GLOBO STB N6

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: GLOBO STB N6

Post autor: wiertolot »

Instalacji już ze 100 miałem i nie tacy fachowcy robili, mieszkam w puszczy, dookoła wysokie drzewa ze wszystkie praktycznie strony otoczony 30 km. od nadajnika głównego, wiatr, liście to ruszać zacznie nic nie dochodzi lub jest mocno niepoprawne i to na MUX najmocniej nadających, reszta wcale nie dochodzi, antena horyzontu nie widzi tylko wysokie drzewa dookoła i jak to ma odbierać? Nic mi nie odbiera, a jak dojdzie coś ze 100 kW to tnie od razu powieje................i co to za odbiór zerowy.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: GLOBO STB N6

Post autor: wiertolot »

Na nie wietrzną pogoda jeszcze jeszcze coś ustawisz, wiatr lekki zerwie trzeba na dach regulować od razu, żadne anteny, wzmacniacze nie pomagają, przestanie wiać i te drzewka ruszać i tańczyć przestaną trochę poprawi, potem zerwie znowu to samo, a wieje prawie cały czas praktycznie u mnie, dodaj teraz liście na te drzewka, zima śnieg i opady różne to namoknięte rusza. Drzewka 20 metr koło dom dookoła, nie moje nadleśnictwa, wspólnot hodują, nie zabierają i tak wychodzi, nawet nie raczą mi oddalić mało to nie powali na budynki, a wysokie to na 15 metry lub więcej nawet, pełno tyle ton tego drzewo na drzewie......i nie ma odbioru poprawny od powstania tej naziemna DVB-T z 10 lat na pewno. Wcześniej te drzewa niższe były i w analogu to było mocniej nadawane to dochodziło, a teraz nic, teraz zrobią DVB-T2 jeszcze słabiej nadawane, nic praktycznie dojdzie............. :cry:
I kto winny ja i moja instalacja antenowa i anteny moje? :roll:

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: GLOBO STB N6

Post autor: wiertolot »

Nawet bliżej jak 20 metry te drzewa z 10 metry mniej, dokoła ,na domy budynki, garaże,chlewki rosną po 4 więcej, praktycznie na samych, wysokie to na 15 metry więcej, ponasadzali i zarasta wszystko w Polsce B, gąszcz dalej drzewa puszcza z 10 km. tony drzewa wysokie w strona nadajnik, hodowla prowadzą, a zabierać komu nie ma, nawet oddalić od zabudowania w pierwszej kolejności, żeby te sygnały poprawiły i nie powaliło. Wycinają, ale gdzie indziej właśnie Puszcza Białowieska. Czekać tylko, aż któryś raz to powali przy nawałnicy, może wtedy będą zabierać. Im pieniądze w tym kraju jak wszędzie, większe te drzewa, będzie więcej kasy, a odbioru jak ktoś nie ma wcale ileś lat dalej, tak nie ma. Koło siebie tylko zabierają, gdzie i komu trzeba, a reszta jak było i hodują zalesiają od razu jak samo nie zarośnie zresztą.

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: GLOBO STB N6

Post autor: wiertolot »

Nadawane jest tez coraz słabiej z bardzo różno-rodne moce nadawcze i co to za robota, nic nie dochodzi, odbioru nie będę miał i więcej tej naziemna tv nie mam zamiar robić i głowy tym zawracać, bo w mojej lokalizacji odbioru nie będzie widać nigdy tej naziemnej tv! :roll:

wiertolot
Posty: 470
Rejestracja: 29 maja 2014, o 12:10
Miejscowość: Koterka, Tokary
Odbiornik: Tuner w TV Panasonic.
Radio DAB+ w wieża Panasonic.
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa aktywna 45 dB, H+V BLOW plus antena VHF MUX8 20 dB TELMOR.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁOSICE, SLR Makarki(Siemiatycze)

Re: GLOBO STB N6

Post autor: wiertolot »

W druga lokalizacja, dodatkowo blisko miasta u rodziny jak pojadę odbiera dobrze, ale tam pole, również 30 km. od nadajnika i na samym symetryzatorze wszystko śmiga ok, ale tam las, puszcza dookoła nie ma.

Zablokowany