Multimedia w dekoderach STB

Ralf1410

Multimedia w dekoderach STB

Post autor: Ralf1410 »

Witam
Zakładam ten wątek dla osób, którym zależy na odtwarzaniu filmów, muzyki, czy zdjęć na swoich dekoderach STB. Podzielcie się uwagami, jak to wygląda w waszym szprzęcie.

Obecnie używam Fergusona Ariva T650i z softem V1.01B8. Podłączam do niego pendrive'a GoodRam EDGE 32GB. Napisy w filmach staram się mieć w formacie srt z kodowanie UTF-8 (wtedy nie mam problemów z polskimi znakami). Odtwarzacz nie ma problemów z większością plików avi i mkv (chyba, że traficie na mkv z 10-bit [hi10p]), o rmvb zapomnijcie. Napisy w zewnętrznych plikach da się dostosowywać do własnych potrzeb,tzn. możemy ustalić kolor i przeźroczystość tła, kolor, wielkość i położenie samych napisów (mogą być np. u góry ekranu). Gorzej sprawa ma się z napisami wbudowanymi w pliki mkv, tu nie mamy żadnych możliwości regulacji (pisałem w tym temacie do Fergusona, ale odpowiedzi nie otrzymałem). Jeśli ktoś ma takie pliki proponuje użyć programu SubtitleEdit (https://code.google.com/p/subtitleedit/downloads/list), jest on po polsku i dosć prosty w obsłudze . Otwieramy w nim nasz plik mkv i zapisujemy napisy w zewnętrznym pliku, pamiętając o kodowaniu UTF-8 (w moich plikach napisy mają format ass, po ich zapisaniu w zewnętrznym pliku Media Player radzi sobie z nimi nawet bez konwersji na inny format).

Zachęcam do dzielenia się swoimi uwagami na temat multimediów w waszych dekoderach. Jeżeli macie jakieś pytania na temat odwarzacza w Arivie T650i postaram się na nie odpowiedzieć w miarę możliwości. :)

Zablokowany