Podłączenie STB do monitora HDMI + głośników

Mati515
Posty: 1
Rejestracja: 1 września 2017, o 12:55
Miejscowość: Szczecin
Odbiornik: VIVA HD50
Instalacja antenowa: Antena Opticum AX1000
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Podłączenie STB do monitora HDMI + głośników

Post autor: Mati515 »

Cześć,

Na wstępie, przepraszam, ale jestem kompletnym technicznym laikiem.

Wiem, że trochę takich tematów się pojawiło, ale głównie dotyczą one podłączenia dekoderów zewnętrznych do monitorów wyposażonych w wejścia DVI i D-Sub. Natomiast ja mam monitor z wejściem HDMI.
Sprawa wygląda tak: mamie zepsuł się w końcu telewizor; ja mam nieużywany monitor z wejściem HDMI. Do tej pory używała starego telewizora z dekoderem VIVA HD50 - w wersji bez wyjścia dźwiękowego.

To co do tej pory przeczytałem:
1. Mogę podłączyć dekoder do monitora za pomocą HDMI (obraz).
2. Dzięki przejściówce SCART / RCA, mogę dodatkowo wyciągnąć dźwięk z wyjścia SCART w dekoderze
Obrazek

I teraz pytanie: czy na pewno jednocześnie będzie aktywne jednocześnie wyjście HDMI i SCART oraz czy przy podłączeniu wideo przez HDMI da radę odbierać dźwięk przez SCART.
Czy rzeczywiście, taka przejściówka wyciągnie dźwięk ze złącza SCART.

Co jeszcze potrzebuje do podłączenia głośników do tej przejściówki? Czy mogą to być zwykłe, tanie głośniki 2.0.

Ewentualnie:
- czy jest jakiś dekoder STB, który umożliwia podłączenie bezpośrednio głośników 2.0/2.1 przy przekazywaniu obrazu przez HDMI?

romaro
Posty: 22
Rejestracja: 24 października 2014, o 00:31
Odbiornik: XENIC SMART MEDIA BOX DVB-T2

Re: Podłączenie STB do monitora HDMI + głośników

Post autor: romaro »

Będą działać aktywne głośniki

Również mam podłączony dekoder po HDMI do monitora i osobno dźwięk na głośniki, z tym że jest inne .wyjście audio pod zewnętrzny zestaw ale można podłączyć również aktywne głośniki używając (w twoim wypadku) przejściówki.

Zablokowany