z akcelerometru. Google udostępniając system producentom wymusza na nich instalowanie swojego oprogramowania i mało go obchodzi fakt, że w wielu urządzeniach te aplikacje są po prostu zbędne.
Ja w swoim mam około trzydziestu pięciu apek systemowych, w tym ze trzy, cztery własne, co przekłada się na dość dużą ilość wolnej pamięci ram na poziomie 500mb. Android nie znosi wolnej pamięci więc trzyma w niej przede wszystkim apki systemowe nawet te z których my nigdy w DVBT nie skorzystamy jak chociażby wspomniany Fused Location, który non stop rezyduje w pamięci ram.

Powiem szczerze, że jeszcze się nie spotkałem z tak źle działającym systemem. Wydaje mi się, że programiści tego urządzenia z samym Androidem są trochę na bakier. Do tej pory to miałem problem żeby w ogóle toto działało przynajmniej przyzwoicie. Teraz już działa.
Co do XMBC i działania na nim dvbt, to nie próbowałem. Skoro mowa o XMBC pozwolę sobie podać linka dla tych co nie wiedzą o tym, że istnieje i jak zainstalować dobrą wtyczkę do XMBC.
http://www.sd-xbmc.org/pl/content/jak-z ... lishtvlive
Działające repo na Gotham
http://sd-xbmc.org/repository/repositor ... -2.0.0.zip

Co do aplikacji dvbt, to jeżeli podmienione będą działać, to równie dobrze można je zainstalować z palca i dodać odexy, lub potraktować lucki patherem nie odinstalowując tych które są. Nie widzę powodu dlaczego by nie miały działać i jedne, i drugie. Choć patrząc w pliki binarne mam wątpliwości. Jest to chyba inne jądro a przynajmniej pliki odpowiadające za wideo są różne, a w Androidzie niektóre programy mogą działać tylko w określonym środowisku. Jak wspomniałem nie mam możliwości sprawdzić w najbliższych dniach.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Usunąłem wcześniejsze wersje i zainstalowałem tą wersję g18ref_th12-ota-20141015.V0428-s2t2.zip i tak:
1. Aplikacja DVBT jest bardziej atrakcyjna graficznie ale nadal
-> źle jest przypisane polecenie pod przyciskiem INFO - zamiast informacje o oglądanym programie to wybór ścieżki dźwiękowej (zastanawia mnie dlaczego tak trudne jest poprawienie tak prostego błędu)
-> Nie ma nigdzie informacji z jakiej częstotliwości ogląda się dany program (jak w trakcie skanowania znajdzie kilka razy dany MUX to nie wiadomo który program powtarzający się jest z której częstotliwości.
-> Dźwięk co chwila mi znikał w czasie oglądania (zwłaszcza na TVP 1 HD i TVP 2 HD)
2. Trudne jest używanie aplikacji DVBT bo jest ona wbudowana do Launcher'a, jak zainstaluje się np. APEX Launcher to żeby z niego uruchomić aplikację DVBT to zostaje tylko przyciśnięcie na pilocie uruchomienie DVBT, ale to uruchamia cały launcher DTV a nie sam program DVBT, przez co jest trudny powrót do Apex'a - nie wystarczy wyjśc z oglądania DVBT bo zostaje się w Launcherze DTV.
3. Nie ma języka polskiego, ani w aplikacji DVBt ani w systemie Android

Przydałoby się dopracować ten firmware i zrobić tą aplikacje DVBT niezależną od launchera (czyli tak jak jest ze starą aplikacją DVBT).

Podsumowując, nowa aplikacja DVBT2 zaczyna wyglądać atrakcyjnie (współcześnie), ale jest przywiązania do Launchera DTV, wymuszając korzystanie z tego Launchera, zanikający dźwięk (ciekawe czy to zjawisko tylko u mnie występowało?) i brak opisu programu pod INFO.

kristophert

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: kristophert »

Też wgrałem wersję g18ref_th12-ota-20141015.V0428-s2t2.zip.
Widać, że twórcy firmware poszli w koncepcje Smart-TV (wszystko kręci się wokół oglądania telewizji + aplikacje), a Android został mocno zamaskowany ... co Mi osobiście bardzo przypadło do gustu. Wszystko działa dużo szybciej (np. przełączanie programów).
zsk pisze: -> Dźwięk co chwila mi znikał w czasie oglądania (zwłaszcza na TVP 1 HD i TVP 2 HD)
Nie zauważyłem u siebie takich problemów.
zsk pisze: 2. Trudne jest używanie aplikacji DVBT bo jest ona wbudowana do Launcher'a, jak zainstaluje się np. APEX Launcher to żeby z niego uruchomić aplikację DVBT to zostaje tylko przyciśnięcie na pilocie uruchomienie DVBT, ale to uruchamia cały launcher DTV a nie sam program DVBT, przez co jest trudny powrót do Apex'a - nie wystarczy wyjśc z oglądania DVBT bo zostaje się w Launcherze DTV.
Tak jak pisałem wyżej, to jest konsekwencja koncepcji Smart-TV.

---------
Podglądają zawartość pliku firmware .. aplikacja i biblioteki odpowiedzialne za oglądanie DVB-T zostały całkowicie zmienione.

zsk
Posty: 258
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony KDL-32W4000
Instalacja antenowa: siatka pasywna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: zsk »

Pójście w tzw. "Smart TV" czyli w dużej mierze tylko tuner DVBT a nie MBOX androidowy gdzie swobodnie się działa i aplikacje są niezależne od Launcher'ów jest według mnie błędem - nie kupuje się za takie duże pieniądze tunera dvbt (obecnie tunery to koszt kilkadziesiąt złotych a ten box kosztował w granicach 400-500zł) - zakup takiego urządzenia jest właśnie z myślą o MBOX z tunerem DVBT jako uzupełnienie.
Jak już twórcy tego oprogramowania poszli w usprawnienie aplikacji DVBT (i to jest bardzo dobry kierunek), to mogli zrobić to konfigurowalne przez użytkownika czy chce odpalać DVBT w Launcherze czy jako indywidualną aplikację - może następna wersja oprogramowania pójdzie w tym kierunku i przy okazji poprawi tak oczywiste błędny jak brak informacji o programie pod INFO przyciskiem.

romaro
Posty: 22
Rejestracja: 24 października 2014, o 00:31
Odbiornik: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2

Re: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2, model DVB-2241

Post autor: romaro »

clockworkmod 6.0.3.7 nie przywraca systemu po factory reset na tej nowej wersji. Nie wiem jak było na poprzednich, bo tego nie robiłem. Przez przypadek zamiast delvik nacisnąłem faktory reset i próbowałem przywrócić z backupu i już nie przywrócił. Pewnie advocent restore data przywróci, natomiast gdyby ktoś w systemowych sobie napaprał to pełnego obrazu nie przywróci.

-----------

Jednak nic nie przywraca

Zablokowany