ELCAD ABOX-T

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

ELCAD ABOX-T

Post autor: Krosnoludek »

ELCAD ABOX-T

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Domowe Centrum Rozrywki z systemem Android oraz odbiornikiem telewizji naziemnej DVB-T

ABOX-T jest Domowym Centrum Rozrywki (HTPC) z systemem Android, który zamieni Twój telewizor w Smart TV. Jest to doskonałe urządzenie pozwalające doświadczyć zupełnie nowych wrażeń z oglądania telewizji oraz multimediów w Twoim domu.

ABOX-T może być używany do oglądania naziemnej telewizji cyfrowej, odtwarzania plików multimedialnych z sieci jak i urządzeń zewnętrznych oraz przeglądania Internetu. Umożliwia także wyświetlanie zdjęć, słuchanie muzyki, granie w gry, czytanie e-booków, oglądanie telewizji internetowej.

ABOX -T oprócz funkcjonalności jaką niesie sam system Android umożliwia zainstalowanie nakładek typu Media Center, które znacznie poszerzają wachlarz możliwości urządzenia szczególnie pod kątem multimedialnym. Przykładem takiej nakładki jest aplikacja XBMC, która dostarczana jest wraz z urządzeniem.

Z pomocą XBMC użytkownik może scentralizować wszystkie swoje multimedia tj. zdjęcia, filmy, muzykę, teledyski, strumienie IP (w tym także i IPTV) do jednej platformy. Wystarczy zdefiniować źródła pochodzenia tych multimediów (dysk zewnętrzny, pendrive, karta SD, zasób sieciowy, zasób internetowy, karta DVB, karta video, kamera IP), które z kolei przedstawiane są w postaci bibliotek.

Dużą zaletą XBMC jest mnogość tematycznych wtyczek. Jako przykład może posłużyć wtyczka YouTube znajdująca się w kategorii „Video” czy wtyczka FilmWeb automatycznie pobierająca wszystkie informacje dot. kolekcji filmów (okładka, obsada, krótkie streszczenie, ocena itp.). Oprócz standardowo wbudowanych w XBMC wtyczek istnieje możliwość doinstalowania nowych – dostępnych w Internecie.

Kolejną zaletą XBMC jest możliwość sprawdzenia pogody dla wcześniej zdefiniowanego regionu z możliwością wyboru źródła prognozy.

Urządzenia z XBMC mogą równie dobrze służyć jako elementy końcowe dla domowych serwerów typu NAS, wówczas każdy ABOX-T zainstalowany w sieci korzysta z tego samego źródła multimediów, a po rozszerzeniu serwera NAS o karty tunerów DVB (DVBS/DVBS2/DVBT) istnieje możliwość odbierania kanałów telewizyjnych po IP.
Obrazek

Obrazek
Zalety:

Dostęp do internetowego sklepu Google Play (Android Market)

Wielojęzyczne menu z uwzględnieniem języka POLSKIEGO

Dostęp do serwisów społecznościowych (Facebook, itp.)

Obsługa programów typu IPLA, GG, SKYPE, YouTube

Przeglądarka WWW

Obsługa poczty e-mail

Odtwarzanie wszystkich popularnych formatów audio i wideo

Możliwość odtwarzania strumieni internetowych

Możliwość obsługi zewnętrznych modemów GSM

Synchronizacja danych z powiązanymi urządzeniami z systemem Android

Wsparcie dla XBMC

Współpraca z bezprzewodowymi pilotami z wbudowanym żyroskopem (emulacja myszki), pełnowymiarową klawiaturą wraz z mikrofonem, głośnikiem i słuchawkowym wyjściem dźwięku

Obsługa wszystkich bezprzewodowych myszy oraz klawiatur

cena: 419,00 zł

więcej: http://sklep.elcad.eu/pl/18-abox-t.html

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: ELCAD ABOX-T

Post autor: Anduraki »

Polot identyczny z wyglądu jak w technisatach.

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: ELCAD ABOX-T

Post autor: zygmunt »

Nie ma wyjścia antenowego (loopa),
ciekawe czy ma hdmi CEC

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: ELCAD ABOX-T

Post autor: pawelll »

Anduraki pisze:Polot identyczny z wyglądu jak w technisatach.
Jeden z klasycznych chińskich pilotów (fakt że jeden z ładniejszych), podobne są też w Wiwach niektórych.

A co funkcjonalności- na papierze wygląda nieźle, brakuje tylko HbbTV. Jak będzie w rzeczywistości- opowie pierwszy odważny który kupi.

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: ELCAD ABOX-T

Post autor: radier »

Bardzo podobny do: http://www.c4i.com.pl/index.php?option= ... tAodBDcAKQ

Z szumnych zapowiedzi, Polskiej myśli technicznej i produkcji elcad został importerem chińszczyzny.

