SAMSUNG UE50F6400

Linchpin
Posty: 23
Rejestracja: 1 września 2011, o 00:47
Odbiornik: LG 32LH2000
Instalacja antenowa: antena zewnętrzna kierunkowa z symetryzatorem (6 piętro)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy / Skrzyczne

SAMSUNG UE50F6400

Post autor: Linchpin »

Cześć.
Mam wkurzający problem z moim TV Samsung UE50F6400. Na TVP2 HD mam 3 ścieżki dźwiękowe, które telewizor rozpoznaje jako Polski, Oryginalny i Nieokreślony (AD). Pomimo tego, że w Menu -> Nadawanie -> Opcje dźwięku -> Jęz. ścieżki dźw. mam ustawione: Podstawowy dźwięk - Polski i Dodatkowy dźwięk - Polski, to za każdym razem jak przełączę na ten kanał tv domyślnie ustawia ścieżkę dżwiękową jako Nieokreślony (AD). Wszystko byłoby OK, gdyby nie fakt, że ta ścieżka jest bardzo słabej jakości, wyraźnie słychać, że dźwięk jest mocno skompresowany, coś jakby jakości troche lepszego połączenia telefonicznego. Trochę to irytujące, bo za każdym razem po przełączeniu na TVP2 HD muszę ręcznie w opcjach zmieniać ścieżke dźwiękową na Polski lub Oryginalny.

Ktoś ma pomysł jak to ogarnąć?

kdf54
Posty: 36
Rejestracja: 9 sierpnia 2016, o 13:02
Odbiornik: Ariva 750i
Instalacja antenowa: antena siatkowa szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przemyśl- Tatarska Góra

Re: Samsung TV UE50F6400 - nie zapamiętuje ustawień ścieżki dźwiękowej

Post autor: kdf54 »

Jak chcesz coś zrobić to wybierz opcję audio na pilocie bez wejścia w menu TV.Jak wiesz na każdym kanale można wybrać dżwięk jaki jest dostępny i TV na pewno zapamięta chyba oprogramowanie postanowi inaczej.A tak poważnie! coś ściemniasz że nie wiesz o co chodzi.

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Samsung TV UE50F6400 - nie zapamiętuje ustawień ścieżki dźwiękowej

Post autor: Kolor »

Telewizora nie wyrzucaj. Kilka stacji tak ma, tvp2 i tv4. Przestalem na to zwracać uwagi, mam dwa Samsungi oprócz tego z opisu jeszcze 40f6400. Moim zdaniem takie są preferencje nadawcy, ten dźwięk zwykle zawiera opisy lektora dla niedowidzących.

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: Samsung TV UE50F6400 - nie zapamiętuje ustawień ścieżki dźwiękowej

Post autor: kris_s8 »

Na pilocie wciskasz AD/SUBT i opis audio dajesz na wyłączony.

Zablokowany