Tuner DVB-T na USB

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

Nie zamierzam prowadzić dyskusji może ktoś będzie chętny ale poziom alceptowalnego sygnału określa czułość. A zakłócenia sygnału to możesz mieć z różnych przyczyn a nie zamierzam tego teraz godzinami analizować. ;)

z tych najlepszy jest MediaTech 4171 z normalnym wejściem antenowym .
Po co strata sygnału tak jak na tym 4167 czy cabletechu.

Jakie urządzenie miałeś z tym AF9015?

Ponieważ masz bluescreeny na każdym urządzeniu to albo nie daje się używać 24/7 albo masz problem systemowy. Dziwne, że każde urządzenie by wywalało system bez powodu.

RTL jest w porządku choć podobno się grzeje. Sterowniki są wydawane.
Na wszystkim może być stabilny odbiór jeśli jest dobry sygnał.

Nie wiem gdzie można znaleźć najnowszy sterownik do Twojego urządzenia. Ja miałem na płycie.
Czy URZ0085 jest lepiej wykonany od mediatecha. Nie to to samo urządzenie.

Co do DVB-T2 to zgadzam się z Tobą. Była okazja trzeba było od razu zrobić. Nawet jeśli trzeba było zaczekać. Ale tak wygląda biznes.

Astrometa jest na ebay. Tam kupowałem.

SunTzu
Posty: 17
Rejestracja: 15 lipca 2013, o 00:22

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: SunTzu »

Mediaportal też może mierzyć niby czułość sygnału i ta jest gorsza na ITE9135... Dla mnie najważniejesze jest to, by było najmniej błędów. Jak urządzenie sypie tysiącami błędów to jest coś nie tak

pisałem już Evolve Venus
Dziwne, że każde urządzenie by wywalało system bez powodu.
Nie każde tylko te trzy:)

Może się przegrzewa. Jak zostawi się TV włączone to ekran się wyłącza, CPU schodzi do stanów C/S, GPU usypia sie, ale Tuner dalej działa i tak może parę dni w moim przypadku, a generalnie do czasu aż ktoś będzie oglądał jakiś film nagrany.
Może być przegrzanie.

Albo w obu sterownik gorszy. Jakby nie patrzeć do GPU masz sterowniki wydawane czasem raz w miesiącu, a tu są sprzed 1-3 lat. Taka samoświadomość zrobienia perfekcyjnego sterownika mnie nie przekonuje
Co do DVB-T2 to zgadzam się z Tobą. Była okazja trzeba było od razu zrobić. Nawet jeśli trzeba było zaczekać. Ale tak wygląda biznes.
I przy okazji mogli zrobić radio, w tym momencie nie trzeba by było kupować xy urządzeń, a wszystko by działało... Jeden Tuner DVB-T2 i masz TV/Radio... wszystko.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

nie znam mediaportal ale żaden program nie mierzy czułości sygnału tylko wskazuje siłę i czasami jakość.
A każdy producent sterownika ustawi to inaczej i później program pokazuje inaczej więc jeden może pokazywać 30 a inny 100 ale to NIC NIE ZNACZY w kategoriach bezwzględnych czułości tunera.
A przyczyn błędów w sygnale może być wiele i nie zamierzam tego analizować. Choćby uszkodzone urządzenie.

Rozumiem, że uważasz iż jak 3 urządzenia wywalają system to nie jest to problem systemowy tylko urządzeń?
ale tak raczej jest.

Urządzenia nie są przeznaczone na 24/7 i się grzeją. Szczególnie jak są bezpośrednio w USB i dlatego wywala.

Jeśli szukasz tunera USB gdzie co miesiąc wydawany jest sterownik jak do grafiki to powodzenia.
to proste urządzenie i czasami są poprawki lub do nowego systemu warto się z tym zapoznać zanim zaczniesz narzekać.

SunTzu
Posty: 17
Rejestracja: 15 lipca 2013, o 00:22

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: SunTzu »

Jak pisałem, dla mnie najlepszym wskaźnikiem jest ilosć błędów w nagranym materiale. To mnie interesuje. Może problemem było to, że Venus jest bezpośrednio, a MT przez przejściówkę.
Rozumiem, że uważasz iż jak 3 urządzenia wywalają system to nie jest to problem systemowy tylko urządzeń?
ale tak raczej jest.
Używałem... mediatech-s nie używam, gubił klatki sterowniki miałem albo stare, albo nie-BDA, a urządzenie znikało.

