Tuner DVB-T na USB

mako

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: mako »

Fajnie Janek 77 tylko w ustawieniach nigdzie nie można wyłączyć sprawdzania aktualizacji, to z twojego linka próbowałem właśnie odpalać i kompletnie nic się nie dzieje... Wychodzi "The Installshield (iKernel.exe) could not be launched. Klasa niezarejestrowana" i się zamyka.
Mógłbyś mi pomóc jeśli nie w tym wątku to na priv jak usunąć Arcsoft connect z rejestru ? Oraz nic w menedżerze urzadzeń nie mogę znaleźć z Arcsoft bo tam raczej są urządzenia a nie programy ?

Tera przy próbie instalacji tamtego wychodzi mi "Installation Support File C:\user\uzytkownik\appdata\local\temp\{jakić ciąg znaków}\isrt.dll could not be installed. Odmowa dostepu.""
Ostatnio zmieniony 12 marca 2012, o 13:44 przez mako, łącznie zmieniany 1 raz.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

ok na PW.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

mako jeśli nadal masz problem zrób tak:
1. Przeskanuj komputer jakimś dobrym antywirusem, przykładowo skanerem online od Kaspersky. Te błędy które wypisujesz są podejrzane.
2. Odinstaluj TotalMedia przez program RevoUninstaller - http://www.dobreprogramy.pl/Revo-Uninst ... 12741.html
Zaznaczając aby usunął wszystkie pozostałości po nim.
3. Wywal z tyko katalogu temp wszystkie pliki jakie w nim są. (wszystkie, nie tylko te od TM)
4. Wywal wszystkie pliki z katalogu C:\Windows\Temp\
5. Uruchom ponownie komputer i spróbuj na nowo zainstalować TotalMedia, najlepiej najnowszą wersję.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

google się kłania ;)
ArcSoft Connection Service (ACDaemon.exe)

Normalna część Total Media i WINFAST PVR2
usunąć wpisy dotyczace ACDaemon.exe
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
lokalizacja
np. C:\Program Files\Common Files\ArcSoft\Connection Service\Bin\ACDaemon.exe

kasper93
Posty: 164
Rejestracja: 4 marca 2012, o 17:46
Odbiornik: MT4161
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/PKiN

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: kasper93 »

Moje pytanie może nie dotyczy konkretnie tunera USB, ale może mieć z nim związek. Mianowicie, czemu stream ma mocno przyspieszone audio?

Kod: Zaznacz cały

Delay relative to video                  : -1s 137ms
To kwestia tunera czy nadawanego materiału. Posiadam tuner na chipie IT3195. Przy włączaniu kanały w progdvb zawsze gubi kilka tysięcy bitów(przed załadowaniem video). Nie jest to spowodowane słabym zasięgiem, bo później odbieram idealnie. Oczywiście mówię o tym, bo jest to powiązane z tym opóźnienie. I teraz pytanie czy tuner "gubi" bity aby sobie zsynchronizować A/V (do tej sekundowej różnicy) lub gubi bity i właśnie to jest przyczyną opóźnienia? Szczerze mówiąc bardziej obstawiam pierwszy scenariusz, bo gdyby gubił bity to nadal nie byłoby przesunięcia A/V. Sam nie wiem, może ktoś ma informacje na ten temat skąd to opóźnienie się bierze?

Trochę pomieszałem, w skrócie, zastanawiam się czy opóźnienie jest generowane po mojej stronie czy wcześniej. Niby to nie ma dużego znaczenia, ale jest jedna rzeczy w której to opóźnienie przeszkadza ;/

emer
Posty: 20
Rejestracja: 2 marca 2012, o 22:25

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: emer »

