OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

mixint
Posty: 1
Rejestracja: 16 października 2019, o 00:50
Miejscowość: Kraków

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: mixint »

Czy ktoś próbował używać tego dekodera do odbioru niekodowanych kanałów w UPC w standardzie DVB-C? UPC zamieszcza taka instrukcję: https://www.upc.pl/pdf/Instrukcja_wyszu ... rowych.pdf, w której podaje identyfikator sieci, częstotliwość, modulację i szybkość transmisji - te parametry są do ustawienia w dekoderze, poza identyfikatorem sieci, którego nigdzie nie widzę. Wyszukiwanie nie znajduje kanałów lub znajduje tylko te zakodowane.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: DanielK »

@mixint - jeśli jest opcja wyszukiwania sieci zaznacz na Tak. Jeśli jest opcja wyszukiwania z NIT to zrób na tak.
Nie pamiętam jak to było w tym STB ale mniej więcej tym sposobem powinno się udać.

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: a.d. »

Jest nowy soft 2.3.87. z conax od AX Technology TUTAJ
sprawdzcie co tam nowego zostalo dodane?
Maja jeszcze jeden bez conax , nie wiem czy jest on z opcja full


Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Ramirez »

I jak wrażenia co do tego 2.3.87 ?? Wgrałem pół godziny temu i pobieżnie wrażenia pozytywne jak dla mnie. Domyślny język niemiecki. Zmienione menu startowe. Tylko nie mam jak podłączyć internetu aby sprawdzić opcje sieciowe.

Awatar użytkownika
PrzemekS
Posty: 51
Rejestracja: 16 marca 2018, o 15:10
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: Opticum Sloth Combo Plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem/SLR Piątkowo/UE Poznań

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: PrzemekS »

Dzięki za cynk, przed chwilą zaaplikowałem. Upgrade robiłem na nakładkę na niemieckim fw 2.3.12. Tu małe ostrzeżenie - jak ktoś aplikuje to niech zrobi najpierw backup ulubionych, bo u mnie wyszedł jakiś misz-masz. Na szczęście miałem plik z backupem. Co do estetyki to wolałem stare firmware. Stare też chodziło szybciej w przypadku surfowania po kanałach.

Na plusy w przypadku nowego zaliczam lepszy odbiór. Mieszkam w Poznaniu, w miejscu gdzie doświetlanie wychodzi bokiem, bo powoduje więcej problemów niż ich rozwiązuje. Nowe firmware jest wyraźnie lepsze. No i niespodzianka - w przypadku nowego firmware prawidłowo mi działa RGB i YUV po scarcie. Trzy lata zabrało firmie poprawianie, hehe, ale lepiej późno niż wcale. A już porzuciłem nadzieję, że przy RGB pojawi się cos innego niż ciemny wyszarzały obraz. I jest to prawdziwy RGB, bo mój Loewe pokazuje taki sygnał przychodzący.

Co do funkcji sieciowych to trudno mi coś napisać poza tym że androidowa aplikacja Raydio do streamowania radia internetowego "na zewnątrz" https://play.google.com/store/apps/deta ... o&hl=en_US i streamowanie filmów z laptopa z włączoną aplikacją Kodi (na windzie) działają bez zająknięcia.

Nad fw popracuję dopiero za dwa i pół tygodnia, bo jutro jadę na wakacje.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Ramirez »

Niestety dalej są koszmarne niedoróbki jak w poprzednich softach. Przy nagrywaniu z DVB-T przy zmianie stacji nagrywa się pikseloza. Ale przez godzinę zabawy nie zdołałem go zawiesić. To już jest sukces, bo z tym różnie bywało.

fidotp
Posty: 1
Rejestracja: 3 kwietnia 2020, o 15:35
Miejscowość: LTM

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: fidotp »

Kilka dni temu zakupiłem ten sprzęt.
Jakoś go poustawiałem.
Zdziwiła mnie informacja o sile i jakości sygnału.
Pokazywało 52/92
Obraz co jakiś czas delikatnie pixelował.
Do tego w trybie standby wyświetlany zegar zatrzymywał się na tej godzinie w której był wyłączony.
Wkurzyłem się i zaktualizowałem tuner poprzez USB do tego 2.3.87
Po aktualizacji nie widział mojej karty Smart HD.
Pomogło wyciągnięcie jej i włożenie spowrotem.