Generalnie mam 22 bluescereenów z czego 10 z powodu Conexant, reszta trochę nieokreślona (driver corrupted expool, bad pool header, APC index mismatch), ale mam w porządku RAM/CPU.
Urządzenia nie są przeznaczone na 24/7 i się grzeją. Szczególnie jak są bezpośrednio w USB i dlatego wywala.
W sensie podłączyć na przedłużaczu? to pomoże?
Jeśli szukasz tunera USB gdzie co miesiąc wydawany jest sterownik jak do grafiki to powodzenia.
to proste urządzenie i czasami są poprawki lub do nowego systemu warto się z tym zapoznać zanim zaczniesz narzekać.
Taki, gdzie wyjdzie nowy windows jest nowy sterownik i 100% stabilności.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: @GUTEK@ »

SunTzu potwierdzam Twoje obserwacje. ITE9135 to wcale nie jest takie cudo i potrafi gorzej odbierać niż starsze chipy. Niestety na tym forum ostatnio nie ma z kim dyskutować.

Ja obecnie używam Pinnacle 72e na chipie DiB7070, dlaczego? Ze względu na stabilność i działania i odbioru. Tuner raz wpiąłem w komputer i o nim zapomniałem. Nie sprawdzałem, ale śmiem twierdzić że podołałby nawet odbiorowi 24/7.

Jednak liczba BSODów u Ciebie jest za duża, aby winić tylko kartę i jej sterowniki. Problemów szukałbym też w pozostałych elementach komputera i jego oprogramowaniu. CPU i RAM to nie jedyne elementy jakie mogą powodować niestabilność. Sprawdź stan dysku, podstaw inny zasilacz (koniecznie FIRMOWY!).

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

@GUTEK@ pisze:SunTzu potwierdzam Twoje obserwacje. ITE9135 to wcale nie jest takie cudo i potrafi gorzej odbierać niż starsze chipy.
Większość osób na forum potwierdza lepszą czułość ITE9135 od starego AF9015.
To prosta statystyka i w tym wypadku większość ma rację.
choć niektórzy mają poczucie, że ich tylko zdanie powinno się liczyć.
SunTzu pisze:Może problemem było to, że Venus jest bezpośrednio, a MT przez przejściówkę.
dlatego proponowałem tuner USB bez przejściówek. Bo nawet na tym elemencie mogą być problemy. Poza tym instalacja antenowa lub proste przegrzewanie bo w tych maleństwach z ITE9135 nie ma chłodzenia.
SunTzu pisze:W sensie podłączyć na przedłużaczu? to pomoże?
będzie się mniej / wolniej grzał.

Nie ma do ITE9135 sterowników nie BDA.
Tak jak już pisałem, co niektórzy odkrywają, ilość bluescreenów nie pochodzi od sterowników. Tym bardziej, że kilka urządzeń to wywołuje.
I jak już pisałem wiele PC w tym stacjonarnych nie jest do używania 24/h a na pewno wiele z ich komponentów.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: @GUTEK@ »

lustracja pisze:Większość osób na forum potwierdza lepszą czułość ITE9135 od starego AF9015.
To prosta statystyka i w tym wypadku większość ma rację.
choć niektórzy mają poczucie, że ich tylko zdanie powinno się liczyć.
No właśnie i to jest to o czym napisałem wcześniej.
A według statystyki to w Watykanie jest dwóch Papieży.

SunTzu
Posty: 17
Rejestracja: 15 lipca 2013, o 00:22

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: SunTzu »

@GUTEK
Jak najbardziej używam firmowego zasilacza i markowe komponenty. Zresztą drugi PC z podobnymi komponentami się nie wiesza, różnica taka, że nie ma kart TV...

Dysk twardy możliwe, ale mało prawdopodbne, bo był ok... a nie mam możliwości go szybko i łatwo zgianozować, a SMART podaje, że ok.

Wszystkie komputery, które mam działają 24/7, są intensywnie używane i każdy służy troszku do czegoś innego. Tylko z jednym dzieją się takie cuda.

Ta liczba BSODów jest od września...

lustracja
Tak wiem, że BSOD niekoniecznie może pochodzić od sterownika, a może pochodzić od uszkodzenia fizycznego, przegrzania itd

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

Jeśli jesteś pewien PC to tu nie ma co dyskutować.

BSOD Może pochodzić od przegrzania tunerów, w końcu do ich uszkodzenia.
Trochę może się poprawić jak tuner nie będzie bezpośrednio w porcie USB.
ale
Trzeba by wybrać tuner z dobrym chłodzeniem. Na RTL 2832U są takie modele podobne do Terratec.
albo WandTV na ITE9135.

Ważne żeby nie wprowadzać ludzi w błąd co do czułości odbiorników bo kiedy nie ma możliwości poprawy instalacji antenowych szczególnie wewnętrznych to może być kwestia odbioru lub braku.

testowałem większość tunerów na rynku w tym DIB7070 i w tym tunery Pinnacla i Leadteka.
Nie wyróżniają się niczym poza marką w stosunku do innych tunerów.
DIB 7070 jest gorszy w czułości niż ITE9135 ale lepszy niż Siano i niektóre kombinacje RTL 2831/2832U z różnymi tunerami.
Ostatnio zmieniony 15 kwietnia 2014, o 00:10 przez lustracja, łącznie zmieniany 1 raz.

