Tuner DVB-T na USB

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

Trochę o stabilności tunerów. żeby nie było że to tylko mój pogląd.

1.
tomasso pisze:Witam, dziś miałem okazję porównać dwa tunery na jednym komputerze podłączając tą samą antenę, podczas złych warunków pogodowych.
Posiadam Wand TV (IT9135) i Not Only TV LV5TDELUXE (RTL2832U/FC0013)
Podczas gdy na Wand TV obraz był ok i zacinki były sporadyczne, to na NOT ONLY TV w ogóle nie można było oglądnąć TV, a obraz pojawiał się jedynie czasami.
dodam, że Wand TV jest tak jak Media tech na ITE9135 ale sprawuje się lepiej.
2.
Oktawian August pisze: Mam tuner Not Only TV LV5T Deluxe. Jeśli używam go dłużej niż godzinę nagrzewa się i jednocześnie z tym pojawiają się co kilka minut zacięcia obrazu po chwili wszystko wraca do normy i tak co kilka minut się powtarza.
Objawia się to tym, że na 3-4 sekundy obraz ,, zatrzymuje się" dźwięk w dalszym ciągu leci normalnie.
stabilny?
nadgob pisze:Nie miałem przez kilka lat tylu zawieszeń lapka ile miałem w okresie używania Not Only TV LV5T Deluxe. Ech, namówiłem się na ten model po przeczytaniu rankingu tunerków.
W przypadku Not Only TV tak czynność była zagrożona karą: zwiecha całego systemu, nie dało się już nic zrobić (nawet 3 palce nie działały 8-) ) jak tylko odłączyć sieć i baterię, żeby wykonać restart.

Festyk

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Festyk »

Witam.

To mój pierwszy post, zarejestrowałem się by uzyskać poradę w sprawie zakupu. Po dogłębnym przeanalizowaniu tego tematu zauważyłem, że tak naprawdę na rynku liczą się tylko MT4171 i Not-only LV5TDeluxe z przewagą tego pierwszego.

Ja z kolei mocno zainteresowałem się Pentagramem P5510, o którym nikt tutaj nie wspomina. Podoba mi się on ponieważ dołączona antenka wygląda najsolidniej ze wszystkich standardowych, dodawanych do zestawów. Do tego firma Pentagram jest przeze mnie również trochę lepiej postrzegana niż Media Tech, nie jest tak "no name'owa". Brak za to informacji o chipie siedzącym w środku.

Czy ktoś wie cokolwiek na temat tego sprzętu i co jest wart?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Według Google ten Pentagram jest na chipie Siano, dokładnego modelu nie znalazłem.

Był jakiś Media-Tech na tym chipie, możesz poczytać, albo poczekać na "ekspertów" którzy wyjaśnią Ci jaki jest jedyny słuszny chip ;)

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

@Festyk
już Ci "wszystko" wyjaśnił.
Ciekawe. formowy "ekspert" odnosi się z taką pogardą, do każdego, że umieszcza to w cudzysłowie?

Podpowiem, że to Siano SMS1140.

Co do antenki to choć wygląda ciekawiej to nic więcej od nie nie oczekuj niż standardowo dołączany patyk.
Poza tym dostajesz jak dla mnie mało wygodny duży pilot.

Penagram znana firma tylko nie z produkcji tunerów do DVB-T. Wyprodukował pewnie jak wszystko chińczyk i obrendował dodając drożej wyglądające akcesoria aby uzasadnić cenę.
Według opinii z googla to wynika, że awaryjny.
Ładny solidny plastik.
skoro nie wiadomo jaki Mediatech na chipie Siano to znowu podpowiem, był to MT4163. Akurat testowałem większość dostępnych tunerów lub przy najmniej wszystkie chipy.

Żeby nie była to moja tylko opinia to zacytuje z innego forum:
"akurat to że pański egzemplarz nie jest na siano to jest powód do zadowolenia. it9135 jest w tej chwili najlepszym chipsetem stosowanym w tunerach usb. Siano zauważalnie ustępuje mu w poziomie odbieranego sygnału. Sam w tej chwili szukam jakichś podpowiedzi jak odróżnić poszczególne egzemplarze bo ten Evolve Mars łączy wszystko to co potrzebuję od dobrego tunera czyli it9135."
Potwierdzam.
Evolve Mars ma bardzo podobna ładną obudowę do tego Pentagrama.

