Tuner DVB-T na USB

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: giaur500 »

Po prostu zrzut do formatu mpg. ale wtedy system nie widzi tego poprawnie stąd zmiana do ts usuwa problem
System nie ma tu nic do rzeczy. Ważne jak player otwiera te pliki.
Sprawdzałem bo mam Blaze HD. Nagrałem zmieniłem .I zmiana rozszerzenia działa.
Ale co działa? Jakim playerem to oglądasz?

A tak w ogólę, proponuję poczytać, czym różnie się .ts od tego "zwykłego" mpeg:

http://en.wikipedia.org/wiki/MPEG_transport_stream
http://en.wikipedia.org/wiki/MPEG_program_stream

Chyba że ten Blaze HD tworzy zrzut do .ts, a nadaje mu rozszerzenie mpeg, ale dla VLC nie powinno to przeszkadzać, a inne pliki .ts obsługuje bez problemu.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

A może po prostu spróbuj? 8-) Bo chyba zmiana rozszerzenia trwa krócej niż te wywody.
Mam Blaze HD na dysku bo mam WANDTV.
giaur500 pisze:System nie ma tu nic do rzeczy. Ważne jak player otwiera te pliki.
Zaden player w tym MP nie otworzy .mpg a po zmianie widzi kodeki w sytemi poprawnie i dopasuje jak trzeba.
giaur500 pisze:Ale co działa? Jakim playerem to oglądasz?
Otworzysz plik nagrany .mpg po zmianie na .ts przez kazdy player.
VLC nic nie potrzebuje

MP
innne playery: Bestplayer, Powerdvd

Pod warunkiem że w systemie sa: Haali Media splitter, kodeki H264, i audio mpeg1

A to w win 7 masz

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Masz kodeki h264 Microsoftu.
Potrzebujesz może Matroska splitter / Haali Media Splitter
Zanim napiszesz przetestuj zamianę na .ts. 8-)
VLC nic nie potrzebuje bo ma swoje kodeki

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: giaur500 »

Ok. Więc zobacz to (zgrane tym śmiesznym programikiem HD Player dołączonym do tunera):

http://www.filesonic.com/file/1134897281

VLC - brak obrazu (zmiana na ts rozszerzenia nie pomaga).
Zaden player w tym MP nie otworzy .mpg a po zmianie widzi kodeki w sytemi poprawnie i dopasuje jak trzeba.
Niestety bajki opowiadasz. To jest plik mpg zgrany prze Me-TV:
http://www.filesonic.com/file/1344768064

Odtworzysz go na gołym Windows 7 bez żadnych dodatkowych filtrów/kodeków i bez zmiany nazwy. Odtworzysz go także w VLC bez żadnych problemów.

Pytanie teraz: czy te programy tworzą pliki mpg takie jak ten Blaze HD, czy też takie jak mój plik mpg z Me-TV? Nie ukrywam, że dążę do drugiej opcji, ale jak dotąd każdy program na windows który przetestowałem ssie niestety... pod tym względem.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Według tego co sprawdziłem jest to MPEG-2 PS/SS Container, czyli wygląda na to że ten program wrzuca na siłę strumień H.264 w kontener mpeg2 stąd te problemy z odtwarzaniem.
Programy które olewają info z pliku i po prostu odtwarzają dostępne strumienie sobie poradzą, programy które "wierzą" w to co zapisane w pliku nie będą poprawnie działały.

Nie wiem jakie programy testowałeś, ale SkyView nagrywa do "zwykłego" pliku TS z którym nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem czy obróbką. (jedynie co to w ustawieniach trzeba zaptaszkować TS-Writter).

EDIT:
Natomiast drugi plik, ten z pod Linuxa to zwykły TS, taki sam jak przykładowo ze SkyView.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: giaur500 »

No to teraz pytanie: dlaczego ten pierwszy plik nie odtwarza się nigdzie, nawet w vlc, a drugi działa wszędzie, nawet na gołym windows 7 ze standardowymi kodekami?

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

giaur500 pisze:Cytuj:
Zaden player w tym MP nie otworzy .mpg a po zmianie widzi kodeki w sytemi poprawnie i dopasuje jak trzeba.

Niestety bajki opowiadasz. To jest plik mpg zgrany prze Me-TV:
Niestety to Ty bajki opowiadasz bo nie mówimy przecież o każdym pliku .mpg tylko zgłosiłeś problem pliku .mpg tworzonym przez Blaze HD Player.
Więc wykład na tematy teoretyczne o mpg to błąd i nieporozumienie z twojej strony.

Większość programów w tym ALTDVB, SmartDVB i Skyview zrzucają o prostu strumień nic nie konwertują.

Jeśli jest system windows nie zapchany paczkami kodeków to zmiana rozszerzenia pliku .mpg nagranego przez Blaze HD, bo ten problem został zgłoszony
na .ts rozwiązuje problem i normalnie Windows Media Player czy inny odtwarzacz video nie ma problemów z otwarciem video i audio.
A uzywam tez ostatnie wersji VLC i też odtwarza poprawnie

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Mam Blaze HD Player wersja 6 nagrałem kawałek specjalnie. Nie do odtworzenia mimo niezbędnych kodeków. po zmianie na .ts bez problemów WMP, VLC. System Windows Vista. Oczywiście moze byc że zapchanie systemu lub system win7 ma swoje problemy i tyle mozna na ten temat powiedzieć.
Plik test.mpg nie jest inny.
Nagranie jest z filmu TVP2. WMP normalnie odtwarza.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Ciekawe że u mnie ten plik test.mpg bez problemu łyka WMP, sys Win7.