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: penknife »

a może komputer poprzez tuner(-y) dostaje jakieś nietypowe napięcie od instalacji antenowej(opisz ją) być może będzie potrzebny izolator galwaniczny (np. taki )

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: @GUTEK@ »

SunTzu
Mimo wszystko, spróbuj modyfikować konfigurację tego zawieszającego się pc. Nawet elementy które wygląda na ok mogą powodować problemy. Przykład, mam pamięć RAM, która przechodzi wszystkie memtesty - katowałem ją kilka dni i zero błędów. A nie jest wstanie uruchomić się na niej nawet Windows. Druga z kompletu (bo to zestaw dual był) działa ok.
Skanowałeś komputer jakimś pewnym antywirusem, nie mówię o Avastach i windowsowych Essentialach, tylko np. Kaspersky Rescue Disk.

A wracają do tematu tunerów, kiedyś na forum polecali sterowniki do tunerów z tej strony: http://www.blazevideo.com/driver/ próbowałeś?

SunTzu
Posty: 17
Rejestracja: 15 lipca 2013, o 00:22

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: SunTzu »

Jak to miło słyszać marki jak Pinnacle, WinFast, Terratec, ale praktycznie nie są dostępne.

Mediatech znacząco odbiega od wandtv?
LV5T Deluxe znacząco odbiega od Terratec?

Szczerze nie znam się, ale obie marki kojarzą mi się ze szrotem totalnym, a w sklepach widzę niczego nie ma. Dwa dual-dvb-t to jak rozumiem kiepski pomysł?

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

dokładnie większość rozważań to o królach bo tunery dawno nie produkowane i dostępne czasami jako używki na allegro.

Jak się popatrzy na Media Tech 4171 i WandTV to jednak WandTV ma jakieś chłodzenie i obudowa jest większa przez co nie będzie się tak grzał. Podobnie z Terratec.
W sklepach nie ma ale na ebay są.

SunTzu
Posty: 17
Rejestracja: 15 lipca 2013, o 00:22

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: SunTzu »

kupiłbym gdyby przyszło w tydzień i byłbym pewien którego dnia, a generalnie nie mam kiedy i jak odebrać, dlatego presja czasowa.

Jeżeli sądzisz, że problemem nie będzie utrata mocy z przedłużacza to mogę dać nawiew z wentylatora tylnego jakoś...
Pozostaje ten miediatech 4171 i modlitwa by działał... dziwne, że w momencie gdy EU przechodzi na DVB-T praktycznie wielkie marki znikły, a ostał się szrot. Gdzie All in Wonder kombajn heh...

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

RTL i WandTV maja jakieś otwory wentylacyjne i nie stłoczoną na kilku centymetrach konstrukcję w zamkniętym plastiku. To dobre do sporadycznego użytkowania.
starsze hybrydy zawsze tak były budowane. teraz obudowa tunera prawie w porcie USB i nic dziwnego, że się grzeje aż się PC wywali.
Ostatnio zmieniony 15 kwietnia 2014, o 00:25 przez lustracja, łącznie zmieniany 1 raz.

SunTzu
Posty: 17
Rejestracja: 15 lipca 2013, o 00:22

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: SunTzu »

Mogli dać w Mediatechu rozpraszacz ciepła/EMI Shield (haha)

Pablo_Wawa

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Pablo_Wawa »

Zamierzam kupić sobie jakiś dobry tuner DVB-T na USB do netbooka. Przejrzałem trochę ten wątek (z 50 stron) oraz masę innych stron o tej tematyce. Im więcej o tym czytam, tym mam większe wątpliwości, co wybrać (pod kątem poniższych "wymagań").

Zależy mi przede wszystkim na poniższych cechach:
- odbieranie telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz radia cyfrowego (DAB+) i analogowego (FM);
- małych wymaganiach systemowych i sprzętowych (w netbooku jest Intel Atom 1.66 MHz jednordzeniowy, dwa wątki), system to Windows XP HE SP3;
- kompletnie nie zależy mi na SDR (który wymaga użycia procesora do obróbki sygnału, a to w netbooku nie ma sensu);
- fajnie byłoby, gdyby było załączone jakieś porządne oprogramowanie (może być inne niż TotalMedia), umożliwiające wygodny odbiór TV i radia, ale wiem, że jest kilka darmowych programów tego typu;
- nie zależy mi za bardzo na pilocie ani porządnej antence (w komplecie) - jak będzie trzeba, dokupię sobie jakąś dodatkową antenkę;
- złącze antenowe może być dowolne (to duże IEC lub małe MMCX);
- nie zależy mi na TV analogowej czy innych wejściach analogowych (tuner typu hybryda);
- wolałbym by był to jakiś markowy model a nie no-name (markowy w sensie: sprawdzony, popularny na rynku, mający dobre opinie i parametry);

Z tego co wyczytałem, najlepszym układem jest IT9135, ale on nie wspiera DAB/DAB+ (a RTL2832U tak), a na tym mi najbardziej zależy (częściej będę słuchał radia - wolę mieć cyfrowe, choć wiem że nie zawsze je "złapię").

