Tuner DVB-T na USB

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Znajomy kupił tuner hybryda Pinnacla. Pomogłem zainstalować.
Jak to jest, że sygnał analogowy z kablówki jest słaby?
Po prostu kaszka..

Natomiast DVB-T nie można bylo złapać na antenie pokojowej na Bemowie w Wawa.
Jakośc dołączonego software w mojej opinii taka sobie. W porównaniu do innych obraz nieostry i nienaturalne kolory.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Czy ktoś uzywał Not Only TV LV5TDELUX z programem ALTDVB? Jeśli tak jak szybko/ płynnie czy bezproblemowo następuje zmiana kanałów?

A może ktoś używał tunera np. Avermedia czy Pinnacle z ALTDVB?
W środku są chipy AF9035 ciekawi mnie jak się sprawdzają. Może ktoś nabył i używał WANDTV USB stick w środku jest to samo urządzenie czyli AF9035 lub AF9015. Specyfikacje podaja różne . Pewnie zależy kiedy wyprodukowany egzemplarz.

Pytam bo przymierzam się do kupna tunera albo WandTv za 19$ albo Not Only TV LV5TDELUX.
Ciekawe, który z chipów AF9035 czy RTL2832U gwarantuje lepszy odbiór.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Przetestowałem nie ma problemów. Są za to modele Not Only TV LV5T Deluxe z chipem RTL2831u i RTL2832U. Ten ostatni nowszy.
Jeśli chodzi o WandTv to chip jest taki jak w CTVDIGUSB firmy Conceptronic http://www.conceptronic.net/Site/deskto ... CTVDIGUSB2
czyli IT9135. Ten jest najnowszy i najpłynniej przełącza program w Splash.
Obraz bardzo dobry a tuner czuły. Na zwykłej antenie teleskopowej bez widoczności PKiN siła 80% jakość 100%.
WandTv ma chip dual.
Teraz tylko czekać na tunery USB do DVB-T2.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Czy ktoś używał urządzenie Scart TV Box-tuner DVB-T MPEG-4 ?
Na Allegro http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/scart-mini-tv-box-tun ... 74280.html
Ciekawe jak się sprawdza? W szczególności nagrywanie.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Pojawiły się pierwsze tunery DVB-T2 do PC na USB.

http://www.wegotserved.com/2010/09/04/i ... -tuner-pc/

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: kroczek12 »

Od kilku dni jestem właścicielem tunera Not Only TV LV5HD. Przetestowałem urządzenie i jako wnioski podziele na plusy i minusy:

Plusy:
- idealnie się sprawuje do zgrywania materiałów z magnetowidu/kam. analogowej itd. - obraz jest świetnej jakości i 1min=48MB, trochę dużo..., zapis do pliku .mpg
- oprogramowanie (TotalMedia) niebywale proste i intuicyjne (coś w rodzaju Windows Media Center)
- tuner DVB-T idealnie działa, dość szybka zmiana kanałów, możliwość podejrzenia kanałów podczas ich wyszukiwania

Minusy:
- brakuje tunera DAB+ (w sumie to i tak on narazie nie jest potrzebny)
- oprogramowanie posiada bardzo marny wskaźnik mocy sygnału (wolna reakcja, jedynie na 5 kresek)

Miałem okazje przetestować sygnał DVB jedynie w MPEG2 ponieważ jestem w zasięgu Suchej Góry. A więc nic nie mogę powiedzieć nt. odbioru w mpeg4 ani o EPG itd. Aby porównać (jaka jest czułość głowicy) z wbudowanym tunerem w Sony Bravia, celowo skręciłem antene aby zobaczyć jak wyglądają zakłócenia. I tak, obraz identycznie oraz z tą samą częstotliwością "szatkował". A więc wygląda na to że tuner jest mocny skoro jakość sygnału jest podobna z wbudowanym tunerem w telewizorze - to z pewnością jest duży plus. A podobno przypieło się do tych tunerów na PC że są słabsze w odbiorze od tunerów wbudowanych w TV (no i pewnie jest to prawda ale nie w przypadku tego tunera)

Chciałbym zapytać czy ktoś stosował w tym tunerze inne niż dedykowane na CD oprogramowanie. Szczególnie mi zależy na takim w którym precyzyjnie będzie podawana moc sygnału, najlepiej na dwa paski (moc i jakość). Z takim tunerem no i z netbook-iem mógłbym się wybrać na dach aby precyzyjnie ustawić antene, ale puki co niema takiej możliwości gdyż tak jak pisałem wskaźnik sygnału w TotalMedia jest jednym wielkim g.... A gdyby była możliwość podejrzenia jakie są parametry transmisji, to by była piękna sprawa.

krishnamishna

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: krishnamishna »

Oprogramowanie które używasz jest badziewne polecam:

ProgDVB 6
Splash lite ( jezeli masz kartę NVidii) akceleracja sprzetowa

Pozdrawiam

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

A konkretnie co ci się nie podoba w Total Media?
ciekawe są informacje... bo do opinii każdy ma prawo, tylko kogo to interesuje...

