Tuner DVB-T na USB

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

aro84 pisze:Myślę, że nie ma sensu w tym temacie sprzeczać się które tunery są czulsze (lepsze) USB, STB czy TV.
Nie chodzi o to czy tuner na USB jest lepszy od STB, bo kazdy wybierze to co mu jest potrzebne.
Ale bezpodstawne twierdzenie, że nie ma znaczenia jaki tuner na USB się wybierze bo odbiór będzie podobny to bezpodstawna bzdura.
Ja od dawna twierdzę, że WandTV i inne na ITE9135, szczególnie z normalnym wejściem antenowym, przewyższają znacznie stare konstrukcje na USB, z ktorymi kol miał tylko do czynienia.

dla mnie to on może sobie wierzyć w co chce.
nawet w bzdury, ze nie ma róznic między tunerami.

a fakty sa takie, że
WANDTV i inne na ITE9135 dorównują i przewyższają STB czy TV.
I mówię to na podstawie testów, co Ty też potwierdzasz.

radioaktywny

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: radioaktywny »

to jeszcze jedno pytanie: który tuner na chipie IT9135 jest najlepszy, mamy bowiem cabletech urz0085, wandTV, Evolve Mars,Not Only TV Qube, Omega T900, OVERMAX OV-TN-01. Czy różnią się one tylko marką, obudową i dodatkami?
może skoro leadtek dongle h plus to konstrukcja sprzed dobrych kilku lat, nie warto inwestować w tak stary sprzęt?
@janek 77
czy pisząc wandtv (który na znanym serwisie aukcyjnym jest obecnie za 39zł) masz na myśli cabletech urz0085?

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

WandTV wygląda tak



Obrazek

jest dostępny
http://www.dealextreme.com/p/wandtv-usb ... emote-8325

na allegro i ebay poza tym

WandTV sprawdza sie najlepiej w porównaniu do każdego tunera MINI z ITE9135.
MINI nie mają żadnego chłodzenia.

WandTV ma normalne wejście antenowe.
MINI wymagają przejściówki. A to już strata jakkolwiek mała sygnału.
Chociazby dlatego ja wybrałbym po testach normalne wejscie antenowe.
Ale co sie komu podoba. Generalnie MINI to albo antena zewnętrzna albo z zestawu ale blisko lapka bo kabelek krótki


Nie rozbierałem więc nie wiem jakie inne są różnice konstrukcyjne.

Różne piloty i softy (Blaze HD albo Total Media)


Leadtek Dongle H PLUS to nowy produkt ale starszy chip conexant.
Stary tuner to Dongle H.
tamten wypadał gorzej niż WandTV.
Nowego jeszcze nie przetestowałem co do czułości ale sądząc po danych wypadnie też gorzej.

Jeśli mozesz mieć trudne warunki odbioru to zawsze twierdzę lepiej WandTV czy nawet inny ITE9135.
a radio z Leadteka

Ale Jeśli zależy ci na radiu i na sofcie PVR 2 to wybór jest ograniczony do hybryd Leadteka. I tutaj raczej ten Dongle H PLUS
Dać dobrą antenę i tyle.
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2012, o 15:17 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

bdkacz

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: bdkacz »

Evolve Mars też ma normalne wejście antenowe i na takiej antence własnej roboty bez wzmacniacza ani nic łapie sygnał (MUX 1 i 2) z jakością 100% z 20 km (nadajnik 50kW) oraz inny z 80 km (ale ten ma 100 kW):)

A najlepsze jest to,że "mega hiper diper" antena Signal z Dipola za 49zł dała d..y,a to moje "cudo" kosztowało mnie całe 3,75 zł (materiał na antenę +2m kabla antenowego+ wtyczka) i radzi sobie o nieebo lepiej :)
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2012, o 15:47 przez bdkacz, łącznie zmieniany 2 razy.

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

Dokładnie bardzo dobrze się sprawdzają tego typu konstrukcje.
Na ITE 9135 także Evolve Mars ma normalne wejście antenowe.
Evolve trochę drożej niż pozostałe =73zł


ale jak ktoś nie chce z HK albo chce szybko to ten Mars też powinien być brany pod uwagę przed tunerami MINI.


