Strona 1 z 1

Dekoder WIWA HD90 MC - resetuje pozycje kanałów, kiepski dźwięk

: 10 lutego 2019, o 13:36
autor: DVB-TUs
Posiadam niedawno zakupiony dekoder WIWA HD90 MC w wersji z dwoma gniazdami USB - jedno z przodu, drugie z tyłu.

http://www.wiwa.info.pl/produkty/tunery ... -memo.html

Ciągle jest problem z kanałami - gdy wchodzę w menedżera kanałów i poprzestawiam sobie kanały miejscami tak jak chcę, np. Polsat na pozycji 5, TVN na pozycji 6, to po pewnym czasie (np. godzina lub wyłączenie i włączenie dekodera) kanały ustawiają się z powrotem tak jak były ustawione po wyszukaniu.

Kolejny problem to dźwięk przez HDMI - jest fatalnej jakości, tzn. jest taki jakby "za głośny" przy czym gdy zaczyna się dialog (np. lektor) to dźwięki tła (np. muzyka lub inne dźwięki) są tak jakby przyciszane a dźwięk lektora jest uwydatniany, a gdy nikt nic nie mówi to dźwięk tła z powrotem się podgłaśnia. Efekt końcowy tego jest taki że np. przy oglądaniu serialu cały czas głośno słychać sapanie i oddech aktorów, szelest powietrza, zgiełk uliczny i to tak głośno że jest to bardzo natarczywe. Wygląda to tak jakby dekoder sam regulował głośność przez cały czas. Ten sam efekt występuje podczas odtwarzania nagranego materiału na pendrive. Natomiast gdy ten sam nagrany na pendrive materiał odtworzę w komputerze to nie ma takiego efektu - dźwięk jest jednolity przy zachowaniu jednolitej głośności.

Co to może być? Czy da się to może jakoś ustawić? Czy zwrócić dekoder do sklepu czy może spróbować zaktualizować oprogramowanie a jeśli tak to skąd je wziąć? Na stronie WIWA nie mogę znaleźć.

Dodatkowo są inne problemy, instrukcja jest napisana w skrócie i nie można w niej znaleźć opisu wielu opcji. Np. nie jest napisane co daje włączenie/wyłączenie opcji "ciężkie słuchanie" (?) albo "Ad Service". Tłumaczenia w opcjach menu zawierają wiele błędów, niektóre brzmią jak przetłumaczone automatycznymi translatorami sprzed wielu lat.

Poprzedni dekoder który miałem (WIWA HD 158) miał swoje wady ale nie miał wad które ma ten dekoder. Miał normalny dźwięk i nie gubił ustawienia pozycji kanałów. Oczywiście miał oprogramowanie starego typu które chyba było jednym z najlepszych. Ten nowy ma już całkiem inne oprogramowanie co widać już po samym menu. Tony ulepszeń które tylko psują a nie ulepszają.

Re: Dekoder WIWA HD90 MC - resetuje pozycje kanałów, kiepski dźwięk

: 12 lutego 2019, o 21:40
autor: Krosnoludek
Wymień ten tuner na inny z DVB-T2 HEVC

Re: Dekoder WIWA HD90 MC - resetuje pozycje kanałów, kiepski dźwięk

: 13 lutego 2019, o 12:54
autor: eter
Ustaw dźwięk cyfrowy na RAW (nie będzie działać wówczas płynne wyciszanie z pilota tunera, ale może poprawi się dźwięk).
Wyłącz LCN i sortowanie po LCN w wyszukiwaniu kanałów.

Re: Dekoder WIWA HD90 MC - resetuje pozycje kanałów, kiepski dźwięk

: 14 lutego 2019, o 18:50
autor: DVB-TUs
Krosnoludek pisze:Wymień ten tuner na inny z DVB-T2 HEVC
Jaki model byś polecił?
eter pisze:Ustaw dźwięk cyfrowy na RAW (nie będzie działać wówczas płynne wyciszanie z pilota tunera, ale może poprawi się dźwięk).
Wyłącz LCN i sortowanie po LCN w wyszukiwaniu kanałów.
Ustawiłem tak jak napisałeś ale nadal jest tak samo - dźwięk się tylko nieco ściszył ale nadal jest kiepski, słychać dźwięki tła, szuranie, szmery. Kanały tak samo, pomimo wyłączenia LCN, po wejściu w Menadżera kanałów i przestawieniu jakiegoś kanału na inne miejsce, po wyłączeniu dekodera i włączeniu kanał znowu wraca z powrotem tam gdzie był.

Re: Dekoder WIWA HD90 MC - resetuje pozycje kanałów, kiepski dźwięk

: 14 lutego 2019, o 23:10
autor: Krosnoludek
Ja ogólnie lubię coś z Wiwy (za pilot z obsługą tv), lub Skymaster (dawne Globo).
Wiwa niema nic z DVB-T2/HEVC, natomiast Skymaster ma i widzę, że w naszych sklepach pojawił się model Skymaster T90 HEVC http://skymaster.de/de/skymaster-t90-dvb-t2-receiver/ , http://satteam.pl/p1053,tuner-skymaster-t90-hevc.html
Ten tuner jest przeznaczony na Niemcy, dowiedz się przed ewentualnym zakupem czy ma PVR, najlepiej sobie zadzwoń: tel. 91 461 49 09. Kupując zwróć uwagę na dopisek HEVC !.
Są jeszcze innych firm, wybierz tylko coś z DVB-T2/HEVC , bo w okolicach 2022 roku przejdziemy na ten nowy format nadawania i tuner będziesz miał prawdopodobnie jak znalazł (o ile czegoś nie wykombinują).