WIWA H.265 MAXX

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Dobrycel »

Marzyłby mi się dekoder z Linuxm (może być Enigma2). Pilot powinien mieć podświetlenie w jakiejś formie. Niech pomyślą o starszych ludziach, oraz jak siedzisz bez światła lub z słabiutkim światłem. Jakiś przycisk i podświetlają sie klawisze - wszystko widać.
Ponadtto powinna byc blokada (z mysla o dzieciach oraz osobach starszych) wejścia w menu i przypadkowego rozstrojenia odbiornika. Powinno być menu wyłączenia przycisków na pilocie. Np przycisk tv/radio, źródło obrazu itp. Wszystko to, co osoby starsze mogą niechcący nacisnąć i przeprogramować odbiornik. Ustawiamy proste hasło lub zostawiamy hasło domyślne, ale w ustawieniach opcja dezaktywuj przyciski. Chodzi o to, aby ustawić komuś dekoder do zwykłego użytkowania (ktoś nie radzi sobie z pozostałymi funkcjami) i wie tylko jak włączyć oraz zmienić kanał. Oczywiście resetowanie dekodera z pilota lub przyciskami na dekoderze. Nawet mogły by być tryby pilota w dekoderze. wciskam menu wpisuje kod i wybieram profil normalny i wszystko na pilocie dziala. Wybieram profil ograniczenia i dzialaja tylko wybrane przyciski. Ile by to nerwów ludziom oszczędziło :) Jeszcze jedno. Domyslne ustawienia za kazdym razem tj uruchamianie na HDMI itp. Oglądamy coś z pendrive wyłączamy dekoder i na 2 dzień przychodzi starsza osoba i włącza dekoder. Nie powinno byc tak, ze otwiera sie pendrive i ta osoba nie wie co zrobic. Powinien dekoder startować z HDMI oraz TV. Tak aby jak najprościej było dla użytkowników.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Tylko, że w tym wątku mówimy o niedrogim, prostym dekoderze WiWa.
Jeśli ma być tanio, to nie oczekujmy zbyt wiele. Na pewno za chwilę pojawią się bardziej rozbudowane urządzenia z dodatkowymi funkcjami, ale nie łudźmy się, większość widzów i tak kupi te prostsze (i tańsze).

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Krosnoludek »

My nie mówimy że ma być w tej samej cenie co zwykla Wiwa, wiadomo procesor musi być mocniejszy i więcej pamięci także. My postulujemu by obok dotychczasowych tunerów Wiwa pojawił się jeszcze jeden droższy model z obsługą HbbTV i wersją zgodną z nowym rozporządzeniem. Zresztą według mnie zamiast czterech modeli wystarczyłoby dwie h.265 i h265maxx.

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: 2Tom »

Kolejne wykryte niedogodności z tą Wiwą..

- Pomimo sformatowania pendrive np wielkości 16 GB, na system plików NTFS tuner dzieli nagrania co 4 GB..

- Gdy korzystamy z TimeShift i naciśniemy dowolny przycisk numeryczny w celu zmiany kanału w rogu pojawi się nr kanału który wybraliśmy, gdy naciśniemy wtedy na pilocie przycisk "OK" tuner wyświetli czarny ekran zawiesi się (Przy naciśnięciu klawiszy CH+/CH- jest ostrzeżenie/pytanie o wyłączeniu TimeShift)

- Nagrywany długi materiał jest przerywany przez funkcję Auto czuwanie (domyślnie 3 godz). Po takim przerwaniu tuner jest wyłączany. Po ponownym uruchomieniu tunera pojawi się komunikat o nagrywaniu przy próbie zmiany kanału, które w takim przypadku nie ma już miejsca.. (trzeba wyjąć pendrive , wyłączyć tuner aby pozbyć się tego komunikatu)

Mam teraz pytanie , czy inne obecnie sprzedawane tunery też dzielą nagrywany materiał co 4 GB gdy mamy dysk/pendrive sformatowany w systemie NTFS ? Bo z tego co wiem takie dzielenie powinno występować w FAT32 a nie w NTFS..

- Dodam jeszcze że raz wczytane listy odtwarzania do IPTV pozostają w pamięci tunera , przynajmniej ja nie znalazłem sposobu na wykasowanie tych list .. Przywrócenie ustawień fabrycznych tunera też nie kasuje ich..

Bardzo za to podoba mi się ten slogan co jest na 1 stronie tego tematu "WIWA H.265 MAXX Maksimum satysfakcji" :)

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: marcin6660 »

Czym dokładnie wersja Maxx różni się od tej bez Maxx ?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Krosnoludek »

Ma więcej pamięci RAM, zobacz sobie opis na pierwszej stronie.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: K63 »

Wyjście Coaxial, dodatkowe gniazdo USB, pamięć RAM 1 GB, metalowa obudowa.

