Tuner DVB-T na USB

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

żeby oceniać trzeba mieć. :lol:
Tuner WANDTV na USB raczej nie ulega uszkodzeniu poza mechanicznym bo się nie grzeje. Więc jak działa to działa a gwarancja się nie przyda. Brak gwarancji to miłki argument.

Rożnica z MT4161 tez taka, że WANDTV mma zwykłe wejście antenowe.

Zacząłeem go na forum polecać i znalazł wiele osób, które doceniły urządzenie.
I rzeczywiście chip i budowa tunera powoduje, że jest bardziej czuły niż STB typu WIWA HD 90

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: @GUTEK@ »

janek 77 pisze:żeby oceniać trzeba mieć. :lol:
janek 77 pisze:...jest bardziej czuły niż STB typu WIWA HD 90
W pełni się zgadzam :lol:

conq

MT4163

Post autor: conq »

witam, tuner media-tech, wyszukuje mi 35 kanalow, poziom sygnalu tez wyglada niezle, ale podglad kanalow jest zablokowany klodka. czy ktos ma pomysl jaki jest powod?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Bo znalazło Ci kanały tv mobilnej polshitu. Znajdź lepsze miejsce dla anteny jeśli jesteś w pobliżu nadajnika, jeśli nie najlepiej podłaczyć antenę zewnętrzną.

conq

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: conq »

rozumiem, dzieki serdeczne

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

@GUTEK@ pisze:W pełni się zgadzam

To ciekawe bo jeszcze niedawno wmawiałeś, ze żaden tuner na USB nie dorównuje chipom STB. :lol: I ze to i tak nie ma znaczenia jaki tunerUSB się wybierze bo odbiór będzie podobny :shock:

Ja przetestowałem dawno temu WANDTV i tunery mini i WANDTV jednak ma najlepsze paramtery.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Kolega jak zwykle mnie nie zrozumiał, no cóż normalne.

Kolega pisze o tym jak odbiera WIWA HD90 nie widząc tego tunera na oczy. O to mnie chodziło, mam nadzieje że tym razem wystarczająco jasno dla kolego napisałem?

A to że jakiś tam WandTV ma najlepsze parametry to jest tylko kolegi opinia.

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

Niestety kolega się myli jak zykle w sprawie tunerów USB.
Opinia kolegii, że STB różnią się czułością a tunery USB nie, i nie ma znaczenia co się kupuje- jest pokierowana tylko ewidentną niechęcią do mnie a powoduje, że parę osób przyjmie taka opinię i skończy ze słabym tunerem. Tyle z tego wynika.

A w sprawie WIWY kolega też się myli. Pożyczyłem od sasiada i wynik testu był identyczny jak kolegi thompson.
thompson pisze:Mam WandTV i powiem, że odbiera lepiej niż STB WIWIA HD-90.
Jak MUX-1 był jakiś czas temu tylko z Raszyna to WandTV łapał mi go bez problemu, a Wiwa już nie
jak widać wyżej coraz więcej kolegów sprawdza to co pisałem i potwierdza.

DVBManiak

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: DVBManiak »

A masz na to jakieś dowody? Bo ja jakoś również w to nie wierzę. Żaden tuner usb nie przebije czułością STB. Możliwe, że przy za mocnym sygnale odbiór na tunerze usb będzie idealny a na STB już nie, bo ma czulszą głowicę. I w tym bym widział przyczynę.

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

Możesz wierzyć w co chcesz a Test jakiś przeprowadziłeś?

czy to tylko kwestia wiary?

Rozumiem, że Ty też nie wierzysz że są różnice w tunerach USB?
W różnice czułości głowic tunerów na USB ?
czy w to już tak. 8-)

Bo wprowadziłem ten temat w tunerach USB i pojawił się póżniej w STB, ale niektózy dalej uważają że na USB nie ma różnic.