Spróbuj nagrać w Splash Lite...
Poza tym kodeki Splash obciążają znacznie bardziej procesor niż Cyberlink
Ja sam używam ALTDVB, ale sa jeszcze WinFast PVR2 i Blaze HD 6. Oba kodeki ArcSoft.

Oczywiście też Media Center i większośc notebooków ma swoje własne programy.
HP - Media Smart, Asus - My Cinema. Oba w oparciu o kodeki Cyberlink.

Czy ProgDVB6 w wersji z kodekiem h264 jest darmowy?
Uruchomiłem ProgDVB i wywaliłem....

Total Media 3.5 ma niezłe kodeki Arcsoft też z hardwarowym wspomaganiem dekodowania. Jedyne minusy to zbyt obszerny jak na ogladanie zgrywanie i o ile dobrze pamiętam zgrywanie do mpeg a chyba lepiej wychodzi ts.

ALTDVB ma 2 oddzielne wskaznik siły i jakości o ile tuner na to zezwala. chyba dośc dokładnie wskazuje jakość i siłę sygnału.

Kafar

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Kafar »

W DVBDream są 2 paski, tylko u mnie na AverMedia i LifeView ze sterownikami BDA ten od jakości działa w pełnej skali, a od poziomu sygnału do 36% i ani % więcej - sprawdzane na dwóch komputerach. Można nim wpuścić strumień wideo w LAN, można wybierać kodeki, nagrywać, są statystyki i analizer strumienia. Obsługuje wtyczki. 1.4i był jeszcze bezpłatny.

Maxym

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Maxym »

http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/leadtek-tuner-tv-winf ... 55654.html Nada się do odbioru DVB-T w Warszawie(2km od PKiN, 10km od Raszyna) na dołączonej antence? Obsłuży mpeg-4? Jakieś opinnie? :P

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Wystarczy poczytać na poprzedniej stronie. Sprzedający nic nie mówi o antence. Jakiś problem ze sprzedażą?
Ale do rzeczy...
Ten tuner wcześniejsze modele powodowały przepięcia i restart laptopa po niebieskim ekranie.
Po za tym tuner jest z 2007 roku więc chipset też a nawet starszy. Model ten był ciągle upgradowany. Nie wiadomo na co się trafi z drugiej ręki.
Używany , bez gwarancji to chyba że za 1 zł. ;)

Lepiej kupic coś nowego np. tania chńszczyzna pod nazwą WandTV. Czuły tuner. Soft do h264. Wszystko za 59 zł z przesyłką. Taki kupiłem. Sprżęt idealny do cyfórwki... i nie jest to reklama sklepu, choć oczywiście można podać.

Maxym

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Maxym »

W sensie coś takiegotakiego? Jakoś nie mam zaufania do chińszczyzny ale jeśli piszesz ze w jest w porzadku to chyba zaryzykuje. Wystarczą sterowniki wbudowane w Windowsa 7(x64) i Windos Media Center czy potrzebne będą jakieś dodatkowe programy?

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Tamten za 1 zł nie pójdzie bo ludzie lubią stare markowe rzeczy...
a ten
można kupić na allegro
http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/tv-tuner-hdtv-usb-dvb ... 15912.html
za 59 zł
Lub bezpośrednio z Hong Kongu. za 18.69$
Tuner działa bezawaryjnie. Najnowszy chip AfaTech 9135. Wcześniejsze modele AfaTech 9035 były montowane w Pinnacle i innych markowych tunerach.
Soft Blaze HD6 podobny lub lepsszy niż WINFAST PVR.
Oba używałem. Mogę porównać.
Win7 automatycznie instaluje sterownik ITE 9135 BDA.
Do WandTV dodany jest soft i sterowniki w tym do Linux

Maxym

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Maxym »

Moglbys go jeszcze moze jakos porownac do LV5T jesli miales stycznosc? Warto doplacic te 30zł czy mija się z celem? Głównie chodzi mi o ich czułośc. Wole raczej pokombinować z kodekami niż bawić się z antena :p Standardowa antena w przypadku Wand TV pozwoli odebrac w miare dobrej jakosci kanaly mux1 i 2? W woli przypomnienia 2km do PKiN i 10 do raszyna(wg zumi).