Ponieważ układy dla DVB-T mają już trochę lat, to może tunery DVB-T2 - jako nowsze urządzenia - będą używały jakiegoś nowszego (lepszego/czulszego) układu i warto pójść w tę stronę? Koszt do zaakceptowania na tuner: 100-200 zł (zakup jednorazowy, więc nie ma się co "szczypać" z kasą).

Do tej pory przeglądając rózne opisy tunerów mam jednego "kandydata" - Not Only TV LV5T Deluxe, ale może są jakieś lepsze modele (spełniające moje wymagania)? Będę wdzięczy za informacje i sugestie.

P.S. Około 2,5 roku temu (jak wchodziła telewizja cyfrowa) kupiłem sobie tuner Media-Tech Nano DVB-T Stick MT4161 i na załączonej antence coś tam łapał (ale mało stacji). Innej anteny nie miałem i generalnie się wtedy do DVB-T zniechęciłem. Teraz czytam, że to dobry model i zrobię kolejne testy (mam inną lepszą antenkę). Jest mały (zaleta), ale nie odbiera DAB+, dlatego i tak chcę kupić coś nowego.

Pozdrawiam
Paweł
Ostatnio zmieniony 16 kwietnia 2014, o 12:26 przez Pablo_Wawa, łącznie zmieniany 3 razy.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

do swoich wymagań dobrze dobrałeś.
jeśli chcesz kupić na miejscu to ten NOT jest dobry.
W Wawa odbiera DAB i FM.
testowałem niedawno.

Nie wiadomo jakie masz warunki odbioru. Nie wykluczone że możesz odbierać łatwo ale raczej nie na paterze.

Ja używałem Presto PVR 5 do radia DAB, FM i DVB-T i nie było problemu.
ale są tez specjalne do radia.
do DVB-T polecam SmartDVB. darmowy.
Co do wymagań sprzętowych to odbiór HD powinien być robiony przez grafikę .
Nie wiem co tam masz ale jeśli nie dekoduje MPEG4 to ten procesor może nie pociągnąć.

Tunery DVB-T2 są w RP niedostępne.
Kupiłem Astrometa na ebay za 27 USD.
Przedtem testowałem T220 na chipie Sony za 50 USD jak były testy DVB-t2 ale tamten nie wyróżniał się czułością.

Pablo_Wawa

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Pablo_Wawa »

Wielkie dzięki za informacje.

Do wspierania (sprzętowego) odtwarzania filmów (i jak teraz widzę, także telewizji cyfrowej) do netbooka zamówiłem/kupiłem kartę miniPCIe Broadcom Crystal HD BCM970015/BCM70015 (https://www.broadcom.com/products/featu ... tal_hd.php, http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Br ... Crystal_HD). Jeszcze jej nie testowałem, ale w necie są pozytywne informacje o niej. Oczywiście w netbooku nie mam rozdzielczości HD, więc nie będę "szalał", ale i tak ta karta podobno sporo odciąży procesor.

Wiem, że w Polsce nie nadają w DVB-T2 i nie dlatego rozważam taki dekoder, tylko głównie pod kątem lepszego/czulszego układu. Tylko te tunery są mało popularne i nie wiem, czy warto w tę stronę iść.
Ostatnio zmieniony 16 kwietnia 2014, o 12:38 przez Pablo_Wawa, łącznie zmieniany 1 raz.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

Nie pisałem o nie nadawaniu DVB-T2 w RP tylko o braku dostępności takich tunerów na USB.
STB i odbiorniki TV z DVB-T2 już są do kupienia w Polsce.

Tunery na USB są na ebay.
cena około 27 USD.
czy warto?
według mnie tak bo prędzej czy później i tak to wprowadzą. A do podróży jak znalazł.


Rozdzielczość ekranu to jak rozumiem się na to godzisz ale, żeby móc oglądać HD np. TVP to procesor musi się wyrobić żeby było płynne odtwarzanie.
Podobno ta karta działa.
napisz o swoich doświadczeniach. Kilka osób o to pytało.
MT4161 to ITE9135 jak dasz antenę do warunków to odbiór powinien być łatwy w Warszawie.
Radio DAB i FM to jak już wiesz chip RTL2832U lub 2832P to ten od DVB-T2.

Co do softu to są wersje Toatal Media, które obsługują tez DAB.

Z tunerów to jeszcze CABLETECH URZ0184 jest na RTL.

Zablokowany