VAKOSS DB-647

mathey
Posty: 99
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:07
Miejscowość: Lower Silesia
Odbiornik: JVC LED LT58VA8000,
ArivaT760i/MantaDVBT06@LG42LC42
Instalacja antenowa: Siatka no-name z symetryzatorem + rozgałęźnik na 2 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Sky Tower, Černá hora

VAKOSS DB-647

Post autor: mathey »

Stałem się zupełnie przypadkiem posiadaczem takiego STB. Działać działa, pierwsze co rzuciło mi się w oczy to potwornie pogmatwane menu i niestety brak w nim jakiejkolwiek opcji na zmianę kolejności kanałów. Czy to niestety wróży, że nie da się w tym cudzie techniki w żaden sposób ustawić swojej kolejności? Niby ma ulubione, ale nawet listy stworzyć się nie da. Jeśli ktoś wie jak to poskromić to proszę o informacje, lub potwierdzenie że takiej funkcji ten box nie oferuje.

mathey
Posty: 99
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:07
Miejscowość: Lower Silesia
Odbiornik: JVC LED LT58VA8000,
ArivaT760i/MantaDVBT06@LG42LC42
Instalacja antenowa: Siatka no-name z symetryzatorem + rozgałęźnik na 2 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Sky Tower, Černá hora

Re: VAKOSS DB-647

Post autor: mathey »

Odpowiem sobie sam, bo dziś potrzebowałem na chwilę uruchomić ten tuner i znalazłem rozwiązanie problemu. Da się zmienić kolejność kanałów. Trzeba oglądając TV nacisnąć na pilocie przycisk NAVI, po czym wybrać kursorami z menu pozycję Lista TV - po tym trzeba będzie wpisać hasło. Ukaże się menu dotyczące listy kanałów. Żeby ujrzeć opcję przesuwania kanałów trzeba na tym ekranie jeszcze raz nacisnąć NAVI i znów pokaże się małe menu, z którego będzie można właśnie te kanały przesuwać a także zarządzać listami. Masakrycznie jest to zrobione. Ogólnie tuner ma strasznie nieintuicyjne, ciemne menu i kiepską polonizację. W dodatku podłączając go pod stary TV CRT poprzez kabel EURO w przypadku wybrania formatu obrazu 4:3 wyjeżdża on poza ekran na tyle, ze nie widać logo oglądanej stacji. Gdy ustawi się 16:9 to obraz robi się ok, ale za to dźwięk zaczyna warczeć i charczeć robi się strasznie zniekształcony i cichy. Tak więc nie ma za bardzo kompromisu. Lipa i tyle ten dekoder. Jedyne co mi się w nim podoba, to że pokazuje siłę sygnału na wyświetlaczu gdy odpali się info o sile sygnału na ekranie.

Zablokowany