OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Myślałem, że przerobili na takie jak proponowaliśmy:
Obrazek

Obrazek

Cały szczegółowy opis programu z DVB-T jest ? (takie dane jak rok produkcji, kraj produkcji, reżyser, aktorzy)
Nagrywanie cykliczne od poniedziałku do piątku jest ?

Twoje uwagi wprowadzili ? viewtopic.php?p=226587#p226587

Jaka to jest wersja softu stary wygląd czy nowy taki jak na Niemcy wprowadzili ?
Ostatnio zmieniony 23 września 2017, o 20:26 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 1 raz.

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

Co jeszcze jest w sofcie 2.2.56 od AX :
- EPG czcionka powiększona bardzo dobra czytelność ( mam ekran 21`)
- W opisie EPG nie ma szczegółowych danych ,aktor , reżyser,.itp.
-Timer są tryby nagrywania , od poniedziałku do piątku, raz, codziennie, tygodniowo, co miesiąc.
-Portal działa. YouTube, radio internetowe, Google Map, Pogoda, N32, Internet Photo,Gmail, Pobrania ,DLNA-(nie mogę sprawdzić) , DIY IPTV.
- Baner info powiększyli.
Co nie poprawili :
- Pasek głośności ( tłumaczenie błędne jest Wielkość a powinna być Głośność )
- Nie jest wygaszany wyświetlacz LED na odbiorniku podczas korzystania z USB , MEDIA, ( świeci się nr kanału , a powinno być wyświetlany napis USB )
- W menu ,funkcję ustawień ,są za małe czcionki słaba czytelność ( powinni powiększyć czcionkę )
- W banerze info można nie znacznie powiększyć czcionkę .
Układ menu jest tradycyjny stary wygląd bez planszy z ikonami , w tym nienieckim układ jest z ikonami.
Na razie tyle dostrzegłem.

szybkibolo
Posty: 5
Rejestracja: 26 sierpnia 2012, o 21:59
Odbiornik: Opticum HD Sloth Combo Plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice,Częstochowa,Czechy

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: szybkibolo »

Witam Mam wersję2.2.01.W sumie dobry tuner jednak sprawiający mi takie oto kłopoty

-Chciałbym mieć wyłączony zegar w czasie czuwania,jednak pomimo zaznaczonego w menu ,,wyświetlacz na panelu przednim-wyłączony i Light Control-Turn Off light''zegar nie świeci tylko przy pierwszym wyłączeniu,a przy następnych wyłączniach świeci czły czas.

-Przy nagrywaniu z wyprzedzeniem przez EPG tuner prawidłowo załacza nagrywanie lub przełącza się na nagrywany kanał jeśli w tym czasie oglądamy inny kanał ale
nie ma w tym czasie żadnego zabezpieczenia nagrywanego programu-mogę w tym czasie przełączyć na inny kanał (są widoczne w tym czasie wszystkie kanały) lub wyłączyć tuner bez żadnej informacji że jakis program jest nagrywany i oczywiście tracąc nagranie.Żeby chociaż była jakaś kontrolka że w tej chwili jest nagrywany jakiś program.W ten sposób straciłem trzy nagrania.
To co napisałem powyżej nie dotyczy nagrania natychmiastowego,również przez EPG.Przy nagrywaniu natychmiastowym nawet gdybym chciał sie przełaczyc na inny kanał to tuner ich nie wyświetla.

Tuner nie posiada ręcznego wydłużenia czasu w którym ma załączyć lub wyłączyć nagranie przez co czasami nagranie jest ucięte z powodu zbyt pużnego załącznia nagrywania z EPG.

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

Co do zegara w stanie czuwania powinno być takie ustawienie w menu : Front panel seting ,następnie , System type - tu powinno być Stanby system, a na samym dole Wyświetlacz na panelu przednim - Wyłącz w Stanby. Co do nagrywania pulsuje ikona nagrywania na ekranie , można nagrywać i oglądać w tym samym czsie tylko z 1 MUX . W timerze jest możliwość ręcznego wydłużenia czasu załączenia jak i wyłączenia , ustaw sobie nagrywanie , wejdż do menu , a następnie do Timer tam jest czas nagrywania , data , oraz czas trwania nagrania. Sam z tego korzystam.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

@SN
Szczegółowego opisu programu nie powiększyli na cały ekran?, czcionka mówisz że jest już ok czytelna z oddali, nadal niema całego opisu programu z DVB-T ?, miał być ?.
Pozostaje powiększyć ten banner info i czcionkę na nim i dołożyć wyświetlanie pogody na nim, oraz cały opis z DVB-T

szybkibolo
Posty: 5
Rejestracja: 26 sierpnia 2012, o 21:59
Odbiornik: Opticum HD Sloth Combo Plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice,Częstochowa,Czechy

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: szybkibolo »

@SN72
To chyba cos nie tak z moim tunerem
Z zegarem mam dokładnie tak ustawione jak podałeś,ale tuner pamięta tylko pierwsze wyłączenie.Przy następnym włączeniu i wyłączeniu zegar znowu świeci.

