Tuner DVB-T na USB

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Czy ktoś zauważył problem zaniku sygnału? Uzywam ALTDVB i tunera usb. Przy nagrywaniu i ogladaniu sygnał regularnie na chwilę zanika wywalając program.

Niuta

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Niuta »

Dołączę do dyskusji. Od wczoraj jestem dumną posiadaczką LV5TDELUXE i już mnie pięć razy coś trafiło :evil:
Podłączyłam tuner, windows znalazł sobie sterowniki, wszystko pięknie-ładnie zainstalował i..... NIC!!!!!! Mieszkam z Żaganiu (20 km od nadajnika w Wichowie) więc z sygnałem nie powinno być problemu. Używam anteny dołączonej w zestawie. Antena stoi na parapecie. I żaden program nie znajduje kanałów :cry: .
Zastanawiam się czy dioda na tunerze nie powinna świecić? Może tuner jest po prostu zepsuty. Macie jakiś pomysł?

_chris_

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: _chris_ »

Niuta pisze:Zastanawiam się czy dioda na tunerze nie powinna świecić? Może tuner jest po prostu zepsuty. Macie jakiś pomysł?
Tak. Antena z zestawu nadaje się tylko, jeśli masz bardzo dobry sygnał w pomieszczeniu. Przy 20 km - zapomnij. Możesz spróbować wystawić ją przez okno. Ustawić poziomo, jeśli masz metalowy parapet - to przykleić ją poziomo, tak by wystawała na zewnątrz. Ale szansa niewielka. Prędzej, jeśli podłączasz się do laptopa - wszystko w rękę i na ostanie piętro bloku albo na podwórko - i szukać sygnału... Choć jeśli używasz dołączonego softu to męczarnia - bo on ma tylko automat. Możesz zmienić np. na AltDVB - tam można stroić w kanale - wtedy jest szansa złapać gdzieś sygnał.

A w ogóle to antena zewnętrzna, albo w ostateczności jakaś firmowa ze sklepu...

Niuta

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Niuta »

Ok. Dzięki.
Na początek potrenuję biegi przełajowe z laptopem w ręce :lol:
A później zobaczymy ;)

pivo
Posty: 180
Rejestracja: 16 października 2010, o 18:01
Odbiornik: TV: Globo HD-XS2+NotOnlyTV Hybrid USB LV5HD
DAB: Dual DAB4
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: TV:R-cin+PKiN/R-yn, DAB+: Trz-ec+PKiN

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: pivo »

Czy tuner Not Only TV Hybrid LV5HD USB 2.0 da sobie radę na starym (ze 6 lat ma :) )komputerze z prockiem 2,4 GHz? Mieszkam 40 km na południowy zachód od Rachocina i będe na razie używał anteny dołączonej do zestawu.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: qwerty »

pivo pisze:Czy tuner Not Only TV Hybrid LV5HD USB 2.0 da sobie radę na starym (ze 6 lat ma :) )komputerze z prockiem 2,4 GHz? Mieszkam 40 km na południowy zachód od Rachocina i będe na razie używał anteny dołączonej do zestawu.
Jaki to procesor? SD nie powinno być problemów. Antena w zestawie to "śmiech na sali". Jej długość wynosi (jak mnie pamięć nie myli) to 12 cm. Przy tej odległości nie ma szans odbierać w takiej odległości w budynku.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: cignacy »

Testowałem tuner USB na laptopie 1,86GHz w Wieliczce gdy szło MPEG4 i kanał HD szedł bez żadnych zacięć. Wynika z tego, że kompleksowa obróbka sygnału odbywa się w tunerze. Nie zwróciłem wtedy uwagi na zajętość procesora. W miejscu zamieszkania mam tylko analog, przy którym zajętość procesora to około 25%.

pivo
Posty: 180
Rejestracja: 16 października 2010, o 18:01
Odbiornik: TV: Globo HD-XS2+NotOnlyTV Hybrid USB LV5HD
DAB: Dual DAB4
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: TV:R-cin+PKiN/R-yn, DAB+: Trz-ec+PKiN

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: pivo »

Intel Celeron 2.4 GHz, 768 MB RAM. Antena będzie stała na parapecie w kierunku nadajnika. Do niego mam, jak sprawdziłem dokładniej, 29 a nie 40 km.

_chris_

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: _chris_ »

pivo pisze:Intel Celeron 2.4 GHz, 768 MB RAM. Antena będzie stała na parapecie w kierunku nadajnika. Do niego mam, jak sprawdziłem dokładniej, 29 a nie 40 km.
O antence z zestawu zapomnij, kombinuj coś innego, najlepiej zewnętrznego. Ale jak już będziesz próbował, w zależności od polaryzacji sygnału powinna być pionowo albo poziomo.

Co do PC, chodziło w SD na Sempronie 3000+ z 1G RAM. Więc i na twoim powinno chyba pójść. Zależy też zapewne od ilości RAM-u i karty graficznej.

wołominiak

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: wołominiak »

Mój tuner to Media Tech MT 4153 HD TV STICK HYBRID USB z dołączonym angielskim oprogramowaniem. Nie polecam tego tunera bo są z nim spore problemy. Co 15 min. muszę wyłączać tuner od laptopa na chwilę, bo MAX 2 stopniowo traci sygnał ze 100% do ok 20%. Co mnie zadziwia TVN Warszawa cały czas dobrze działa - 100%, 3 kanały TVP też dobrze się spisują.

Proszę o pomoc:
- Czy powinienem kupić lepszą antenę :?: Teraz mam zwykłą siatkową ok. 40 km od Raszyna.
- Czy znacie jakieś dobre polskie oprogramowanie :?: Bo EPG nie działa - są chińskie znaczki zamiast polskich wyrazów.

