Tuner DVB-T na USB

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Każdy tuner bedzie działał podobnie. Róznia się czułością. Najlepszy to WandTv. A soft można dobrać darmowy. Jeśli nie potrzebujesz nagrywania to Splash Lite wystarczy. SMARTDVB, ALTDVB nagrywają. Do WANDTV dodają BLAZE HD PLAYER

adamu

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: adamu »

Dzięki,
w ostateczności podłączę tuner pod laptopa z core2duo. X3M HU2200 miał niestety problemy z działaniem pod win7 64bit

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: qwerty »

Przedwczoraj padł mi NOT LV5TQube (po kilku godzinach pracy). Był gorący. :(

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Przykre ale niezłe jaja. Rozmiar i brak chłodzenia robi swoje. WandTv trochę większy ale ma chłodzenie.
Są tez OEM odpowiedniki tego NOT LV5TQube za 40-50 zł

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: mathome »

Jak spisuje się Tuner DVB-T USB ADB-100T, czyli stick dedykowany do eNki?
Chodzi mi o możliwość podpięcia go do komputera... Używa ktoś w tej formie?

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Były artykuły w sieci na ten temat. Normalnie się nie da, ale po edycji sterownika moze uchodzić za tuner Pinnacla i będzie odbierał.

galet
Posty: 21
Rejestracja: 11 października 2010, o 11:54
Odbiornik: Wiwa hd-90
NAVIHEAVEN NA-1002

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: galet »

ADB-100T działa bardzo dobrze nawet na netbooku, trzeba sobie znaleźć zmodyfikowany sterownik.
http://www.krupapiotr.pl/news/example2. ... =Headlines

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Z tym tunerem jest taki problem ( nie wiem czy na każdym komputerze) że po resecie nie jest wykrywany, trzeba go odłączyć i podłączyć na nowo. Jakiś problem z enumeracją usb, możliwe że już ktoś to rozwiązał, sprawdzałem.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: giaur500 »

Ja posiadam właśnie tuner wandtv dvb-t na usb i muszę powiedzieć że jestem zadowolony. Jedyna wada to może tylko to, że dołączona aplikacja do oglądania tv jest beznadziejna, nie ma nawet nic w stylu pan scan żeby można było oglądać format 4:3 na monitorze 16:9 bez czarnych pasów po bokach... dodatkowo, nagrywanie leży całkowicie - nagrywa obraz do mpeg, ale z użyciem takiego kodeka że potem nawet vlc tego nie łyka...

I tu może prośba do was: czy znacie jakiś dobry program na Windows, który nagrywa dvb-t do jakiegoś ludzkiego formatu?

Na Linuksie używam Me-TV do nagrywania i muszę stwierdzić że jest świetny, chętnie widziałbym coś podobnego na windowsa, ale wszystko to co znalazłem albo nie działa (nie widzi tunera albo myśli że to tuner satelitarny) albo działa źle..

Zależy mi na takim przejrzystym interfejsie jak jest w Me-tv, czyli wygląda to mneij wiecej tak:

https://www.vk7hse.hobby-site.org/blog/ ... -Rpt-1.png

NA dole lista audycji, jednym kliknięciem można zaplanować jej nagranie, dwuklik na obrazie to pełny ekran. Nagrywa do mpeg, który może być odczytany wszędzie (na windows 7 działa bez doinstalowywania kodeków).

Znacie jakiś analogiczny program na Windows?

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

W win7 kodeków nie trzeba doinstlować ale program do DVB-T trzeba skonfigurować ustawiając kodeki Microsoftu.

Programy które przypominają to co chcesz to
ALTDVB
http://www.dvbsupport.net/download/inde ... =view&id=3
Tu jak skonfigurować
http://www.proftuners.com/install_altdvb.html
http://www.dvbsupport.net/download/inde ... iew&id=143
ten drugi trzeba wrzucić do folderu Devices w folderze ALTDVB utworzonym po instalacji.
Pózniej odpalić ALTDVB
i
Zaczniesz od ALTDVB select device
dalej jak w instrukcji

Bardziej rozwijany jest

SMARTDVB
http://www.smartdvb.net/bb/viewtopic.php?f=2&t=158

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

giaur500 pisze:nagrywanie leży całkowicie - nagrywa obraz do mpeg, ale z użyciem takiego kodeka że potem nawet vlc tego nie łyka...
Zamień rozszerzenie .mpg na .ts i VLC łyknie a takze inne programy jeśli zainstalujesz Haali Media Splitter

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Kodek to h.264, z tym że struktura pliku mpeg jest dostosowana do kodeka mpeg2, a nie h264 stąd takie problemy.