Nagrywanie z wyprzedzeniem przez EPG u mnie nie świeci żadna ikona i można podczas nagrywania przełączać na każdy dowolny kanał ( są widoczne wszyskie kanały),lub wyłączyć przerywając nagrywanie bez ostrzeżenia.

Natomiast kiedy oglądam na żywo jakiś program i włączę nagrywanie( również przez EPG ) to wtedy zapala się czerwona ikonka( niepulsująca ) ale tylko na parę sekund i znika i w tym wariancie nagrywania rzeczywiście nie można nagrywać i oglądać z innego muxa lub transpondera satelitarnego i tylko w tym wariancie nagrywania jakbym chciał wyłączyć tuner podczas nagrywania to pojawia się ostrzegawczy napis ,, Nagrywanie chcesz wyłączyć tak/nie''

Mam jeszcze GoldenMedia unibox 9080 i tam w menu nagrywania jest pozycja ,,czas dodany do nagrywania''
i mozna sobie dodać dowolną ilość minut i o takie systemowe rozwiązanie mi chodziło.

Ale możliwość ręcznego wydłużenia czasu załączenia i wyłączenia przez menu timera w tunerze tego nie wiedziałem.Dzięki za info.

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

Krosnoludek pisze:@SN
Szczegółowego opisu programu nie powiększyli na cały ekran?, czcionka mówisz że jest już ok czytelna z oddali, nadal niema całego opisu programu z DVB-T ?, miał być ?.
Pozostaje powiększyć ten banner info i czcionkę na nim i dołożyć wyświetlanie pogody na nim, oraz cały opis z DVB-T
Nie jest powiększony na cały ekran , czcionka tak tylko pod paskiem postępu , program obecny i przyszły banera info czcionkę mogli by troche jeszcze powiększyć , no niestety całego opisu z DVB-T nie ma.

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

[quote="szybkibolo"]@SN72
To chyba cos nie tak z moim tunerem
Z zegarem mam dokładnie tak ustawione jak podałeś,ale tuner pamięta tylko pierwsze wyłączenie.Przy następnym włączeniu i wyłączeniu zegar znowu świeci.

Nagrywanie z wyprzedzeniem przez EPG u mnie nie świeci żadna ikona i można podczas nagrywania przełączać na każdy dowolny kanał ( są widoczne wszyskie kanały),lub wyłączyć przerywając nagrywanie bez ostrzeżenia.

Natomiast kiedy oglądam na żywo jakiś program i włączę nagrywanie( również przez EPG ) to wtedy zapala się czerwona ikonka( niepulsująca ) ale tylko na parę sekund i znika i w tym wariancie nagrywania rzeczywiście nie można nagrywać i oglądać z innego muxa lub transpondera satelitarnego i tylko w tym wariancie nagrywania jakbym chciał wyłączyć tuner podczas nagrywania to pojawia się ostrzegawczy napis ,, Nagrywanie chcesz wyłączyć tak/nie''

Mam jeszcze GoldenMedia unibox 9080 i tam w menu nagrywania jest pozycja ,,czas dodany do nagrywania''
i mozna sobie dodać dowolną ilość minut i o takie systemowe rozwiązanie mi chodziło.

Ale możliwość ręcznego wydłużenia czasu załączenia i wyłączenia przez menu timera w tunerze tego nie wiedziałem.Dzięki za info.[/quote
Spróbuj z innym softem może będzie OK. Ja miałem 2.2.01 i było wszystko w porządku.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

SN72 pisze:...no niestety całego opisu z DVB-T nie ma.
Dziwne, miało być. Masz w domu jakiś inny sprzęt na którym możesz porównać szczegółowy opis programów na jednym i na drugim, ewentualnie ja zrobię zdjęcie jakiejś audycji i porównasz za Slothem.

Zrobiłem zdjęcia "Pierwszej miłości" z DVB-T Polsatu z poniedziałku 25 września godz. 18:00

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pstryknij Ty zdjęcie tej samej audycji, jak wygląda opis w Sloth, to będzie porównanie dla AX, i w poniedziałek sami będą to mogli sprawdzić u siebie.

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

Nie dam rady ze zdjęciami . Dziś o 24 wyjeżdzam w delegację ,ale będe śledził forum . Niech AX powiekszy czcionke w całym menu oraz w opisach kolorowych przycisków funkcyjnych menu i w planszy timera . W EPG programy w kratkach są wyświetlane OK tylko u góry tytuł aktualnie nadawanego programu powinien być zdecydowanie większą czcionką wyświetlany.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Zrobi ktoś zdjęcie, by porównać czego brakuje w szczegółowym opisie programów ?