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: 2Tom »

Jest nowe oprogramowanie , co zmienia nwm :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Krosnoludek »

Duży plus dla dystrybutora, że robi poprawki, a nie tak jak inni żeby tylko sprzedać i zapomnieć. Teraz żeby wypuścili droższy model z HbbTV.

Awatar użytkownika
PrzemekS
Posty: 51
Rejestracja: 16 marca 2018, o 15:10
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: Opticum Sloth Combo Plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem/SLR Piątkowo/UE Poznań

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: PrzemekS »

Dokładnie, to bardzo się chwali. Przyznam, że to jeden z powodów dlaczego następnym razem nie wybiorę Opticuma. Pamiętam tę firmę jak jeszcze nie wpadła pod skrzydła AB ze Szczecina. Różowo nie było, ale źle też nie. A obecnie mało że ewidentne babole nie są poprawiane, nawet jak się mailuje do pomocy technicznej ze szczegółowymi opisami, to na dodatek trzeba kombinować z oprogramowaniami a to niemieckimi, a to chorwackimi, a to rosyjskimi. Każdymi tylko nie polskimi.

Zatem brawa dla Wiwy, przynajmniej za chęci i nie zostawianie swoich klientów na lodzie zaraz po sprzedaży urządzenia. Szkoda, że firma nie sprzedaje modeli combo - chętnie bym kupił.

VAHANARA
Posty: 680
Rejestracja: 22 sierpnia 2019, o 11:01
Miejscowość: Warszawa

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: VAHANARA »

2Tom pisze: 19 listopada 2020, o 22:05 Jest nowe oprogramowanie , co zmienia nwm
Może pasek postępu audycji pokazuje się w końcu przy każdej zmianie kanału teraz? Tak, jak było w starych Wiwach... i komu to przeszkadzało...?

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: 2Tom »

Raz ten pasek jest raz go nie ma, nwm od czego to zależy.. Nagrałem filmik to sobie zobacz jak to wygląda https://youtu.be/nmypvTRn-1g
Nagrywane starym telefonem to jakość marna , ale widać zachowanie przy przełączaniu kanałów . Problem z Time Shift dalej nie naprawiony , tyle zdążyłem zobaczyć..

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Krosnoludek »

Nie dobrze to wygląda z tym paskiem postępu, dlaczego tego jeszcze nie naprawili, w starych Wiwach działa to elegancko, a tutaj raz jest a raz brak.
Szkoda że Wiwa nie wypuściła jeszcze tunera combo z HbbTV i gniazdem euro dla starszych telewizorów.
Mój obecny Opticum xs65 combo działa bardzo dobrze ale jest bez DVB-T2, a ten nowy standard powoli wchodzi i chciałbym go zamienić na nowy model, a obecnie Skymaster nie produkuje już tunerów, poszli w Chińskie zabawki.

Awatar użytkownika
PrzemekS
Posty: 51
Rejestracja: 16 marca 2018, o 15:10
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: Opticum Sloth Combo Plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem/SLR Piątkowo/UE Poznań

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: PrzemekS »

Krosnoludek pisze: 20 listopada 2020, o 12:42 Szkoda że Wiwa nie wypuściła jeszcze tunera combo z HbbTV i gniazdem euro dla starszych telewizorów.
Mój obecny Opticum xs65 combo działa bardzo dobrze ale jest bez DVB-T2, a ten nowy standard powoli wchodzi i chciałbym go zamienić na nowy model, a obecnie Skymaster nie produkuje już tunerów, poszli w Chińskie zabawki.
Mam identyczne odczucia, co więcej mam dwoje znajomych (znaczy dwa oddzielne gospodarstwa domowe i trzy odbiorniki) którzy z chęcią by przygarnęli coś takiego. Właśnie, combo DVB-T2/S2 z HbbTV i Euro. Myślę, że bardziej wnikliwie trzeba będzie przyglądać się rynkowi włoskiemu (w kontekście Euro). Może do kwietnia 2022 coś takiego się pojawi.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Krosnoludek »

Mnie osobiście szkoda że dawne Globo a teraz Skymaster porzuciło produkcję tunerów a przeszli pod Chińskie zabawki, mieli bardzo dobre tunery zarówno DVB-T jak i Combo, oprogramowanie pisali sami do nich, nie chińczyk. Teraz niech miejsce dawnego Globo zajmie Wiwa.