Graficznie taki program jak pokazałeś to raczej jakieś Media Center, pamiętam że Media Portal miał coś podobnego, tylko jak dla mnie to kombajn.

Ja używam SkyView, również można programować nagrywanie z EPG, z tym że z listy, a nie tak graficznie jak tu (chociaż możliwe że przez OSD też idzie programować z EPG). Nagrywanie jest do formatu TS ze wszystkimi PIDami danego kanału.
Również bardzo dobrze działają proporcje, można dostosować 4 różne do swoich potrzeb, jeśli domyślne nie pasują.

Wadą programu jest trudna konfiguracja dla początkującego, ale jak chcesz się przyjrzeć programowi to możesz użyć mojego gotowca:
http://gutek.zgf1.e-net24.pl/skyview_gutek.rar (opis w archiwum)

Strona domowa programu: www.skyview.pl

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Nie wystarczy komentować trzeba coś wiedzieć na pewno. Proponuję obejrzeć inne programy zanim coś się powie.
Smart DVB w opcji channels zaznaczyć EPG ma graficzne podobne EPG 8-) do Me-TV

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: giaur500 »

Zamień rozszerzenie .mpg na .ts i VLC łyknie a takze inne programy jeśli zainstalujesz Haali Media Splitter
Ale sprawdzałeś to? VLC o ile wiem nie korzysta z zewnętrznych kodeków ani filtrów, nie sugeruje się też za bardzo rozszerzeniem pliku tylko jego zawartością.

Testowo sobie zrzuciłem wycinek całego multipleksu do pliku za pomocą vlc - czyli de facto jest to plik .ts, ale nieważne jakie rozszerzenie mu nadam, otwiera się zawsze.

A ten śmieszny programik dołączony do tunera to chyba jeszcze coś rekompresuje w locie(?), bo jakość nagrania jest wyraźnie gorsza od przekazu live... może na mpeg2 rekompresuje z takim samym bitrate?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Dokładnie VLC, ma własne zestawy kodeków i sprawdza zawartość pliku.

Nie znam tego softu, ale wątpie by rekompresował w locie, z resztą łatwo to możesz sprawdzić patrząc na obciążenie procesora. To że jest inna (gorsza) jakość np. podczas odtwarzania w VLC to wina tego że są użyte inne kodeki i przykładowo brak jest usuwania przeplotu (w VLC trzeba wybrać ręcznie, np. tryb BOB).

janek 77 - ja proponuje w końcu zejść ze mnie, chociaż wątpie czy to zrobisz bo widać musisz się na kimś wyżywać.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: giaur500 »

To że jest inna (gorsza) jakość np. podczas odtwarzania w VLC to wina tego że są użyte inne kodeki i przykładowo brak jest usuwania przeplotu (w VLC trzeba wybrać ręcznie, np. tryb BOB).
Nie. Przecież wspomniałem, że to co nagrał ten programik od tunera nie daje się odtworzyć nigdzie indziej, pomimo że to niby mpeg (vlc pokazuje że to mpgv ale obrazu nie ma). Natomiast, przy odtwarzaniu tym programikiem, któy to nagrał jakość jest wyraźnie gorsza niż jakość przekazu live...

Gdyby kogoś to ciekawiło, mogę wrzucić próbkę pliku - żaden znany mi program nie potrafił tego ruszyć (zawsze brak obrazu)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

giaur500 pisze:Gdyby kogoś to ciekawiło, mogę wrzucić próbkę pliku - żaden znany mi program nie potrafił tego ruszyć (zawsze brak obrazu)
Wrzuć gdzieś, przyjże się co to za strumień.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

giaur500

Sprawdzałem bo mam Blaze HD. Nagrałem zmieniłem .I zmiana rozszerzenia działa.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Wątpie aby cos było kompresowane, a na pewno nie rekompresowane. Po prostu zrzut do formatu mpg. ale wtedy system nie widzi tego poprawnie stąd zmiana do ts usuwa problem

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

SmartDVB daje np. do wyboru nagrywanie do .ts albo .mpg.

Zablokowany