@GUTEK@ pisze:Z anten pokojowych to jeszcze w miarę dobrze może się sprawdzić taka:
Obrazek
Kupiłem, u producenta za 25zł - szok i ... beznadzieeeja !
Zrobiłem sobie z pręta miedzianego jakistam dipol o jakiśtam wymiarach (ok 25cm - tak wyszło...) i .... szok - to badziewie kupione kompletnie nie dorównuje temu bylejakiemu dipolkowi !
Odpiąłem z tego badziewka kupionego płytke z kablem i zasilaczem i przepiąłem do mojego bylejakiegodipolka - efekt zdecydowaaanie lepszy !
Próbowałem tez jakos zaadoptować ten mój dipolek do tej siatki i direktorów - porażka !
Najlepiej mi działa sam dipol z płytką i zasilaczem.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

kasper93 jeśli problemem nie jest sygnał to po zostaje zbyt słaby komputer lub bałagan z kodekami - zła konfiguracja lub coś się wpycha w graph i miesza. Uszkodzenia tunera raczej nie podejrzewam, co najwyżej złe sterowniki, ale wtedy to by już na forum o tym pisali.

emer czyli jak pisałem najlepiej najpierw zrobić samemu i sprawdzić odbiór, a nie płacić za jakieś "wynalazki".

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: TomPL »

emer pisze:
@GUTEK@ pisze:Z anten pokojowych to jeszcze w miarę dobrze może się sprawdzić taka:
Obrazek
Kupiłem, u producenta za 25zł - szok i ... beznadzieeeja !
A w zakładce antenowej właśnie ten model ktoś wychwala jako jedyny który zadziałał - i bądź tu mądry :roll:

3d0

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: 3d0 »

Witam wszystkich,

Przeczytałem 10 pierwszych i 20 ostatnich stron tego wątku i nadal jestem zmieszany:) czy ktoś mógłby mi podsumować tę obszerną dyskusję i wskazać urządzenie, które powinienem wybrać:)?
Mieszkam w Warszawie i do nadajnika mam dosyć blisko (4-5km). Najważniejsza jest jakość odbioru (wiadomo) oraz współpraca z W764bit. Sądzę, że ta mała antenka będzie wystarczająca, więc wolę mniejszy tuner z przejściówką (mam w razie co profesjonalną kierunkową antenkę).

1. Not Only TV - LV5TDELUXE / LV5TQUBE. Na 1 miejscu ponieważ to jedyne urządzenie, które miałem przyjemność testować u znajomego i byłem pod wrażeniem jakości obrazu. Jeśli LV5TDELUXE to pytanie czy warto się przejmować sterownikami, które są z 2009? Qube trochę mniejszy i ma nowsze (2011-05) sterowniki, ale cena dosyć wysoka.

2. MT4161 - najczęściej polecana tania chińszczyzna. Jeśli faktycznie działa bez zarzutu to jestem w stanie zaryzykować - pomimo tego, że wszystkie produkty MT jakie widziałem były po prostu miernej jakości.

3. Cabletech URZ0085 - nie znalazłem o nim jednoznacznej opinii - prezentuje się jednak na 1 rzut oka solidniej niż powyższe - cena też rozsądna.

4. Manta DVBTUSB01 lub coś innego w aluminiowej obudowie?

aldur

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: aldur »

MT4161 działa faktycznie bez zarzutu ;)

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Not Only TV - LV5TDELUXE / LV5TQUBE
Sterowniki są z czasu kiedy zaczęto produkowac oba tunery.
Rózne urządzenia jak wynika z 10 pierwszych i 20 ostatnich stron.
Not Only TV - LV5TDELUXE radio FM i DAB
Not Only TV LV5TQUBE czuły układ.

WEdług niektórych te i inne wymienione przez ciebie to tania chińszczyzna.
Jedna bardziej tania inna trochę mniej.

Każdy który kupisz będzie dobry, więc kup ładniejszy 8-)

Ja od dawna mówię o ITE9135 i kupiłbym tanią chińszczyznę z ładnie wyglądającą obudową

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

TomPL widocznie to jeszcze zależy od warunków odbioru, raz będzie lepszy kawałek dipola, raz taka mini-siatka.

3d0 kup to co dorwiesz taniej, wszystko i tak ten sam chińczyk składa. Wszystkie wymienione przez Ciebie tunery w tej odległości będą odbierać ok. Co najwyżej możesz pomyśleć o LV5TDELUXE z uwagi na to że ma też DAB+, a w warszawce to raczej najszybciej wystartuje - już trwają testy.

