Tuner DVB-T na USB

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: @GUTEK@ »

W górskich warunkach trudno nieraz odbierać nawet na dobrych kierunkowych antenach,a co dopiero na przenośnych pokojowych.
W tą antenę TechniSata nie ma się co pakować, bo tylko za logo firmy będziesz płacił, a wiele lepszego odbioru nie uzyskasz.

Jeśli chcesz coś przenośnego pomyśl nad taką siatkową: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=127987#p127987
lub zrób sobie jakiego biquada - wiecej znajdziesz w dziale o antenach.

Marx
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2011, o 13:36
Odbiornik: pecet
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy?

Odp: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Marx »

Czy spotkał się ktoś z was z taką sytuacją: tuner oparty o af9015 działa ok, tzn wykrywa go system skanuje poprawnie odtwarza nagrywa, i tak przez około godzinę. Po godzinie kaplica - tuner przestaje świecić i reagować na jakiekolwiek komendy. Sprawdzałem na pc i na laptopie na dwóch różnych systemach.

bdkacz

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: bdkacz »

Ja mogę polecić śmiało Evolve Mars - na "firmowym" patyku postawionym w oknie na 3-im pierze łapie mi MUX 1 i 2 (3-ci jeszcze u mnie nie nadaje) z 18 km i daje się płynnie oglądać nawet TVP1 HD :)

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

Evolve Mars to tak jak WANDTV chip ITE9135. Więc na pewno dobre rozwiazanie

MacL29

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: MacL29 »

Witam serdecznie i już w pierwszym poście proszę o pomoc. Zakupiłem dekoder cabletech urz0085. Sprzęt instaluje się bez problemów, sterowniki oraz oprogramowanie Blaze HDTV 6.0. Program wyszukuje kanały (znajduje ich 35). Poziom sygnału 100, jakość 80. Niestety, po wyszukaniu programów, nie wyświetla obrazu. Ekran pozostaje czarny, brak też głosu.
Mieszkam w Poznaniu na parterze. Antena zwykła dołączona do dekodera znajduje się na parapecie na zewnątrz okna. Bardzo proszę o pomoc.

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

fajnie a jakie to 35 programów znajduje?
Może zastanów się ile tam masz naprawdę dostępnych?
i które próbujesz oglądać?

MacL29

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: MacL29 »

Oczywiście, zdaje sobie sprawę, że tylu kanałów TV nie ma na multipleksach. Podałem tylko informacje wyświetlane w programie. Z racji tego - jak napisałem w poprzednim poście - że żaden kanał się nie wyświetla, nie wiem też, jakie z dostępnych programów zostały odnalezione. Proszę o jakieś wskazówki, co sprawdzić, jak wyeliminować usterkę sprzętową, softwerową. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

jęsli złapałbyś DVB=T to widziałbyś nazwy np TVP a jełśi nie wiesz czego nie widzisz to złapałeś TYLKO programy mobilne czyli nie masz sygnału. Kup antenę zewnętrzną

MacL29

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: MacL29 »

Dziękuję za poradę. W takim razie, czy można prosić o sugestię względem zakupu anteny np. na allegro? Z góry dziękuję.

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

przejrzyj forum dotyczące Poznania.
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=2440
Jakaś antena na dach o dobrym zysku
coś z tych
http://www.elpiobis.pl/index.php/cName/anteny-tv

ale jak masz coś na dachu to przed nowym zakupem wypróbuj

dandi900107

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: dandi900107 »

Jak to jest z tym total media.Widzę ,że dodawany jest do mt4161 ,który ma chip it9135.Skoro dodają ten program do tego tunera to pilot powinien działać.Czy w takim przypadku każdy tuner z it9135 będzie posiadał obsługę pilota w total media ?

radioaktywny

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: radioaktywny »

Witam,
Mam zamiar kupić dobry tuner cyfrowy z radiem. Od około 8 lat korzystam z legendarnej już karty leadteka WinFast TV2000 XP Expert i jestem z niej zadowolony. Jednak czas porzucić poczciwy analog. Po małym riserczu w sieci i na tym forum, zastanawiam się nad dwiema hybrydami Not Only TV Hybrid LV5HD lub Leadtek DTV DONGLE H Plus. Czy leadtek w tym zestawieniu jest lepszym tunerem? Nie ukrywam, że przyzwyczaiłem się do programu PVR2, a total media nie wygląda dla mnie już tak atrakcyjnie. Z drugiej strony wiem jak kapryśne mogą być urządzenia od leadteka - moja karta co jakiś czas przestaje być wykrywana przez komputer, ze znanych jej tylko sobie powodów;)
Zastanawia mnie również brak 2 osobnych wejść pod antenę TV i antenę FM, tak jak to wygląda na mojej obecnej karcie. Czy mając taką hybrydę na USB, muszę wybrać albo dobry sygnał radiowy albo dobry sygnał cyfrowy? Dlaczego dają 2 anteny skoro jest tylko 1 wejście? Nie ukrywam, że zależy mi na dobrym radiu, bo większość czasu to z niego korzystam. Czy może lepszym rozwiązaniem byłby zakup WandTV + radio z WinFast TV2000 XP Expert, chociaż wolałbym mieć oba sygnały z jednego źródła.