_chris_

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: _chris_ »

wołominiak pisze:- Czy powinienem kupić lepszą antenę :?: Teraz mam zwykłą siatkową ok. 40 km od Raszyna.
Odbierasz TVN Wawa, więc zapewne masz tę 'siatkę' ze wzmacniaczem. Siatka sama z siebie to przyzwoita antena, o ile jest prawidłowo wykonana, z tym, że nie wiadomo co masz. Nasuwają mi się ze trzy powody tracenia sygnału:
  • uszkodzony albo jakiś wyjątkowo kiepski wzmacniacz w antenie, powodujący taki efekt. Trochę dziwne, że tylko na jedynym muxie to widać, ale w takich przypadkach bywa różnie.
  • Przesterowany wzmacniacz (ma za duże wzmocnienie)- może dawać bardzo dziwne efekty w połączeniu z dekoderem dekoderze.
  • Tuner, który 'tak już ma' - jakiś błąd oprogramowania - na początek popatrz w necie, czy nie ma nowszego firmware'u. Mógł się też uszkodzić.
Ja bym na początek wyrzucił wzmacniacz z anteny, włożył w jego miejsce symetryzator (odbiór powinieneś mieć, przynajmniej części muxów) i zobaczył co się dzieje. Po jakości odbioru zobaczysz, czy potrzeba wymienić antenę na kierunkową i pracować na pasywnej, czy dołożyć mały wzmacniacz.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Czy ktoś wie jak ustawić na stałe w Splash Lite dźwięk AC3?
Domyślnie pojawia się MPEG2. Za każdym razem trzeba zmieniać.
Tego problemu nie ma w ALTDVB.

Daniello

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Daniello »

Witam,
mam taki problem z Not Only Tv LV5TDLX, a mianowicie po podłączeniu do kompa z systemem Windows XP skanuję w TotalMedia 3.5 stacje radiowe i wykrywa, a jeśli chcę skanować kanały tv to wywala mi błąd, że urządzenie albo jest używane przez inny program albo jest niedostępne. Jeśli wyszukuje analogowe stacje radiowe to powinno działać. W ProgDVB również pokazuje, że urządzenie nie działa. Czy to wina sterowników? Jeśli tak to jakich? Na laptopie gdzie mam Windowsa 7 32bit wszystko działa tak jak trzeba ale ja muszę to uruchomić na XP z SP3. Proszę o pomoc bo google już całe przekopałem i nic. Żadnych sterowników, żadnych odpowiedzi. Pozdrawiam

Bartosz Czach

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Bartosz Czach »

Mam tę samą kartę i zero problemów, posiadam Windows XP taki jak Ty. Moja rada: wyjmij kartę i zdeinstaluj aplikację oraz sterowniki. Po restarcie zainstaluj ponownie. Z ProgDVB też miałem problemy. Ale za którymś razem karta ruszyła i na nim. Do oglądania telewizji polecam VLC - bardzo przyjemnyi szybki kombajn multimedialny.

Daniello

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Daniello »

No właśnie już kilka razy tak robiłem, że usuwałem wszystko włącznie ze sterownikami i nic. Nawet czyściłem rejestr. Może ma na to jakiś wpływ, że ja już mam tuner DVB-S na PCI ale podobno 2 tunery mogą być jednocześnie zainstalowane. Wyłączenie DVB-S nic nie daje.

Bartosz Czach

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Bartosz Czach »

Daniello pisze:Może ma na to jakiś wpływ, że ja już mam tuner DVB-S na PCI
Od razu mogłeś to napisać. To może być klucz do rozwiązania problemu. Wyjmij kartę DVB-S ze slotu.

KondzioR

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: KondzioR »

witam, po przestudiowaniu watku nie do konca jestem pewien jaki tuner powinienem zakupic. interesuja mnie tylko USB

ktory z tych 3 byscie polecili:

NotOnlyTV LV5HD
WAND Tv
LEADTEK WINFAST USB DTV DONGLE H

usb za jakis czas pojdzie w odstawke i bedzie tylko czasem uzywane do laptopa, ale na jakies 2 m-ce potrzebuje go do mojego komputera.
Wiec najbardziej liczy sie tu cena jakosc, ale jestem otwarty na wszelkie uwagi i porady.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

NotOnlyTV LV5HD to hybryda tak jak i Leadtek Dongle H. Poza marką i hybrydowym tunerem nie oferują nic specjalnego.
NotOnlyTV LV5HD to chip NXP TDA18271(tuner) + ATI Theater™ HD 750 PC
Kwestia chipa używanego w Leadtek to stary często używany DIB 7700 z 2005 roku.

Mam nawet wrażenie że obraz w Leadtek rwie wiecej niż na WandTV.

W WandTV najcżęściej dostępny to IT9135, czyli 4 generacji chip firmy AfaTech.
Mam oba.
Gdyby chińczycy dali lepszy plastik na obudowę to nie ma porównania poza hybrydowym aspektem. Software lepszy w WandTV. Oba działaja pod Splash i Altdvb

KondzioR

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: KondzioR »

czyli brac wand tv :) ?


zapomnialem dodac, że głównie kablówke bede odbierac
czy wand tez jest hybryowy?

w kablowce wiecej jest analogu niz cyfry, niechcialbym kupic czegos co nie zadziała jak nalezy

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

WandTV nie jest hybrydowym tunerem. To podstawowa róznica, o której wspominałem.

Mam problem z nagrywaniem przy pomocy timera czy EPG. Emisja jest takiej jakości że tuner się zawiesza. A w czasie testów wszystko było w porządku.

Czy ktoś może to potwierdzić? Może Emitel coś z tym zrobi?

Zablokowany