Telewizor Sony sam zmienia ustawienia odbioru TV

J4cek
Posty: 3
Rejestracja: 20 lutego 2019, o 18:27
Miejscowość: Dobrodzień

Telewizor Sony sam zmienia ustawienia odbioru TV

Post autor: J4cek »

Witam :) Jest to mój pierwszy post na forum. Do sedna.

Dlaczego telewizor Sony Bravia KDL-40Z4500, który ma manualnie ustawione kanały telewizji naziemnej, sam zmienia ustawienia skąd odbierać sygnał?
Przykładowo MUX 2 ustawiłem na kanał 46 (Opole), a następnego dnia włączam telewizor i widzę że nie ma tych programów (czarny ekran), po wejściu w ustawienia widzę że telewizor sam zmienił ustawienia na kanał 35 (Częstochowa) gdzie, jak już wspomniałem sygnał jest za słaby i muszę na nowo ustawiać na kanał 46. Dzieje się tak często i jest to upierdliwe.
Zaznaczę że bliżej mam do nadajnika Częstochowy niż do Opola, ale jeśli ustawię manualnie to nic nie powinno się przestawiać, prawda?
To samo dzieje się na nowszym modelu Sony kupionym jakieś 2 miesiące temu. Czy może to być wina źle ustawionej anteny? Antenę na dachu ustawiał tv-monter.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Telewizor Sony sam zmienia ustawienia odbioru TV

Post autor: K63 »

Poszukaj w menu opcji "Automatyczna aktualizacja listy kanałów/usług" (lub coś w tym stylu) i ją wyłącz. Telewizor w nocy samoczynnie skanuje pasmo telewizyjne i zapisuje mux-y w kolejności w jakiej je znajduje, a nie wg parametrów sygnału. Dlatego masz na liście kanał 35, a nie 46, bo on został odnaleziony wcześniej, a wyższy został w związku z tym zignorowany i pominięty (lub dopisany na końcu listy).

J4cek
Posty: 3
Rejestracja: 20 lutego 2019, o 18:27
Miejscowość: Dobrodzień

Re: Telewizor Sony sam zmienia ustawienia odbioru TV

Post autor: J4cek »

W ustawieniach technicznych miałem włączone:

Automat. info. dot. usług
Aktualizacja systemu


nic innego nie widzę. Teraz obie funkcje wyłączyłem, zobaczymy na dniach...

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: Telewizor Sony sam zmienia ustawienia odbioru TV

Post autor: Byczek12345 »


J4cek
Posty: 3
Rejestracja: 20 lutego 2019, o 18:27
Miejscowość: Dobrodzień

Re: Telewizor Sony sam zmienia ustawienia odbioru TV

Post autor: J4cek »

Póki co, wyłączenie obu wyżej wspomnianych funkcji pomogło.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Telewizor Sony sam zmienia ustawienia odbioru TV

Post autor: K63 »

Coś za coś. Teraz wszystkie ewentualne zmiany, które nastąpią w emisji, będziesz musiał przeprowadzać sam przy pomocy skanowania ręcznego określonego kanału.

Zablokowany