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

Dają antenę FM bo nie wszędzie antenka od TV obsłuży radio, choć np w Warszawie nie było problemów z odbiorem radia z anteny DVB-T a co ciekawsze w paru miejscach był odbiór DVB-T z anteny FM.

Leadtek Dongle H to dobry wybór szczególnie jeśli chcesz używać do DVB-T PVR2.

będzie też na przyszłość.

WandTV jest dobry i to tańsze rozwiązanie razem z WinFast TV2000 XP Expert masz komplet. ale przy zmianie PC nie masz radia.

Ewentualnie trochę słabszy tuner Not Only TV LV5TDELUX ale masz radio FM i DAB.

radioaktywny

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: radioaktywny »

Dzięki za odpowiedź.
Czyli rozumiem, że tuner z jednej anteny (dość solidna, którą mam na dachu), będzie obsługiwać sygnał cyfrowy pod TV i analogowy pod radio? Ewentualnie albo będzie odbierać radio albo nie? Obecnie mam osobne wejście pod radio i mogę tak ustawić antenkę (w pokoju), że bez problemu wyłapuje wszystkie stacje radiowe. Teoretycznie antena na dachu powinna sobie jeszcze lepiej z tym poradzić?

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

Generalnie tak. Prosty test i albo odbiera albo nie. zresztą podepnij pod to co masz i będziesz wiedział.
Używałęm Dongle H na byle jakiej antence z zestawu do TV i nie było problemów z radiem w Wawa

radioaktywny

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: radioaktywny »

Niestety nie sprawdzę tego na mojej karcie, ponieważ są to różne wejścia, a nie mam odpowiedniej przejściówki, żeby do wejścia radiowego podłączyć antenę TV (bez anteny radiowej nie wykrywa żadnych stacji).
A co ty byś brał na moim miejscu, gdybyś miał teraz kupić tuner z dobrym obrazem cyfrowym (z anteny dachowej w Poznaniu) oraz dobrym radiem analogowym. Mogę dać nawet 200zł, ale w zamian oczekuję komfortu psychicznego w postaci braku rażących problemów przez najbliższe kilka lat, tak jak to ma miejsce z analogową kartą leadteka, która spisuje się dzielnie przez 8 lat:) Mam na myśli m.in. brak problemów z softem, słabą jakością obrazu, brak zawiech, blue screenów, konfliktów z innymi urządzeniami na USB, problemów z przegrzewaniem się. Jaki tuner na rynku powinien sprostać temu zadaniu?;)
Przetestowałem na szybko total media i potwierdziły się moje obawy. Program nie odpowiada mi, ponieważ mając porównanie z PVR2: 1) nie można zaprogramować nagrywania audycji radiowych, 2) nie obsłuchuje skrótów klawiszowych, w PVR2 następny kanał – strzałka w górę, chcemy głośniej – strzałka w prawo (mała rzecz, a znacznie ułatwia życie), 3) miałem problemy z trybem pełnoekranowym (czarny obraz), 4) przy radiu jako źródło dźwięku włączał mi się mikrofon z kamerki, mimo iż w ustawieniach (które są notabene tylko dla TV) wybrałem kartę dźwiękową, 5) w radiu brak możliwości przełączenia między mono/stereo, 6) za dużo zachodu, aby przejść z radia na TV i odwrotnie, tymczasem w PVR2 odbywa się to za 1 kliknięciem, 7) niewielkie możliwości, jeśli chodzi o wybór formatu nagrania, 8) pod względem estetycznym wolę minimalizm PVR2;). To tyle co mi się rzuciło w oczy po 5 minutach testów. Generalnie niebo a ziemia, także raczej nie będę brać urządzenia z tym softem. Ewentualnie czy istnieje jakieś darmowe oprogramowanie do tunera, które by odsługiwało zarówno TV jak i radio, równie sprawnie jak PVR2?