Oczywiście jak ktoś ma 1 szt czy nawet 2 i nie wie jak przeprowadzic test bo ma dobry sygnał to w nic nie wierzy i kieruje się sympatią

Ale widzisz, żle przyczynę. Bo tu akurat chodziło o słaby sygnał a nie mocny.
I nie chodziło o idealny odbiór tylko brak odbioru. A MXL5007 nie jest jakiś super czuły.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: @GUTEK@ »

No wygląda że to kwestia wiary, bo nie ma na to żadnych dowodów po za twoimi wirtualnymi testami w które mamy święcie wierzyć bez żadnych dowodów.

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

coż tylko powtórzę
Nie tylko ja przeprowadziełm testy.
Ja przetestowałem prawie każdy tuner na USB i kilka STB po kątem czułości głowic.


a ty się myslisz
janek 77 pisze:Niestety kolega się myli jak zykle w sprawie tunerów USB.
Opinia kolegii, że STB różnią się czułością a tunery USB nie, i nie ma znaczenia co się kupuje- jest pokierowana tylko ewidentną niechęcią do mnie a powoduje, że parę osób przyjmie taka opinię i skończy ze słabym tunerem. Tyle z tego wynika.

A w sprawie WIWY kolega też się myli. Pożyczyłem od sasiada i wynik testu był identyczny jak kolegi thompson.

thompson pisze:Mam WandTV i powiem, że odbiera lepiej niż STB WIWIA HD-90.
Jak MUX-1 był jakiś czas temu tylko z Raszyna to WandTV łapał mi go bez problemu, a Wiwa już nie

ty nie masz WANDTV a się o nim wypowiadasz. :lol:
i ty lubisz ignorować fakty na rzecz swoich bezpodstawnych wypowiedzi.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: @GUTEK@ »

janek 77 pisze:ty nie masz WANDTV
i do tego jasnowidz :lol: :lol:
To już wiemy jak wyglądały te "testy".

Z czego jeszcze wróżysz?

Ps. radzę więcej ćwiczyć :lol: :lol: :lol:

dandi900107

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: dandi900107 »

Wand TV bardzo dobry tuner ,tylko wkurza mnie ,że pilot działa na jednym programie.

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

Z większością tunerów tak jest. pilot działa z dostarczonym softem. WandTv podobnie.

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

@GUTEK@ pisze:
janek 77 pisze:ty nie masz WANDTV
i do tego jasnowidz :lol: :lol:
To już wiemy jak wyglądały te "testy".
Z czego jeszcze wróżysz?
Ps. radzę więcej ćwiczyć :lol: :lol: :lol:
Tylko tyle potrafisz kolego? Kpiny?
Nie masz bo gdybś miał to byś wiedział że tunery na USB różnią się czułością i opowiadasz bzdury twierdząc, że nie ma znaczenia jaki się kupi bo odbiór będzie podobny.
:lol: :lol: :lol:
thompson pisze:Mam WandTV i powiem, że odbiera lepiej niż STB WIWIA HD-90.
Jak MUX-1 był jakiś czas temu tylko z Raszyna to WandTV łapał mi go bez problemu, a Wiwa już nie.
Powiedz, że kol thompson też się myli w sprawie swoich spostrzeżeń..

bo inaczej widać, ze czepiasz sie tylko do mnie a to juz zbyt osobiste u ciebie skrzywienie.


a kol thompson przeprowadził prosty test podobny do mojego, którego najwyrażniej nie rozumiesz.

MUX1 był dostępny z Raszyna i w wielu miejscach niedostępny w Warszawie.
Idealny łatwo dostępny test sprawdzenia czułości tunerów.
Wynik w tej samej lokalizacji i na tej samej instalacji antenowej
WANDTV złapał sygnał WIWA HD 90 nie

a że tunery USB nie różnią się od TV czy STB czułością i róznią się czułością między sobą przytoczę inny post.
na temat tunera od N-k o podobnej czułości jak WANDTV
KrzysztofD pisze:Ja złego słowa na ten -odbiornik ADT100 od N-k- powiedzieć nie mogę, czułość i wrażliwość na zakłócenia ma identyczną jak OTV Sony i na początku października przy dobrych warunkach troposferycznych zarejestrowałem nim 2 łotewskie MUX-y, a podłączony do drugiego wyjścia rozdzielacza Hybrydowy Pinnacle 330e zgłosił tylko ślad sygnału.
dalej będziesz ironizował??? :lol: :lol: :lol:
dalej będziesz twierdził, że tunery na USB nie różnią się czułością? .
zabawne... jakiś test masz ? czy tylko jasnowidzenie nieomylnego gutka.

