OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

Pojawiło się nowe oprogramowanie do Sloth Combo plus H.265\HEVC na niemieckiej stronie Opticum gmbh. oprogramowanie o nr 2.2.31. https://www.opticum-gmbh.de/hdtv-ip-rec ... ombo-plus/ Soft posiada zmienione menu typu ikony , mdławy kolor niebieski , nie zostało poprawione EPG ani pasek info, dalej jest nieczytelne .I ważna sprawa po wgraniu tego softu dekoder nie startuje na odbiór kanału tylko od razu na menu . Tak jest również jak odbiornik wyłączymy przyciskiem Power. Aby obejrzeć program na tym kanale trzeba po włączeniu dekodera i pojawieniu się menu włączyć ikonkę anteny sat w menu, i tak jest za każdym razem. Soft pochodzi od U2C, i jest nie dopracowany Ja wróciłem do softu 2.2.01.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Tak to nowe oprogramowanie wygląda: https://www.youtube.com/watch?v=Szshs_WUSKs ???, jeśli tak, to nie jest chyba aż takie złe ?. Na Polskiej stronie AX jest tylko to stare 2.2.01: https://drive.google.com/drive/folders/ ... WpOMjhuTnM
Co do poprawek zgłoszonych, przedstawiciel AX tu na forum obiecał ich poprawę, więc trzymajmy go za słowo i niestety trzeba jeszcze na nie chwilę poczekać.
AX ostatnio na targach zaprezentował wiele nowości, i byli pewnie nimi mega zajęci: http://digi-tv.pl/news/159922/nowosci-o ... -2017.html . Także rozbudowują się: http://digi-tv.pl/news/159795/ax-techno ... cinie.html

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

Oprogramowanie U2C Master jest lepiej dopracowane niż soft Opticum 2.2.31.W tym od Opticum ktoś z programistów próbował poprawiać i dostosować oprogramowanie U2C ale z marnym skutkiem. Wystarczy go wgrać i od razu można się przekonać że oprócz dodania ikon to nic nie poprawili wręcz utrudnili korzystanie z dekodera bo dekoder nie pamięta ustawień systemu z poprzedniej wersji softu , pamięta tylko kanały zaprogramowane.I od razu wyświetla Menu z planszą z ikonami i trzeba od nowa szukać, i kombinować z ustawieniami aby po ponownym załączeniu dekodera pojawił się obraz a nie plansza z menu.Widoczność przycisków funkcyjnych w menu jest bardzo słabo widoczna na tym bladym kolorze niebieskim a nie kiedy trudna do odróżnienia zlewa się z tłem. Baner info jest jag by załamany powiększyli tylko cyfry przy wskażnikach siły i jakości. EPG nie czytelne zlewa się z tłem przyciski pod nim bardzo słabo czytelne kolory blade . Czcionka menu słabo widoczna , już dużo lepsza była w starej wersji .Czemu nie poprawią starej wersji softu ? chyba łatwiej jest dopisać parę linijek programu niż brnąć w nowe menu . Jak ma się teraz instrukcja tego dekodera do nowego softu przecież w instrukcji jest zamieszczone stare menu.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Jak to jest z kanałami DVB-T na liście głównej, są na początku tej listy i czy przeszukanie jakiegoś transpondera nie rozwala listy głównej, a znalezione nowe kanały zapisuje na końcu listy głównej, tak jak w innych tunerach ?

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

Krosnoludek pisze:Jak to jest z kanałami DVB-T na liście głównej, są na początku tej listy i czy przeszukanie jakiegoś transpondera nie rozwala listy głównej, a znalezione nowe kanały zapisuje na końcu listy głównej, tak jak w innych tunerach ?
W tym nowym sofcie 2.2.31 to nie wiem .Jak go wgrałem to na początku cały czas na panelu przednim wyświetlacza LED wyświetlał się napis ON oraz plansza menu z ikonami. Za nim połapałem się którą ikonę wcisnąć aby przejść do wyświetlania zaprogramowanego kanału DVB-T to mój optymizm do tej wersji oprogramowania prysł . Sprawdziłem tylko Jakość obrazu , baner info ,EPG. Wróciłem do poprzedniej wersji softu.Współczuje użytkownikom niemieckim którzy go pobiorą ze swej strony Opticum gmbh aby poprawić sobie odbiór DVB-T2 oraz kanał ART niezły prezent dostaną.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

A jak to jest z tym w tej starej wersji co Masz ?

