Tuner DVB-T na USB

akronim

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: akronim »

janek 77 pisze:Przetestowałem kolejny tuner USB. Tym razem
Hauppeuge Nova-TD.
Czy ten tuner pozwala (z wykorzystaniem oryginalnego oprogramowania, względnie oprogramowania kompatybilnego) na jednoczesne nagrywanie dwóch (lub więcej) różnych kanałów nadawanych w ramach dwóch różnych multipleksów ? Nie chodzi mi przy tym o równoczesne nagrywanie jednego kanału i oglądanie innego z drugiego multipleksu, lecz własnie o równoczesne nagrywanie.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Tylko w oryginalnym sofcie.
Inne widzą 2 tunery ale nie dają opcji wyboru tylko wzmocnienie sygnału.

Najprościej uruchomić 2 softy i 2 rózne tunery. Do tej pory uzywałem np. WandTv i Leadtek Dongle H.
Można nagrywać co się chce z 2 różnych MUX

wakizaszi

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: wakizaszi »

Właśnie kupiłem Not Only TV Tuner HDTV USB DVB-T mini LV5TQUBE a oto instrukcja postępowania:
1. Załączona antenka wraz z kabelkiem ląduje w śmiciach
2. Podłączamy tuner usb do przejściówki i do starej anteny
3. Instalujemy sterowniki z płyty i reset
4. Instalujemy program Total Media (uwaga PRODUCT KEY przetłumaczono w polskiej instalacji jako NAZWA FIRMY !!!), w rubrykę nazwa firmy wpisujemy załączony na opakowaniu CD klucz
5. Przechodzimy przez wyszukiwanie programów (w Poznaniu obraz doskonały) i ustawiamy jedyną rzecz którą da się ustawić a jednocześnie niezbędną żeby płynnie nagrywać SETUP->GENERAL->DISPLAY SETTINGS->Hardware Acceleration On, Deinterlace Off.
6. Wgrywamy program Freemake Video Converter (jedyny który się nie zacina na tym szajsie co zostanie nagrane - 2 dźwięki AC3+mpeg1layer2, kodowanie AVC z B-frames w kontenerze mpg!!! itd. jedna wielka niekompatybilność) i przerabiamy na format mp4 (video:h264 dźwięk:mp3) Koniec, mamy film i to odtwarzający się, bez skakania
Podsumowywując: tuner bardzo delikatny obudowa mało nie poszła pod ciężarem kabla TV!, oprogramowanie ledwo działa i tak naprawdę jest niezgodne ale jedyne jakie wogóle rusza poza Windows Media Center, zapis filmów problematyczny ale w ostateczności obraz bardzo dobry. Tuner raczej się nie grzeje.

Zapomniałem dodać że to dotyczy win7 64bit

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

wakizaszi pisze:6. Wgrywamy program Freemake Video Converter (jedyny który się nie zacina na tym szajsie co zostanie nagrane - 2 dźwięki AC3+mpeg1layer2, kodowanie AVC z B-frames w kontenerze mpg!!! itd. jedna wielka niekompatybilność) i przerabiamy na format mp4 (video:h264 dźwięk:mp3) Koniec, mamy film i to odtwarzający się, bez skakania
A miałes problem z odtwarzaniem, że to konwertujesz? Czy tylko aby zmniejszyć?

Awatar użytkownika
Antenat
Posty: 32
Rejestracja: 11 lutego 2011, o 21:41
Odbiornik: Not Only TV LV5TQUBE
Instalacja antenowa: patyk od zestawu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin / Kołowo

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Antenat »

wakizaszi pisze:1. Załączona antenka wraz z kabelkiem ląduje w śmiciach
A próbowałeś odbierać na niej? W tej kwestii nie byłbym taki radykalny. W bliskiej odległości da się na niej bezproblemowo odbierać. Sam korzystam z niej - do nadajnika mam 15 km w linii prostej, a bezpośrednią "widoczność" przysłania mi budynek. Kwestia wypróbowania.
obudowa mało nie poszła pod ciężarem kabla TV
Dlatego przy takich rozmiarach, wtyk mcx jest najlepszym rozwiązaniem :)

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Antenka nie jest zła. Warto wyprówbować. Do 10-15 km działa.
Poza tym wygodne jest nagrywanie np. w ALTDVB mozna ustawić EPG i zaznaczyć włączenie programu do nagrywania. W Toatal media jest tak samo.

wakizaszi

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: wakizaszi »