:lol:

radolioza

Re: ELCAD ABOX-T

Post autor: radolioza »

Szukałem po internecie odbiornika, który będzie odtwarzał po sieci filmy, z pendrajwa i w ogóle będzie miał jakieś konkretne możliwości. Mało brakowało i kupił bym typowy dekoder DVB-T. Grzebałem po necie i w elcadzie dopatrzyłem ABOX-T, szukałem o nim więcej info trafiłem też tu. Nic nie znalazłem to po prostu zamówiłem dziada. I przyszedł mi dziś ten odbiornik czy HTPC i co jak co ale daje radę.
Bawiłem się nim do 1 w nocy i przy okazji nagrałem z braciakiem jak działa!
Po wifi filmy czaska lekko i z USB przez XBMC, przy okazji youtube, przeglądarka, łapnoł też wszystkie kanały w naziemnej :v

bez dźwięku, rodzice paplali cały czas coś w tle...
http://www.youtube.com/watch?v=gTVax3dA ... e=youtu.be

Awatar użytkownika
rusticalming
Posty: 102
Rejestracja: 11 października 2012, o 11:29
Odbiornik: Opticum x7
Ariva 250 combo
Ariva T650i
Instalacja antenowa: OPTICUM AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice/Iława

Re: ELCAD ABOX-T

Post autor: rusticalming »

@radolioza

Pachnie to wszystko kryptoreklamą pracowników firmy Elcad (1 post)...próbujcie dalej.

radolioza

Re: ELCAD ABOX-T

Post autor: radolioza »

:v jaki kolo, nie wiedziałem że jak się coś qpi i chce pochwalić to cza najpierw postów nabić :mrgreen: . Widziałem że ziomy z elcadu tu zaglądają, na pewno widzą że krzykaczy nie brakuje i preparują już jakieś konto... ale nie o tym wątek...

thompson
Posty: 65
Rejestracja: 2 listopada 2011, o 20:28
Odbiornik: Wiwa HD-90,
Wand TV USB,
jakaś taniocha z marketu
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + SWA-1
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łosice, PKiN

Re: ELCAD ABOX-T

Post autor: thompson »

Panie radolioza, jeśli to kryptoreklama to czekam z niecierpliwością na podobną prezentację dekodera kablowego HD430/HD432.
:)
Mam również nadzieję, że cena dekodera DVB-T zostanie skorygowana do 90zł bo obecnie jest mało atrakcyjna i mało konkurencyjna w porównaniu do chińszczyzny ;)

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: ELCAD ABOX-T

Post autor: panaho »

radolioza pisze:...I przyszedł mi dziś ten odbiornik czy HTPC i co jak co ale daje radę...
Jakieś wady, braki?

radolioza

Re: ELCAD ABOX-T

Post autor: radolioza »

Po łikendzie mogę stwierdzić że aplikacje androida działają dobrze jak na telefonach czy tabletach. Dopracowania wymaga część od DVB-T. Dziwnie sortuje kanały, nie tak jak wszystkie odbiorniki. Można włączyć i wyłączyć LCN ale i tak sortuje po swojemu. Po za tym skanuje je wszystkie i dobrze odtwarza.
Nie wyobrażam sobie obsługi bez bezprzewodowej myszy w sumie używam tyko jej.
W ogóle unikatem są dwa hinch przez, które podpinam dźwięk do wieży odpalam Tunein i trzaskają radia nie to co w telewizorze.

DeBove

Re: ELCAD ABOX-T

Post autor: DeBove »

thompson: na życzenie :D wczorajszy zrzut :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=F841Ypt-MHo

thompson
Posty: 65
Rejestracja: 2 listopada 2011, o 20:28
Odbiornik: Wiwa HD-90,
Wand TV USB,
jakaś taniocha z marketu
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + SWA-1
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łosice, PKiN

Re: ELCAD ABOX-T

Post autor: thompson »

Dzięki :)

user12345

Re: ELCAD ABOX-T

Post autor: user12345 »

Witam Forumowiczów

Pomimo faktu, iż jest to forum o DVB-T pozwolę sobie zapytać o sprzęt pod DVB-C ponieważ jest to jedyne miejsce gdzie piszą o firmie Elcad, a w tym wątku pojawia się model HD432L. No właśnie... czy ktoś z Forumowiczów posiada ten sprzęt i może coś powiedzieć na jego temat? Cena jest przystępna i wstępnie jestem zainteresowany jego kupnem, ale jedyne co o nim wiem to to, co widziałem na filmie w serwisie YouTube.

Natomiast co do firmy Elcad Technology... jak wygląda ogólna sprawa jakości ich odbiorników?
Faktycznie polska jakość/wykonanie/oprogramowanie?


Pozdrawiam

Neosternik

Re: ELCAD ABOX-T

Post autor: Neosternik »

Czy ktoś już używa tego tunera i może podzielić się opinią?

user12345

Re: ELCAD ABOX-T

Post autor: user12345 »

Hej. Tak, ja mogę się podzielić jak już trafi w moje ręce i go przetestuję. Zamówiłem wczoraj więc jutro powinien być już u mnie.

Neosternik

Re: ELCAD ABOX-T

Post autor: Neosternik »

To byłoby super bo też myślę o kupnie.Może jakieś zdjęcia umieść,pilota,menu,jak działa tv naziemna itd,będę naprawdę wdzięczny.

user12345

Re: ELCAD ABOX-T

Post autor: user12345 »

Neosternik, myślałem, że chodzi Ci o odbiornik ELCAD HD432L, którego dzisiaj będę testował a nie ABOX-T, którego temat dotyczy. Sorry, mój błąd.
Na forum jest recenzja ABOX-T napisana przez radiolizę.

Connor

Re: ELCAD ABOX-T

Post autor: Connor »

Sprzęt za 400zł i ten tandetny pilot? :lol:
Mam nadzieje, że te są lepsze od tych co dodają do Technisata, bo znowu trafiłem na rozpadający się egzemplarz.

Zablokowany