Tuner DVB-T na USB

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Tom345 »

Sterowniki instalowałem z płyty, nie mam chęci odinstalowywać wszystkiego teraz i w razie niepowodzenia od nowa konfigurować.

VLC próbowałem na dwóch komputerach:
- netbook z Win 7 + oprogramowanie i sterowniki z płyty,
- komputer z Vistą + oprogramowanie i sterowniki z płyty.

EDIT: Dorwałem czystego ;) laptopa, VLC od razu zadziałał :x Dzięki za pomoc ;)
Czy jest możliwość uruchomienia radia FM bez aplikacji NOT ONLY TV? Lub TotalMedia? Bo bez sterowników z płyty NOT ONLY TV nie chce działać.

Lubushanin

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Lubushanin »

JaroslawMroczkowski pisze:
Ściągnąłem wersje w której nie ma wyboru wer.PL. Czy stąd ściągacie TotalMedia 3.5
Link podałem parę postów wcześniej. Program ciągnął bym ze strony producenta odbiornika. (Nie wykluczone, że wprowadzane są jakieś modyfikacje na potrzeby konkretnego modelu/typu urządzenia. Z jakiegoś powodu dla każdego odbiornika podają inną wersję TM).
Sytuacja sie wyjasnila. Znalazlem CD z softem dolaczonym do Tunera USB, zainstalowalem po przyjeciu kluczy przeslanych od firmy. Te same klucze nie dzialaja na sofcie sciagnietym ze strony producenta urzadzenia, ani na sofcie firmowym.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: apk »

Zakupiłem w sklepie ProLine.pl tuner komputerowy Not Only TV Tuner HDTV USB DVB-T LV5Tdelux który odbiera dobrze DVB-T z Niemiec jak i z Żagania do tego radio FM i jeszcze nie udało mi się odebrać radia DAB+ . ;)
W Legnicy z nadajnika Wrocław Żórawina odbieram dobrze Pr.2 - 87,7 ; radio RAM - 89,8 ; RMF FM 92,9 na antenie w polaryzacji V ale radia DAB+ nie udało się , a więc mam pytanie jaka jest polaryzacja , kierunkowość anteny nadawczej i moc nadajnika .
Mam pytanie jakie programy obsługują radio DAB+ , DVB-T i najlepiej aby pokazywał poziom sygnału .
Na razie udało mi się uruchomić program DVBViewer ale opcja nagrywania nie działa i trudno mi powiedzieć czy to wina programu sterowników czy windowsa .
Dla czego nie skanuje pasma L a może nie obsługuje ?

Lubushanin

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Lubushanin »

Splash Lite sprwadz, fajnie dziala jest wer.Pl.

PiotrekxD

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: PiotrekxD »

Na jakiej antenie odbierasz z takiej odległości kanały z Niemiec?

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: voitek »

Od kilku dni jestem posiadaczem Leadteka DTV Dongle H USB. Tuner bardzo mi się podoba.

Odbór DVB-T jest znakomity. Ale niestety nie na oprogramowaniu dołączonym do tunera. Aby obejrzeć DVB-T, musiałem skorzystać z innego programu (Splash Lite), ale potem po ściągnięciu najnowszej wersji oprogramowania do Leadteka i w nim dało się to obejrzeć.

Antek

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Antek »

Witam.
Czy ktoś mógłby mi przetłumaczyć?
Moja wiedza to tyle, że tuner na terenie Polski powinien radzić sobie z MPEG-4.
Mam przed sobą specyfikację, z której nie potrafię odczytać, czy on spełnia
warunek odbioru MPEG-4 (nic o MPEG nie wspominają).
Oto ta specyfikacja:
TV Tuner - USB 2.0
Frequency: 51-858 MHz tuning range
COFDM: 2K FFT or 8K FFT COFDM demodulator
(Fully DVB-T compliant : ETS 300-744)
Code Rate: 1/2, 2/3, 3/4, 5/6 and 7/8
Guard Interval: 1/4, 1/8, 1/16, 1/32
Constellation: QPSK, 16QAM, 64QAM
Bandwidth: 6, 7 or 8 MHz
Czy z tej specyfikacji wynika, że będę na nim odbierał DVB-T w Polsce?

Pozdrawiam.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Czy do odbioru DVB-T bedzie miał znaczenie chipset tunera?

Rozważam tuner TV Hybrid LV5HD z chipsetem ATI Theater™ HD 750 PC TV lub LV5T Delux z RTL2831u.
Jakieś różnice w formacie zapisu nagranych programów?

darkranger

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: darkranger »

Zastanawiam się nad kupnem ARDATA MyVision Hybrid USB 2.0 do komputera? Czy warto?

