SAMSUNG UE19H4000

dsxp

SAMSUNG UE19H4000

Post autor: dsxp »

Cześć mam zamiar kupić telewizor wpisany w tytule wątku ma on dość przystępną cene. Stwierdziłem, że zamiast kupować tuner HD dołoże troche i kupię tv razem z tunerem, tuner już mam, jednak jest to tuner SD, szukałem nowszego firmware, ale stary tuner sprzętowo nie ogarnie HD. Uzyskanie sygnału HD lub treści kanału TVP1 jest w zasadzie jedynym głównym powodem zakupu nowego TV. Moje jedyne wątpliwości to czy ten TV poradzi sobie z dekodowaniem sygnału HD, z tego co patrzyłem obsługuje on standard HD ready jednak nie mam pewności czy potrafi uzyskać taki obraz z sygnału cyfrowego.

Użyłem szukajki ale nie znalazłem tematu z tym tv, może polecacie jakiś inny model w tej samej cenie. Skłaniam się ku wymianie TV, a nie tunera gdyż posiadam w domu nadal urządzenie analogowe.

Pozdrawiam i dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: SAMSUNG UE19H4000

Post autor: Puma »

HD Ready to szkoda pieniędzy, nie kupuj nic takie.
Tylko Full HD ma sens, nie tylko oglądanie TV ale np. podłączenie komputera pod Full HD.

Ps. Jeżeli chcesz coś tańszego to np. Samsung SyncMaster T22C300EW.

lazaj007
Posty: 39
Rejestracja: 25 września 2012, o 07:22
Odbiornik: Android Box 500

Re: SAMSUNG UE19H4000

Post autor: lazaj007 »

co za bzdury wypisujesz o rozdzielczościach? uważasz że zobaczysz różnicę pomiędzy HD Ready a FullHD na 19 calach? jak tak to jestem pełen podziwu dla wprawnego oka. zwłaszcza ze nadawana telewizja ma niewiele wspolnego z rozdzielczoscia FullHD.
a to co mu polecasz to jest monitor nie telewizor!
~dsxp, spokojnie mozesz kupic ten tv, nie ma najmniejszego problemu z odbiorem telewizji naziemnej i programami HD. zreszta nie spotkalem sie z tv ktory mial by z tym problem a pracuje w branzy rtv.
zreszta jak chcesz sam sie przekonac to podejdz poprostu do jakiegos sklepu agd/rtv i sprawdz sam

edit/ Pisownia PL!

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: SAMSUNG UE19H4000

Post autor: Puma »

Tylko dlaczego kupować HD Ready skoro za te same pieniądze ma Full HD... to jest dopiero bez sensu ;)

Podepnij taki HD Ready pod komputer, DVD itd. a zobaczysz różnice ;)

Powiedz mi co za różnica między telewizorem a monitorem z tunerem?
Mam już drugi monitor z tunerem i różnic NIE MA, obecnie technika jest na takim poziom że różnica jest tylko w nazwie.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: SAMSUNG UE19H4000

Post autor: AdamP »

Ważniejszą kwestią jest wielkość. Jeśli ma być do np. małego dziecinnego pokoiku to może być, ale jeśli ma to być do normalnego pokoju to jest stanowczo za mały.

Zablokowany