OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: panaho »

Krosnoludek pisze:Znowu do Pana Grab napisałem ponaglenie o ww poprawki, by jak najszybciej je wprowadzili (koniecznie przed świętami), ile to już trwa, już mi tak głupio ciągle wypisywać i dopytywać się o te same poprawki.
Nie wiem, czy dać sobie z tym spokój, czy oprócz mnie, ktoś inny ich o te poprawki "gnębi", czy na placu boju pozostałem już sam ?
Ja po drugiej czy trzeciej rozmowie telefonicznej zrozumiałem, że AX ma mnie (nas?) w głębokim poważaniu.
Tu pisałem i jeszcze gdzieś indziej. Dla mnie to firma krzak i mam zamiar trzymać się od niej z daleka.
Tuner obecnie działa na "ruskim" sofcie (mój jest bez plusa). Podstawowe rzeczy które mają działać - działają.
A polskie EPG i inne "bajery", o których tu piszemy, będę miał jak sobie sprawię nowy tuner :lol:
Połaszczyłem się na tani bubel to mam nauczkę...

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Z tego co @a.d. pisze, AX ma pełno nowych softów do Sloth Combo Plus, tylko niema czasu na ich testowanie, a przez to na upublicznienie. Albo Pan Zieliński sobie z tym nie daje rady.
Niech podeśle niektórym osobom z forum nowe softy i sami przebadamy co jest OK, a co jest źle i damy odpowiedź do AX. Niech AX nie robi się drugim Fergusonem.

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

Krosnoludek pisze:Z tego co @a.d. pisze, AX ma pełno nowych softów do Sloth Combo Plus, tylko niema czasu na ich testowanie, a przez to na upublicznienie. Albo Pan Zieliński sobie z tym nie daje rady.
Niech podeśle niektórym osobom z forum nowe softy i sami przebadamy co jest OK, a co jest źle i damy odpowiedź do AX. Niech AX nie robi się drugim Fergusonem.
Jak by AX udostępniała te próbne softy to każdy zainteresowany nimi użytkownik mógł by je potestować i udzielić im odpowiedzi co jest dobre a co poprawić. Dlaczego z nami nie rozmawiają !!!, czy na każdego są obrażeni ?( nikt tu nie żąda od AX zapłaty za testowanie). Skoro ten dekoder wygrał w plebiscycie to dziwie się że AX nie zależy na nim i na osobach które na niego głosowały!!!!!

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

W AX widać braki kadrowe, Pan Zieliński nie daje sobie ze wszystkim rady, koniecznie, by firma zatrudniła kilka osób.
W takim razie zainteresowanym powinni podesłać te nowe softy by sami przetestowali i dali znać AX co jest OK, co poprawiono, a co jest spaprane.
Z tego co pisze Sat Kurier, AX ma wypuścić pełno nowości, i Pan Zieliński pewnie przy tym pracuje, a Sloth poszedł w odstawkę.

Z nowości ma być tuner Odin Tv Box (HDT-2-P53), będzie to tuner DVB-T2/HEVC z obsługą IPTV (proc. MSTAR): http://WWW.odintv.eu
Mają być także dostępne nowe tunery sat, w tym jeden ultra tani model 4K.

Tunerem Sloth Combo plus chwalą się w Sat Kurierze przyznaną nagrodą dla najlepszego dekodera, teraz my czekamy na obiecane nowe softy:
Obrazek

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Ramirez »

Spora tu panuje dyskusja co do poprawek softu ale w większości to propozycje dotyczące spraw wizualnych a nie wiem czy ktoś wspominał o dwóch sprawach co mnie irytują.

1. Prawdopodobnie zbyt radykalne wyskalowanie procentowe siły sygnału z satelity. Wydaje mi się że dobrze mam zrobione a siła sygnału jest w granicach 50-52% , jakość na każdej stacji, nawet najsłabszych TVNach to 99%.

Te same programy, ten sam kabel podłączony do odbiornika satelitarnego w TV LG pokazują siłę 95% i jakość 100%

2. Sprawa EPG. Nie wiem jak w DVBT ale z przekazu satelitarnego często źle się ładuje EPG do pamięci. Może stacja TV grać nawet godzinę a EPG załaduję się powiedzmy na cały tydzień a w pojedyncze dni są dziury w godzinach. Pokazuje np EPG od północy do 6 rano. Potem dziura ze cztery godziny i od godziny 10 normalnie dalej pokazuje. Dosyć irytujące jak chce coś nastawić do nagrywania a tu luka.

roko
Posty: 14
Rejestracja: 20 grudnia 2017, o 18:52
Miejscowość: Warszawa

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: roko »

Ramirez pisze:Dzięki za podpowiedź ;) Tylko niepotrzebnie się pośpieszyłem i zamówiłem ten kabel rs232. Można go będzie do czegoś wykorzystać do tego tunera czego nie można zrobić z USB? Jakieś listy programów czy coś, czy coś innego przydatnego?