3d0

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: 3d0 »

Dzięki za szybką odp.:)
Niby ten sam chińczyk ale jednak kilka osób zauważyło różnicę w jakości obrazu na 2-3 różnych tunerach w podobnej cenie.
Za ~60 nie wyrwę raczej LV5TQUBE, więc zostaje ładniejszy URZ0085 vs polecany MT4161.
Na DAB+ mi nie zależy.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

3d0 pisze:więc zostaje ładniejszy URZ0085 vs polecany MT4161.
Na DAB+ mi nie zależy.
Wybierz ładniejszy i zastanów się który soft wolisz.

URZ0085 z Blaze HD vs polecany MT4161z Total Media

3d0

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: 3d0 »

Co do softu to chciałbym używać raczej czegoś wbudowanego w W7 (WMP/WMC) lub VLC.
Przydałby się tylko działający pilot oraz możliwość zaplanowania nagrywania na dany kanał i godzinę.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Z obydwu pilot powinien działać ok w WMC. W VLC nie będzie działać pilot.

W WMC jest możliwość ustawiania harmonogramu.

3d0

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: 3d0 »

Zamówiłem finalnie URZ0085. Nie mogłem się jednak zmusić do mizernej jakości wykonania MT-ka:)
Dam znać po weekendzie jak się sprawuje i jakie mam odczucia w porównaniu do NOTV LV5T.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

kasper93
Posty: 164
Rejestracja: 4 marca 2012, o 17:46
Odbiornik: MT4161
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/PKiN

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: kasper93 »

3d0 pisze:Nie mogłem się jednak zmusić do mizernej jakości wykonania MT-ka:)
A gdzie tu ta słaba jakość wykonania? Przecież to jest tylko wtyczka USB z wejściem antenowym… No chyba, że chodzi ci o wygląd, ale ja raczej nie patrzę na tuner tylko na obraz, który dzięki niemu otrzymuje. Coś tam wspominałeś o jakości obrazu to na każdym tunerze będzie dokładanie taka sama, ale to chyba wiesz. :D

Ja kupiłem MT4161 i nie mam zastrzeżeń, jeżeli miałbym teraz kupić coś innego to pewnie wybrał bym coś obsługującego DAB+ i z dużym wejściem antenowym, choć nie przeszkadza ten mały wtyk.

3d0

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: 3d0 »

MT to ogólnie marny producent - patrząc np. po urządzeniach sterujących do PC (myszki, klawy, pady) ale masz rację - w tym wypadku to tylko wtyczka USB z wejściem antenowym z anteną i wybrałem Cabletecha w przekonaniu (być może błędnym), że jakość wykonania wtyczki,lutów czy anteny będzie odrobinę lepsza.

btw: tu mały teścik (pewnie było):

Co mnie przekonało to solidny wygląd, małe gabaryty, stabilna praca i niska temperatura obudowy podczas długiego użytkowania.

Co do DAB+. Nie jest to tylko kwestia FW? Czym się różni taki LTV od LTVDelux? Potrzebny jest jakiś dodatkowy podzespół, żeby odebrać cyfrowy sygnał audio? A nawet jeśli to jest to na tyle tanie urządzenie, że w każdej chwili można wywalić do kosza i kupić kolejną chińszczyznę w momencie kiedy standard zostanie uruchomiony.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Cabeltech i MT4161 pewnie produkowane sa w tej samej fabryce w chinach. Mają to w kilku obudowach mini. Przy kupnie jakieś ilości można mieć własne logo.
W tym wypadku ten sam chip inna obudowa.
Lepiej wypada MT4161 bo dodaja soft TM. Typowo do najtańszych OEM dodają Blaze HD.

Co się komu podoba. Ja jednak wolę kupić OEM z normalnym wejściem antenowym albo b. dobry tuner od N-ki
3d0 pisze:Czym się różni taki LTV od LTVDelux
Inny chip. LTVDelux jest na RTL a ten umozliwia odbiór DAB+ i FM

Zablokowany