OpenTechnologies TV Server

xp33
Posty: 4
Rejestracja: 9 maja 2014, o 07:27
Odbiornik: Media-tech MT4171 i MT4168
Instalacja antenowa: czteroquad
Nadajnik - obiekt nadawczy: brak

OpenTechnologies TV Server

Post autor: xp33 » 22 września 2018, o 10:24

Hej! Zrobiliśmy serwer mogący streamować telewizję naziemną przez sieć komputerową. Opis znajduje się na stronie http://myserver.opentechnologies.pl i fanpage http://www.facebook.com/TVServer. Kanały TV można oglądać na dowolnym urządzeniu: laptopie, tablecie, smartfonie lub telewizorze. Można kupić gotowy serwer lub zbudować samemu. Do jednego serwera można podłączyć przynajmniej kilka urządzeń, możliwe że aż 15 - fajnie by było gdyby ktoś to potestował dłużej dla > 10 osób.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Można streamować w sieci domowej a także przez Internet choć w tym przypadku nie jesteśmy pewni co na ten temat mówi prawo. Wydaje nam się że nieodpłatne streamowanie przez Internet na użytek kilku - kilkudziesięciu znajomych jest legalne, choć przydałaby się opinia prawna. Niestety koszt takiej opinii to 3.5 tys. zł :/

Wydaje się że temat jest na czasie bo dostęp do Internetu jest coraz szybszy, łącza światłowodowe o prędkości upload 50-100 Mb/s są coraz częstsze. Gdyby streamowanie do znajomych było legalne to można by obsłużyć 15 osób na łączu 100 Mb/s, lub ponad 100 osób na łączu 500Mb/s - są takie łącza np. w Poznaniu kilkaset Mb/s za mniej niż 50 zł. Do tego w mieszkaniach wybudowanych po ok. 2013 roku są gniazdka telewizji naziemnej w ścianach więc nawet nie trzeba instalować anteny.

W WP Pilot nie można oglądać wszystkich programów TV. Ponieważ ma on więcej niż 200 klientów to podlega pod ustawę o radiofonii i telewizji, więc nadawcy TV muszą wyrazić zgodę na taką retransmisję TV, wielu się na to nie zgadza.

Temat jest zbyt czasochłonny abyśmy zajmowali się nim sami - może ktoś byłby chętny także zająć się nim? Ma ktoś dostęp do anteny TV i szybkiego internetu? A może ktoś mógłby spróbować zebrać pieniądze na opinię prawną na http://www.polakpotrafi.pl lub http://www.kickstarter.com? Możemy pomóc merytorycznie pod względem technicznym itp.

Zablokowany