Problem z tunerem TBS 6281SE pod Linuksem

kfgz
Posty: 9
Rejestracja: 11 lipca 2012, o 18:52
Odbiornik: TBS 6281SE
Instalacja antenowa: Spacetronik SPL-130
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Problem z tunerem TBS 6281SE pod Linuksem

Post autor: kfgz »

Witam,

Zmieniłem sobie dziś wysłużonego Happaugge WinTV-HVR-1200 na TBS 6281SE i mam (nie)mały zgryz z tym tunerem. Próbuję oglądać TV poprzez mpv (klon mplayer), lecz tuner za nic się nie chce wstroić w dany kanał:

Kod: Zaznacz cały

Playing: dvb://tvp1
[dvbin] dvb_tune DVB-T2 Freq: 482000000
[dvbin] Not able to lock to the signal on the given frequency, timeout: 30
[dvbin] dvb_tune, TUNING FAILED
[dvbin] ERROR, COULDN'T SET CHANNEL  0: "tvp1"
Failed to open dvb://tvp1.


Exiting... (Errors when loading file)
Mpv uruchamiam poprzez polecenie

Kod: Zaznacz cały

mpv --vo=xv --vf=yadif --deinterlace=yes --input-file=/dev/stdin --dvbin-file=/home/kfgz/.mplayer/channels.conf dvb://tvp1
Niekompletna zawartość channels.conf

Kod: Zaznacz cały

tvp1:482000000:INVERSION_AUTO:BANDWIDTH_8_MHZ:FEC_5_6:FEC_NONE:QAM_64:TRANSMISSION_MODE_8K:GUARD_INTERVAL_1_4:HIERARCHY_NONE:101+102:103:1
Dodam, że w kaffeine skanowanie jak i oglądanie programów działa bez problemów. Programy w_scan i tzap też działają bez problemów.


EDIT:

Jest poprawa. W najnowszej wersji - tj. 0.28.2 - twórcy zlitowali się nade mną ;-) i po określonym czasie x sekund (parametr --dvbin-timeout=x) mpv używa do wstrojenia się w daną częstotliwość starszej wersji API tj. v3 zamiast v5, i dzięki temu mogę już oglądać tv. Jest to pewne obejście problemu jakim jest nieprawidłowe ustawienie trybu odbioru na DVB-T2 zamiast DVB-T.

Uruchomienie mpv wygląda teraz tak

Kod: Zaznacz cały

mpv --dvbin-timeout=1 --vo=xv --vf=yadif --deinterlace=yes --input-file=/dev/stdin --dvbin-file=/home/kfgz/.mplayer/channels.conf dvb://tvp1
Mam nadzieję, że to rozwiązanie komuś kiedyś się przyda.

Zablokowany