Trochę się samo Menu pozmieniało.
Jakość i siłę sygnału pokazuje 92/99 i już nie widzę tej pixelozy, choć kabla nie dotykałem, więc poprawa na duży+
Zegar w trybie standby zaczął w końcu działać.
Co do minusów tego uaktualnienia.
Po uśpieniu nie widział mojej karty w slocie.
Trzeba było ją wyciągać i wkładać , dopiero zaskakiwał.
Tak ze 3 razy się zdarzyło, jeszcze będę testował.
Po uśpieniu nie trzyma ustawień EPG.
Przed mam wersję rozszerzoną a po ponownym włączeniu tunera powraca do standardu.
Jak macie jakieś pytania to z chęcią odpiszę.

elektronik23
Posty: 15
Rejestracja: 26 maja 2015, o 15:45

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: elektronik23 »

.





Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Pojawił się nowy model tego samego tunera oznaczony jako Opticum Sloth Combo Plus Mini, jest to uboższy (wykastrowany) model o wyjścia, np. bardzo w nim brakuje gniazda Euro do starszych telewizorów itp. a do starszych telewizorów byłby idealny i do szczęśliwa brakuje tylko HbbTV.
https://satkurier.pl/news/201950/nowy-o ... -mini.html
Obrazek

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: DanielK »

Jest to kontynuacja poprzednich odbiorników z serii Sloth.
W zestawie oprócz przewodu HDMI jest także przejściówka (na przewodzie) z jack na Scart. Dodatkowo czujnik pilota na kablu - więc można go schować.
Procesor i pamięć jednak za słabe do HbbTV.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Softy zamiennie pasują między nimi?

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Ramirez »

Brak odbioru programu Wydarzenia 24 na Sloth Combo Plus. Ma ktoś jakiś patent na to? Jest głos i brak obrazu. Jakiś inny soft? Jakieś inne ustawienia?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Napisz do supportu o nowy soft z poprawką na adres: w.zielinski@axtechnology.eu

DanielK - Nie tyle procesor słaby na HbbTV tylko nie chcą opłacić licencji za HbbTV, o pieniądze się sprawa rozbija.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Ramirez »

Wklejam odpowiedź aby nikt sobie głowy nie zawracał. Chyba pora się pogodzić z tym faktem 😏. """program testowy jest nadawany już w nowej technologii DVB-T2 H.265 z 10-bitową obsługą.

Pozostałe testowe kanły T2 H.265 np. TVP Kobieta HD, TVP Kultura HD – są też h.265 ale z obsługą 8-bit.

W Polsce wg wymogów dla DVB-T (rozporządzeń)- wystarcza obsługa 8-bit .

Nasze Slothy – mają w hardwarze obsługę tylko 8-bit stąd brak obrazu""

Kris78
Posty: 2
Rejestracja: 3 stycznia 2022, o 16:05
Miejscowość: Rybnik

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Kris78 »

Witam panów

Mam pytanie do użytkowników tunerów marki Opticum.
Zakupiłem niedawno najnowszy okrojony model Opticum Sloth Combo Plus Mini. Tuner nie dla mnie a dla matki, chodziło o sprzęt combo z czytnikiem dla karty Smart HD, czyli coś prostego i taniego. Nie miałem za bardzo czasu aby się nim bawić, wykasowałem tylko sztywne listy kanałów i zainstalowałem z 70 kanałów (naziemne+ podstawa smart HD) -krótka prosta jedna lista.
Tuner wydaje się dość fajny i stabilny jedynie co mnie zdziwiło to długi czas startu ok 25 sekund, jakby za każdym razem był w głębokim uśpieniu jak mają niektóre tunery np. Octagon.
Wracając do sedna sprawy doszły mnie teraz słuchy że odbiornik ma jedną dziwną manierę. Rano po włączeniu, z powrotem przechodzi do uśpienia i wyświetla a to jakąś godzinę, a to cyfrę np 2006, i trzeba go uruchomić jakby drugi raz, wtedy już włącza się normalnie. Wygląda to tak, jakby świrował tylko po dłuższej przerwie, bo wyłączając go i włączając w czasie pracy już chodzi ok. Przypuszczam że wina będzie po stronie softu, bo raczej to nie usterka fizyczna. Miał ktoś może takie objawy? chętnie posłucham jakiś sugestii. Nawet nie widzę tego tunera na stronie z softami, do której gdzieś tu się pojawiał link. :?:

