SHARP LC-32FS510E

puls

SHARP LC-32FS510E

Post autor: puls »

Po zmianach przeprowadzonych w MUX3 w telewizorze (jak w tytule) tylko na programach TVP występuje zjawisko chwilowego zaniku obrazu (na ułamek sekundy) z częstotliwością około kilkunastu sekund.
Na pozostałych MUX-ach wszystko działa prawidłowo.
Czekałem na poprawę sądząc że zostaną wprowadzone zmiany w związku z problemami w samsungach, ale widzę że o ile tam jest ok, tak u mnie niestety cały czas miga obraz.
Telewizor był kupiony 4 lata temu, więc nie podlega gwarancji fabrycznej ani nie można reklamować z tytułu niezgodności, więc postanowiłem zarejestrować się tu na forum, (chociaż czytam już od kilku lat bez potrzeby rejestracji) bo ten model TV nie jest już wspierany.
Pisałem w tej sprawie do Sharp-a, ale odesłali mnie do serwisu firmowego, natomiast w serwisie zaproponowali mi naprawę pogwarancyjną.
Problem jednak jest w tym, że telewizor jest całkowicie sprawny, tylko ma problemy z odbiorem jedynie kanałów z MUX3, pozostałe działają prawidłowo.
Telewizor przywracałem do ustawień fabrycznych, nawet zmieniałem lokalizację na Słowację, Niemcy w nadziei że to coś zmieni, ale niestety bez zmian.
Próbowałem też odbioru z innego nadajnika, ale to też nic nie zmieniło.
Będę bardzo wdzięczny za jakieś inne jeszcze sugestie.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: TV Sharp LC-32FS510E MUX3

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Na WSZYSTKICH programach TVP ?
Od kiedy dokładnie jest ten objaw ?

puls

Re: TV Sharp LC-32FS510E MUX3

Post autor: puls »

Tak, dokładnie na wszystkich programach TVP, bez znaczenia tu jest czy to program HD czy SD.
Objaw taki zauważyłem po zmianach 15.02 na MUX3.
Sam nie wiem co o tym sądzić, czy nie jest to przypadkiem wada mojego egzemplarza, bo pytałem sprzedającego na (wiadomym portalu) czy powodem sprzedaży nie jest przypadek o którym tu piszę, ale sprzedający stwierdził, że u niego jest wszystko ok.
Nie jestem pewien z kolei czy to było szczere zapewnienie.. :)

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: TV Sharp LC-32FS510E MUX3

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Skoro wszystkich, to sprawa jest co najmniej dziwna.
Zmiany 14/15 lutego nie dotyczyły wszystkich programów z MUX3. A co z TVP 1 SD i TVP2 SD z MUX1? Czy odbiornik pokazuje jakość/poziom sygnału? Widać jakieś wahania?

puls

Re: TV Sharp LC-32FS510E MUX3

Post autor: puls »

Sam też nie wiem dlaczego tak się telewizor zachowuje, dlatego założyłem wątek.
Pisałem wcześniej że problem dotyczy wszystkich programów TVP w tym 1,2 SD.
Z sygnałem jest tak, że antenę mam zamontowaną typu Yagi 11-to elementową bez wzmacniacza, do nadajnika mam w linii prostej około 10km (w Tarnowie) i sygnał jest cały czas 100/100 (siła/jakość)
Jak pisałem wcześniej próbowałem też odbioru z innego nadajnika, dokładnie chodzi o Krosno-Sucha Góra, gdzie mam około 80km odległości i (w tej chwili sprawdzałem) jakość/siła 100/52.
Coraz bardziej skłaniam się do twierdzenia, że przyczyną jest odbiornik i jego wada niż jakieś zakłócenia, bądź "coś" w strumieniu danych, które powodują takie zachowanie TV.
Na temat treści na programach TVP nie będę się wypowiadał, ale trochę denerwuje podczas transmisji np. skoków, gdy akurat w momencie lądowania skoczka znika obraz na ułamek sekundy, odbiera to całkowicie frajdę z oglądania.
Link do krótkiego filmiku z objawami: Film

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: TV Sharp LC-32FS510E MUX3

Post autor: adac »

@ puls:
spróbuj założyć w swojej instalacji tłumik antenowy np. taki: <Link> i spróbować czy coś da regulacja sygnału.
Zorientuj się, czy w pobliżu (kilkaset m) nie stoi nadajnik doświetlający Mux-3 albo Tv mobilnej (mux-4).

puls

Re: TV Sharp LC-32FS510E

Post autor: puls »

@adac nie ma sensu zakładać tłumika, bo sprawdzałem na innym nadajniku (Sucha Góra) oddalonego o około 80km bez wzmacniacza i to samo, tak że sygnał nie jest przesterowany.
Raczej sobie odpuszczę i kupię zewnętrzny odbiornik, bo nie warto naprawiać, czy zmieniać telewizora.
Zmianą oprogramowania telewizora też nie wchodzi w rachubę, bo brak jakiegokolwiek firmware do tego modelu.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: SHARP LC-32FS510E

Post autor: biprotek »

A nie jest tak, że odbiornik się przełącza między nadajnikami i stąd chwilowe zaniki sygnału? Może spróbuj stłumić jednak sygnał tak, żeby nie widział w ogóle drugiego nadajnika?

puls

Re: SHARP LC-32FS510E

Post autor: puls »

Zrobiłem to tak:
Odłączyłem antenę zewnętrzną, a podłączyłem taką malutką "patykową" z zestawu odbiornika Logilink do komputerów i niestety nie ma zmian.
Dziękuję za zainteresowanie, ale doszedłem do wniosku że wina jest po stronie telewizora (chyba) i naprawiać się nie opłaci, bo może się okazać że koszt będzie wysoki.
Zmieniał telewizora też nie będę, bo obraz ma dobry, dodatkowo obsługuje Divx na USB i MKV, więc kupiłem zewnętrzny odbiornik combo mini DVBT/S/C firmy Amiko (czytałem pochlebne opinie).
Mam nadzieję że tym pozbędę się problemów z odbiorem.
I jeszcze jedna, może istotna sprawa to najczęściej objaw znikania obrazu występuje na TVP Info. dalej Kultura, Historia, na kanałach TVP1 i TVP2 HD jakby rzadziej, albo mam efekt placebo..:)

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: SHARP LC-32FS510E

Post autor: adac »

No i wszystko byłoby pięknie, ale czy ten tuner odbiera naszą klasyczną Dvb-T(1) z dźwękiem Eac-3 ?

puls

Re: SHARP LC-32FS510E

Post autor: puls »

Według danych powinno wszystko działać, jeśli nie będzie odsyłam do sprzedawcy.
Mam na to 10 dni, ale raczej nie posądzałbym tej firmy aby mogła sobie pozwolić na tego typu wpadkę, pierwsze co zrobię to właśnie dokładnie sprawdzę caaałyyy MUX3 ;)

mistar
Posty: 1
Rejestracja: 19 lipca 2015, o 22:13
Odbiornik: SHARP LC42LD264
Instalacja antenowa: Antena na dachu i sygnał rozprowadzony na budynek wielorodzinny.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski, Boży Dar, Rabbego

Re: SHARP LC-32FS510E

Post autor: mistar »

Z MUX3 jest także problem na SHARP LC-42LD264. Na innych telewizorach w tej samej instalacji nie ma żadnego problemu. Tylko na SHARPie.

Zablokowany