WandTV 16USD = 56 zł z HK lub ok 67 na allegro

aro84
Posty: 41
Rejestracja: 7 września 2011, o 21:23
Odbiornik: WIWA HD-90,
Cabletech URZ0085
Instalacja antenowa: Double Biquad - samoróbka,
umieszczony za oknem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN

Odp: Tuner DVB-T na USB

Post autor: aro84 »

Cabletech URZ0085 to też wersja mini, nie ma chłodzenia, bo się bardzo nie nagrzewa, więc takie nie jest potrzebne.
Straty na przejściówce pewnie jakieś tam są, ale znikome. W zamian mamy pewność (mam na myśli przejściówkę na kablu, na allegro te tunery występują z dwoma rodzajami przejściówek, nowsza wersja jest z kabelkiem), że sztywny kabel antenowy nie będzie wywierał nacisku na gniazdo antenowe i całą konstrukcję tunera łącznie z gniazdem USB, co mogłoby być ryzykiem uszkodzenia tunera po dłuższej eksploatacji.
Brałem to pod uwagę przy szukaniu tunera USB.

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

Generalnie tunery DVB-T w porównaniu do Hybrydowych mało się nagrzewają.
Akurat Cabletech nie jest najmniejszym z konstrukcji na ITE9135. Więc nie jest tak żle.



Są mniejsze i o tych bardziej myślałem.
np. bardzo ładne

Obrazek

Te mniejsze jak wyżej i np LV5TQUBE i inne no name mają małe problemy i część z nich ma chłodzenie.

Strata sygnału pewnie ok 0.5 dB jest. Nie jest to dużo.
Więc jak pisałem . co kto lubi.

ja używałem MINI i uszkodził się ten mały element w przejściówce przy ktoryms włożeniu.
A ani tuner od N-k ani WandTV nie uległ uszkodzeniu a oba mają normalne IEC.

co do grzania z tym bywa róznie. Były jakieś posty dotyczace grzania MINi w szczególności NOT LV5TQUBE. Pewnie zależy od egzemplarza, złego spasowania, połozenia portu USB itp

emeryt2

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: emeryt2 »

janek 77 pisze:Dokładnie bardzo dobrze się sprawdzają tego typu konstrukcje.
Na ITE 9135 także Evolve Mars ma normalne wejście antenowe.
Evolve trochę drożej niż pozostałe =73zł


ale jak ktoś nie chce z HK albo chce szybko to ten Mars też powinien być brany pod uwagę przed tunerami MINI.


WandTV 16USD = 56 zł z HK lub ok 67 na allegro
Evolve Mars to SIANO a nie ITE 9135!

aro84
Posty: 41
Rejestracja: 7 września 2011, o 21:23
Odbiornik: WIWA HD-90,
Cabletech URZ0085
Instalacja antenowa: Double Biquad - samoróbka,
umieszczony za oknem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN

Odp: Tuner DVB-T na USB

Post autor: aro84 »

Tak tylko tuner od n-ki ma mocną obudowę do której jest przymocowane gniazdo i raczej stoi w jednym miejscu. Domyślam się, że tunery usb mają służyć w większości przypadków w laptopach które są urządzeniami przenośnymi i nie stoją stabilnie w jednym miejscu jak STB.
Nie widziałbym żadnego problemu gdy by to miało być raz podłączone i więcej nie ruszane.
Tunery na USB to kupa plastiku, gdzie wszystko przylutowane jest do płytki i ona jest narażona na naprężenia kabla antenowego.

bdkacz

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: bdkacz »

emeryt2 pisze: Evolve Mars to SIANO a nie ITE 9135!

Evolve Mars u mnie to "IT9135 BDA Device" - tak to pokazuje menedżer urządzeń. Może robili (robią) go w dwóch wersjach ?

A siano (tylko trochę inne) to mają niektórzy emeryci w głowach :D

@aro84 ale jak oglądasz TV to nie latasz z laptopem i kablem antenowym po pokoju :) Tylko spokojnie lapek sobie stoi na biurku i do niego doczepiony jest tuner i to najczęściej przez HUBa USB (bo wygodniej i bezpieczniej) :)
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2012, o 17:54 przez bdkacz, łącznie zmieniany 1 raz.

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

dobre....

swobodnie zgodzę się z kol. bdkacz i z jego postami.


emeryt2 pisze:Evolve Mars to SIANO a nie ITE 9135!
bdkacz pisze:Evolve Mars u mnie to "IT9135 BDA Device" - tak to pokazuje menedżer urządzeń. Może robili (robią) go w dwóch wersjach ?
Evolve Mars to ITE9135 a nie Siano.
Nie widziałem takiej wersji z Siano.


aro84 pisze:Tak tylko tuner od n-ki ma mocną obudowę do której jest przymocowane gniazdo i raczej stoi w jednym miejscu.
bez obrazy ale

Ty mowisz o dekoderze N-k przypominającym STB.
ja o tunerze na USB.
Tuner od N-k USB ma takie samo gniazdo jak WandTV.

