Tunery DVB-C

karas
Posty: 2
Rejestracja: 6 grudnia 2017, o 20:59
Miejscowość: Śląsk

Tunery DVB-C

Post autor: karas »

Witam serdecznie.

Mam nietypowy problem. Mam w domu telewizję kablową (cyfrową, sygnał DVB-C) i chciałbym podłączyć to do komputera w taki sposób, aby w komputerze odbierać wszystkie te kanały, które aktualnie odbieram w telewizorze. Czytałem już trochę na ten temat w internecie i dowiedziałem się, że największym problemem w tej kwestii jest szyfrowanie sygnału DVB-C. Podejrzewam jednak, że u mnie szyfrowanie sygnału nie występuje - kabel telewizji jest wepchnięty bezpośrednio do telewizora i nie posiadam żadnego dekodera aby odbierać te kanały. Jest to sieć osiedlowa (cyfrowa telewizja kablowa). W tej sieci jest pakiet podstawowy (mój, nie wymaga niczego oprócz kabla) i rozszerzony (wymaga dekodera). Mam nastepujące pytania:

1) Czy dobrze myślę, że do odbierania nieszyfrowanego sygnału DVB-C wystarczy mi tylko tuner DVB-C, do którego podłącze kabel kablówki, a tuner podłącze do komputera kablem USB? Bo coś mi się to wydaje za proste.

2) czy mój sygnał aby na pewno nie jest szyfrowany? Nie znam się na tym zupełnie, ale skoro nie wymaga dekodera to chyba nie jest?

3) jak to będzie z jakością na komputerze? czy będzie ona podobna do tej co w TV?

Wiem, że to dział poświęcony DVB-T, ale uznałem, że zapytam też o DVB-C, może ktoś poradzi...
Poza tym widziałem też na tym forum jeden z tematów o DVB-C, który mi trochę otworzył oczy, ale wolałem założyć ten, żeby się jeszcze upewnić i może dowiedzieć czegoś nowego.

Byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Tunery DVB-C

Post autor: poxipol »

Do posta powinieneś dodać na jakich kanałach ( częstotliwościach ) jest emisja niekodowanego podstawowego pakietu.
Jeżeli są to częstotliwości jak w DVB-T,to wystarczy rozgałęźnik i tuner DVB-T pod USB.
Sprawdź czy w telewizorze jest wpięty moduł CAM do gniazda CI.
Odbiorniki DVB-C mają rozszerzone częstotliwości,które nie są wykorzystywane w emisji naziemnej.

karas
Posty: 2
Rejestracja: 6 grudnia 2017, o 20:59
Miejscowość: Śląsk

Re: Tunery DVB-C

Post autor: karas »

Dziękuję za odpowiedź.
Częstotliwość 674 MHz
W TV nie mam modułu CAM w gnieździe CI. Mam pakiet podstawowy, ale na liście kanałów w TV są tez kanały z pakietu rozszerzonego (wymagającego dekodera) i po wejściu w numer takiego kanału z rozszerzonego wyświetla się informacja "brak modułu CI"

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Tunery DVB-C

Post autor: poxipol »

Częstotliwość 674 MHz to 46 kanał.
Kanał ten jest również wykorzystywany w naziemnej telewizji DVB-T.-nie jest wymagany DVB-C
W module CAM jest umiejscowiona parowana karta kodowa,gdzie za odpowiednią opłatą dochodzi większa ilość programów na istniejących częstotliwościach.Dedykowany dekoder również posiada,ale już czytnik do włożenia karty kodowej.
Jeżeli jest emisja w standardzie MPEG-4,to liczba programów jest 8-10.
Przy MPEG-2,to już 2X mniej.
Taki pakiet podstawowy-socjalny powinien składać się z czterech podstawowych MUX-ów.i mieścić się w co najmniej czterech różnych kanałach.
Wszystko to zależy od operatora kablówki.
Są takie kablówki,gdzie np.MUX-8 jest od najdroższego pakietu.

Zablokowany