A co do przywracania softu to sugerowałem sie tym opisem dla modelu bez plusa
1. Znajdź prawidłowy SW dla swojego tunera
2. Zmień nazwę na "force_upgrade_rom.bin"
3. Skopiuj go do USB
4. Zrestartuj tuner - wyłącz go i włącz
5. Wciśnij 4x OK , aż do rozpoczęcia wgrywania

Tylko okazało się że nazwa pliku to ma być Top_upgrade.bin , inaczej wyskakuje komunikat "Open File Fail" Co do tego czterokrotnego naciskania OK to nie wiem czy potrzebne było bo dusiłem aż zaskoczyło.

A do softu to dla przyszłych eksperymentatorów uważać na soft który znajduję się na stronie producenta 2.2.01 bo od niego mi padło oprogramowanie. W zasadzie nie wgłębiałem się czy można wgrywać starszy soft ale w moim przypadku gdzie było fabrycznie wgrane 2.2.54 a potem wgrane 2.2.56 to nie powiodło się.
Witam.Mi tez posypał się soft zrobiłem wyżej opisanym sposobem i działa dzięki wielkie za pomoc tylko dlaczego po włączeniu pilotem tuner tak jakby dłużej się uruchamia niż wcześniej najpierw jest napis ON później jest brak sygnału na TV potem pokazuje się biała plansza na ekranie z napisem: red opticum discover your passion potem wskakuje kanał TV.Dlaczego tak się dzieje wcześniej takiego czegoś nie było?

roko
Posty: 14
Rejestracja: 20 grudnia 2017, o 18:52
Miejscowość: Warszawa

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: roko »

Witam.Otrzymałem od AX najnowszą aktualizacje do tunera opticum sloth combo plus wersja 2.2.74 i mam pytanie czy można zmniejszyć pasek informacji o kanale który wyskakuje po przełączeniu kanału czy jest to już ustawione na stałe w sofcie?

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

roko pisze:Witam.Otrzymałem od AX najnowszą aktualizacje do tunera opticum sloth combo plus wersja 2.2.74 i mam pytanie czy można zmniejszyć pasek informacji o kanale który wyskakuje po przełączeniu kanału czy jest to już ustawione na stałe w sofcie?
Raczej nie. Szerokość wyświetlanego obrazu można dostosować . W Menu , Ustawienia Systemowe , Ustawienia Audio/ Vide - Picture size.Co poprawili w sofcje 2.2.74?. Jeśli masz możliwość udostępnij ten soft na forum - aby można go było pobrać!!!.

roko
Posty: 14
Rejestracja: 20 grudnia 2017, o 18:52
Miejscowość: Warszawa

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: roko »

Opticum sloth combo plus najnowszy soft 2.2.74:

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

roko pisze:Opticum sloth combo plus najnowszy soft 2.2.74:

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
ROKO DZIĘKUJE !!! :D

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Co w tym sofcie 2.2.74 poprawiono z listy co wyżej zamieściłem do poprawki ?

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

Krosnoludek pisze:Co w tym sofcie 2.2.74 poprawiono z listy co wyżej zamieściłem do poprawki ?
Praktycznie NIC !!!. Dodali w menu , ustawienia systemowe , - tryb uruchomienia. Wydaje mi się że bardziej rozwineli Dostęp warunkowy - więcej ustawień . W menu , instalacja dodano - Easy Find ( nie mogę sprawdzić nie mam anteny sat). W portal, Network Media dodali 12 programów.A reszta jest tak jak w 2.2.56?.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

To nic nie zmienili z tego co pisaliśmy :shock:
Pełne EPG z DVB-T także nie doszło ?, obiecywane było już od ponad roku i nadal brak ????

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: a.d. »

  • W tym sofcie miala byc dodana opcja: LCN?, jest czy nie?
SN72 pisze:W portal, Network Media dodali 12 programów.A reszta jest tak jak w 2.2.56?.
  • A ile jest w tym nowym oprogramowaniu 2.2.74 folderow internetowych w menu extra
    serwices
    ,w sofcie 2.2.54 jest ich 13:
Obrazek
  • oraz 10-dodatkowych po
    otwarciu foderu Network Media Portal
Obrazek
  • jakie nowe serwisy zostaly dodane do tego folderu?
  • Stalker Portals
Obrazek
SN72 pisze:Wydaje mi się że bardziej rozwineli Dostęp warunkowy - więcej ustawień .
  • W sofcie 2.2.54 tak wyglada rozbudowana opcja ustawien w menu Dostep Warunkowy
ObrazekObrazek
  • to samo jest w 2.2.74 czy cos dolozyli wiecej?