Obrazek

aro84
Posty: 41
Rejestracja: 7 września 2011, o 21:23
Odbiornik: WIWA HD-90,
Cabletech URZ0085
Instalacja antenowa: Double Biquad - samoróbka,
umieszczony za oknem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN

Odp: Tuner DVB-T na USB

Post autor: aro84 »

Nie wiedziałem, że n-ka ma coś takiego w swojej ofercie :-) jednak moich obaw to nie rozwiało.
Ale można taki tuner podłączyć przez małą przedłużkę usb i wtedy nie będzie naprężeń na gniazdo antenowe.

janek 77

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: janek 77 »

Nawet popełnienie błędu i uświadomienie sobie tego nie rozwiewa ludzkich obaw. :D

Użyj tyle przedłużek ile chcesz. :D

jak włożysz MINI bezpośrednio w USB to przejściówka MCX /IEC wtedy jest też wygięta bo ciężar kabla naciska i pręży w kontakcie z przedłużkę- a ta tez nie jest jakąś super konstrukcją.
Stąd rozumiem że musisz używać przedłużki USB.

Widzę, że nie miałeś takiego tunera jak WandTV czy N-k w ręku.
Wejście antenowe w tych tunerach jest tak ciasno zbudowane, że jak włożysz końcówkę kabla antenowego to nie ma luzów.

Ale co tam każdy wybiera co mu się podoba.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Maniek99 »

Wersja Marsa na Siano też chyba jest: http://blogiksa.myftp.org/2011/08/29/in ... -linuksie/

aro84
Posty: 41
Rejestracja: 7 września 2011, o 21:23
Odbiornik: WIWA HD-90,
Cabletech URZ0085
Instalacja antenowa: Double Biquad - samoróbka,
umieszczony za oknem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN

Odp: Tuner DVB-T na USB

Post autor: aro84 »

janek 77 pisze: jak włożysz MINI bezpośrednio w USB to przejściówka MCX /IEC wtedy jest też wygięta bo ciężar kabla naciska i pręży w kontakcie z przedłużkę
Ja mam przejściówkę na kablu i nic tam nie pręży i nie naciska :-)

emeryt2

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: emeryt2 »

Maniek99 pisze:Wersja Marsa na Siano też chyba jest: http://blogiksa.myftp.org/2011/08/29/in ... -linuksie/
zgadza się u mnie menadżer urządzeń wykrywa:DVB-T TV Stick ,Producent Siano Mobile Silikon,dostawca sterownika Siano Silikon Mobile,wersja sterownika 4.7.26.0.

miro950

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: miro950 »

Jaki polecacie program do DVB-T ?

aro84
Posty: 41
Rejestracja: 7 września 2011, o 21:23
Odbiornik: WIWA HD-90,
Cabletech URZ0085
Instalacja antenowa: Double Biquad - samoróbka,
umieszczony za oknem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN

Odp: Tuner DVB-T na USB

Post autor: aro84 »

SmartDVB

bdkacz

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: bdkacz »

Tylko taka uwaga,bo w smartdvb jest błąd w interfejsie przy wyszukiwaniu kanałów - przy edycji częstotliwości jakie ma skanować jest jednostka MHz,a skanuje po kHz czyli np zamiast 602 (jak by wskazywał opis pola) trzeba wpisać 602000

Ja polecam ProgDVB, ma nawet wersję specjalnie pod systemy x64.

laki040

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: laki040 »

Witam wszystkich,mam problem z nietypowym tunerem Medion md9570,jest prawidłowo wykrywany i instalowany w linuksie ale....Kaffeine,vlc,mplayer wyszukuja kanały lecz obraz i dzwięk jest tragiczny,praktycznie same plamy.W win7 i xp wszysto chodzi dobrze więc to nie wina sygnału itp.Podejrzewałem kodeki lecz w google znalazłem informacje iz winne może byc błędne wykrywanie sprzety na usb tzn. zamiast usb 2 wykrywa usb1 i obcina szybkośc przesyłu strumienia danych.Czy ktos spotakał się z takim problemem i ew. czy jest z tego wyjście,pozdrawiam

Zablokowany