Tuner DVB-T na USB

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: nom »

W Kauflandzie są w wyprzedaży tunery USB Omega T900 za 22,49zł. Kupiłem i jak na razie działa dobrze, z anteny małej mam 1 MUX, natomiast z wieloelementowej 3 MUX'y (100km od Św. Krzyża).

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

o ile pamiętam to chip ITE 9135 wiec w sumie czuły. Jak dobra antena to odbiera.

misteq

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: misteq »

Kupiłem 2 dni temu tuner dvbt usb Cabletech urz0184 miałbyć niby na chipie rtl, a okazało się że podczas instalacji sterowników że to jakiś urz 0184q chip siano podobno bardzo kiepski mi 1 km od nadajnika(łomża ul. Szosa Zambrowska)na załączonej antenie wystawionej za okno dobrze działa tylko 1 mux czyli kanały TVP czym to może być spowodowane???

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

W Łomży masz wszystkie 3 mux ale chip jeśli to siano jest słaby i inne parametry nadawania powodują, że odbierasz na tym urządzeniu pewnie tylko MUX3.

Ludzie kupują byle co w komplecie z byle czym.
Poczym oczekują cudów.
Rozczarowani w stylu nie mam odbioru "czym to może być spowodowane".


NIE MASZ ANTENY.
Zainstalować antenę do warunków odbioru.



I poczytaj forum.
To że komuś się udaje na tym coś odbierać nie oznacza, że każdy będzie miał szczęście odbierać z antenki w zestawie tunera USB.

Zmień to na ANTENĘ choćby na biquad i pewnie ten siano też pociągnie.
albo kup ITE 9135.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: TomW »

Taka mała antenka, to tylko mało przydatny gadżet. To tak, jakby odbierać na gwoździu. Miałem tuner Cabletecha na USB i nie byłem nim zachwycony. Zamiast tej antenki używałem biquada. Oczywiście w swoim mieście (inna lokalizacja).

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: distefano »

Wszystko zależy od lokalizacji miejsca odbioru. Ja z dachu widzę nadajnik (10 km) i tam mam antenę i dobry odbiór. Wewnątrz mieszkania bym nie odebrał nic na najlepszej antenie do tego stopnia grube ściany oraz inne budynki wszystko uniemożliwiają. Nie wystarczy zamieszkiwać w miejscowości z dobrym odbiorem, trzeba jeszcze mieszkać w odpowiedniej lokalizacji w tej miejscowości.

Awatar użytkownika
TomW
Posty: 904
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 21:44
Odbiornik: Samsung UE32F5000
Instalacja antenowa: Siatkowa, pokojowa DAVBOL W1 (parter)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kosztowy

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: TomW »

Święte słowa. Przeważnie o tym się nie myśli lub zapomina, że troszkę dalej i już mamy inne warunki odbioru niestety. :shock:

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

Przy tunerach USB trochę rozsądku. to że dają zestaw to nie znaczy że będzie odbierać. Choć w Warszawie jeśli ktoś poszuka miejsca w pomieszczeniu, dołoży teleskop i mieszka co najmniej na 3 piętrze to tez da rade na takiej antence.
Tyle w kontekście warunków odbioru.

Flash999
Posty: 7
Rejestracja: 4 marca 2013, o 16:48

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Flash999 »

Witajcie,
jak to jest z tunerami USB i ich zabezpieczeniami? Czytałem, ze układy R820T mają zamontowaną diodę zabezpieczającą przed wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD). Wygląda ona tak: https://www.cosycave.co.uk/img/r820ta.jpg

Czy Media-Tech 4171 jest w nią wyposażony (ma inny chip, dlatego pytam)? Jest duże ryzyko, że uwali się tuner bez tej diody?
Mam zamiar z niego korzystać w instalacji z anteną Tri Digit 44/21-60 (antena -- rozdzielacz - TV 1 --- TV 2 --- rozdzielacz --- tuner USB).

PS
Kiedyś podpiąłem taki miniaturowy tuner do niesprawnej instalacji (gwóźdź wbity w kabel antenowy i zwarcie oplotu z żyłą środkową). Telewizor pokazywał brak sygnału, tuner padł.

Awatar użytkownika
antypyra
Posty: 2090
Rejestracja: 22 marca 2012, o 20:16
Miejscowość: Pipidówa
Odbiornik: Sony ST-SB920
Onkyo 4030 DAB/FM
Tecsun PL 390
Dual DAB 14
Instalacja antenowa: UKF: antena 1 el., dipol pętlowy f-my Dipol,
TV i DAB: antena LP 6-69 f-my Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: komin Ciepł. Starosielce, RTCN Krynice

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: antypyra »

qwerty pisze:Posiadam Not Only TV LV5T Deluxe i nie było najmniejszych problemów ze sterownikami (posiadam Win 7 x64 Professional). Niestety nie mogę powiedzieć jak z odbiorem dvb-t (jestem poza zasięgiem).
Bezprzykładny szajs! Ultramała czułość na DVB-T i FM i jak się domyślam, bo nie miałem możliwości wypróbować - może również na DAB. Zawężone pasmo akustyczne na FM! Szkoda każdej złotówki!

To na Arivie T65 da się dx DVB-t robić przy zastosowaniu skromnej anteny, a na "komputerkowym" szajsiku nawet stacje lokalne nie idą wszystkie z tą samą anteną zewnętrzną.
Nie ma to jednak jak wyspecjalizowany sprzęt do odbioru poszczególnych zakresów.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Każdy może mieć własne zdanie.

