Tuner DVB-T na USB

waldi1988_111

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: waldi1988_111 »

janek 77 pisze:2 diody.
Dioda do pilota i dioda wskazująca działanie tunera.

Blaze ma na panelu wskażnik sił i jakości W postaci 5 kresek czyli co 20%
Siła prostokącik 5 kresek poziomych jakość antenka 5 kresek pionowych
Trzeba zapisać wyszukane kanały jak wszędzie.

to mój tuner nie działa w takim razie prawidłowo ponieważ dioda nie świeci,ale przy wyszukiwanie kanałów czuć ciepło....czyli tuner chyba pracuje

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

może to grzejnik?
8-)
jeśli działa to Ważne czy znajduje kanały..
a to zależy od anteny i jej ustawienia

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Większy otwór w karcie to nie dioda tylko odbiornik IR, w drugim mniejszym jest led który świeci tylko wtedy gdy karta odbierze sygnał i wstroi się w daną częstotliwość.

waldi1988_111

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: waldi1988_111 »

@GUTEK@ pisze:Większy otwór w karcie to nie dioda tylko odbiornik IR, w drugim mniejszym jest led który świeci tylko wtedy gdy karta odbierze sygnał i wstroi się w daną częstotliwość.
dzięki kolego:)

waldi1988_111

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: waldi1988_111 »

użyłem programu splash mignęła mi chwile jakość sygnału na 10 % użyłem do tego anteny siatkowej,zastanawiam się nad kierunką myślicie że bedzie lepiej? jaką ustawić częstotliwość anteny w splash? Przy antenie siatkowej na jednej z częstotliwości coś ponad 600Mhz wyskoczył mi w programie blaze dtv 6.0 jakość 10 siła 100 ale nie znalazło kanałów

henrep

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: henrep »

Wszystkich zainteresowanych uruchomieniem tunera WandTV na Ubuntu odsyłam na forum tej platformy w dziale "multimedia-karty graficzne...." temat "Instalacja DVB-T WandTV..."gdzie opisane jest jak w prosty sposób można uruchomić ten tuner. Działa - sprawdzone!

dvbtmyszka

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: dvbtmyszka »

Mam tuner DVB-T X3M TV Tuner TU1100 USB 2.20 STICK. mam go już z pół roku. 2-3 miesiące temu oglądałem na nim TV. Zapomniałem później i z niego nie korzystałem. teraz nie wyszukuje mi kanałów. Na pewno mam zasięg DVB-T, bo mam Tuner Telewizji Na Kartę HD i tam jest on wbudowany i wszystko śmiga. Nie wiem dlaczego nie chce działać :?: Proszę o pomoc. :|

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Jeśli w miedzyczasie nikt nie uszkodził urządzenia.
Zacznij od ponownego zeskanowania pasma po sprawdzeniu kabelków.

Sprawdź ponieważ nie piszesz o tym czy przypadkiem nie odbierałas MPEG2 a może jesteś w zasięgu MPEG4?

dvbtmyszka

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: dvbtmyszka »

janek 77 pisze:Jeśli w miedzyczasie nikt nie uszkodził urządzenia.
Zacznij od ponownego zeskanowania pasma po sprawdzeniu kabelków.

Sprawdź ponieważ nie piszesz o tym czy przypadkiem nie odbierałas MPEG2 a może jesteś w zasięgu MPEG4?

Mam oprogramowanie Total media 3 mam zasieg MPEG4. I chyba taki odberalem (Warszawa) bo ten tuner obsluguje mpeg 2 i mpeg4. Jak zeskanowac te pasma. wyszukuje te kanaly i nic...

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

dvbtmyszka pisze:Jak zeskanowac te pasma. wyszukuje te kanaly i nic...
Ok
To nie tuner tylko soft dekoduje MPEG4. I Total Media dekoduje MPEG4
Tu nie ma problemu.

Po zeskanowaniu program znajduje kanały i można je zapisać?
Wyszukał programy z MUX2 i MUX3?

dvbtmyszka

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: dvbtmyszka »

Wogóle nie ma sygnału i kanałów. A na tej samej antenie odbiera DVB-T z dekodera DVB-T Telewizji Na Kartę HD.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Tuner Telewizji Na Kartę HD jest bardziej czuły niz twój tuner ale najwyrażniej sygnał masz i antena działa.


Antena jest ze wzmacniaczem?
Wcześniej był odbiór i nic nie było zmieniane w ustawieniach komputera ?
Antena była wymieniana?

dvbtmyszka

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: dvbtmyszka »

janek 77 pisze:Tuner Telewizji Na Kartę HD jest bardziej czuły niz twój tuner ale najwyrażniej sygnał masz i antena działa.


Antena jest ze wzmacniaczem?
Wcześniej był odbiór i nic nie było zmieniane w ustawieniach komputera ?
Antena była wymieniana?


Antena nie była wymieniana. Segment był wynajęty :P Ale wszystko śmiga. ja się przeprowadziłem ALe TNK HD działa. A systemreinstalowałem

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

jeśli zainstalowałeś sterownik po tej reinstalacji systemu, program widzi ten tuner i antena działa to powinno działać.
coś musiałeś pominąć...

dvbtmyszka

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: dvbtmyszka »

janek 77 pisze:jeśli zainstalowałeś sterownik po tej reinstalacji systemu, program widzi ten tuner i antena działa to powinno działać.
coś musiałeś pominąć...



