Jaki tuner DVB-T twin?

Kotlet
Posty: 8
Rejestracja: 5 czerwca 2016, o 00:06

Jaki tuner DVB-T twin?

Post autor: Kotlet »

Szukam już od kilku dni tunera dvb-t z dwiema głowicami.
Do tej pory miałem kabel UPC z nagrywarką MediaBox (Cisco) i często nagrywałem różne audycje, których w danej chwili nie mogłem oglądać albo żeby szybko przewijać reklamy.
Wreszcie zachęcony różnymi dekoderami DVB-T oddałem UPC a tu masz babo placek - zniknęły KM00186 (Kruger&Matz) i URZ0086 (Cabletech).
Nie znalazłem nic równie pozytywnie ocenianego.
Czy może ktoś doświadczony polecić coś dostępnego na rynku z dwiema głowicami? Dlaczego dwie? Jeśli coś oglądam abym mógł nagrać z dowolnego muxa.

MUX 1000
Posty: 195
Rejestracja: 10 grudnia 2011, o 14:15

Re: Jaki tuner DVB-T twin?

Post autor: MUX 1000 »

Znalazłem coś takiego:
http://www.hollex.pl/odbiorniki-dvb-t/2 ... d-twin-12v
Niestety nic na jego temat nie wiem,sam używam cabletech'a URZ0086

Kotlet
Posty: 8
Rejestracja: 5 czerwca 2016, o 00:06

Re: Jaki tuner DVB-T twin?

Post autor: Kotlet »

Dzięki za podpowiedź. Muszę teraz poszukać jakichś rzetelnych informacji na temat tego urządzenia.

Kotlet
Posty: 8
Rejestracja: 5 czerwca 2016, o 00:06

Re: Jaki tuner DVB-T twin?

Post autor: Kotlet »

Mówią, że to ten sam chipset co URZ0086. http://www.ntvc.pl/testy-i-recenzje-tun ... 520hd.html
Niestety używa do zapisu Fat32 i nic nie piszą o ograniczeniu pojemności. Fat32 ma pliki max 4GB ale muszę się domyślać, że będzie dzielił na kawałki. Druga rzecz, że nie za tęgo wygląda to, że nie wiem czy mi Win 7 odczyta dysk np. 1T sformatowany jako Fat32.
Poza tym wszystko ma być ok.
Czy ktoś praktykował ten tuner?

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Jaki tuner DVB-T twin?

Post autor: Maniek99 »

Od bidy można użyć dwóch tunków, w tym jeden do nagrywania.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Jaki tuner DVB-T twin?

Post autor: biprotek »

Kotlet pisze:Mówią, że to ten sam chipset co URZ0086. http://www.ntvc.pl/testy-i-recenzje-tun ... 520hd.html
Niestety używa do zapisu Fat32 i nic nie piszą o ograniczeniu pojemności. Fat32 ma pliki max 4GB ale muszę się domyślać, że będzie dzielił na kawałki. Druga rzecz, że nie za tęgo wygląda to, że nie wiem czy mi Win 7 odczyta dysk np. 1T sformatowany jako Fat32.
Poza tym wszystko ma być ok.
Czy ktoś praktykował ten tuner?
Jak ten sam chipset co urz0086 to obsługuje ntfs, win7 odczyta nawet 2tb sformatowane fat32. Dzielił i tak będzie nawet na ntfs, chyba że chipset jest nowszy od urz (ale nie wygląda). Generalnie wygoda twina jest niezastąpiona jak ktoś ma tv bez obsługi dvb-t.

Kotlet
Posty: 8
Rejestracja: 5 czerwca 2016, o 00:06

Re: Jaki tuner DVB-T twin?

Post autor: Kotlet »

Kupiłem Tele System TS6520 i na razie nie ma problemów z fat32 ale teraz nagrywam 3 godz film i zobaczę jak go zapisze.
Ale dziwne jest to, że gdy cokolwiek jest nagrywane, nie działa EPG ani Info. Czy wasze URZ'e (ten sam chipset) też tak mają? Czy może mam wadliwą sztukę i powinienem szybko odesłać?

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: Jaki tuner DVB-T twin?

Post autor: Bogoes »

Chyba każdy tuner w czasie nagrywania coś ogranicza, mój twin (Kruger&Matz KM0186, chipset ALI M3606A) w czasie nagrywania wyłącza "menu" i klawiaturę numeryczną (przełączanie kanałów tylko przyciskami Ch+/Ch-), ale wspomniane przez Ciebie EPG i "info" działa...