Na forum Satedu pojawiło się polskie tłumaczenie edytora kanałów kolegi @Jakitaki

petec
Posty: 20
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, o 21:20
Odbiornik: Philips 46pfl3807
Instalacja antenowa: Zgorzelec
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Liberec, Loebau

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: petec »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szczerze mówiąc - ale to moje zdanie - jestem wzrokowcem i wolę ogarniać tekst na jednym ekranie i jak dla mnie napisy w EPG powinny mieścić się na jednym screenie ;) zamiast klikać.
Tak twierdzę dopóki jestem krótkowidzem a nie dalekowidzem ;).

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Dzięki za zdjęcia.
Zrób proszę jeszcze nie z poziomu wejścia w EPG,tylko oglądając program wciśnij info i w tedy zrób zdjęcie szczegółowego opisu.

Kolega @SN72 pisał, że niema szczegółowego opisu, z twoich zdjęć wynika że chyba są takie dane jak: gatunek, reżyser, aktor,rok produkcji, kraj produkcji i opis, tylko że jest to to porozrzucane trochę na początku, troche na końcu, i pisane ciurkiem, a nie jak w LG że każde z tych danych jest w nowej linijce i od góry.

petec
Posty: 20
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, o 21:20
Odbiornik: Philips 46pfl3807
Instalacja antenowa: Zgorzelec
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Liberec, Loebau

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: petec »

Obrazek
jak widać są braki. z tej pozycji są do przejrzenia tylko bieżący i następny program.
ps. niezła akcja w tym 'dlaczego ja?' ;)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

Sprawdź jeszcze o 18 i zrób zdjęcie, by dokładnie porównać ten sam program
Można na Ciebie liczyć, że zrobisz zdjęcie, nie zapomnisz ?

petec
Posty: 20
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, o 21:20
Odbiornik: Philips 46pfl3807
Instalacja antenowa: Zgorzelec
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Liberec, Loebau

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: petec »

jak mnie żona i dzieciaki nie zamęczą w tym czasie to wkleję.

SN72
Posty: 118
Rejestracja: 27 września 2016, o 18:24

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: SN72 »

Krosnoludek pisze:Dzięki za zdjęcia.
Zrób proszę jeszcze nie z poziomu wejścia w EPG,tylko oglądając program wciśnij info i w tedy zrób zdjęcie szczegółowego opisu.

Kolega @SN72 pisał, że niema szczegółowego opisu, z twoich zdjęć wynika że chyba są takie dane jak: gatunek, reżyser, aktor,rok produkcji, kraj produkcji i opis, tylko że jest to to porozrzucane trochę na początku, troche na końcu, i pisane ciurkiem, a nie jak w LG że każde z tych danych jest w nowej linijce i od góry.
Siedzę na tej delegacji , czkam na dostawę podzespołów od producenta i oczą nie wierze czy kolega nie zauważył ze na banerze info widnieje napis HOTBIRD więc opis EPG dotyczy satelity . Na DVB-T opisu szczegółowego nie ma.

petec
Posty: 20
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, o 21:20
Odbiornik: Philips 46pfl3807
Instalacja antenowa: Zgorzelec
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Liberec, Loebau

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: petec »

nnnnoooooo części nie przeeegaaaap.
no to trzeba doprecyzować że mam sprawdzać DVB-T. Notabene mam problem z Muxem-8 na tym tunerku pomimo że na 2 telewizorkach hula jak należy, dlatego standardowo jestem bez splittera na receiver (zwracam uwagę na fakt że w stosunku do Combo bezplusa usunięto wyjście pętli anteny DVB-T i trzeba kombinować). Głowica mało czuła?
W NTC mam 31 PL programów, 68 ogółem (DE i CZ) w TNK 63, zastanawiam się czy TNK jest nadal konkurencją dla NTC :D.
PS. Dostałem odpowiedź od Chińczyków ze stardigital na moje dzień dobry. Czekam na odpowiedź w sprawie nowego softu z funkcjami multimedialnymi bo w tym .56 jest kiepsko....

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: Krosnoludek »

O nie zauważyłem, że zrobił zdjęcia z Hot Birda, dzięki @SN72 za zwrócenie na to uwagi, pisałem cały czas o DVB-T więc byłem pewny ze są zrobione z NTC.
Kiedy wracasz z tej delegacji ?

petec
Posty: 20
Rejestracja: 18 sierpnia 2013, o 21:20
Odbiornik: Philips 46pfl3807
Instalacja antenowa: Zgorzelec
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Liberec, Loebau

Re: OPTICUM RED SLOTH Combo plus (DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC)

Post autor: petec »

specjalnie dla Was
Obrazek
z DVB-T2 - to jest wszystko

Zablokowany