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Przetestowałem TV Hybrid LV5HD z chipsetem ATI Theater™ HD 750 PC TV w Warszawie na antence dołączonej do zestawu. Antenka z magnesem na rurze od gazu. Brak widoku PKiN ani Raszyna. Sygnał siła 50% jakość 78%. Odbiera i nagrywa bez problemów TVP1 TVP2 TVP INfo Polsat TV4 PULS TVN Warszawa TVN.
Nie zwróciłem uwagi.. nie emitowany jest żaden program w HD?
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2010, o 03:02 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: qwerty »

janek 77 pisze:Przetestowałem TV Hybrid LV5HD z chipsetem ATI Theater™ HD 750 PC TV w Warszawie na antence dołączonej do zestawu. Antenka z magnesem na rurze od gazu. Brak widoku PKiN ani Raszyna. Sygnał siła 50% jakość 78%. Odbiera i nagrywa bez problemów TVP1 TVP2 TVP INfo Polsat TV4 PULS TVN Warszawa TVN.
Program AltDVB. Zresztą w Total Media to samo.
Nie zwróciłem uwagi.. nie emitowany jest żaden program w HD?
Napisz w jakiej odległości masz do nadajnika/ów.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

W odłegłości 3.7 km od PKiN i 22 km od Raszyna . AltDVB.
Nie ma żadnych kanałów HD?
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2010, o 03:03 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Tom345 »

Nie ma.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Test tuner Leadteka DTV Dongle H USB. antena zwykła teleskopowa od odbiornika turystycznego 2 teleskopy. Siła 77% jakość 96-100%. Brak widoku na nadajnik PKiN; pomieszczenie wewnętrzne. Odbiór stabilny. REC bez zakłóceń. Tylko paczka SD
Ostatnio zmieniony 27 sierpnia 2010, o 10:20 przez janek 77, łącznie zmieniany 3 razy.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Tom345 »

janek 77 pisze:Tylko paczka SD
To my mamy jakąś paczkę HD?

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Podobno nie, choć nie wiem do kiedy...
Na wszelki wypadek informuję co jest dobrze odtwarzane. Nie wiadomo czy ten tuner w połączeniu z notebookiem nie będzie klatkował.
Nie wiem czy od 3 sierpnia jest lepszy sygnał czy ten tuner jest bardziej czuły niz Not Only TV TV Hybrid LV5HD z chipsetem ATI.
Ostatnio zmieniony 13 sierpnia 2010, o 03:04 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Czy ktoś uzywał tunera WANDTV DVB-T?

http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/item1180711861_not_on ... ewela.html

Opis mówi o Not Only TV Tuner HDTV USB DVB-T EU.

jupi

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: jupi »

Gdyby ktoś chciał pokusić się o kupno tunera X3M TU2200 (hybrydowy) to stanowczo odradzam.
Męczyłem się z tym stick'iem parę miesięcy i nie dało się oglądać - przez pierwsze 3-5 minut obraz bez zakłóceń a potem pikseloza i docelowo brak jakiegokolwiek obrazu i fonii (pomimo przyzwoitych warunków odbioru (S:70%, Q:80) i testowania różnych anten i kompów). Sprzęt chyba nie radzi sobie z dekodowaniem sygnału i korekcją błędów.
Kupiłem parę dni temu RWT DTV-421 i problemy zniknęły - czasem zdarzają się przycięcia, ale po chwili wszystko wraca do normy. Teraz stick służy mi tylko jako wejście sygnału composite z zewnętrznego tunera.

Gregor

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Gregor »

Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum - Witam wszystkich serdecznie.
Mam pytanko do osób znających się na tunerach.
Chcę kupić tuner USB do laptopa 17' (proc i5/ati hd 5650).
Obecnie mieszkam na Ursynowie w Warszawie a niebawem przeprowadzę się do Piaseczna także będę w zasięgu dvb-t.
Wybrałem dwa tunery - LV5HD (za ok 170zł) lub LV5TDELUXE (100zł).
Nie wiem czy opłaca się wydawać 70zł więcej na LV5HD. Tunera zamierzam używać tylko do oglądania dvi-b, nie zamierzam nagrywać z tv itp, nie zamierzam też dokupować dodatkowej anteny (liczę na to że standardowa antena załączona do zestawu daje rade). Czy jest sens dopłacać 70zl ? Czy ten pierwszy tuner lepiej odbiera dvb-t , ma czulszą antene itp ? Ewentualnie jaki tuner moglibyście polecić tak w granicach do 170zł.
Warunek- Tuner musi bez problemowo działać na W7 64bit.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Jeśli do DVB-T to nie ma co dokładać 70 zł aby kupić tuner hybrydowy, czyli analogowo-cyfrowy. Przetestowałem oba czułość głowicy i obraz są podobne. LV5HD (za ok 170zł) ma sprzętowe wsparcie jeśli komputer ma grafikę ATI do dekodowania Mpeg2.
Jeśli nie do analogu to po co?

LV5TDELUXE (100zł) to wszystko software, chyba, że dobierze się kodeki np. Cyberlink ze wsparciem dekodowania. Wtedy procek nie będzie tak obciążony.
Sprawdzałem tylko kanały SD. Grafika zintegrowana obciążenie 5-15%. ATI i procek i7 0-5%.

Może ktoś testował ARDATA MyVision albo WANDTV DVB-T?

http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/item1180711861_not_on ... ewela.html

Zablokowany