Ja cenię ten tuner za uniwersalność. Tak na prawdę rozwiązania na układzie RTL2832U to SDR (software defined radio). Poza odbiorem DVB-T i FM oraz DAB/DAB+, można odebrać dużo więcej. Faktycznie ma mniejszą czułość i trzeba mieć to na uwadze przy zakupie, ale porównywanie uniwersalnego odbiornika USB z dedykowanym odbiornikiem "stacjonarnym" to lekka przesada.

Warto też zwrócić uwagę, że występują dwie wersje tego "sticka", z tunerem Fitipower FC0012 i FC0013. Ten drugi ma lepszą czułość.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Krosnoludek »

JaroslawMroczkowski pisze:Warto też zwrócić uwagę, że występują dwie wersje tego "sticka", z tunerem Fitipower FC0012 i FC0013. Ten drugi ma lepszą czułość.
Przy zakupie, jak można rozpoznać, który Not Only TV LV5T Deluxe jest z tunerem Fitipower FC0013 ???

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2 ... l#14048501
http://sdr.osmocom.org/trac/wiki/rtl-sdr

Jaką czułość ma tuner R820T, widzę że dużo jest tego na Alleg.. RTL2832U + R820T ???

Awatar użytkownika
antypyra
Posty: 2090
Rejestracja: 22 marca 2012, o 20:16
Miejscowość: Pipidówa
Odbiornik: Sony ST-SB920
Onkyo 4030 DAB/FM
Tecsun PL 390
Dual DAB 14
Instalacja antenowa: UKF: antena 1 el., dipol pętlowy f-my Dipol,
TV i DAB: antena LP 6-69 f-my Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: komin Ciepł. Starosielce, RTCN Krynice

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: antypyra »

Niby wszystko robi - to uniwersalny. Tam gdzie normalny odbiornik FM gra dobrze na teleskopie, bez zewnętrznej anteny sobie nie radzi. Z anteną zewnętrzną gra tylko jeden mux (mux3)DVB-T. 13 km od RTCN przy pełnym widzeniu się anten.
Ale cóż, myślenie inżynierskie idzie dziś po linii: tanio, wygodnie i bez jakości. Zaharowany klient wszystko kupi, bo w drobiazgi nie będzie wchodził. Jak w BAD.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

jeśli ktoś nie potrzebuje radia to po co kupować RTL. Pisałem już to słaby/ nie czuły tuner. ITE 9135 jest znacznie lepszy.
Jak ktoś koniecznie chce radio to już lepszy jest ten tuner z DVB-T2

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: JaroslawMroczkowski »

@Krosnoludek
Wpadł mi na chwilę w łapki taki z FC0013. Sam byłem zaskoczony. Próbuję ustalić, czy to nie był jakiś "wypadek przy pracy" i jak je rozpoznać. Jeśli znajdę regułę dam znać. Nie wykluczone, że nowsze egzemplarze wszystkie takie są.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Krosnoludek »

Na Elektrodzie w ww linku piszą:
Jak do tej pory to montowano w nim na początku słaby FC0012 potem E4000, a teraz z lepszą czułością i AGC układ FC0013
Jestem ciekawy czy firma wyprodukowała takie tunery z układem R820T ponieważ jest on czulszy
Nie miał Pan czasami RTL2832U również z R820T, ciekawie który czulszy jest FC0013 czy R820T ?
Elonics E4000 # 52 - 2200 MHz with a gap from 1100 MHz to 1250 MHz (varies)
Rafael Micro R820T # 24 - 1766 MHz
Rafael Micro R828D # 24 - 1766 MHz
Fitipower FC0013 # 22 - 1100 MHz (FC0013B/C, FC0013G has a separate L-band input, which is unconnected on most sticks)
Fitipower FC0012 # 22 - 948.6 MHz
FCI FC2580 # 146 - 308 MHz and 438 - 924 MHz (gap in between)
Na razie mam MT4171, w kwietniu potrzebny mi będzie taki który odbierze DAB+ (jeśli w Krośnie ruszy), i dlatego zaczynam rozglądać się za tunerem który odbierze zarówno DVB-T, jak i DAB+ i FM, tylko by czułość była podobna do MT4171.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Na razie na RTL2832u miałem: NotOnlyTV LV5TDLX (FC0012), NotOnlyTV LV5TDLX (FC0013), Noxon DAB Stick (FC0013).
Nie robiłem im badań czułości. Używam ich do pokazów albo prostej diagnostyki emisji (czy wszystko działa). Faktycznie nowy tuner wydaje się czulszy, ale w miejscach gdzie odbieram nie ma to większego znaczenia.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

R820T jest b. czuły. a jeszcze lepszy R828D

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: Krosnoludek »

Teraz jak rozpoznać, jaki tuner Not Only TV LV5T Deluxe posiada ?

Są dwa rodzaje pilotów:
Obrazek

Obrazek

Czyli taka jest kolejność czułości tunerów (od najbardziej czułego do najmniej) ???
1. R828D
2. R820T
3. FC0013
4. E4000
5. FC0012

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: lustracja »

R828D jest tylko w tunerach DVB-T2 a nie w tym NOT.
Po co się męczyć w rozpoznawanie skoro można kupić tuner z R820T bez większych problemów

Zablokowany