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Kris78
Napisz do supportu o nowy soft i opisz im co się dzieje: w.zielinski@axtechnology.eu

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: dr146 »

Ramirez pisze:Wklejam odpowiedź aby nikt sobie głowy nie zawracał. Chyba pora się pogodzić z tym faktem Obrazek. """program testowy jest nadawany już w nowej technologii DVB-T2 H.265 z 10-bitową obsługą.

Pozostałe testowe kanły T2 H.265 np. TVP Kobieta HD, TVP Kultura HD – są też h.265 ale z obsługą 8-bit.

W Polsce wg wymogów dla DVB-T (rozporządzeń)- wystarcza obsługa 8-bit .

Nasze Slothy – mają w hardwarze obsługę tylko 8-bit stąd brak obrazu""
Skąd takie info? Program testowy się nie różni parametrami od pozostałych kanałów HEVC H. 265, zresztą na moim Sloth Combo działają wszystkie kanały HEVC łącznie (a może bardziej przede wszystkim) z testowym więc coś chyba nie teges z tą informacją (?)

Kris78
Posty: 2
Rejestracja: 3 stycznia 2022, o 16:05
Miejscowość: Rybnik

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Kris78 »

@Krosnoludek chyba będę musiał tak zrobić, choć szanse na poprawki softu są bliskie zeru. Te tunery już zniknęły z rynku (ze względu na brak hbb na wyjściu lan, a to wymóg po 1 stycznia. Tak to dzisiaj jest nowy tuner jeden soft i pd razu kolejny nowy tuner... i tak dalej...Zastanawiam się czy to nie wina wykasowania sztywnej fabrycznej listy, ale w sumie co ma piernik do wiatraka.

----------------------
@dr146 coś chyba pokręciłeś, Opticum nie odbiera Wydarzenia 24, jak zresztą 90% innych odbiorników sam sprawdzalem z ciekawości. Ten kanał odbiera jedynie mój APEBOX 4K, mimo że to mało popularny sprzęt, możliwości ma spore. Zresztą co do tej stacji ta sama sytuacja co w DVB-T występuje na pozycji 33*East

Tutaj screen jakby coś:
https://files.fm/f/6v3vkt6ef

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Po przejściu do DVB-T2 HEVC, może i Wydarzenia24 przejdą do 8 bitów
Pisz śmiało do AXTechnology, jak mają nowszy soft, podadzą Ci go.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: dr146 »


Kris78 pisze:
----------------------
@dr146 coś chyba pokręciłeś, Opticum nie odbiera Wydarzenia 24, jak zresztą 90% innych odbiorników sam sprawdzalem z ciekawości. Ten kanał odbiera jedynie mój APEBOX 4K, mimo że to mało popularny sprzęt, możliwości ma spore. Zresztą co do tej stacji ta sama sytuacja co w DVB-T występuje na pozycji 33*East

Tutaj screen jakby coś:
https://files.fm/f/6v3vkt6ef
Racja, bardziej mi chodziło o ten testowy, bo k28 i inne HEVC z emitela działają. Wydarzenia24 oczywiście na Opticum nie idą jak pisałeś na czym mi zresztą nie zależy, nawet do wczoraj nie wiedziałem że jest taki kanał ale jak by w przyszłości działało to też mi nie będzie przeszkadzać Obrazek

Zablokowany