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

Jeśli zależy Ci na PVR i obsłudze pilota to zostają tylko Ladteki i tu ten DONGLE H PLUS. Ten jak wiesz ma radio i będzie przyszłościowy. Zeby tylko soft mógł wybrać :arrow: tuner albo będziesz musiał wyinstalowac ten swój. Funkcjonalność powinna pozostać taka sama.

jeśli wybierzesz WANDTV w kombo z Twoim Leadtekiem do radia.
To PVR nie obsłuży WANDTV.
Darmowy soft nie znam do analogu i radia

Sprawdż sobie dlatego Blaze HD PLAYER. Ten jest dodawany do WANDTV
http://www.lechpol.eu/model/urz0085
w zakładce pliki masz soft.
do radia i analogu. Więc obsłużył by ten aktualny Twój ale bez pilota.

I Obejrzyj SMARTDVB do DVB-T. Jeśli te rozwiażania ci sie spodobają to możesz mieć za 60 złWANDTV zTwoim radiem z Leadteka.
Jeśli nie to zostaje Leadtek Dongle H Plus w twoim wypadku

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

@GUTEK@ pisze:Do puki kolega nie podzieli się na forum wynikami tych rzekomych testów to będę tak twierdził.

Po za tym test wszystkich tunerów w tych samych warunkach nie jest miarodajny. Sam widziałem w różnych warunkach jakie są różnice w zachowaniu tunerów. Różne anteny, zakłócenia, sygnały i tuner który mógłby uchodzić za najlepszy wcale taki się nie okazywał.
Co tym bardziej mnie uświadcza w przekonaniu że te testy kolegi są guzik warte.
Wykręcanie kota ogonem jak to zwykle u kolegi :lol: Kto czyta to wie co kol wyprawia.

kolega nic nie wie na temat prowadzenia testów. No może recenzje WIWY były udane 8-)
ale
Nie testowałem wszystkich tunerów w 1 lokalizacji. Tylko mam 2 lokalizacje testową i kontrolną o b. trudnych warunkach odbioru.

A test kol thompsona nie był w moje lokalizacji tylko w kolejnych innych warunkach odbioru.
Wszędzie w tych 3 lokalizacjach WANDTV pokazał lepszą czułość od WIWA HD 90.

Dalej kolego będziesz twierdził, że tunery USB nie róznią się czułością miedzy sobą i nie dorównują STB czy TV?

Dam jeszcze jeden wpis z kolejnej loklaizacji
aro84 pisze:Wczoraj zakupiłem Cabletech'a URZ0085 na dłuższe wypady poza miasto.
Skorzystałem z wyjścia wyjścia antenowego z Signal HD-507, który jest podłączony pod własnej roboty double biquada.
W czasie godzinnych testów było kilka przerw w nadawaniu tunera telewizyjnego (Signal HD-507), natomiast tuner Cabletecha nie miał żadnej przerwy.
Nawet daje radę z problemami na dołączonej do zestawu antenie bez specjalnego szukania sygnału po pokoju, gdzie w takiej sytuacji nie było mowy o jakimkolwiek odbiorze za pomocą Signal HD-507.

I dalej kpiny i kol idzie w zaparte?
Dalej będzie kol twierdził, że tunery USB nie dorównują STB ? :lol:

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Ehh myślałem że odpuścisz ale widać nie. :lol:

To tak wyglądają te testy, wklejanie cytatów innych użytkowników?
Teraz są już dwie lokacje, przedtem była jedna i ta sama, za chwile będziesz po całej Polsce z tym Wandem jeździł.

A o HD-507 to radzę poczytać o tym jaka ta jest głowica i jak to się ma z odbiorem do Wiwy i innych.
Bo jak na razie to wklejasz tylko te cytaty które są dla Ciebie wygodne. Ale w tym przypadku to żeś ładną gafę strzelił z Signalem.


Więc odpowiadając na dwa ostatnie pytania: tak i tak ;)

aro84
Posty: 41
Rejestracja: 7 września 2011, o 21:23
Odbiornik: WIWA HD-90,
Cabletech URZ0085
Instalacja antenowa: Double Biquad - samoróbka,
umieszczony za oknem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: aro84 »

Myślę, że nie ma sensu w tym temacie sprzeczać się które tunery są czulsze (lepsze) USB, STB czy TV.
Ja tylko podzieliłem się moim zaskoczeniem co do Signal'a HD-507 :)
Do tego tematu zajrzy osoba, która będzie chciała kupić tuner na USB. Nawet jeśli się dowie, że te tunery są, mniej czułe od STB czy TV to nie zmieni swojej decyzji, bo potrzebuje tuner do komputera. Więc lepiej polecać tu konkretne modele pod USB. Więc ja polecam Cabletech URZ0085. :)

Zablokowany