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Testowałem TV Hybrid LV5HD i LV5T Deluxe na chipie RTL2832U.
Siła 76% jakość 100%
WandTV wypadał lepiej.
Siła 100% jakość 100%.
3.7 km od PKiN bez widoczności nadajnika.
Ta sama antena teleskopowa i położenie w czasie testu.
Po prostu stoi na podłodze. Przede mną 2 ściany z betonu i dopiero widok na PKiN
WandTV odbierał nawet na małej dołączanej z magnesikiem

NOT TV używa Toatal Media 3.5 z kodekami ArcSoft
a WandTV uzywa Blaze HD z kodekami ArcSoft.

Róznica w wyglądzie programu i objętości. Total Media to ponad 160 Mb. Blaze HD 6 14 Mb. Można ściągnąć trial i zobaczyć. Ale jeśłi to ma być i tak Windows Media Center to co za różnica.
NOT TV ma lepszy palstik obudowy ale bardziej się grzeje bo słabo rozwiązane chłodzenie.
WandTv 2 godziny zgrywania nie grzeje się prawie wcale

Większość producentów markowych używa te same chip albo Realteka (RTL2832U) albo AfaTech(9015 lub 9035).
AverMedia, Pinnacle, Asus My Cinema - Używają AF 9015, AF9035
LifeView LV5T - AF9015
LifeView LV5T Delux RTL2832U, starsze RTL2831U
W przypadku WandTV przeszli na najnowszy AF9135.
Kupujemy tak na prawdę obudowę i image marketingowy. Trochę wykonania i spasowania plastiku. I oczywiście software
Ostatnio zmieniony 13 września 2010, o 09:32 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

Kafar

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Kafar »

Trochę nieobiektywna ocena poziomów sygnałów. Powinno się sprawdzać każdy tuner na alternatywnym sofcie który korzysta ze sterowników BDA: AltDVB, DVBViewer, ProgDVB, DVBDream, Splash. A tak soft każdego producenta sprzętu inaczej definiuje poziomy sygnałów. Mi z tej samej anteny: TV mówi co innego, Tuner Opticum co innego, Avermedia i Lifeview co innego, a gdy wezmę pod uwagę komputerowe tunery nie pod fabrycznym softem to rozbieżności sygnałów nie są już takie ogromne.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

A kto powiedział, że sprawdzałem na róznych softach? Jaki to byłby sens?
Sprawdzałem na AltDVB bo ma 2 wskażniki. Soft dołączany do tunera tylko wymieniłem aby przekazać wszystkie łatwo zauważalne róznice. ;)
Jeśli różnice czułości na tunerach na USB nie są duże to jaki sens kupować drogie tunery?
Ze wzgledu na jakość i kolor plastiku?
Ze względu na soft?
Na przykład, który ładniej wygląda bo kodeki generalnie albo ArcSoft albo w przypadku programów producentów pochodne Cyberlinka.
np. Hp MediaSmart TV a u Asusa My Theater.

Natomiast jakość obrazu dużo zależy od softu...
Soft ma też duże znaczenie przy zgrywaniu
AltDVB plik . TS to 60 min= 1.12 GB czyli 1 min= 18.6 Mb
W prównaniu do info od kroczek12 w Total Media plik mpd 1 min=48Mb

Kafar

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Kafar »

janek 77 pisze:A kto powiedział, że sprawdzałem na róznych softach? Jaki to byłby sens?
Sprawdzałem na AltDVB bo ma 2 wskażniki. Soft dołączany do tunera tylko wymieniłem aby przekazać wszystkie łatwo zauważalne róznice. ;)
A to przepraszam, myślałem, że % wartości zawsze tyczyły się dołączanego softu.

Gregor

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Gregor »

czyli ogólnie lepiej kupić WAND TV niż LV5TDELUXE??
Czy jest szansa że na antenie dołączonej do karty WAND TV będę odbierał jakieś programy w piasecznie (blisko auchan/fashion house)?
trzecie pytanie czy do dvi-b są specjalne anteny czy można kupić zwykłą siatkową antene do analogowej telewizji i na niej łapać mocniejszy sygnał dvi-b niż na antenie dołaczonej do tunera?

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Tuner LV5TDELUXE ma radio DAB, jesli nie używasz to pewnie nie ma potrzeby tego rozważać i kupić tańszy czyli WandTV.
Siła sygnału i jakość na siatce i na antence dołączonej jest taka sama.
To żadna alternatywa.
Troche kabla antenowego i umieścić antenę przy oknie, w miarę wysoko.

Kup tuner, zainstaluj i sprawdź parametry odbioru. A dopiero wtedy zastanawiaj się jak poprawić jakość jeśli bedzie potrzeba.
Jeśli nie masz anteny zewnętrznej ja bym nie kupił siatki tylko do Pisaeczna niewielką antenę kierunkową
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=1021
Taka sama kasa.

Nie ma specjalnych anten do DVB-T, nie mam wiedzy o dvi-b

Zablokowany