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

LCN - jest w Menu , Instalcja, DVB T2
W Menu Instalacja jest , Easy Find
Extra Services jest 10
Network Media 12
Dostęp Warunkowy - Wersja (CAS 1.46) - Nie używam trudno mi coś powiedzieć? ale jest tak jak na zdjęciach.
Stalker Portals - tak jak na zdjęciu.
W Network takie programy :
You Tube , Russian film, Pipo serial, YMKA TV, Live Stream - 2 razy jest na liście, Dailmotion- tak samo 2 razy, , Music Video, M Megogo, Veohi, Super Radio.

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: a.d. »

  • Dzieki za opis dodanych nowosci, ja jade na sofcie 2.2.54 i zastanawialem sie czy jest sens wgrywac ten nowy jesli tam nic nowego i zmodyfikowanego za bardzo nie bedzie?
SN72 pisze:LCN - jest w Menu , Instalcja, DVB T2
  • Sorry oczywiscie ze jest, w AX Technology pomylili modele a ja nie sprawdzilem na tunerze bo nie korzystam i nigdy nie korzystalem z opcji LCN poniewaz listy programow sa beznadziejnie ulozone.

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

Zastanawiam się czy ktoś w AX testuje softy!!! . I tak soft 2.2.56 i 2.2.74 posiadają te same błędy w wyświetlaniu strony EPG ( dopasowanie strony ) . Sporadycznie tak samo jest w teletekście ( tu w mniejszym stopniu i nie zawsze ). Przecież to się rzuca w oczy?
Obrazek
Oraz tu
Obrazek
Chyba AX powinno zależeć na jakości , skoro serwują swój produkt pod swym znakiem? .
Jak by nas z forum raczyli słuchać to takich błędów by nie popełniali i mieli by darmowych testerów.Z tego co widać oni nie mają swoich programistów?.

roko
Posty: 14
Rejestracja: 20 grudnia 2017, o 18:52
Miejscowość: Warszawa

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: roko »

SN72 pisze:Zastanawiam się czy ktoś w AX testuje softy!!! . I tak soft 2.2.56 i 2.2.74 posiadają te same błędy w wyświetlaniu strony EPG ( dopasowanie strony ) . Sporadycznie tak samo jest w teletekście ( tu w mniejszym stopniu i nie zawsze ). Przecież to się rzuca w oczy?
Obrazek
Oraz tu
Obrazek
Chyba AX powinno zależeć na jakości , skoro serwują swój produkt pod swym znakiem? .
Jak by nas z forum raczyli słuchać to takich błędów by nie popełniali i mieli by darmowych testerów.Z tego co widać oni nie mają swoich programistów?.

Witam.Dziwna sprawa bo mam najnowszy soft czyli 2.2.74 i u mnie jest wszystko dobrze z tym niedopasowaniem strony EPG. Niech Pan wejdzie w ustawienia audio/video i zmieni współczynnik obrazu na pełny ekran, ustawić odpowiednią rozdzielczość wideo do telewizora np. TV full hd (1080p_60) i sprawdzić czy picture size jest ustawione na 100%.

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

Tak mam takie ustawienia jak kolega podał i dalej jest to samo. Jade teraz na ustawieniu Rozdzielczość Video- Automatyczne wykrywanie i to jest co na zdjęciach nic nie pomogło. Co ciekawe podłączyłem inny tuner Kruger&Matz KM00186 oparty na procesorze Ali M3606 i z ustawieniami tymi co kolega podał wyświetlanie planszy EPG jest prawidłowe?. Telewizor który posiadam ma bardzo dobre paramtry obrazu (H i V) ,co prawda jes to kineskop ale płaski Trinitron. Wgrałem soft 2.2.01 ten bez poprawy w wyświetlaniu EPG i plansza jest wyświetlana prawidłowo? .

roko
Posty: 14
Rejestracja: 20 grudnia 2017, o 18:52
Miejscowość: Warszawa

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: roko »

SN72 pisze:Tak mam takie ustawienia jak kolega podał i dalej jest to samo. Jade teraz na ustawieniu Rozdzielczość Video- Automatyczne wykrywanie i to jest co na zdjęciach nic nie pomogło. Co ciekawe podłączyłem inny tuner Kruger&Matz KM00186 oparty na procesorze Ali M3606 i z ustawieniami tymi co kolega podał wyświetlanie planszy EPG jest prawidłowe?. Telewizor który posiadam ma bardzo dobre paramtry obrazu (H i V) ,co prawda jes to kineskop ale płaski Trinitron. Wgrałem soft 2.2.01 ten bez poprawy w wyświetlaniu EPG i plansza jest wyświetlana prawidłowo? .
Niech Pan spróbuje teraz ze softu 2.2.01 w którym wszystko jest dobrze przejść na soft 2.2.74.

Zablokowany