To, że w przypadku dobrego sygnału da się odbierać na każdym tunerze to nie znaczy, że dyletanci mają rację, iż chipset nie ma znaczenia.
Moim zdaniem zawsze kupować najlepszy.
w tej chwili to ITE9135 i Abilis.

niekoniecznie drogi.
Ale o gustach w stosunku do obudowy nie dyskutuję, podobnie nie dyskutuję z ludźmi, którzy wszystko lepiej wiedzą i to bez testów. ;)

Festyk

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Festyk »

@lustracja
Dziękuję serdecznie za Twoją analizę:)
Akurat kwestia dużego pilota była dla mnie atutem, ale to rzeczywiście zależy od gustu. Tak samo jak wspomniana obudowa.
Rozumiem już, że moje zaufanie do Pentagrama nie pokrywa się w dziedzinie tunerów i z racji tego, że istotnie zależy mi na czułości odbiornika zdecyduję się na MT4171.
Dziękuję jeszcze raz za rozjaśnienie dylematu i zaczynam szperać sąsiedni dział w poszukiwaniu anteny;)

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

ok powodzenia :D

Roman1234

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Roman1234 »

lustracja - uważam, że masz rację co do chipsetów - doradź mi więc proszę, który konkretnie model na tych chipsetach polecasz. Zależy mi by był HD, a PRV wspólpracował z dużymi dyskami (mam Seagate 2TB USB na NTFS-ie)i był w miarę mało awaryjny. Wiem, że mogłbym sam poszperać ale mam od cholery problemów z pracą...
Pozdrawiam i z góry dziękuję za radę.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

Widzę, że już pisałeś na forum w innym wątku.
Czy szukasz STB czy tunera na USB do PC?

Roman1234

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Roman1234 »

do naziemnej, nie na PC

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

Tuner na USB do PC to też naziemna.
Ale rozumiem, że szukasz STB aby podłączyć do odbiornika TV.

Ostatnio testowałem starszy FERGUSON ARIVA T65 i wyglądał na dobry dekoder.
Z nowszych ciekawie wygląda MANTA HBB01
http://www.manta.com.pl/pl/hbb01

HD większość nowych ci odbierze. Podobnie z PVR.
Generalnie STB generuje 5V więc nie zasilisz 3.5 ". Potrzebujesz własny zasilacz.
Ale nie testowałem dysku 3.5 z własnym zasilaniem więc nie odpowiem ale jeśli spaliłeś komuś po podłączeniu a jest na gwarancji to przysługuje reklamacja.
Podobnie niczym nie ryzykujesz zakupem nowego. Masz 10 dni na testy.
Jak padnie to zwracasz. Producenci nie piszą o zakazie stosowania takich dysków.

Podobnie z pojemnością 2 TB.
Może serwis Manty czy Ferdka się wypowie.


cześć nowych TV nie obsługuje pendrive tylko dyski zewnętrzne więc różnie bywa.
Może coś z nowszych produktów to obsłuży.
swoją droga może ktoś testował taki dysk i odpowie.

Namek

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Namek »

Witam,
planuję zakup tunera DVB-T na USB - laptop z Windows 8 x64. Spędziłem parę ładnych godzin na czytanie tego oraz innych forów i nadal nie jestem przekonany co kupić.
Czy brać coś na RTL2832U, czy ITE9135? Zależy mi na bezproblemowej pracy urządzenia, ponieważ na forum spotkałem się z opiniami, jakoby niektóre urządzenia miały dziwne 'przycinki' obrazku i/lub dźwięku po dłuższej pracy.

Jeśli się nie mylę, na ITE9135 są np:
-Not Only TV LV5TQUBE
-Omega T900
-Cabletech URZ0085
Na RTL2832U np:
-Not Only TV LV5TDELUXE

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

Generalnie przycinki to słaby sygnał a w mniejszym stopniu konstrukcja tunera.
Generalnie lepsze są ITE9135.
Natomiast
Nie polecam tunerów z wejściem MCX bo po co dodatkowa przejściówka czyli wszystkie, które wymieniłeś.