Wszystko jest ... :(

Zolmar

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Zolmar »

Witam!
W Zawierciu za pomocą karty telewizyjnej Leadteka WnFast PalmTop DTV200 H na USB (karta po kilkunastogodzinnej pracy praktycznie zimna) odbieram:
- stacje polskie
nadawca TVP (?)
62-4 TVP 1
62-5 TVP 2
62-1 TVP Info
na częstotliwości 802 MHz

nadawca TVP SA(?)
62-2 TVP Kultura
62-3 TVP Historia
na częstotliwości 802 MHz

nadawca TP Emitel
38-1 Polsat
38-2 TVN
38-4 TV Puls
38-6 PULS 2
38-3 TV4
38-5 TVN Siedem
38-7 TV7 (sam sygnał kontrolny)
38-8 TV8 (sam sygnał kontrolny)
na częstotliwości 610 MHz

- stacje czeskie
nadawca Ceske televize
54-1 CTV 1
54-2 CTV 2
54-3 CTV 24
54-4 CTV 4
na częstotliwości 738 MHz oraz na 594 (36)

Oprócz tego stacje czeskie radiowe na częstotliwości 594 MHz oraz 738 (54)
36-5 do 36-11
CRo1-Radiozurnal, Praha, Vitava, D-dur, Leonardo, Radio Cesko

Odbiór prawie oscyluje w granicach 90-100 proc wskaźnika mocy sygnału. Czasem spada na 30 i są chwilowe zakłócenia (szachownica dużych "piksli"). Poza tym obraz i dźwięk bardzo dobry przez 24 godziny 7 dni w tygodniu.
Stan na dziś.

Ale jest jeden problem i bardziej bym stawiał na nadawcę sygnału niż oprogramowanie do karty lub samą kartę.

Aby się nie rozpisywać proponuję zapoznać się z problemem opisanym przeze mnie tutaj:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 16#9353316

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

@dvbtmyszka
jeśli masz antene z wzamcniaczem spróbuj na innej szczególnie jeśli to antena pokojowa.
Może dane jest za duże wzmocnienie. Zmniejszyć.

Aby sprawdzić czy nie sa to ustawienai Total Media przetestuj karte na jakimś innym sofcie np. splash lite czy smartdvb.
Jeśli nie jest sygnał przesterowany to według mnie albo tuner padł albo coś nie kontaktuje na złączach

@Zolmar
spróbuj reinstalacji softu.
uzywam WinFast PVR2. Nie spotkałem się z problemem aby na jednych programach była opcja mpeg a na innych ts. program jest żle zainstalowany.
Używam kilku programów. W jednym mogę zrzucić każdy do ts w innych każdy do mpg. Do jakiego pliku zrzucamy nie zależy od nadawcy
Ostatnio zmieniony 4 kwietnia 2011, o 10:26 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

Zolmar

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Zolmar »

Mam antenę dachową ze wzmacniaczem. Karta pokazuje ten sam poziom sygnały z czeskich i polskich nadawców. Odbiór jest dobry problem jest z nagrywaniem i tylko polskich stacji
Przeinstalowywałem soft na najnowsze sterowniki i najnowszą aplikację WinFast PVR 2.
Obrazek

Kabel antenowy jest jeden. Zatem albo by padło wszystko albo nic. W analogu problemu z nagrywaniem nie ma. Problem z nagrywaniem jest tylko z "cyfry" i tylko polskiej.
Jestem pewien na 99 proc., że wina jest nie po stronie sprzętu tylko albo czegoś nie ma w sygnale polskim czego potrzebuje ten tuner, albo jakaś biblioteka nie jest przystosowana do Polski.
To, że nie ma wyboru pomiędzy *.TS a *.MPG to jeden problem. Bardziej kłopotliwe jest, że nie nagrywa zaprogramowanego kanału tylko inny z grupy

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Skoro masz dobry sygnał to nie należy zmieniać anteny. Empia to leciwy chip.

Tak jak powiedziałem. Używam WINFAST PVR2 i nie mam problemów z zrzutem do ts pl dvb-t.
Odbieram tylko DVB-T pl w Warszawie.
Osobiście wolę ts niż mpg.
Spróbuj reskanować każdy kanał oddzielnie. Może są jakieś zmiany. ewentualnie ustawić kraj na Węgry.
Reinstal softu na czysto. Winfast tak jak wiele programów zostawia ustawienia nawet jak pyta czy zostawić a wskazujemy że nie. przejrzeć dysk i pousuwać wszystkie ukryte pliki.

Moze producent softu nie przewidział ze będziesz odbierał 2 kraje i coś się rąbie.
Można pousuwac czeskie. zeskanowac pl i zobaczyć czy to coś zmienia...
Normalnie WINFAST PVR nie ma problemów.

Spróbuj inny soft. ALTDVB czy SmartDVB i zobacz czy to rozwiązuje problem na twojej karcie

Zolmar

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Zolmar »

Pierwszy skan miałem na Polskę ale wykrył także Czechy z dwóch nadajników wraz z Czeskim radiem.
Teraz mam skan przez Czechy i wykrył dokładnie to samo

Przy ustawieniu parametrów skanowania dla "Custom" pojawiły się dodatkowe zakładki:
tabela częstotliwości - m.in. european area
Przepustowość: 8/8 Mhz (przy tych nic nie wykrywa 6/6, 7/7, 7/8)
charakter set - m.in. eastern europe (1250), baltic (1257)

Po wyrzuceniu czech w dalszym ciągu nie nagrywa tej stacji którą zaprogramowałem.
Skanowanie przez NIemcy - problem został.
Wyinstaluję wszystko jeszcze raz przeczyszczę rejestry dokładnie i spróbuję ponownie.

Zablokowany