Ja przeprowadziłem wiele testów tunerów na USB ustalając poziom krytyczny do odbioru i testując, które tuner znajdowały sygnał w trudnych warunkach, a ty najwyarażniej dalej nie rozumiesz co robisz no poza byciem w swojej opinii najlepszym, stąd te kpiny. :lol:

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Do puki kolega nie podzieli się na forum wynikami tych rzekomych testów to będę tak twierdził.

Po za tym test wszystkich tunerów w tych samych warunkach nie jest miarodajny. Sam widziałem w różnych warunkach jakie są różnice w zachowaniu tunerów. Różne anteny, zakłócenia, sygnały i tuner który mógłby uchodzić za najlepszy wcale taki się nie okazywał.
Co tym bardziej mnie uświadcza w przekonaniu że te testy kolegi są guzik warte.

To kolega zawsze atakuje mnie, ponieważ mam inne zdanie. Począwszy od dyskusji o SkyView (o ile to można było nazwać dyskusją). Więc proszę mi teraz nie wmawiać że to ja zaczynam jakieś kłótnie i kpiny.

seniorus
Posty: 14
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 14:34
Odbiornik: WIWA HD-95 Memo
Instalacja antenowa: AZART
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: seniorus »

Hejka
Tak się składa, że testowałem w domu AirStar TeleStick 2 no ale niestety taka wyszła trochę lipa :) . Dołączona do niego antenka łapała mi 8 programów. Niema co się obrażać bo czekam na nową antenę do zamontowania ALE ...moje pytanie brzmi.
Rozumiem, że są różne warunki pogodowe, wysokościowe itp ale zawsze jest jakis typ anteny pożądany.
Jaką wybralibyście antenę do takiego tunera USB aby np wyjechać w góry lub tudzież gdzieś indziej ? Napewno mobilność takiej anteny co jeszcze ?

edit: Antena DVB-T TechniSat DigiFlex TT2 np coś takiego?

Michal-PRO

Jaki tuner zamiast Gigabyte u8300?

Post autor: Michal-PRO »

Aktualnie posiadam tuner Gigabyte u8300 jednak na Windows 7 x64 / Windows 8 x64 nie jestem z niego do końca zadowolony gdyż:

- w WMC po ok. 10 minutach oglądania TV zaczynają się ścięcia aż do całkowitego zamrożenia obrazu (pomaga cofnięcie programu i oglądanie z przesunięciem czasowym);
- w TotalMedia wszystko OK ale brak EPG;
- Splash Lite - wszystko OK ale program bardzo ubogi;
- oprogramowanie producenta pozostawia wiele do życzenia;

Dlatego zwracam się do Was z prośbą abyście doradzili mi jaki tuner USB DVB-T kupić aby miał pełne wsparcie w Windows Media Center.

Pozdrawiam i czekam na Wasze propozycje.

PS głównie proszę o opinie na Windows 7 x64 (jak tu będzie OK to i na Win8 także).
Ostatnio zmieniony 18 czerwca 2012, o 18:13 przez Michal-PRO, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Jaki tuner zamiast Gigabyte u8300?

Post autor: @GUTEK@ »

Michal-PRO pisze:jednak na Windows 8 nie jestem z niego do końca zadowolony
Win8 jest dopiero w wersji Release Preview i puki co nikt Ci nie zagwarantuje poprawnej współpracy jakiegokolwiek tunera.

Poczekaj na finalną wersję i sterowniki pod ten system, a potem sobie możesz szukać tunera.

W tej chwili nawet nie wiadomo czy problem leży po stronie tunera czy niedopracowanego jeszcze WMC w Win8.

Zablokowany