Przerabiać filmik trzeba bo potrafi się zawieszać, haczyć, obraz skakać lub rozmywać. Jest to wina wyłącznie tego co zostało zgrane. Wystarczy wziąć Avidemux i zaraz wam wyskoczy, że źle kodowane B-frames których tak na marginesie nie powinno być w kontenerze MPG, to samo się tyczy 2 ścieżek dźwiękowych. Szczegóły podaje Mediainfo. A jakbyście chcieli ustawić parametry nagrywania to dostarczony z tunerem soft Total Media ma taką opcje ale jest ona nieaktywna - pewnie brak kompatybilności. Jedynie odtwarzanie działa dobrze, podgląd programu i nastawianie według niego nagrywania. Jak się wspomnianych wcześniej parametrów nie zmieni (wspomaganie sprzętowe, bez przeplotu) to co 2 nagrywanie filmu się zawiesi lub nie odtworzy wcale!

wojtaszek

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: wojtaszek »

Czy wiecie może czy NotOnlyTv LV5T Delux da się uruchomić w DVBDream? Bo mi ciągle pokazuje: Kod błedu 7 i że urządzenie działa offline.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Koniecznie DVBDream?

Jaki DVBDream i jaki system.
Starsze moga mieć problem.
Nie powinno być problemów.Program widzi tuner?
Inne programy Total Media, Splash Lite, ALTDVb, SkyView czy MC widzą tuner?

wojtaszek

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: wojtaszek »

DVBDream 1.4i, Windows 7 23 bit. W TotalMedia i Windows Media Center wszystko śmiga. Ponoć jest najlepszy. Chciałem mieć możliwość korekcji proporcji obrazu np. przycięcie letterboxa, i żeby pokazywał bitrate, rozdzielczość itp.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Tom345 »

Ten program nie współpracuje z LV5TDlx. Przynajmniej mi jeszcze nie udało się pod żadnymi sterownikami go zmusić.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Na forum programu dvbdream często są jakieś poprawki modułu obsługi kart na sterownikach BDA - plik bda.dev, próbowaliście może których z tych aktualizacji?

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Tom345 »

Nigdy nie próbowałem, jedynie zwykła instalacja 1.4i oraz 1.5e.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Nie wiem czy ci pójdzie ten tuner na DVBDream. wychodza nowe sterowniki BDA ale przestałem próbować. Miałem kilka kart i też nie poszły więc juz nie szukałem.
Wybralem inny soft

escape

Not only tv - dwa dekodery do porównania

Post autor: escape »

witam, zastanawiam się nad kupnem dwóch dekoderów do pc, chciałbym się dowiedzieć, który według was jest lepszy:

not-only-tv-lv5tz
not-only-tv-lv5t-delux

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Stanowczo 2
not-only-tv-lv5t-delux
jeśli ograniczasz wybór do tych 2.
na PC
najlepsze tunery USB jakość video do ceny
1. WANDTV
2. LV5TQUBE
3. Leadtek Dongle H
4. lv5t delux

Reszta poza Pinnacle 340e to stary szajs
Są tunery oparte o RTL 2832U róznej marki ale kosztuja więcej niż lv5t-delux więc po co wydawać kasę
Ostatnio zmieniony 28 marca 2011, o 12:55 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

escape

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: escape »

a jakieś argumenty?

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

A jakich argumentów oczekujesz poza czułościa chipa/ jakość komfort odbioru i ceną.
ten gorszy to najprawdopodobniej trafi się stary chip AF9015 i tuner NXP TDA18271
Wymienione wyżej przeze mnie dają czułość średnio >6dB większą a niektóre 10dB
to co tu porównywać 8-)
chyba że za 5 zł i masz dobre warunki odbioru

escape

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: escape »

janek 77 pisze:A jakich argumentów oczekujesz poza czułościa chipa/ jakość komfort odbioru i ceną.
ten gorszy to najprawdopodobniej trafi się stary chip AF9015 i tuner NXP TDA18271
Wymienione wyżej przeze mnie dają czułość średnio >6dB większą a niektóre 10dB
to co tu porównywać 8-)
chyba że za 5 zł i masz dobre warunki odbioru
wyżej podałeś swoje typy, zacząłem się teraz zastanawiać nad pozycją nr 1 (chciałbym podpiąć go do lapa) i wydaje mi się że będzie to chyba najlepszy wybór?

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Stanowczo WandTV to najlepszy jakość video/cena wybór
na allegro za 65-75 zł

albo Leadtek Dongle H hybryda tez ok 75-120 zł
LV5 delux też niezły 80-90 zł

Sam używam WandTv i do DVB-T kablówki Leadtek Dongle H pod Vistą.
Laptop i soft SmartDVB/ AltDVB albo WinFast PVR i dołaczony do WandTV Blaze HD Player

Po testach tego co jest na rynku nie ma lepszych wyborów
Ostatnio zmieniony 28 marca 2011, o 13:08 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany