K1 PLUS DVB-T2 DVB-S2 TV Box Android

Awatar użytkownika
Yaper
Posty: 48
Rejestracja: 4 października 2010, o 18:35
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: MeCool KII Pro, Xiaomi Mi TV 4A
Instalacja antenowa: MLog 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa / PKiN

K1 PLUS DVB-T2 DVB-S2 TV Box Android

Post autor: Yaper »

Cześć.
Jakiś czas temu zamówiłem na GeekBuying to urządzonko i chciałbym zdać relację z użytkowania.
http://www.geekbuying.com/item/KIPLUS-S ... 63250.html

Obrazek

Sprzęt pracuje pod kontrolą systemu Android 5.1.1 i posiada następujące "bebechy". :)
CPU Amlogic S905 Quad core 64-bit Cortex A53 Up to 2.0GHz
GPU GPU Penta-core Mali-450 Up to 750MHZ
3D Graphics OpenGL ES 1.1/2.0 and Open VG 1.1 support
RAM DDRIII 1GB
ROM Flash Nand 8GB

Dostępne wyjścia
1*HDMI
1*AV (niestety trzeba dorobić sobie kabelek zakończony wtykiem jackTRRS : ==||Ground|Video|Right|left>)
1*SPDIF (optyczne)

Dodatkowo na pokładzie mamy:
4*USB 2.0
1*TF card slpt
1*RJ45

Tak więc gdyby nie ten 1GB RAM to nie jest najgorzej. Dosyć szybko można pamięć zapchać i sprzęt zaczyna mulić.
Ogólnie z odbioru TV jestem bardzo zadowolony, wszystko śmiga płynnie. GUI tez jest w porządku i wygląda elegancko.
Wkurza mnie troszkę zainstalowany launcher gdyż ubija chodzące aplikacje przy wejściu na Pulpit.
Sam Android bez problemu współpracuje z klawiaturo/myszą RC11 jak i ze zwykłą myszą bezprzewodową. Niestety w aplikacji do TV jest słabiej i nie daje się obsługiwać wszystkiego za pomocą myszki (aby regulować głośność i przełączać programy trzeba używać dołączonego pilota lub mieć zewnętrzną klawiaturę). Dołączony pilot ma dobry zasięg ale ma dosyć głośno-klikające przyciski.

Plusy:
+ Bez problemu odbiera polskie DVB-T i jest przyszłościowy gdyż w razie powstania MUXu w T2 i HEVC jesteśmy gotowi na odbiór.
+ Android śmiga bez większych problemów
+ Działa MiraCast czyli strumieniowanie ekranu telefonu na TV.
+ Pilot ma dobry zasięg.
+ Cena (przy zakupie z Chin ok. 250 PLN).

Minusy:
- Trochę mało RAMu
- Nie udało mi się go zmusić do wyświetlania w prawidłowych proporcjach programów nadawanych w formacie 4:3.
- Aplikacji do TV nie daje się obsługiwać za pomocą myszki

Jakby ktoś miał jakieś pytania to chętnie odpowiem. :)

Zablokowany