THOMSON THT503

rumcajs

THOMSON THT503

Post autor: rumcajs »

otóż problem polega na dziwnym przeskakiwaniu z rozdzielczości 4:3 na 16:9 w szybkim tempie co uniemożliwia oglądanie, dzieje się to tylko na niektórych kanałach chciałem to jakoś utrwalić w postaci materiału filmowego, ale na pamięći usb obraz został zapisany bez takich przeskoków, oddawać na gwarancję?

KoRaB

Re: THOMSON THT 503 problem z odbiorem

Post autor: KoRaB »

16:9 lub 4:3 to nie jest rozdzielczość obrazu, tylko jego format!
Jak ustawiona jest ta opcja w menu telewizora? Najlepiej jest ustawić na automatyczny wybór. Wówczas w zależności od rodzaju transmisji, odpowiedni układ w telewizorze rozpozna format i dostosuje rozmiar obrazu do ekranu.
Jeśli jest to kablówka, warto sprawdzić np. u sąsiada, jak u niego to wygląda. Jeśli w porządku, to ewidentnie Twój telewizor ma usterkę. Jeśli po sprawdzeniu, nadal stwierdzisz takie same objawy, reklamowałbym telewizor.

rumcajs

Re: THOMSON THT 503 problem z odbiorem

Post autor: rumcajs »

tak zgadza się pomyliłem się, tylko to nie jest wina tv bo sygnał z tunera przesyłam przez scart i na kilku kanałach dochodzi do tego zniekształcenia. W menu tunera nic nie daje zmienianie formatu gdyż dalej to występuje. http://w205.wrzuta.pl/film/aI5iA3AjeaB/2014-03-01-0013 podlega to gwarancji jeżeli dzieje się to tylko na kilku kanałach? na drugim dekoderze innej firmy tego nie ma.

loleklolek

Re: THOMSON THT 503 problem z odbiorem

Post autor: loleklolek »

Napisz, jakie to są konkretnie kanały, poza tvp historia. Czy jak włączysz menu to też tak skacze, czy tylko sam obraz kanałów? Czy jak zmienisz współczynnik proporcji ręcznie na inny, to jest tak samo?

Na moje oko podlega reklamacji, szczególnie jeśli problemy występują na kanałach tvp.

rumcajs

Re: THOMSON THT 503 problem z odbiorem

Post autor: rumcajs »

Współczynnik proporcji nic nie daje próbowałem wszystkie możliwe ustawienia. Głównie kanały tvp, ale też cnn i jakieś rosyjskie, tylko dziwi mnie dlaczego przy nagrywaniu wspomnianego kanału nic nie skakało, bo gdyby coś było z tą częstotliwością to powinno się to nagrać.

KoRaB

Re: THOMSON THT 503 problem z odbiorem

Post autor: KoRaB »

rumcajs pisze:[...] na drugim dekoderze innej firmy tego nie ma.
Jeśli na innym dekoderze brak jest tych objawów a do połączenia używasz tych samych gniazd i przewodów, to odpowiedź praktycznie nasuwa się sama. Dekoder pracuje wadliwie i nie ma się tu nad czym zastanawiać. Albo próbować wymienić na inny egzemplarz albo (ja bym tak zrobił) spróbować odzyskać kasę i jeśli jest taka konieczność, zakupić identyczny dekoder, który nie sprawia problemów.

Tuturutu

Re: THOMSON THT503

Post autor: Tuturutu »

Hej,

wystarczy pobrać aktualizację softa: http://www.thomsonstb.net/en/products/t ... ers/tht503

Problem rozwiązany ;)
You're welcome,

Pozdr.,

Tuti

zakrzes

Podłączenie tv Panasonic 17 System z tunerem Thomson THT503

Post autor: zakrzes »

Witam,

mam stary telewizor Panasonic 17 System Remote Control i próbuję go połączyć z tunerem thomson tht503 (http://www.tvcorner.com/images/CATALOGU ... ht_503.jpg). Łączę to kablem cinch i generalnie podłączyłem antenę pod tuner, cinch w tuner i w wejście Audio In w telewizorze. Niestety nic się nie dzieje. Teraz moje pytanie czy to problem telewizora czy źle podłączyłem? Jeśli tak to proszę o pomoc, będę wdzięczny.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Podłączenie tv Panasonic 17 System z tunerem Thomson THT

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Nie wiem jakiego efektu się spodziewasz i co się powinno dziać, ale z twojego opisu wynika, że podłączasz cyfrowe wyjście audio S/PDIF do analogowego wejścia w TV.
Podłączasz jakoś video?

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: THOMSON THT503

Post autor: AdamP »

zakrzes, ten Panasonic zdaje się nie ma złącza euro a tym bardziej HDMI, więc czemu ma służyć ten dekoder :?:

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: THOMSON THT503

Post autor: cignacy »

Potrzebujesz kabla, który ma z jednej strony wtyczkę EURO, a z drugiej strony wtyczki cinch(będziesz miał w telewizorze jeden kanał fonii bo to pewnie telewizor mono). Wtyczkę EURO włączasz do tunera, a cinche do telewizora. Telewizor trzeba przełączyć na AV - sam się nie przełączy.

Zablokowany