Kotlet
Posty: 8
Rejestracja: 5 czerwca 2016, o 00:06

Re: Jaki tuner DVB-T twin?

Post autor: Kotlet »

U mnie przy nagrywaniu menu działa w ograniczonym zakresie (np. bez ustawień kanałów i anteny). Nie działa klawiatura numeryczna do wyboru kanałów (jak u Ciebie) i wspomniane EPG.
Info teraz działa (?).
Natomiast niezależnie czy nagrywam czy nie, niektóre kanały nie podają informacji o nadawanym programie (w Info i w EPG). Dotyczy to np. TVN HD (TVN "zwykłe" podaje to info).
Mam antenę skierowaną na Raszyn (jakieś 30 km).

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: Jaki tuner DVB-T twin?

Post autor: Bogoes »

TVN HD nadaje w testowym multipleksie i zapewne brak EPG jest związane z nadawcą multipleksu TVN, a TVN ogólny (SD) odbierasz z ogólnopolskiego mux2 i masz EPG jak wszyscy, w każdym razie tutaj sprzęt niczemu nie jest winny, ciekawe, czy sprzętowo Twój tuner jest identyczny do KM00186 i URZ00086... ja sobie mogę wgrywać zamiennie softy z obu tych tunerów (różnią się tylko logiem startowym i logiem w tle menu)... a możesz sprawdzić i napisać nazwę softu w Twoim tunerze (menu/narzędzia/informacje o sofcie/....) ja mam DVB-T V 1.2.8.

Kotlet
Posty: 8
Rejestracja: 5 czerwca 2016, o 00:06

Re: Jaki tuner DVB-T twin?

Post autor: Kotlet »

Ja mam fabrycznie wgrany "najnowszy", tzn z 2012:

SOFTWARE:
- Version: MIN17-TS01V0.17 2012-3-13
- Filename: TS6520_20120313.abs

Kotlet
Posty: 8
Rejestracja: 5 czerwca 2016, o 00:06

Re: Jaki tuner DVB-T twin?

Post autor: Kotlet »

Miałem do czerwca Media Box z UPC (maszyna Cisco) z nagrywaniem. Niestety zablokowany był port ethernet i nie było portu USB (albo był zablokowany). Mogłem nagrywać i oglądać lub nagrywać 2 kanały bez oglądania (model z 2008 roku bo teraz niby można nagrywać 4). Jednak jakość sygnału kablowego spadła bo często miałem przycięcia (chyba MPEG bo tło zostawało a z człowieka robił się potwór). Ponadto niewiele dobrych pozycji programowych i paskudnie dużo głupich reklam. Do tego miałem telefon stacjonarny bez limitu ale co mi po takim telefonie co nie działa gdy gdzieś tam awaria albo podłączają kolejnego frajera. Dlatego zrezygnowałem (zostawiłem Internet bo mają naprawdę dobry) a kupiłem tego swojego makaroniarskiego za 190 zł.
Wady ma ale nie muszę płacić > 100 zł /mc. Nagrywa 2 kanały i oglądam jednocześnie. Niestety gdy nagrywa, nie ma EPG i połowa funkcji nie działa. Druga rzecz - gdy wyłączę w czasie nagrywania - nagranie szlag trafia (w UPC nie). Trochę mi brak tego co miałem w UPC, gdy przerwałem oglądanie nagrania - po powrocie mogłem kontynuować (tu muszę przewijać od początku). Kanały HD nie mają Info i nie pokazują nic w EPG. Do tego wczoraj podczas nagrywania z TVN Siedem HD nagle dekoder "przysiadł", po czym dalej działał. Jednak sprawdziłem co z nagrywaniem i odkryłem, że zniknął kanał TVN Siedem HD ;) Kontynuowałem z TVN Siedem (nie HD). Taka amatorszczyzna. Sygnał mam z Raszyna.
Ale ogólnie jest do przodu. Na osłodę podłączyłem starego laptopa przez HDMI i WiFi i jak mi się chce odpocząć, znajduję jakiś filmik na YouTube i oglądam na ekranie telewizora.

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Jaki tuner DVB-T twin?

Post autor: wandosu »

oprócz tych dwóch tunerów;
KM00186 (Kruger&Matz) i URZ0086 (Cabletech).
z podwójną typu twin
jest jeszcze Xoro HRT 8300 mam go w zapasie
menu jak w KM00186 (Kruger&Matz)

Zablokowany