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

Pamiętam że przy pierwszym strojeniu gdy go nabyłem kanały DVB-T zapisały się na końcu listy . Na początku były fabrycznie wgrane kanały satelitarne. Po segregacji kanałów na początku listy mam teraz kanały DVB-T. Kiedy wyszukałem kanały DVB-T MUX8 lista się nie rozwaliła tylko MUX 8 zapisał się na końcu listy , i znów trzeba go było przenieśc na początek listy.W tym dekoderze jest o tyle dobrze że po zmianie softu nie trzeba go od nowa stroić .MUX 8 wyszukiwałem ręcznie , nie korzystałem z automatu.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Mnie się rozchodzi o to, czy jak ustawię sobie kanały na liście głównej na początku od 1 do 30 DVB-T, a od 31 do końca kanały DVB-S2, to przy wyszukiwaniu np. z DVB-S2 jakiegoś nowego kanału nie rozwali mi listy głównej i DVB-T nie przeniesie mi na koniec listy ?.
Po przeszukaniu, nowe znalezione kanały zapisuje na końcu listy ?

Gdzieś czytałem, że z tym są problemy, a jeśli potwierdzisz że tak, to pozostanie je zgłosić do AX do poprawki.

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

Nie wiem jak jest z DVB-S2 . Administrator budynku nie pozwala na mocowanie czaszy satelity na elewacji , a balkonik mam bardzo mały. Odbieram tylko TV naziemną.Do AX zgłaszać to tak jak by kopać się z koniem. Wielokrotnie zgłaszałem na adresy podane na forum swe uwagi do AX i nic z tego sobie nie robią.Prosty przykład napisałem im żeby podczas korzystania z USB nie wyświetlał się nr kanału na wyświetlaczu LED , niech by zrobili chociaż poziome kreski bo o napisie USB to mogę tylko pomarzyć. Nie potrafią poprawić wskażnika głośności zmienić tylko nazwę z Wielkości na Głośność!!.O banerze info , EPG , czy powiększeniu czcionki można zapomnieć, oni tego nie potrafią na starym sofcie a brną w nowy od U2C który jest tak samo nie dopracowany.Jasne jest to że nie posiadają własnych programistów, bo dla dobrego programisty poprawa softu nie sprawia mu trudności.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

O to nie posiadasz satelity więc tego nie sprawdzisz, może ktoś inny sprawdzi i dokładnie opisze co się dzieje.
Jeśli nie masz satelity, do naziemnej wystarczyłby Ci sam tuner DVB-T, np. taki: https://univision24.pl/pl/p/TUNER-TERRA-Plus-H.265/486 czy taki: https://univision24.pl/pl/p/TUNER-LION-265-PLUS/456 (oba z LAN), niepotrzebnie płaciłeś w Combo za głowicę sat.

W przyszłym tygodniu napiszę do AX w sprawie tych poprawek co wyżej wymienialiśmy, i przedstawiciel przyjął je do poprawki, plus dodatkowo jeśli się potwierdzą kłopoty z listą główną, przykład: viewtopic.php?p=224474#p224474

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

Posiadałem antene satelitarną i pracowała z tym dekoderem przez trzy miesiące ale po przeprowadzce do nowego mieszkania po nowym roku musiałem jej się pozbyć po prostu sprzedałem. Dziękuje że zgłosisz miałem do nich dzwonić ale jestem człowiekiem wybuchowym i nie chcę ich obrazić.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: panaho »

SN72 pisze:... miałem do nich dzwonić ale jestem człowiekiem wybuchowym i nie chcę ich obrazić.
Ja dzwoniłem cztery razy i akurat sama rozmowa przebiega w miłej atmosferze. Pan który jest proszony do telefonu spokojnie wysłuchuje co ma się do powiedzenia. Nie ma powodów do wybuchów złości ;)
Co z tego, jeśli po odłożeniu słuchawki, nasz przemiły rozmówca zapomina, że w ogóle dzwoniłem. :|

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

Jeżeli AX chce nawiązać współprace z U2C i chce ich softy do SLOTH Combo plus z H.265 to niech się zainteresuje tym dekoderem U2C Denys H.265 . Co prawda jest to DVB-S2 ale oprogramowanie przecież można dostosować do DVB-T2 . http://www.satclub.pl/u2c-denys-h-265-m ... 17342.html . A tak on wygląda bardziej szczegółowo https://www.youtube.com/watch?v=ujelJaN1KNI

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Dajmy im szansę na poprawkę, przedstawiciel AX obiecał że poprawią tylko że to chwilę zajmie czasu.
Ja również dzwoniłem, i również mogę potwierdzić bardzo grzeczną, spokojną i miłą rozmowę, pewnie to pan technik Zieliński: http://www.axtechnology.eu/kontakt.html

Na razie Polska strona AX leży, nie dokładają nowych tunerów, brak nowych softów, dbają tylko o klienta Niemieckiego, wystarczy porównać: http://www.axtechnology.eu/hd-terestial ... -s2t2.html , https://www.opticum-gmbh.de/

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

Ja AX to daje szanse już od początku stycznia tego roku . W tedy to podałem im te uwagi a nawet trochę więcej niż były podane na forum z 8 marca2017r. I co realizują , olewają polskiego konsumenta . Dla niemieckiego użytkownika wyszło już dwa softy 2.2.03 i 2.2.31. A dla nas dla ochłapy wysilili się na 2.2.01 z małą poprawką wyświetlania liter w EPG , bo już innych poprawek nie mieli siły zrobić. Pytałem się w czwartek studenta ostatniego roku informatyki WAT czy trudno jest poprawić oprogramowanie np do dekodera DVB-T i jak długo to schodzi . Stwierdził ze nie bo informatykowi w pisanie czy w poprawce programu ułatwia specjalny program do tego stworzony , może on nawet przeprowadzić w pewnym stopniu symulację działania programu. A jak ktoś ma wiedzę i chęć w tym kierunku i w zależności od skali poprawy błędu to za dobę by poprawili. Parę dni musiało by to oprogramowanie popracować i dopiero po sprawdzeniu że jest wszystko , o`k , mogło by być oddane użytkownikowi. A oni są tak zapracowani że nie mają czasu. Może by im tak po niemiecku napisać meila to by może zechcieli i wydali nowy poprawiony soft z naszymi uwagami.

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

Jest nowa strona internetowa z oprogramowaniami do Sloth Combo Plus http://zveki.xyz dawniej była to balkantvmedia. Znajduje się tam soft 2.2.10. W sofcie tym poprawiono lepsze działanie dekodera z internetem ,Portal działa jest tam Super IPTV , sporo programów do oglądania , Network Media Portal, N32 , pogoda . W menu w ustawieniach systemowych jest dodany Tryb uruchamiania . W Dostępie Warunkowym CA wersja CAS1.46. Ogólnie na tym oprogramowaniu obraz według mnie jest jak by ostrzejszy . Nie poprawiono EPG banera info, ani czcionki. W 2.2.01 słabo chodził net i portal był prawie czysty. A panowie z AX nie mają już czasu , zdrowia na wydanie polskiego poprawionego softu . Po wysileniu się z 2.2.01 zapewne wyjechali na urlopy podleczyć zdrowie.

Stilo
Posty: 4
Rejestracja: 10 lipca 2017, o 22:11
Miejscowość: Opticum Red Combo Plus
Odbiornik: DVB-T, DVB-S, DVB-C

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Stilo »

Hi!
I try to in new sw and i got: blue screen and "open file fail"
I try :
1. Locate the correct SW or download it again from our site.
2. Rename it to "force_upgrade_rom.bin"
3. Copy it to the root USB
4. Restart receiver - unplug it and turn on
5. Squeeze on the remote OK button (4 times) until you start upgrading
The receiver should I withdraw the above SW.
Wait until the receiver is turned on again.

But does not work

Please help !!!!

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

Spróbuj wgrać przez RS232, oprogramowanie do Slotha. Tu jest to opisane
http://www.satedu.2ap.pl/index.php?redir=1

Stilo
Posty: 4
Rejestracja: 10 lipca 2017, o 22:11
Miejscowość: Opticum Red Combo Plus
Odbiornik: DVB-T, DVB-S, DVB-C

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Stilo »

Dziękuję bardzo!Thank you very much!

Stilo
Posty: 4
Rejestracja: 10 lipca 2017, o 22:11
Miejscowość: Opticum Red Combo Plus
Odbiornik: DVB-T, DVB-S, DVB-C

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Stilo »

Gdzie mogę pobrać U2C S + 232 przywrócenia programu v4?

Zablokowany