Najlepsze konstrukcje to oryginalny WAND TV lub Media Tech 4171 z normalnym wejściem IEC antenowym

Roman1234

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Roman1234 »

Iustracja - Dzieki za wszystkie porady.
Coraz bardziej skłaniam się do wyboru między:
Cabletech URZ0083Q i Kruger&Matz DVB-T KM0201
Wiem, że mój dysk na nich pójdzie.
Do Manty (serwis) dzwoniłem - nie mają pojęcia czy bedzie taki dysk działał na ich sprzęcie. Mieli oddzwonić... ale czekam i czekam od wczoraj.
Iustacja - Mam jeszcze jedno pytanie - na tym samym chpsecie jest Cabletech URZ0083Q i Kruger&Matz DVB-T KM0201 - który jest lepszy (lepiej rozbudowy, w tym lepszy (szybszy) PRV)? Który mi polecisz? Czy w ogóle warto rozważać taką alternatywę, Czy wybrać Fergusona?
Pozdrawiam

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

nie pisz we wszystkich możliwych watkach to samo.
Jak ktoś ma odpowiedzieć to odpowie.
To wątek TUNER USB a nie STB.
generalnie jeśli te Twoje wybory są na tym samym chipie jak mówisz to nie spodziewaj się różnic w działaniu ani szybkości.
Te są na ALI a Ferdek chyba był na Mstar.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: biprotek »

Namek pisze: -Not Only TV LV5TDELUXE
Na tym masz jeszcze DAB+, Tv działa ok, troszkę mniejsza czułość od it9135 ale działa bardzo stabilnie.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

lustracja pisze: Wątpię aby Lifeview LV5TDeluxe miał R820T. Nie widziałem takiej wersji
sprawdziłem Lifeview LV5TDeluxe ma tuner FC0012 i może zdarzają się z FC0013. Nie posiada R820T (Rafael Micro)

Gonzus1989

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Gonzus1989 »

Witam Serdecznie Państwa !!


Posiadam OMEGA TUNER DVB-T (możliwość obsługi mpeg2/mpeg4 ) . W trakcie skanowania tuner wyszukuje mpeg4 polskie kanały .Mieszkam blisko granicy słowackiej w okolicy nadajnika Bardejov - Mam możliwość oglądania 10 kanałów słowackich na odbiorniku telewizyjnym(który bezproblemu odbiera kanały słowackie)Sygnał odbierany jest z dwóch anten siatkowych połączonych synfazowo w polaryzacji pionowej .Po podłączeniu kabla antenowego do tunera omega USB ( pracuje on w laptopie) ,siła sygnału jest widoczna 80% lecz nie może zapisać żadnego kanału ,program skanuje lecz nie zapisuje. Częstotliwości na których nadają słowackie kanały to :

40 kanał cz. 626000 mhz
49 kanał cz. 698000 mhz
54 kanał cz 787000 mhz

Mam pytanie czy były w sprzedaży tunery omega tylko i wyłącznie z odbiorem mpeg4. Instrukcja zapewnia iż obsługuje on mpeg2/mpeg4 .

Program na którym był testowany Tuner : BlazeDTV 6.0

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

Czy mam rozumieć że podejrzewasz, że Twój tuner nie obsługuje mpeg2?

Tuner jest do DVB-T i jeśli masz kodeki MPEG2 i MPEG 4 to możesz oglądać jedno i drugie.
Blaze ma oba kodeki ale czasami są z nim problemy.



Najlepiej spróbuj inny program jak SMART DVB albo Total Media. czy nawet na szybko MPC-HC ten ostatni jak na razie nie nagrywa.
Total Media też był gdzieś do ściągnięcia

Gonzus1989

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Gonzus1989 »

lustracja pisze:Nie cytujemy posta pod postem. Patrz Regulamin forum.
Kodeki są obecne . Program Smart DVB obsługuje tylko satelity ,Total media odtwarza nie wiem co one maja wspólnego z moim Tunerem DVB-T .

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

Jak sama nazwa wskazuje SMART DVB
obsługuje nie tylko satelitę. ;)
Skoro nie wiesz co odtwarza Total Media to przyjmij od kogoś co wie, że jest to kolejny program do oglądania i nagrywania DVB-T. często dodawany do tunerów.

A skoro szukasz odbioru DVB-T to jakiś dobry program do DVB-T jest potrzebny.
Chyba, że ktoś chce koniecznie używać Blaze HD Player, to też można. Bo kodeki ma.
A tuner powinien odbierać też słowackie programy.
Jak skanuje to znajduje i nie zapisuje czy nic nie znajduje?

Zablokowany