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: kris_s8 »

Dwa pytanka odnośnie tunera.
-Jeżeli się nagrywa program to czy można oglądać inny program w tym samym muxie?
-Czy można ustawić żeby po wyłączeniu tunera nie wyświetlała się godzina (lub zmiana jasności wyświetlacza)?
Ostatnio zmieniony 25 listopada 2020, o 09:48 przez kris_s8, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Krosnoludek »

2Tom pisze: 20 listopada 2020, o 11:49 Raz ten pasek jest raz go nie ma, nwm od czego to zależy.. Nagrałem filmik to sobie zobacz jak to wygląda https://youtu.be/nmypvTRn-1g
Nagrywane starym telefonem to jakość marna , ale widać zachowanie przy przełączaniu kanałów . Problem z Time Shift dalej nie naprawiony , tyle zdążyłem zobaczyć..
Napisałem o tym problemie do Wiwy poprzez Messenger, i osoba ma przekazać dalej do poprawki.

Także poprosiłem by pomyśleli o tunerze combo czyli DVB-T2, DVB-S2, HEVC, E-AC-3, HbbTV 2.0.1 lub 2.0.2, HD (lub 4K plus wtedy jeszcze AC-4) , czytnik kart Conax, gniazdo CI, gniazdo Euro dla starszych telewizorów(nie jeśli by to był model 4k), pilot taki jak zawsze we Wiwie z programowalnymi przyciskami.
Mógłby mieć też obsługę DAB+ jeśli znacząco niepodrożyło tunera, albo jako opcja dokupić moduł osobno i wmontować w niego.

Obecny tuner Opticum XS65 combo z firmy Skymaster kończy się bo nie ma DVB-T2 i HEVC i chciałbym kupić taki jak wyżej napisałem.

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Ramirez »

xs65 combo to też tandeta, tylko że z przyjemnym softem. Do końca nie naprawiony błąd w sofcie. Programowanie w EPG w widoku gazetowym tylko 3 dno przodu. Jak się da później to uruchamia się ponowni odbiornik. No i czułość tunera na sygnał wyjątkowo słaba. Ale menu fajne, sam bym kupił coś w tym stylu a tu nie wiadomo co brać :| Tyle miałem już tunerów i w każdym były jakieś błędy. Chyba najlepiej mi poczciwa wiwa Hd90 chodziła.

2Tom
Posty: 197
Rejestracja: 23 sierpnia 2020, o 08:26
Miejscowość: Wrocław

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: 2Tom »

kris_s8 pisze: 24 listopada 2020, o 23:53 Dwa pytanka odnośnie tunera.
-Jeżeli się nagrywa program to czy można oglądać inny program w tym samym muxie?
-Czy można ustawić żeby po wyłączeniu tunera nie wyświetlała się godzina (lub zmiana jasności wyświetlacza)?
-Można oglądać program na tym samym muxie na innym nie.
-Domyślnie zegar jest wyłączony , można go włączyć.
Krosnoludek pisze: 25 listopada 2020, o 06:01
2Tom pisze: 20 listopada 2020, o 11:49 Raz ten pasek jest raz go nie ma, nwm od czego to zależy.. Nagrałem filmik to sobie zobacz jak to wygląda https://youtu.be/nmypvTRn-1g
Nagrywane starym telefonem to jakość marna , ale widać zachowanie przy przełączaniu kanałów . Problem z Time Shift dalej nie naprawiony , tyle zdążyłem zobaczyć..
Napisałem o tym problemie do Wiwy poprzez Messenger, i osoba ma przekazać dalej do poprawki.

Także poprosiłem by pomyśleli o tunerze combo czyli DVB-T2, DVB-S2, HEVC, E-AC-3, HbbTV 2.0.1 lub 2.0.2, HD (lub 4K plus wtedy jeszcze AC-4) , czytnik kart Conax, gniazdo CI, gniazdo Euro dla starszych telewizorów(nie jeśli by to był model 4k), pilot taki jak zawsze we Wiwie z programowalnymi przyciskami.
Mógłby mieć też obsługę DAB+ jeśli znacząco niepodrożyło tunera, albo jako opcja dokupić moduł osobno i wmontować w niego.

Obecny tuner Opticum XS65 combo z firmy Skymaster kończy się bo nie ma DVB-T2 i HEVC i chciałbym kupić taki jak wyżej napisałem.
To dobra informacja , ja napisałem im wiadomość o innych problemach na adres serwisu email ale nie odpisali..
Obecnie na Polskim rynku nie ma chyba w miarę dostępnego tunera z HbbTV, jak najbardziej jestem za :)

Ramirez
Posty: 242
Rejestracja: 26 grudnia 2016, o 22:37
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Amiko V30+ LG 43v635uj
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: WIWA H.265 MAXX

Post autor: Ramirez »

Te kropki to zależą pewnie od EPG i stanu jego załadowania. MUX4L to mux "eksperymentalny" jak dla mnie. Nadawany byle jak, wiecznie psujący się, bez nadzoru, często bez EPG, to nie ma co się dziwić że na nim nie ma najczęściej paska postępu.

Zablokowany