Zmień po prostu ten BlazeTV na coś co poprawnie nagrywa. Jak nic widać że ten Blaze ma przystosowane nagrywanie dla kanałów nadawanych w MPEG2, a ponieważ u nas jest H.264 to ten na siłe wrzuca strumienie w kontener od MPEG2 i programy głupieją.

Zmiana rozszerzenia pewnie daje to że programy są tak zrobione że w przypadku plików TS po prostu same szukają strumieni w pliku, a nie sugerują się rozszerzeniem czy nagłówkiem.

Dodatkowo jeszcze z tego co widzę plik test.mpg ma uszkodzą tablicę PMT (lub jej wcale nie ma), natomiast plik z linuxa to w 100% poprawny TS.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Większość programów dedykowanych to mało wydajne kombajny albo stare rozwiązania.

Najprostsze rozwiazanie to zainstalować SMARTDVB lub inny program, który zrzuca do .ts i nie będzie problemów z odtwarzaniem. Ja nie używam tego Blaze HD bo jest mało wygodny.
W niektórych systemach trzeba ingerować w wpisy w rejestrze albo merit filtrów. Instalowanie paczek kodeków wcale nie ułatwia. Win7 ma kodeki h264 więc można z nich korzystać a i tak wiele osób instaluje swoje koddeki

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: giaur500 »

Tak rozumiem co macie na mysli, ale tak jak mowie - u mnie zmiana rozszerzenia na .ts nie pomaga i ciagle vlc ma problem z tym plikiem test.mpg

Więc, podsumowując zapewne macie rację - ten blaze hd tworzy jednak błędne pliki i stąd czasem problemy. A o tym że jest mało wygodny to też pisałem już na samym początku, między innymi też dlatego szukam alternatywy.

Zobaczymy, czy programy które proponujecie spełnią moje oczekiwania, mam nadzieje że są darmowe chociaż

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

giaur500 pisze:Tak rozumiem co macie na mysli, ale tak jak mowie - u mnie zmiana rozszerzenia na .ts nie pomaga i ciagle vlc ma problem z tym plikiem test.mpg
To może sprobuj Windows Media Player zamiast narzekać. Vista + haali splitter odtwarza bez problemów. WMP12 w win7 z kodekami H264 powinno nie miec problemów. Może tylko trzeba zaakceptowac rozszerzenie. i tyle

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: giaur500 »

To mnie nie urządza. Chcę mieć nagrania w przenośnym formacie który będzie odtwarzany wszędzie bez żadnych kombinacji. To mówię już abstrahując od tego, że nie cierpię WMP.

Gdy dam komuś plik (w grę wchodzą także użytkownicy Linuksa i MacOs), ma on odtwarzać się bez problemu. Rozumiem że znalazłeś obejście instalując filtry które potrafią obejść ten problem, ale dla mnie to nie wystarczy - nie wiem czy to takie wielkie "narzekanie" bo wydaje mi się że nie żądam zbyt wiele.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Wydaje mi się, że masz juz podany wybór rozwiązań swojego problemu.
Wystarczy wybrać.
W takich sprawach nie ma miejsce na żądanie czegoś. Bo od kogo?
Więcej od siebie a nie od innych.


Skoro plik nie otwiera się automatycznie to
Logika wskazuje że albo zaakceptujesz obejście bo chcesz korzystać z Blaze HD albo zainstalujesz inny- np. z proponowanych- program, który zrzuci czysty .ts.
Nie trzeba Sherlocka Holmsa.

swiatus85

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: swiatus85 »

Witam,

wiem ze idę na lenistwo i zapytam po raz "n-ty". Na dzień dzisiejszy który DVB-T na USB jest najlepszy ?? Zależy mi tylko na odbiorze tv cyfrowej (bez analogu). z wcześniejszych wątków wyczytałem że najlepiej sprawuje się "WandTV"...(system W7 x64, procek Core™2 Duo Processor T5800, grafika ATI® Mobility Radeon™ HD 3470).

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Też pójdę na lenistwo a co tam.
Sam sobie odpowiedziałeś cokolwiek znaczy najlepszy

simplus

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: simplus »

Witam posiadam WandTV podpięty pod antenę pokojową i problem w tym że nie znajduje mi żadnych kanałów chodziarz w BlazeDTV 6.0 siła jest na 100% a jakoś 80% w oknie wyszukiwania widnieje napis "Znaleziono sygnał, rozpocznij dostęp do informacji kanału". Nie wiem czy to wystarczy bym mógł coś oglondać!
Ps. Jestem z Gliwic!
Z góry dziękuje za ewentualna odpowiedź!

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

W Gliwicach na antenie pokojowej raczej nic nie odbierzesz no może poza czechami, na jakim kanale pokazuje Ci ten sygnał?

Poczekaj do 14.07 wtedy ma ruszyć nadajnik z Katowic i będzie dużo lepszy sygnał w Gliwicach.


Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Na takiej antenie to g... odbierzesz, w środku jest kawałek drutu i nic więcej. Jak chcesz odbierać kup przynajmniej jakąś dipolową.

738MHz - kanał 54 to Czeski MUX1 z Łysej Góry. W tej chwili w Gliwicach można odbierać:
K36 - Czeski MUX1 Pradziad
K37 - Czeski MUX2 Łysa Góra
K38 - Polski MUX2 Skrzyczne
K54 - Czeski MUX1 Łysa Góra
K62 - Polsku MUX3 Skrzyczne
Niestety sygnały nie są zbyt mocne i potrzeba zewnętrznych, najlepiej kierunkowych anten.
Mieszkasz w bloku? Jeśli tak i na którymś z górnych pięter to będziesz miał o wiele lepszy odbiór.

Zablokowany